plakát seriálu

Eleventh Hour

(Eleventh Hour)

Epizoda 1×08 – Titans
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Dr. Jacob Hood vyšetřuje záhadná úmrtí dvou osob na dekompresi.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

TULSA, OKLAHOMA

Letadlo. Nadmořská výška přes šest kilometrů nad mořem. Dívka Tara Binghamová z ničeho nic upadá v bezvědomí na podlahu a dostává záchvat. Později umírá na dekompresi. Je to již druhý případ úmrtí v Oklahomě, která je ale 800 km od pobřeží. Na dekompresi mohou zemřít potápěči. Zemřelá dívka však neuměla plavat.

Běžecká dráha. Dva mladíci běhají, jeden z nich, Issac Richmond upadne v bezvědomí na dráhu a dostává záchvat. Mladíka se včas podaří zachránit, protože seženou dekompresní komoru.

Co mají všechny oběti společného? Dekompresní záchvat nastal u všech obětí po fyzické námaze. Tara měla v letadle pohlavní styk, Issac běhal a první oběť, Tom Cassidy, stěhoval těžký nábytek. Všechny tři oběti byly očkovány a každý měl sourozence, kteří byli vrcholovými sportovci. Toxikologický rozbor krve nezjistí přítomnost vakcíny proti chřipce, na níž měli být oficiálně očkováni. Někdo vakcínu vyměnil, ale podle Hooda to nebyla náhoda. Do těla jim byl vstříknut virus na genové terapie svalů. Někdo z nich udělal pokusné králíky na genový doping, který je nezjistitelný při testech. Ale proč, když nebyli vrcholovými sportovci?

Hlavní postavy
Dr. Jacob Hood
zvláštní agentka FBI Rachel Young
Vedlejší postavy
Dylan Petraneck
Dr. Bridget Ruscillo
Issac Richmond
Ellis Brockton
Blake Miller
Vivian Bingham
Tara Bingham
Wade Earlham
Dr. Cogan
Petty Officer
Flight Attendant
FAA Engineer
Lawrence Richmond
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevTitans (neoficiální název)
Původní názevTitans
Rok natočení2008
Premiéra4. prosince 2008
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody