plakát seriálu

Eleventh Hour

(Eleventh Hour)

Epizoda 1×07 – Surge
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Dr. Jacob Hood vyšetřuje incident v laboratoři společnosti provádějící výzkum pro armádu. Hlavním podezřelým je šimpanz.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

HENDERSON, NEVADA

V laboratoři společnosti Belton Farmaceutika, kde provádějí pro armádu klinické testy na šimpanzech dojde k incidentu, při němž je těžce zraněna lékařka a zabito několik šimpanzů. Vše ukazuje na to, že pachatelem je přeživší šimpanz.

Armáda provádí v rámci programu "Válečný bojovník", klinické testy na šimpanzech. Výzkum programu se zabývá miniaturizací vybavení, které nosí vojáci, zvýšením odolnosti a flexibility brnění. To je však jen část toho čím se výzkum zabývá. Pracuje se také na zvýšení fyzického a mentálního výkonu v bitevních situacích. Dr. Bruce Nesic je vedoucím výzkumu a myslí si, že se jednalo o sabotáž, protože záznamy z bezpečnostních kamer zmizely.

Následně zmizí podezřelý šimpanz. Při pátrací akci je jeden z lidí brutálně napaden a z mnohačetnými zlomeninami po celém těle převezen do nemocnice. Nedaleko incidentu je nalezen i šimpanz, ale mrtvý. Hood zjistí, že šimpanz byl zabit jinde a na místo činu bylo dopraveno až po jeho smrti.

Dr. Nesic poskytl Hoodovi veškeré materiály o výzkumu. Z nich vyplývá, že prováděl pokusy na sedmi subjektech. Když je Hood později v jeho laboratoři, zjistí, že je tam pouze šest klecí pro šimpanzy. Z krevních vzorků sedmého subjektu zjistí šokující pravdu - sedmým subjektem je člověk. Dr. Nesic prováděl pokusy na jednom z vojáků z nedaleké letecké základny. Jeden z vojáků, který vykazoval známky násilnického chování, zmizí. Je však hrozbou pro své okolí, protože na jakoukoliv známku agrese brutálně reaguje. Těžce zraněných obětí přibývá...

Hlavní postavy
Dr. Jacob Hood
zvláštní agentka FBI Rachel Young
Vedlejší postavy
Rudy Castrillos
Kevin Pierce
Dr. Bruce Nesic
Henry Brooks
Howard Kim
Abbie Pierce
Jackson Pierce
Paramedic
Pathologist
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevSurge
Původní názevSurge
Rok natočení2008
Premiéra20. listopadu 2008
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody