plakát seriálu

Eleventh Hour

(Eleventh Hour)

Epizoda 1×09 – Flesh
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Dr. Jacob Hood vyšetřuje záhadné případy lidí, kteří zemřeli, ale následně obživli.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

DAYTONA, FLORIDA

Na soukromé pláží probíhá party. Mladík se napije piva z kelímku. Udělá se mu nevolno a padá na zem. Druhý mladík se prochází u bazénu se dvěma dívkami a také se mu udělá nevolno a padá k zemi. Zdravotníci v sanitce konstatují smrt obou mladíků.

Pitevna. Koroner se chystá udělat pitvu Leonarda Reese, jednoho ze dvou mladíků, kteří zemřeli při převozu do nemocnice v sanitce. Druhý z nich - Greg, je již otevřený a vidíme jeho srdce v hrudi. Doktor si všimne, že Gregovi začalo zničehonic tlouct srdce. Je v šoku. Když se snaží srdce více rozpumpovat najednou se za ním zvedne Leonard a nechápe kde je. Když uvidí otevřeného Grega s tlukoucím srdcem, začne v šoku křičet...

Nejprve si Dr. Hood myslí, že se jedná o infekci přenosnou při sexu, protože oba mladíci měli sex se stejnou dívkou - Tabithou Jacksonovou, ale to nevysvětluje zpomalení jejich tepů na nulu. Dívku naleznou a odvezou do nemocnice. Tam před očima Dr. Hooda upadá do stejného šoku jako oba předchozí mladíci. Její tep je pravidelný, ale pouze pět úderů za minutu. Její tělesná teplota je 24 stupňů. Diagnóza je jasná - hybernace.

Tím však problémy nekončí. U uzdraveného Leonarda propukla nekrotizující fascitida. Známější pod názvem masožravá bakterie. Streptokok rozežírající lidskou tkáň. Dr. Hood rozhodne, aby Tabithu nechali ve stavu hybernace, dokud nepřijde na zdroj nákazy.

Mezitím však má stejné příznaky hybernace další dívka a mladík. Vyšetřování odhalí, že DNA bakterie, která napadla oběti byla vyrobena člověkem. Genová mapa bakterie odhalí její odolnost proti ultrafialovým paprskům, odolnost proti radiaci, toleranci pro ztrátu kyslíku a toleranci pro extrémní chlad. Všechny příznaky vedou do vesmíru a k pokusům o překonání dálkových vesmírných letů ve stavu hybernace. Bakterii musela vyrobit NASA.

Agentka Youngová si u jednoho z chlapců všimne na zádech podivného tetování ve tvaru dýky propichující dvě třešně. Uvědomí si, že to samé tetování viděla na pitevní fotografii Grage a má ho na sobě i Leonard. Ten však na následky masožravé bakterie umírá...

Jde snad o nějaké spiknutí v jehož pozadí stojí NASA? Proč mají Leonard, Greg a Seth stejné tetování a nezávisle na sobě byli nakaženi?

Hlavní postavy
Dr. Jacob Hood
zvláštní agentka FBI Rachel Young
Vedlejší postavy
Tabitha Jackson
Medical Examiner
Professor Anna Young
Kayla Perry
Kayla Perry
Lenny's Girl
Lenny's Girl
Newscaster #2
Mr. Jackson
Newscaster #1
Dr. Henry West
Mrs. Jackson
Derek Kenin
Greg's friend
Lenny Reese
Dr. Audrey Simone
Dr. Tom Carraway
Seth Sandel
Belinda Shea
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevFlesh (neoficiální název)
Původní názevFlesh
Rok natočení2008
Premiéra11. prosince 2008
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody