plakát seriálu

Farscape

(Farscape)

Názory uživatelů

To nejlepší ze Stargate

Jedena z nejlepších space oper, která kdy vznikla. Podle mě je jedním z největších plusů tohoto seriálů, že vzal to nejlepší ze stargate, a tím je především klasický nahláškovaný stargate humor, zkombinovaly ho vynikajícím a uvěřitelným Ben Browder, naroubovaly to na poměrně originální vesmír Farscapu, a tak vznikla v austrálii sci-fi pecka. V prvné sérii je děj spíše epizdičtější, což ale od druhé série výrazně ustupuje celkovému příběhu, který je oproti klasickým space operám dosti nezvyklý. Hlavní hrdinové většinou útíkají, a i když většina rozuzlení končí pořádnou řežbou, seriál vyznívá neuvěřitelně antimilitaristicky, a to přitom ne tak klišoidním a křečovitým způsobem jako především Star Trek. Velkým plusem je variabilita prostředí, tak i svěží scénáře, jelikož se projevilo to, že seriál vznikl v austrálii. Největší slabinou seriálu jsou asi masky, které jsou třeba oproti startreku až mo do očí bijící, ale osobně jsem si na ně po nějaké době zvykl, a pak jsem je již moc nevnímal.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Zas jeden nepochopenej kult

První díly mě až tak neuchvátily, ale pak se to docela příjemně rozjelo, nenáročná celkem kvalitně udělaná zábavná scifi a Claudia je prostě kusanec. Být seriál jen na 2 série, dávám minimálně 80%. Postupně mé nadšení ale opadlo, třetí série mě prostě né a né vtáhnout, takže se ze seriálu stal povětšinou zvukový podkres k práci. Čtvrtá na tom nebyla o moc lépe, dokoukáno prakticky jen pro to, abych to dokoukal. Zde ještě pořád solidních 50%. No a pátá "série" tomu dává nudnou korunu, což ještě řádně podtrhuje zásadní změna dabingu prakticky všech hlavních postav a to bez debat k horšímu (Slavíková se nahrazuje blbě, ale toto...). Scifi mám rád, ale tohle na opakovačku tedy rozhodně nebude, kult nekult.

40 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

AmaZing!

Hustěkrutopřísný sci-fi. Takhle to vypadá, když je celý štáb pod vlivem návykových látek - je to tak neskutečně ujeté, až je to hezké. Navíc to má parádní znělku, rasy a je to originální. Nutno podotknout, že australská podoba vesmíru rozhodně stojí za to - živoucí těhotná vesmírná loď, avatarka, která je vlastně vyvinutá kytka, loutka z Nekonečného příběhu, vzdálený příbuzný Klingonů, bizarní mimozemšťani, ještě bizarnější masky a občas i ještě bizarnější příběhy... ano, působí to zvláštně, ale je to super - tedy pokud přetrpíte první díly. Pilot byl neobvyklý, strašně moc ujetý, ale zajímavý, akční a svěží. Další díly byly slabší, ale přibližně od dvanáctého dílu nastane neskutečný obrat a začíná souvislejší příběh... na těhotnou vesmírnou loď přijde avatarka číslo dvě, kapitán Crais dostane více prostoru a objeví se jedna z nejlepších seriálových postav - fantastický Scorpius aka Wayne Pygram. Hudební znělka je neméně bizarní, ale návyková a neskutečně skvělá. Herecké výkony jsou fantastické, uvěřitelné, realistické... Nejlepší postavy: Rygel XVI. (best), Scorpius, Crais. Velmi šílený mix Nekonečného příběhu, jakékoliv jiné osmdesátkové fantasy, Hvězdných válek, nejšílenějších zhulených představ a je v tom i špetka Star Treku. That Old Black Magic. Bizarní, ujeté, šílené, originální, napínavé, akční. První série za 85%. Hodně se to blíží pěti hvězdičkám a myslím, že je to i dostane. Ty postavy to má totiž úžasné a zápletka je přes všechen ten fet ve štábu naprosto geniální. Jeden z nejluxusnějších seriálů, na který jsem kdy narazil. Prostě si-fi orgie, velké, velké. velké sci-fi orgie... Ben Browder je týpek. Ať žije Wayne Pygram, ať žije Rygel XVI., věčná mu sláva.....

90 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Incredible Farscape

Na poprvé mě tento seriál odradil. Ale druhý pokus dopadl lépe a nejen že jsem shlédla všech pět sérií, ale nevydržela jsem na dubing a stáhla si i závěrečný dvojfilm "Mírová operace".

Když si zviknete na poněkud zvláštní grafiku a technické zázemí, vžijete se do děje a budete hlata každý zvrat.

Jakékoli nedostatky vyvažují skvělé hlášky a neuvěřitelné postavy. Také mě už několikrát napadlo, že tvůrci nemohli být vždy střízliví a při smyslech, ale vzhledem k výsledku - je to jen dobře! :)

90 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Pěkná houpačka

Seriál, jehož kvalita u mne prudce kolísala - od skvělých dílů až po díly, u kterých jsem usnul a nebo si říkal, že ani na seriál to nemůže být "béčkovější". Neznám ale lepší zakončení sci-fi ságy! Finální film (vydupaný údajně fanoušky) či chcete-li mini-série, je prostě pecka a v závěru mi vážně ukápla slza. Díky tomu dávám v tomto komentu 80%, ale v celkovém hodnocení nechávám 70%, i když je to na hranici ;)

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Boy, was Spielberg ever wrong. Close encounters my ass!

Farscape se rozjíždí poměrně pomalu, ale o to více se dokážete vcítit do hlavního hrdiny - člověk v mimozemském prostředí o kterém ví, snad ještě méně než divák. Linearita zpracování? Na to rychle zapomeňte! Velmi příjemné osvěžení od protinožců takového rozsahu, že zapomenete, že nějaký jiný scifi seriál existuje.

Jak se jednou vyjádřil kamarád - takhle to dopadá, když je štáb na fetu - nejlepší ale je, že to funguje!

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Je třeba přimhouřit oko, ale proč ne ;)

Čtyři série jsou poměrně hodně, takže nemůžeme chtít, aby všechny díly byly super, ale prozatím ho hodnotím vcelku kladně. Je pravda, že na maskách to chtělo víc zapracovat a některé hlavní postavy jsou na můj vkus dost podobné a dost z nich více či méně nesnesitelně otravné. Na druhou stranu nelze seriálu upřít humor, napětí a většinou dobře vypracované příběhy a zápletky, čímž docela dobře kompenzuje své nedostatky. Sečteno podtrženo, na SG-SG1 nebo Firefly to určitě nemá, ale jinak určitě nadprůměrné sci-fi, které se za dlouhých zimních večerů může fanouškům žánru hodit

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Dobrý den, já jsem ze země...

Seriál má podle mého názoru poměrně pomalý rozjezd, kdy se člověk sice vyloženě nenudí, ale za úplnou bombu jej považovat nelze. Jak ale čas běží, tak stejně jako Crichton se přizpůsobuje životu ve vesmíru, tak se i fanoušek začíná víc zabydlovat v seriálu.
Ačkoli jsem se v průběhu setkala s různými díly, od naprosto perfektních po takové, které člověk prostě zkoukne, protože tam jsou, celkově se jedná o vynikající seriál.
Jeden fakt ale oceňuji opravdu vysoko: dorozumívání. To, co mi trochu vadilo ve Hvězdné bráně, tedy že na všech planetách se mluví anglicky a samozřejmě současnou angličtinou k tomu, je zde vyřešeno naprosto perfektně! Prostě si píchneme mikroby, které překládají jakýkoli jazyk za nás! Super :D

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Farscape

Tento seriál som začal pozerať a rýchlo som pochopil, že nejde o "vážne" sci-fi ale zaujímavo vytvorená séria, kde má miesto humor, irónia.

Je plný neuveriteľných nápadov, dejových zvratov a rozhodne patrí medzi najlepšie sci-fi seriály.

100 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Víc Stargate než Dark Matter

Je až neuvěřitelné jak se SG a Farscape podobají. Ten humor, odlehčená atmosféra, pochopitelně herci atd. Souhlasím, že masky a kostýmy nestojí za nic, někdy je to i nuda nebo klišé. Ale především je to originální. Žijící loď jménem Moya není úplně špatný nápad, dává to hodně prostoru pro neobvyklé příběhy. Postavy mají svou osobnost, každá je něčím výjimečná. Crichton přestože je vědec občas působí jako Hloupej Honza, ale přesto často tahá ostatní z potíží. Aeryn podobně jako Teal'c zradila svoje nadřízené a bojuje proti nim. Ka D'Argo mí opravdu hnusnou masku, v podstatě kopíruje Klingony, ale jako postavy není špatnej. Rygel patří mezi ty postavy, které všechno pokazí, způsobují potíže. za spoustu problémů, se kterými se posádky Moyi setká, může on. Nemám zhlédnutý celý seriál, takže nevím, jestli se kvalita bude zvyšovat. Zatím jen...

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Jak a proč?

Jak už zde někdo napsal seriál má své horší a lepší díly,ale celkově je velice povedený .Je dobře vykresleno co je schopen udělat člověk pro to aby přežil a dozvědel se co nejvíce věcí k tomu aby dosáhl svého.jsem zvědavý jestli se dočkám pokračování :)

70 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

[Jiné]

to je to správné slovo, které seriál docela vystihuje. Seriál je jiný než ostatní sci-fi. Je vtipný, ale bohužel jsou některé díly vařené z vody. Postavy, děj, technologie jsou naprosto jedinečné a nejlepší na seriálu je, že ani herci, ba dokonce ani snad režisér, nebrali seriál vážně a proto si z něj sami utahují (a né jen z něho). Postupně můžeme shlédnout parodie jak na Star Gate, tak i na klasiky Star Wars i BSG:) Seriál by neměl chybu, kdyby byl trochu více dějově propojen. Ale i přes to je kvalitní.

70 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí