plakát seriálu

F. L. Věk

(F. L. Věk)

Názory uživatelů

Hhhluboznííííík

Naprosto jedinečná adaptace románu, která ukazuje, že i v těžkých dobách češi prostě uměli točit.

Ke knihám jsem se nikdy neodhodlal, sice od mládí hodně čtu, ale jirásek je přece jenom velká výzva, možná, že v páté dekádě života tu odvahu najdu. Seriál se točí kolem národního buditele F.L.Věka/Heka, těžkých časech tehdejších. Ukazuje, jak věci dnes samozřejmé tehdy vůbec samozřejmé nebyly a že bychom třeba bez těchto lidí mluvili od kolébky německy. Seriál je těmto prostým hrdinům poctou více než důstojnou. Seriál popisuje obyčejný život obyčejného buditele, jeho strasti i radosti, občas trochu drama, občas humor a hlavně pěkná exkurze do té doby. Je velice příjemné sledovat osudy normálního člověka, které ale nenudí než nějakého fanatika, který pořád dokola mele o národním uvědomění.

Dost mě pobavilo, když jsem zjistil, že se poslední díl mohl vysílat až po revoluci, inu i zmínka o nesvobodě, cenzurování a doufání ve světlejší zítřky znamenala cenzuru, buďme za současnou dobu rádi.

Výprava je velmi slušná, hodně záběrů už by se v dnešní době bez efektů a retuší nepodařilo, Praha se změnila opravdu hodně, o to větší radost jsem měl, když jsem občas nějaké to místo poznal. Pak stojí za zmínku hudba, která do toho prostě pasuje. Co se hereckých výkonů týče, tak plejáda geniálních herců té doby prostě zaručuje kvalitu. Stejně jako ve Sňatcích z rozumu jsem byl nadšen tím, že se herecké star objevují i v malilinkatých rolích, takže si divák stále užívá, všemu pak dává korunu geniální Sovákův "štěk", který skvěle podkresluje sestromuž Landovský.

Dávám plný počet, sice bych za pannu Márinku nejspíš desetinu sundal, ale zdejší hodnocení si možná nejlepší český seriál prostě nezaslouží.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

prostě kategorie A

jeden z těch, které zůstanou natrvalo v srdci, smím-li se vyjádřiti drobátko pateticky.
Moudrost, láska, porozumění, schovívavost k chybám druhých, ale i neústupnost zlu, nenávisti a závisti.
Vynikající herci hrající podle dokonalého scénáře, dobrý režisér, andělská hudba, krásná výprava.
To se nedá popsat, to se musí vidět.
Knihu jsem přelouskala a musím konstatovat, že tvůrcům se podařilo vynést z rozvláčných stránek na světlo boží diamanty.
A ještě se člověk přiučí něco málo o obrozenectví.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

F. L. Věk

Jedna z nejlepších adaptací českého kinematografie, filmografie a vůbec jakékoliv -grafie, které se nějak týkají celuloidových okének.

Ať už se jedná o kvalitní herecé výkony, které nebyly podřízené dobové propagandě, ať už jde o geniální hudbu Jiřího Srnky, ať už jde o historickou a knižní přesnost, vše je do puntíku splněno.

Tento seriál nemusí na první pohled vypadat akčně, ani záživně, ale kdo má rád historii, ten se podobně, jako u Zlé krve nebo Sňatků z rozumu budou bavit. Ovšem F. L. věk je z těchto adaptací nejkvalitnější.

Není to o zábavě. Je to spíše o odpočinku. O národním cítění a o tom, "být Čechem". Znát historii. Vědět o lidech a o době, která utvářela naši moderní společnost a to, čím jsme.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Jirásek by nejspíš smekl

Hlas lidu,hlas boží! Většina hodnotí tento seriál pozitivně. Je to naprosto logické,protože toto dílo ma svoji jednoznačnou kvalitu,obrovskou dimenzi a skryté vyznání. Vyznání slušnosti a pravdy, viru, že špatné časy jednou přejdou a zase bude dobře. Viz paralela s rokem 1968 a 1989. V dnešní době není skoro žádný snímek, ze kterého by si mohli vzít lidé /mladí i staří/ příklad do života v tom dobrém slova smyslu. Pokud ovšem nepočítám takové to dnešní: starej se jen o sebe, urvi, co se dá,vydělávej hodně peněz, neplať moc daně a hlavně se brzy nauč anglicky, ačkoli neumíš ještě dobře česky..... Nic naplat, nová doba! Já bych jen rád připomenul, co tady zatím nikdo nezdůraznil,že to je právě Františkův charakter, jeho serióznost a slušnost a zcela samozřejmá ochota pomáhat druhým lidem, která je minimálně vhodná k přemýšlení, neřku-li k nápodobě.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Pěkná adaptace

Nejsem žádný velký fanoušek Jiráskova F. L. Věka (nic proti, jen mám prostě radši jiné knihy), ale tohle zpracování se podle mě povedlo…

Chorál na začátku každé epizody je nezapomenutelný, herecké výkony perfektní a většinou se člověk opravdu nenudí…

Podle mě zábava; ne v tom smyslu, že se budete svíjet v křečích na podlaze, ale hodiny strávené u Věka nebudete litovat a dozvíte se něco o Obrození…

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

velmi dobrý

Knihu jsem se pokoušela číst, ale nedostala jsem se za třetí díl. Proto jsem ráda, že existuje tento úžasný seriál. Je velmi dobře natočený a herecké obsazení je úžasné.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

...

Seriál, se mi, ač nemám rád Jiráskovy knihy líbil. Mistrně osazený. Výborně odehraný. Na svou dobu, pokud si pamatuji, nebyl ani moc poplatný, tehdejšímu režimu.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé