plakát seriálu

Falling Skies

(Falling Skies)

Epizoda 2×10 – A More Perfect Union
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Druhá Massachusettská má v Charlestonu problémy. Musí odevzdat všechny zbraně, podřídit se novým demokratickým zákonům a zanechat boje proti mimozemšťanům. Místní demokracie navíc jak vidno nemá pevné základy a balancuje na hraně. Navíc rebelantští Skitteři přicházejí, aby požádali o pomoc.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Poté, co se Druhá Massachusettská nechce podřídit Manchasterovým nařízením, jsou všichni shromážděni a odděleni od ostatních. Weaver, Tom, Hal, Maggie, Pope, Anne a další jsou navíc uzavřeni do vězení. Generál Bressler se ale nakonec rozhodne, že je lepší proti mimozemšťanům bojovat. Proto provede vojenský převrat a Manchaster je sesazen.

Na základnu přichází Ben a několik rebelantských Skitterů. Mají informace o tom, že mimozemšťané staví velkou zbraň. Rebely ani tak moc nezajímá tato zbraň jako fakt, že ví, kdy si zbraň přijde prohlédnout mimozemšťan, který dohlíží na vojenské operace v celé Americe. Pokud by se jim podařilo tohoto Mistra zabít, nastal by chaos. Tom a Weaver se rozhodnou odejít na misi i bez Bresslerova povolení a Mistra zabít a zbraň zničit. Armáda jim zpočátku brání, ale nakonec Bressler souhlasí, protože si myslí, že je to sebevražedná mise a že se tak alespoň zbaví problémů.

Anne, i přesto že ví, že je těhotná, odchází na misi také. Masivní zbraň je vzdálena 500 mil od Charlesonu. Když jí naleznou, položí nálože. Jenže se ukáže Karen a její Mistr společně s mnoha Skittery. Jednotka je zajata a Karen je mučí. Rebelantští Skitteři však přicházejí včas. Mistr je zabit a zbraň zničena.

Tom se divil, že zbraň je konstruována tak, aby mířila na nebe. Jenže lidské letectvo bylo již dávno zničeno. Vysvětlení se mu brzy dostává. Jakmile se jednotka vrátí do Charlestonu, z vesmíru začne přilétat množství jednomístných lodí. Na jejich palubách jsou naprosto noví, neznámí mimozemšťané.

Nejdůležitější zjištění v této epizodě:
---------------------------------------
* Rebelantští Skitteři prozradili, že jejich přemožitelé se nazývají Espheni.
* Třetí mimozemská rasa přistála na Zemi. Podle toho, co se v této epizodě stalo je patrné, že se Espheni snažili zabránit tomu, aby se dostali na Zemi, takže se patrně nejedná o jejich spojence.

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Tom Mason
Anne Glass
Hal Mason
Matt Mason
Anthony
Ben Mason
Karen Nadler
Dan Weaver
Lourdes Delgado
Vedlejší postavy
Marshall
Arthur Manchester
Clemmons
Crazy Lee
Bressler
Porter
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevA More Perfect Union (neoficiální název)
Původní názevA More Perfect Union
Rok natočení2012
Premiéra19. srpna 2012
Typ epizodyPoslední epizoda série
Délka42 minut
Sledovanost premiéry3 840 000 diváků
Autoři profilu epizody