plakát seriálu

Falling Skies

(Falling Skies)

Epizoda 2×02 – Shall We Gather at the River
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Druhá Massachusettská je obklíčena u řeky. Roboti zničili všechny mosty a odřízli je od možného ústupu po pevnině. Jediný most byl nalezen nezničený, ale v následném boji s mimozemskou stíhačkou je i ten poškozen.

Mezitím se Mason bojí, že mu mimozemšťané mohli udělat něco na mateřské lodi. Neví co, ale upozorní na to, že by měl být hlídán.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Poté, co se Tom Mason alespoň trochu zotaví ze střelného zranění, má noční můry a myslí, že mu mimozemšťané mohli na mateřské lodi něco udělat. Byl tam totiž dlouho a nepamatuje si všechno. O něco později se skutečně ukáže, že s ním něco je. Dr. Glassová vytáhne z jeho oka podivného malého parazita, který se hned poté změní v nečinnou kuličku. Mason naléhá, aby ho spoutali než se dostanou do bezpečí pro případ, že by měl vymytý mozek a mohl ohrozit celou operaci.

Mezitím skupina přeživších hledá způsob, jak přejít řeku, kde jsou obklíčeny roboty a Skittery. Jediný možný most byl ale poškozen havarující mimozemskou stíhačkou. Není ale jiná možnost, než ho přemostit a přejít přes něj. Na druhé straně řeky je ale schovaná mimozemská základna, kterou je nejprve nutné zlikvidovat. To se nakonec podaří a většina lidí a vozidel se dostane z pasti na druhou stranu řeky. Druhá Massachusettská ale přijde o náklaďák s jídlem a o několik dobrých lidí.

Hlavní postavy
Tom Mason
Anne Glass
Hal Mason
Matt Mason
Anthony
Ben Mason
Dan Weaver
Lourdes Delgado
Vedlejší postavy
Crazy Lee
Jimmy Boland
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevShall We Gather at the River (neoficiální název)
Původní názevShall We Gather at the River
Rok natočení2012
Premiéra17. června 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Sledovanost premiéry4 460 000 diváků
Autoři profilu epizody