plakát seriálu

Falling Skies

(Falling Skies)

Epizoda 2×05 – Love and Other Acts of Courage
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Hal a jeho tým mají za úkol prohledávat nemocnice ve městě Richmond, které bylo těžce poškozeno v bojích. Druhé Massachusettské docházejí všechny léky a je nutné je co nejrychleji doplnit. Až v poslední nemocnici najdou potřebné množství léků a vybavení.

Mezitím, Ben naváže kontakt s Rickem, jiným teenagerem, který v minulosti byl členem Druhé Massachusettské. Oba dva jsou totiž přivoláni Skitterem s červeným okem. Ukáže se, že tento Skitter není tak úplně obyčejný.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Skitter s červeným okem, se kterým se Tom setkal na mateřské lodi mimozemšťanů, který ho mučil, zabil několik lidí a poté Druhou Massachusettskou nějakou dobu sledoval k sobě přivolá Bena a Ricka. - Když se k nim dostane průzkumný tým, Skitter je zraněn a potřebuje pomoc. Ben a Rick přesvědčí Toma a Weavera, aby Skittera vyslechli. Proto ho odvezou do tábora, kde Skitter promluví skrze Ricka. Říká, že je součástí odboje, který s mimozemšťany chce bojovat. Jejich rodná planeta byla před cca 100 lety také napadena a zotročena mimozemšťany a oni nyní pro ně musí pracovat. Někteří Skitteři jsou imunní vůči účinkům postroje (v jejich jazyce mu říkají khelmoch) a proto mohou svým pánům odporovat. Když Skitteři přišli na Zemi a viděli, že lidé s invazními jednotkami nepřestávají bojovat ani poté, co byli téměř vyhlazeni, řekli si, že společně by mohli dokázat to, co sám nedokáže ani jeden z nich.

Tom však tomuto příběhu nevěří a myslí si, že je to součástí nějakého plánu. Když se k jejich úkrytu míří četa robotů, kteří mají za úkol Skittera popravit, myslí si Weaver že to byla past. Pokusí se Skittera zabít, ale tomu se podaří uniknout. Rick je zabit v palbě na Skittera.

Ben se svěří svému mladšímu bratrovi, Mattovi, že bude muset rodinu a Druhou Massachusettskou opustit a opět se spojit se Skitterem. Jeho nápad přichází ve chvíli, kdy Weaver začíná Bena vnímat jako hrozbu pro celou skupinu.

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Tom Mason
Anne Glass
Hal Mason
Matt Mason
Ben Mason
Dan Weaver
Lourdes Delgado
Vedlejší postavy
Crazy Lee
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevLove and Other Acts of Courage (neoficiální název)
Původní názevLove and Other Acts of Courage
Rok natočení2012
Premiéra8. července 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Sledovanost premiéry3 640 000 diváků
Autoři profilu epizody