plakát seriálu

Falling Skies

(Falling Skies)

Epizoda 2×07 – Molon Labe
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Ben a Karen uprchli z posledního tábora Druhé Massachusettské. Ale hned v lese Ben zjišťuje, že to byla past. V patách jsou jim však Tom, Hal a další lidé, kteří zahájí palbu na Skittery a roboty. Kromě záchrany Bena měla však tato mise nepředpokládaný úspěch.

Mezitím, na nemocnici zaútočí několik robotů a Karen jako prostředník mimozemšťanů požaduje navrácení toho, co patří jim. Emzáci také přichází s novou "zbraní" proti lidem.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Ben vede Karen k červenookému Skitterovi, který je vůdcem rebelů. V lese jsou však zastaveni skupinou složenou ze Skittera, robot a jejich pána, mimozemšťana, kterému lidé přezdívají rybí hlava. Ben pochopí, že ho Karen nalákala do pasti. Emzáci měli v úmyslu získat od Bena informace o skitterské rebelii.

Tom a další bojovníci jsou však na místě hned poté a zneškodní Skittera. Podaří se jim zajistit Rybáka a jako zajatce ho převezou do tábora, kde je uvězněn. Jenže Karen na sebe nenechá dlouho čekat. Spolu s několika roboty brzy obklíčí nemocnici a požaduje propuštění svého pána.

Mezitím, mimozemšťané přicházejí s novou zbraní. Do komplexu nemocnice se dostávají velcí brouci, nový, ještě neviděný mimozemský druh života, který napadá lidská těla. Jsou velice odolní. Napadnou Jamila a zabijí ho. Anne, Lourdes a Matt uvíznou v podzemních laboratořích a jsou pronásledováni těmito brouky.

Když zajatý mimozemšťan promluví skrze Bena, mluví o tom, že nepřišli na Zemi aby vyhladili lidskou populaci. Mají zde jistý úkol, o kterém nechce mluvit. Mezitím dělají lidstvu službu, když eliminují velikost populace a zbavují ji tak civilizačních problémů, jako například ubývání zdrojů. Když se poté Rybák snaží Bena zabít, Tom ho střelí a ten je vážně zraněn. Ve vážném stavu je jeho tělo předáno Karen výměnou za volný přesun Druhé Massachusettské.

Regiment se dostane v pořádku z města a výprava vyráží směrem Charleston. Ben odchází od Druhé Massachusettské a Tom ho nedokáže zastavit.

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Tom Mason
Anne Glass
Hal Mason
Matt Mason
Anthony
Ben Mason
Karen Nadler
Dan Weaver
Lourdes Delgado
Vedlejší postavy
Crazy Lee
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevMolon Labe (neoficiální název)
Původní názevMolon Labe
Rok natočení2012
Premiéra22. července 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody