Eleventh Hour

Eleventh Hour (Eleventh Hour) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Electro

Dr. Hood vyšetřuje záhadná úmrtí několika desítek lidí po zásahu bleskem v jednom městě během 10 minut...

Charlie a Denisa odcházejí z kanceláře. Venku hustě prší s blesky. Charlie doprovodí Denisu k autu a poté odchází ke svému autu. Vytahuje mobilní telefon, když v tom okamžiku ho zasáhne blesk. Denisa vybíhá ze svého auta Charliemu na pomoc. Ten je však při vědomí a tvrdí, že je mu fajn. Najednou uhodí druhý blesk do Denisy a ta je na místě mrtvá.

Nebyly to však ojedinělé případy zásahem blesku v oblasti Massachusetts. V márnici místní nemocnice leží dalších několik obětí zásahu bleskem z předchozí bouře. Podle agenta Felixe Leeho je pravděpodobnost zásahu bleskem v Massachusetts 28000:1. Od roku 1974 bylo v tomto státě 37 úmrtí způsobených bleskem. 30 z nich se stalo během jednoho večera mezi 18.38 až 18.49 hod. Navíc podle místních zpráv zasáhne oblast během dalších 48 hodin další bouře...

Dr. Hood se musí zaměřit na příčinu, která netkví v bouři, jež byla v dané oblasti běžná, ale v lidech. Následně zjišťuje, že dalších 15 lidí navštívilo ten večer nemocnici s tím, že přežili zásah bleskem. Musí porovnat faktory (síla úderu, poměr tuku a svaloviny, stav srdce, jakou obuv nosí, na čem člověk stál) mezi přeživšími a oběťmi.

Felix však nezjistí žádný rozdíl mezi přeživšími a oběťmi. Mezitím umírá další člověk. Tentokrát zásahem autobaterií za jasné noci. Dr. Hood provede rozbor kousku kůže jedné z obětí zasažené bleskem a poslední obětí zasažené autobaterií. Musí vzorky otestovat na velikost rezistence. Ta je nízká, což vysvětluje proč byly oběti pro elektřinu tak atraktivní. Kůže všech obětí byla elektricky vodivá jako kus drátu. Jak se dostane do kůže takové množství kovu?

Při rozboru kůže pod elektronovým mikroskopem přijde Dr. Hood na překvapivé zjištění. V kůži se nachází jakýsi druh nanofilamentu (mikroskopické drátky), které jsou součástí kůže a rostou. Je to jakýsi druh viru, který byl uměle navržen. Jeho sériová výroba by znamenala revoluci v energii.

Při vyšetřování příčin přichází Dr. Hood do laboratoří ve Wilcoxu. Zde se provádí vedle výzkumů pro armádu i výzkumy alternativních zdrojů energie. Jenže Ministerstvo obrany nařídilo snížit financování což vede k tomu, že jeden ze dvou hlavních výzkumů půjde dál a druhý zanikne. Dr. Thomas Lowenthal pracuje pro armádu, kterou hlavně zajímá vývoj rentgenové zbraně. Naopak Dr. Elizabeth Hansenová provádí právě výzkum nanofilamentů a je možnost, že právě ona vypustila virus mezi lidi. Jenže podezření odpadne v okamžiku, když Dr. Hood porovná původní virus vyrobený Dr. Hansenovou a virus, který napadl oběti. Virus mutuje velmi rychle. Jediným způsobem jak toho docílit je pomocí radiace. Načež se přijde na to, že Dr. Lowenthal sabotoval výzkum Dr. Hansenové tím, že použil rentgenovou zbraň na jejich mutaci...
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon