plakát seriálu

Eleventh Hour

(Eleventh Hour)

Epizoda 1×11 – Miracle
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Dr. Jacob Hood vyšetřuje údajný zázrak.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

LEWISTON, MONTANA

Poblíž města Lewiston v Montaně se stal zázrak. Za velké noční bouře na místním kopci vytryskl pramen vody. Z tohoto pramene se napil malý chlapec, který měl tumor na pravé ledvině. O tři týdny později, když lékaři dělali předoperační testy s údivem zjistili, že tumor zmizel.

V okolí se to rychle rozkřiklo a u pramene se scházeli davy nemocných lidí, kteří se z něj chtěli také napít.

Tentokrát výjimečně vyruší o víkendu Dr. Hood agentku Youngovou a přesvědčí ji, aby se jeli na místo zázraku podívat a vyšetřit ho. Podle něj to není žádný zázrak, ale velké nebezpečí, protože pokud těžce nemocní lidé přeruší léčbu, aby se z pramene napili, pak budou umírat.

A jeho slova se brzy potvrzují. Nikdo jiný se zázračně neuzdravil, naopak u všech se radikálně zhoršil jejich zdravotní stav. Místní lékařka Dr. Veronica Reevesová prováděla soukromé testy vody z pramene a zjistila, že je to pouze obyčejná voda. Dr. Hood její závěry může jen potvrdit. Je však skálopevně přesvědčen, že v té vodě něco je.

Při zjišťování podzemního zdroje pramene se zjistí, že voda protéká bývalým skladištěm ochuzeného uranu. Kontrola však neprokázala zvýšené hodnoty radiace. Opět slepá ulička. Dr. Hood provede malý test. Vezme dvě nádoby na tvorbu ledových kostek. Do jedné nalije vodu z vodovodu a do druhé vodu ze zázračného pramene. Led z první nádobky v obyčejné vodě plave, ale led z druhé nádobky v obyčejné vodě klesne ke dnu. Jaký druh vody způsobí, že kostky ledu klesnou? Velmi vzácný druh zvaný těžká voda. Je velmi toxická. Sama o sobě se ve vodě skoro nenachází, nebo ve velmi malém množství. Tolik množství mohl vyrobit jedině člověk.

Jedna z oblastí kde se těžká voda používá je výroba jaderných zbraní. V Montaně pravděpodobně operují teroristé, což se potvrdí, když v suterénu nemocnice objeví přístroje na tvorbu těžké vody. Někdo se pokouší vyrobit tzv. špinavou bombu...

Hlavní postavy
Dr. Jacob Hood
zvláštní agentka FBI Rachel Young
Vedlejší postavy
Helen Cole
Doctor Veronica Reeves
Lily Kessler
Nicky Harris
Dr. Matthew Kaplan
Daniel Harris
Brandon Hertle
Travis Dobbs
Ben Adams
Child Protective Services Rep
Surgeon
Reporter #1
Reporter #3
Detective
Hydrologist
Hazmat Worker
Local Cop
Reporter on TV
Reporter #2
Young Woman
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevMiracle (neoficiální název)
Původní názevMiracle
Rok natočení2008
Premiéra22. ledna 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody