plakát seriálu

Eleventh Hour

(Eleventh Hour)

Epizoda 1×18 – Medea
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Dr. Hood se při vyšetřování přepadení zástupce ředitele FBI stává podezřelým. Agentka Youngová je těžce zraněna a unesena...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Alexandria, Virginia

V rezidenci Raye Wynnea, zástupce ředitele FBI, přepadne neznámá žena Wynneovu manželku s pistolí v ruce a tvrdí, že chce zpět své dítě. Je tu přítomen i Dr. Hood, který je všeho toho dění svědkem. Ženu zneškodní agentka Youngová. Vyklube se z ní Sofia Lyonsová, která pracovala jako laboratorní technik ve vědeckém oddělení FBI, ale posledních 6 týdnů se hospitalizovala na psychiatrii.

Sofia tvrdí Dr. Hoodovi, že Ray je otcem jejího dítěte a dá mu podkožní implantát, o kterém tvrdí, že jí ho dali na psychiatrii, aby ji nadrogovali a přeprogramovali. Dr. Hood provede test implantátu a zjistí, že je to dávkovač léků, speciálně Olanzapinu - velmi silné antipsychotické drogy.

Další týden Dr. Hood a agentka Youngová navštíví Soffi na psychiatrii. Sofia je však jako vyměněná. Tvrdí, že vše co v rezidenci zástupce ředitele FBI řekla byly nesmysly. Dále tvrdí, že s Wynneem neměla nikdy poměr a také dítě rozhodně nikdy neměla. Když Sofia odchází všimne si Dr. Hood na zádech větší jizvy. Sofia má v sobě opět implantát, proto mluví úplně jinak než před týdnem.

Dr. Hood provede rozbor Sofiiných vlasů a zjistí, že Sofia měla opravdu dítě, které donosila. Mezitím se Sofii podaří utéci z psychiatrické kliniky. Doma si vyrobila výbušninu. Je ohrožen život Wynnea a jeho rodiny. Manželka a děti jsou schovány v chatě, podle Wynnea na střeženém místě. Chata však před očima Dr. Hooda a agentky Youngové exploduje. Manželka i děti jsou zachráněné a tvrdí, že je z domu před výbuchem vyvedla Sofia. Jak mohla vědět, že budou v chatě? Mezitím agentka Youngová pronásleduje Sofii. Youngová je zraněna šípem do nohy a vzata Sofií jako rukojmí.

Dr Hood si vezme stranou Wynnea a obviní ho, že Sofii vzal její dítě, ba co víc je jeho otcem. Udělá tím velkou chybu. Za chvíli mu volá Sofia a přinutí ho pod pohrůžkou úmrtí agentky Youngové udělat vše, co mu v několika blízkých hodinách poručí. Jako první se musí Dr. Hood vydat do Sofiina bytu a čekat u počítače na zprávu. Odchází tedy tam.

Mezitím zástupce ředitele FBI Wynne vznese řediteli FBI vůči Hoodovi obvinění z ohrožení života agentky. Později ho dokonce činí vinným z jejího únosu. Dr. Hood je podezřelým č. 1. Sofia telefonuje Dr. Hoodovi a chce po něm, aby našel její dítě, jinak agentka Youngová zemře. Jediný kdo mu může v této situaci pomoci je agent Felix Lee.

Podaří se jim zjistit, u které pěstounské rodiny je její dítě. Domluví se Sofií schůzku. Dr. Hood sebou dítě nemá, má pouze video nahrávku, kde jsou Sofiin syn se svými pěstounskými rodiči na procházce v parku. Sofia se rozčílí, že na tom se nedohodli a ve vzteku vyrve z nohy agentky Youngové šíp a uteče i s telefonem Dr. Hooda. Youngová začne silně krvácet a omdlévá. Dr. Hoodovi se jí podaří na poslední chvíli dopravit do nemocnice a zachránit.

Wynne je usvědčen z podvodu a Sofia se smiřuje s tím, že její dítě je ve větším bezpečí u pěstounských rodičů...

Hlavní postavy
Dr. Jacob Hood
zvláštní agentka FBI Rachel Young
Vedlejší postavy
Ray Wynne
Doctor Mal Sheppard
Susan Wynne
Frank Fuller
Karen Coolidge
Bright Woman
Bright Man
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevMedea (neoficiální název)
Původní názevMedea
Rok natočení2009
Premiéra2. dubna 2009
Typ epizodyZávěr seriálu
Délka45 minut
Autoři profilu epizody