plakát seriálu

Ezel

(Ezel)

Epizoda 1×02 – Episode #1.2
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Eysan vzpomíná na své dětství, kdy okrádala důvěryhodné lidi. Její otec ji nutí k vážnému rozhodnutí, které ji nutí volit mezi povinností k nemocné sestře a láskou k Ömerovi. Ali a Cengiz vyloupí kasino a vinu hodí na Ömera.
Ezel prohrál v pokru s Cengizem a seznamuje se se synem Eysan.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Hazardní hra mezi Ezelem a Cengizem pokračuje. Suma na stole se zvyšuje a všichni jsou nervózní kromě tajemného hosta.

Eysan jde uložit ke spánku svého syna Džána. Poté vzpomíná na své dětství, kdy doma s matkou a mladší sestrou stále vyhlížely otce, který se nikdy nevrátil tak, jak slíbil.
Její otec Serdar má k Eysan zvláštní vztah. Upřednostňuje ji před všemi ostatním, jelikož si je vědom, že on a ona spolu dokážou velké věci. Její matka umírá a tak se Eysan, sestra Bahar a otec vydávají na cestu za lepší budoucností.
Serdar nutí Eysan ke zneužívání lidské dobroty - vždy si vymyslí nějaký srdceryvný příběh a lidé jí dávají peníze.
Časem se vypracuje tak, že si vymýšlí jiná jména, chodí za bohatými muži, které pak okrade.
Jenže se jí to už nelíbí a chce žít po svém, proto otce i sestru opouští a vydává se do Istanbulu, kde se na trhu potká s Ömerem - představí se mu pravým jménem, ale zatají, že má rodinu.

Ömer ji seznamuje s Alim a Cengizem. Pak Ömer nastupuje do vojenské služby a odjíždí. Eysan nechce, aby jel, ale do očí mu to neřekne.
Eysan žije u tety, kde se najednou objeví její otec spolu se sestrou. Serdar ji přesvědčuje, aby mu opět pomohla vydělat peníze, ale Eysan je proti. Otec na ni tedy přitlačí, že pokud mu nepomůže, poví Ömerovi i jeho rodině o její minulosti. Eysan už ale tak žít nechce, proto napíše Ömerovi dopis, kde mu vylíčí celý svůj příběh. Dopis ale nepošle, jelikož přichází otec a ukazuje jí lékařské výsledky její sestry Bahar, které prý zbývají nanejvýše 2 roky života.
Eysan tedy slíbí, že mu pomůže. Serdar má plán - Cengiz začal pracovat v kasinu jako krupiér, proto nebude problém se tam dostat, pomůže mu přítel Ali, který se zbaví ochranky.
Serdar říká, že potřebují někoho, na koho by to všechno mohli hodit, a kdo jiný ho napadne než Ömer, který se mu nikdy nelíbil a navíc o Eysan projevuje zájem Cengiz, který je spolehlivější a zanedlouho bude i nechutně bohatý.
Eysan je proti, ale otec jí slibuje, že dostane nejvíc 3-4 roky. Nyní se musí rozhodnout mezi Ömerem a Bahar.

Vše je připraveno. Eysan se rozhodla a zároveň té noci ta stará Eysan, co Ömer tolik miloval zemřela, a objevila se zcela nová žena.
Ömer přijíždí. Cengiz si od něho půjčuje bundu a šikovně nechá svého přítele, aby nechal na zbrani své otisky.
Večer loupeže stráví Ömer noc s Eysan, zatímco Cengiz a Ali se dostali do kasina, zabili strážného a ukradli peníze. Ömerovu bundu a pistoli pak hodili do popelnice nedaleko. Pak je ten příběh znám - ráno našel Ömer na stole prsten a hned nato ho zatkla policie.
U soudu pak Eysan lživě vypověděla a Ömer dostal doživotí.

Zpět do přítomnosti:
Malý Džán se rozhodl vyjet si na divokém závodním koni, proto utekl z domu. Eysan na to příjde a volá Alimu, aby jí pomohl. Volá i Cengizi, ale ten to nebere, jelikož je zaneprázdněn.

Ezel pověřil svého sluhu Camila, aby toho kluka sledoval, proto Ezel ví, kde ten malý kluk je, ale nařídí Camilovi, aby vůbec nic nedělal, jen ho sledoval.

Už se rozednívá a na stole jsou 4 miliony dolarů. Kdyby Ezel chtěl, všechno sebere, ale on hraje takticky a vzdá to - Cengiz vyhrává.

Malý Džán je v lese, když se náhle kůň poleká s shodí ho. Zničehonic se u něho objeví Ezel a koně uklidní a pošle domů. Sám pak malého Džána doprovodí až k jeho rodičům a když se dívá na jejich vděčný výraz za záchranu syna, Ezel říká Camilovi, že koněčně našel Eysanino slabé místo...

Hlavní postavy
Ömer / Ezel Bayraktar
Eysan Atay
Tevfik Bostanci
Meliha Uçar
Cengiz Atay
Ali Kirgiz
Ramiz Karaeski
Serdar Tezcan
Mümtaz Uçar
Vedlejší postavy
Can Atay
policejní důstojník
Nukhet Ozbag
Mert Ucar
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevEpisode #1.2 (neoficiální název)
Původní názevEpisode #1.2
Rok natočení2009
Premiéra5. října 2009
Česká premiéra6. ledna 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody