plakát seriálu

Eleventh Hour

(Eleventh Hour)

Epizoda 1×16 – Subway
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Dr. Hood vyšetřuje případy otravy nervovým plynem...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Philadelphia, Pennsylvania

Několik lidí, kteří nemají nic společné, ve Philadelphii bylo otráveno. Příznaky jsou divná pachuť v ústech, závrať, slinění, slzení doprovázené ztrátou kontroly močového měchýře a střev. Další oběť se zničehonic vznítila. První hypotézy ukazují na otravu organofosfáty.

Dr. Hood musí zjistit, co měli oběti společného. Každý bydlel v jiné části města a pracoval na opačné části města od bydliště. Ten den nikdo nepoužil auto. Přijde na to, že všichni jeli do práce metrem a mohli se společně setkat na stanici metra City Hall. Problém je v tom, že je to nejrušnější zastávka ve městě. Nakonec se podaří pomocí kamer najít místo, kde se všichni mohli potkat. Na záznamu je vidět i mladík s baťohem a kolem sebe vypustil nějaký sprej zrovna v okamžiku, kdy tím místem procházely všechny oběti. Mladíka naleznou zanedlouho v jednom z protiatomových krytů metra mrtvého. Ze sprejů, které měl u sebe vytéká neznámá látka, mladík má na těle velké mokvající puchýře. Z neznámé látky se vyklube nervový plyn.

Jde o čas, protože je jasné, že tu máme co do činění s dalšími čtyřmi teroristy, protože jak se náhodou podaří zjistit (u mrtvého z metra začne zvonit mobilní telefon a poté co ho Dr. Hood zvedne zjistí, že teroristů je víc), nebyl sám. Cílem teroristů nebylo metro, ale divadlo na Broad Street. Zásahové jednotce se podaří zneškodnit tři z nich, ale poslednímu, šéfovi teroristů se podaří utéci s lahví nervového plynu a vzít sebou rukojmí. Směřují do nejbližšího vstupu do metra...

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Dr. Hood na mapě fiksou zakresluje spojnice mezi různými místy.)
Dr. Hood: Každý žil na jednom konci města a pracoval na druhém. Takže, když nakreslíme spojnice mezi každým domovem a prací, co dostaneme?
Felix Lee: Zmršenou mapu.
Dr. Hood: Koupím ti atlas.
Hlavní postavy
Dr. Jacob Hood
zvláštní agentka FBI Rachel Young
Vedlejší postavy
Joe Brennan
Clark Ashton
Triage Nurse
Bernadette Wilson
Police Officer
Subway Pedestrian
Melody the terrorist
Metro Subway Officer
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevSubway (neoficiální název)
Původní názevSubway
Rok natočení2009
Premiéra5. března 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody