plakát seriálu

Ministerstvo času

(El ministerio del tiempo)

Názory uživatelů

TEEN SCI-FI S UKRADENÝM NÁMĚTEM

Jsem SCI-FI nadšenec a tak jsem se s poměrně velkým inexem očekávání začal dívat na tento seriál. Sci-Fi s tematikou časových posunů, smyček, paradoxů a pod. patří k mým nejoblíbenějším. Navíc - evropská produkce byla jako příslib méně stupidního zpracování, než jaké vyžadují diváci za Velkou louží.

Po zhlédnutí E01 (a posléze dalších) dílů jsem ale byl značně zklamaný.

Scénárista si patrně někdy v mládí přečetl Stráž času od Poula Andersona a řekl si, že je to fajn námět a tak si jej drze přivlastnil. Pro zjednodušení vynechal stroj času, který nahradil dveřmi - průchody do jiných dob, pracně zavzpomínal a vložil trochu SCI-FI hatmatilky, na časové paradoxy se zcela vykašlal (resp. je patrně ani nechápal), logiku odsoudil jako zcela zbytečnou disciplinu a s velmi nízkým rozpočtem začal točit.

Výsledek tomu zcela odpovídá - pochválit není co. Zápletky jsou poměrně nudné a značně předvídatelné, logických chyb je tam tolik, že divák vzteky překousne tužku, herecké výkony a obsazení odpovídají možnostem rozpočtu, na slušné efekty, které by alespoň trochu zpříjemnily nudu lze zapomenout.

Kdyby byl Poul Anderson ještě mezi živými, tak by hořce zaplakal.

Navíc je to takové nemastné - neslané, relativně přímočaré a stylem zjevně určené pro mladší diváckou obec. Není to ale tak popouzejícně stupidní jako Terra Nova, která je v této oblasti odstrašujícím příkladem.

60% dávám jen proto, že se to líbilo mé sedmileté dcerce, jinak bych šel někam mezi 40-50% :-)

UPOZORNĚNÍ: Většina ripů má výrazný problém se zvukem, který je posunutý o cca 5(!) vteřin. Titulky se zvukem sedí, video ne. Pokud si dobře vzpomínám, tak seděl E01, E03 šel stáhnout jako file se slovem "reparato" v názvu, zbytek je nesledovatelný, nebo se musí upravit v programech typu VirtualDub, nebo Avidemux, což je pakárna. Nakonec jsem stáhl sledovatelnou řadu z archaického DC++. Některé verze VLC umí vše přehrát bez problémů, programy, které používají externí kodeky ne. Pokud používáte u TV nějaký "mediabox" typu Popcorn, tak (testováno na mých dvou různých) si neporadí ani ty drahé.

No, ono je to ale v zásadě jedno - stejně o nic moc nepřijdete.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí