plakát seriálu

Fashion Star

(Fashion Star)

Názory uživatelů

Fashion Star

Představte si, že dostanete krásně zabalený balíček s velkou mašlí. Těšíte se, co asi tak bude uvnitř. S napětím trháte papír a balíček pomalu rozbalujete a rozbalujete a uvnitř…nic. Krabice je prázdná a přesně tak na mě působí Fashion Star.

Fashion Star je jedna velká show. Hlasitá hudba, tanečníci, blikající světýlka, zoomující kamera a někde v pozadí se krčí oblečení, o které by mělo v první řadě jít. V pořadu se toho děje strašně moc a čím zářivější, tím lepší, vždycky neplatí. Je to jak jedna velká reklama zabalená do balíčku soutěže designérů. Popravdě mi to přijde ještě horší než 24 Hour Catwalk, to si alespoň nehraje na něco, co není.

Nebyla vysvětlena žádná pravidla, takže si je člověk musí odvodit sám. Nápad s nákupčími od Macy's, H&M a Saks Fifth Avenue mi přišel zajímavý. Konečně uvidíme opravdové spojení obchodu s kreativitou, kde na prvním místě jde hlavně o peníze:-) Přiznávám, že jsem vůbec nepochopila, co že to nákupčí vlastně kupují. Určitý počet kusů oblečení, právo prodávat oblečení, těžko říct.

Už by mohli přestat cpát přesluhující modelky na moderátorské posty, protože to ve většině případů moc dobře nedopadá. Kromě Johna Varvatose ani jedna z mentorek není kvalifikovaná hodnotit oblečení. Nicole Richie je tedy alespoň drsná a nebojí se říct naplno svůj názor, ale vážně mě nezajímá odborný názor Jessicy Simpson. Oni celkově ti mentoři jsou tam k ničemu.

Po první epizodě jsem si říkala, kde ty béčkové designéry vyhrabali. A kde asi vyhrabali ty mužské modely? Na ulici před začátkem natáčení? Otrávenější pohledy už fakt házet nemůžou. Postupně, jak designéři vypadávají, se konečně trochu času věnuje pozornost i samotnému tvůrčímu procesu. Bohužel dost času vyplňují i lidi ze zákulisí – často jsou vidět nejrůznější technici, kameramani, osvětlovači a další nedůležití lidé.

Oblečení není až tak zajímavé, je jednoduše tvořeno s cílem prodat ho masám lidí v USA, kteří si vítězný look mohou zakoupit po odvysílání aktuálního dílu, což je jednoznačně hlavní úkol pořadu. Byla bych ochotná odpustit všechny ty zářivé rušivé blbosti, kdybych alespoň viděla nějaký wau kousek, ale většina z nich (ne všechny) byla prostě spíš blee už na modelce, co teprve na někom s větší velikostí.

Fashion Star je takový American Idol v oblasti módy – prázdný balíček v krásném obalu.

EDIT po druhé sérii: Zřejmě levnější produkce odstranila všechny rušivé blbosti a show se tak věnuje většinou jenom oblečení. Taky se víc zaměřuje na tvůrčí proces a na samotné designéry a mentoři mají větší roli a vypadá to, že snad i s designéry spolupracují. Oblečení opět nic moc. Nicméně o něco zvyšuji své hodnocení, protože se mi druhá série líbila víc.

20 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí