Eleventh Hour

Eleventh Hour (Eleventh Hour) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Flesh

Dr. Jacob Hood vyšetřuje záhadné případy lidí, kteří zemřeli, ale následně obživli.

DAYTONA, FLORIDA

Na soukromé pláží probíhá party. Mladík se napije piva z kelímku. Udělá se mu nevolno a padá na zem. Druhý mladík se prochází u bazénu se dvěma dívkami a také se mu udělá nevolno a padá k zemi. Zdravotníci v sanitce konstatují smrt obou mladíků.

Pitevna. Koroner se chystá udělat pitvu Leonarda Reese, jednoho ze dvou mladíků, kteří zemřeli při převozu do nemocnice v sanitce. Druhý z nich - Greg, je již otevřený a vidíme jeho srdce v hrudi. Doktor si všimne, že Gregovi začalo zničehonic tlouct srdce. Je v šoku. Když se snaží srdce více rozpumpovat najednou se za ním zvedne Leonard a nechápe kde je. Když uvidí otevřeného Grega s tlukoucím srdcem, začne v šoku křičet...

Nejprve si Dr. Hood myslí, že se jedná o infekci přenosnou při sexu, protože oba mladíci měli sex se stejnou dívkou - Tabithou Jacksonovou, ale to nevysvětluje zpomalení jejich tepů na nulu. Dívku naleznou a odvezou do nemocnice. Tam před očima Dr. Hooda upadá do stejného šoku jako oba předchozí mladíci. Její tep je pravidelný, ale pouze pět úderů za minutu. Její tělesná teplota je 24 stupňů. Diagnóza je jasná - hybernace.

Tím však problémy nekončí. U uzdraveného Leonarda propukla nekrotizující fascitida. Známější pod názvem masožravá bakterie. Streptokok rozežírající lidskou tkáň. Dr. Hood rozhodne, aby Tabithu nechali ve stavu hybernace, dokud nepřijde na zdroj nákazy.

Mezitím však má stejné příznaky hybernace další dívka a mladík. Vyšetřování odhalí, že DNA bakterie, která napadla oběti byla vyrobena člověkem. Genová mapa bakterie odhalí její odolnost proti ultrafialovým paprskům, odolnost proti radiaci, toleranci pro ztrátu kyslíku a toleranci pro extrémní chlad. Všechny příznaky vedou do vesmíru a k pokusům o překonání dálkových vesmírných letů ve stavu hybernace. Bakterii musela vyrobit NASA.

Agentka Youngová si u jednoho z chlapců všimne na zádech podivného tetování ve tvaru dýky propichující dvě třešně. Uvědomí si, že to samé tetování viděla na pitevní fotografii Grage a má ho na sobě i Leonard. Ten však na následky masožravé bakterie umírá...

Jde snad o nějaké spiknutí v jehož pozadí stojí NASA? Proč mají Leonard, Greg a Seth stejné tetování a nezávisle na sobě byli nakaženi?
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon