plakát seriálu

Extinct

(Extinct)

Názory uživatelů

Extinct

Jako milovník scifi jsem k seriálu přistupoval s nadějí, že relativně zajímavou premisu o obživených lidech dlouho poté, co lidstvo bylo vyhubeno mimozemskou rasou, by mohli zajímavě zpracovat a mohlo by z toho být guilty pleasure... Bohužel ze seriálu hodně, hodně dýchá lacinost, která se pozná zejména v tricích, ale i v jakési komornosti kulis... Herci jsou průměrní, ale mě ani nevadili, dialogy jsou docela dobré, pár vtipů, líbilo se mi jak postupně obživené trio hlavních hrdinů postupně zjišťuje, co se děje, jak navěří sobě, ani dronu, který je obživil. Jenže to hrozně zabíjejí docela časté, nudné flashbacky do minulosti na "ideální" rodinu hlavního hrdiny. Celkově tempo není nějak vysoké a Skin Riders - první nepřátelé jsou vykresleni hrozně klišoidně. Na jednu stranu jsem mírně zvědavý, jak se to bude vyvíjet dál, proč jsou hrdinové obživeni a kým, ale nemohu přehlížet nižší kvalitu seriálu ve srovnání s bohatšími stanicemi.

40 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Extinct

-10% za nabozenske kecy
-10% za flashbacky
-10 % zase az take dobre to nie je

Je to pozeratelna vec ked sa clovek nad tym trochu povznesie, dobre je ze na zaciatku vlastne nic nevieme a postupne sa nam ukazuju spojitosti a co s cim suvisi.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Seriál na dobré vlně.

Nápad seriálu byl dobrý. Lidstvo vyhubeno, ale v budoucnosti je naděje, která nás má opět vrátit do hry.
Seriál přinesl svěží vítr do záplavy dnešních sci-fi seriálů. Já jsme s tímto počinem velmi spokojená. Poslední díl nabídl mnoho otázek a nevyřčených dalších tajemství a proto bych nepohrdla druhou sérií.
Záporáci Skin Riders, jak se jim tady říká byli hrozbou, jakou by měli být. Byli odhodlaní, zákeřní a opovrhovali lidmi. Dokazuje i to jedna z postav, Jax, jeden z Skin Riders, protože jeho hraní bylo velmi přesvědčivé.
Jak jsem zmínila již nahoře, na druhou sérii bych se ráda podívala. :-)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Pohřbený koncept a nápad

Na začátku se nám probudí hlavní trojice (no vyplave z jezera) 400 let po zlikvidování lidské rasy. A divák si říká, no ty vole, to bude brutální robinsonáda, osídlování, boj o přežití, znovuzakládání lidské rasy se vší parádou a to všechno v budoucnosti, no to prostě bude cool seroš.

No a nekoná se. Jednak se to pohne trochu jiným směrem a je to špatně napsané. Alespoň na mě to prostě nefungovalo a po pár dílech už mi bylo úplně ukradený, jestli najdou Prapředka, co to vlastně je, co jsou zač ty lítací věci, co je zač ten kus šutru, co ty Jiskry atd. Zjednodušeně nedokázalo zaujmout. Že je to strašně béčkové, tak to by nevadilo, koneckonců tak působí dneska většina starejch pecek a rád se na některé po desetiletích znovu kouknu. A často člověka to béčko prostě pobaví víc, když na to má. Ale když už to nezaujme a je to dějově pitomé, tak by to mohlo zachránit už jenom to provedení, ale to se bohužel nepovedlo.

Herecky mě tam vyloženě nikdo neurážel, asi až na Ezru, který se coby namakaný hezounek hodí do lecjakého žánru, ale sem moc ne. Jinak holky špatný nebyly a ta banda pomatenců v lese byla taková šaškoidní, ale pro pobavení proč ne.

Co mě pak nevýslovně iritovalo byl fakt, že minimálně třetina subjektivního času jsou flashbacky, které pro vlastní děj nejsou vůbec potřeba (co je komu po tom, kdo co a kdo s kým před 400 lety, když tady sakra bojujou o život a začínají od začátku). Bez této vychytávky to mohlo mít polovinu dílů a úplně jiný tah na branku a třeba by to hned nezrušili, což po právu učinili a asi si pro to nikdo oči večer pod peřinou nevyplakal.

Nakonec jsem se pronudil až do finále, které jen otevřelo obrovskou dálnici k druhé sérii, která ale nebude.

40 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Kde jsme?

Vyhynutí civilizace dobře
Obnova určitého výběru lidí dobře
Ale sakra kdo to dal dohromady a kde vzal techniku?

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé