plakát seriálu

Earth 2

(Earth 2)

Epizoda 1×05 – A Memory Play
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Morgan zažívá "těžké" časy. neustále ho sleduje jeden Grandler. Chodí za ním, kouká se na něj a dokonce k němu přijde v noci i do stanu. Ostatní si ale myslí, že má Morgan jen halucinace.

Mezitím, osadníci naleznou další únikový modul z jejich lodi. Na palubě jsou dva živí lidé. Jsou však nakaženi neznámou nemocí a umírají.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Morgana neustále pronásleduje jeden Grendler. Všichni si ale myslí že je to halucinace. Morgan si myslí, že je to trest za to, co udělal. A tak se přizná, že vzal během evakuace lodi únikový modul a na nikoho nečekal.

Mezitím se rozhoří hádka mezi lidmi. Navzájem se obviňují, kdo mohl za to, že loď ztroskotala. Yale získá ze svého elektronického oka informace, a myslí si, že to byla opravdu sabotáž.

Mezitím naleznou několik hrobů s lidskými insigniemi. Brzy naleznou další modul. Jen 2 lidé přežili; Firestein a Wenworthová. Jsou ale nakaženi neznámou nemocí a umírají. Ostatní v modulu zemřeli na stejnou nemoc.

Dr. Hellerová nachází lék jen úplnou náhodou, a to když se Grendlerovy sliny dostanou mezi vzorky. Morgan totiž přiběhne do lékařského stanu a všude sliny rozstříká poté, co mu Grendler pocintal ruce ve spánku. Když Wenworthová zemře, je provedena pitva, a je zjištěno, že chvíli před katastrofou lodi se jí do mozku roztekl vojenský čip. Ten způsobil iracionální chování, a ona zcela nevědomky sabotovala loď. Virus v jejím mozku se rozšířil do vzduchu a zmutoval, a v únikovém modulu všechny nakazil. A na tuto nemoc všichni zemřeli, včetně Firesteina nakonec.

V této epizodě je poprvé vidět, že Dr. Hellerová je špión lidské vlády na Stanicích.

Hlavní postavy
Devon Adair
Ulysses Adair
John Danziger
True Danziger
Dr. Julia Heller
Bess Martin
Morgan Martin
Alonzo Solace
Vedlejší postavy
Les Firestein
Grendler #1
Broderick O'Neill
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevA Memory Play (neoficiální název)
Původní názevA Memory Play
Rok natočení1994
Premiéra4. prosince 1994
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody