Eleventh Hour

Eleventh Hour (Eleventh Hour) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Miracle

Dr. Jacob Hood vyšetřuje údajný zázrak.

LEWISTON, MONTANA

Poblíž města Lewiston v Montaně se stal zázrak. Za velké noční bouře na místním kopci vytryskl pramen vody. Z tohoto pramene se napil malý chlapec, který měl tumor na pravé ledvině. O tři týdny později, když lékaři dělali předoperační testy s údivem zjistili, že tumor zmizel.

V okolí se to rychle rozkřiklo a u pramene se scházeli davy nemocných lidí, kteří se z něj chtěli také napít.

Tentokrát výjimečně vyruší o víkendu Dr. Hood agentku Youngovou a přesvědčí ji, aby se jeli na místo zázraku podívat a vyšetřit ho. Podle něj to není žádný zázrak, ale velké nebezpečí, protože pokud těžce nemocní lidé přeruší léčbu, aby se z pramene napili, pak budou umírat.

A jeho slova se brzy potvrzují. Nikdo jiný se zázračně neuzdravil, naopak u všech se radikálně zhoršil jejich zdravotní stav. Místní lékařka Dr. Veronica Reevesová prováděla soukromé testy vody z pramene a zjistila, že je to pouze obyčejná voda. Dr. Hood její závěry může jen potvrdit. Je však skálopevně přesvědčen, že v té vodě něco je.

Při zjišťování podzemního zdroje pramene se zjistí, že voda protéká bývalým skladištěm ochuzeného uranu. Kontrola však neprokázala zvýšené hodnoty radiace. Opět slepá ulička. Dr. Hood provede malý test. Vezme dvě nádoby na tvorbu ledových kostek. Do jedné nalije vodu z vodovodu a do druhé vodu ze zázračného pramene. Led z první nádobky v obyčejné vodě plave, ale led z druhé nádobky v obyčejné vodě klesne ke dnu. Jaký druh vody způsobí, že kostky ledu klesnou? Velmi vzácný druh zvaný těžká voda. Je velmi toxická. Sama o sobě se ve vodě skoro nenachází, nebo ve velmi malém množství. Tolik množství mohl vyrobit jedině člověk.

Jedna z oblastí kde se těžká voda používá je výroba jaderných zbraní. V Montaně pravděpodobně operují teroristé, což se potvrdí, když v suterénu nemocnice objeví přístroje na tvorbu těžké vody. Někdo se pokouší vyrobit tzv. špinavou bombu...
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon