plakát seriálu

Winx Saga: Osud

(Fate: The Winx Saga)

Názory uživatelů

Chilling Adventures of Winx

Po velké díře v srdci, která mi zbyla po ukončení Sabriny přichází Winx a musím říct, že mi to docela nahradilo chybějící magický seriál s temnějšími prvky. Sabrina byla temnější po stránce magie, Winx zase po stránce drogových večírků a společenského života. Seriál má skvělou vizuální stránku a efekty, což se mi moc líbí. Dokonce i postavy jsou dobře vybrané, možná zpočátku trošku překvapivé, ale velmi rychle se na ně dá navyknout a rozhodně jsou nestandardní. Terra překvapivě docela dobrá, když nechá toho přemotivovaného liberalismu, Múza nemastná neslaná ale fajn a milá, Aisha šikovná, ale nudná, Stella sv*ně na entou, ale je to potřeba a Bloom viz níže. Po dějové stránce jsem se zabavil dostatečně a myslím, že se to vyvíjí dobře.

Ačkoliv tak seriál hodnotím poměrně vysoko, nevyhnul se některým klišé, které bych zrovna od Netflixu už po takové době nečekal. Bloom je sice skvělá postava, už i herečka je skvělá, ale je šíleně naivní a hloupá, uvěří prvnímu, co jí kdo řekne, aniž by si něco ověřila, navíc je to nevděčný fracek, co jen co zjistí, že je adoptovaná, tak se okamžitě vykašle na reálné rodiče a jak fanatická hledá vzdušné zámky. Každého obviňuje z manipulace, hlavně lidi, kteří po ní nic nechtějí, ale jakmile jí někdo zlý zavelí, okamžitě poslušně běží a udělá... Myslím, že hlavní postava by neměla být tak hloupoučká, mohli to zaonačit nějak jinak. Další věc je Terra, která mi vyhovuje a mám ji rád, ale ty její občasné řeči na patriarchát... No, mám strach, že se z ní Netflix snaží udělat šílenou otravnou feministku, která tam bude všechny poučovat, proto jsem byl docela rád, že v první sérii to zkusili asi ve třech scénách a pak s tím raději přestali. Myslím, že svět, kde mají víly neuvěřitelnou moc, ředitelkou je žena, nejmocnější královnou je žena a jakákoliv víla může dotěrného muže hned sesmažit a celkově je osazenstvo školy více ženské, tak se opravdu nedá protlačit postava, která bude bojovat s patriarchálním terorem... No a třetí a poslední věc je "Ty nevíš, co přichází!", jak bylo řečeno v závěru. Ano, super, on nikdo neví, ale tohle je klišé tolika finále sérií, že už jsem si u toho jen tak zívnul a počkám si rok, co děsného se tedy blíží... Úplně vynechám maličké nelogické drobnosti, kterými se to tam hemžilo (učitelka seřve studentku, že není na hodině, kterou vede ona sama, takže v době, kdy ji seřvává, evidentně hodina není či celkově Burned-Ones, kteří jsou jednou nepřemožitelní, podruhé je zabijete vcelku lehce napíchnutím na větev bez zkušeností a silné magie apod.).

Nicméně jak říkám, potenciál tam je obrovský, hlavně aby jako u Sabriny (dobře, už toho přirovnávání nechám) nevypotřebovali mega důležitou velikou zápletku hned na začátku. Vůbec mi nevadí, že postavy ani styl světa neodpovídá animované předloze, myslím, že je to spíš výhoda. Takže jsem zvědavý, kam nás příběhy Winx zavedou, myslím, že prodloužení je jasné, a doufám v navýšení dílů, šest je sice super maraton, ale s kvalitní zápletkou bych se nebál klidně deseti (v té první sérii je šest ideální, ono pak už moc nebylo kam posouvat děj).

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Winx

Pokud očekáváte pohádkovou jízdu ve stylu animovaného předchůdce, budete zklamáni. Seriál je cílen spíše na starší dorostence a odolnější dospělé, kterým nevadí romantická pubertální linka.
Postavy jsou zpočátku trochu překvapivé, nicméně herecké obsazení je vybráno dobře. Stejně tak se povedlo uvést postavy do života. Charaktery jsou rozmanité a uvěřitelné. Je tu i správná míra pubertální naivity a zatvrzelosti( Bloom je občas skutečně na zabití) .
Co se týče příběhu samotného, byl pro mně příjemným překvapením. Děj skvěle odsýpá, akce a triky jsou na slušné úrovni. Informace jsou dávkovány skutečně opatrně, čeho je však přemíra jsou zavádějící teorie.
Osobně jsem se dobře bavila. Mohu jen doufat že si další série udrží stejnou úroveň,( pokud se ji podaří zvednou stane se seriál mojí srdcovkou).

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Teen seriál bez ambicí

Low coast herecký tým a banální děj řadí seriál k průměru. Naštěstí je to aspoň akčnější a nějaké ty čáry máry jsou dobře zvládnuté, tak se na to dá dívat. Např. Sabrina se mi líbí o dost více.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Málo informácii

Po jednej sérii sa to nedá celkom hodnotiť. Posledná epizóa priniesla zopár zvratov a nejaké tie otázky.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

The Winx Saga

Největší předností tohohle seriálu je jeho krátkost (1. série má jen 6 dílů). Po první 2 dílech se konečně děj trochu rozběhne, přijde i trochu akce a docela dost zvratů a překvapivých momentů. Při tom všem ale budete trpět, protože charaktery jsou zde všechny úplně nesympatické. Casting vypadá, jako kdyby někdo vytáhl 10 lidí z ulice. Ale ještě horší je vykreslení charakterů. Hlavní hrdinka Bloom je rozmazlená sobecká naivní kráva, která pro dosažení vlastních cílů (primárně chce zjistit, jaký je její původ a kdo jsou její rodiče) ohrožuje svým jednáním všechny kolem sebe, včetně jejích přátel a učitelů. Navíc naivně věří každému všechno, nechá se sebou velice jednoduše manipulovat. Sky, "pohledný" mladík, do kterého se zakouká, je takový nemastný neslaný - jako pes smutně koukající trdlo. Její kamarádky nezaujmou ani jedna. Ještě tak Stela je trochu výraznější, ale nikde není dostatečně vysvětleno, proč se chvílema chová sviňácky a chvílema skoro kamarádsky. Záporáci bez charisma. Mnoho věcí nedávává moc smyslu. Například proč se o Bloom několikrát říká, že se sociálně distancuje, když ona naopak vyhledává konfrontace s ostatními... Motivaci a chování kamaráda Skye už vůbec nechápu.
Já jsem vděčný za každou fantasy a proto jsem tuhle dosledoval, ale bylo to jen proto, abych se dozvěděl, jak to dopadne. Triky jsou docela průměrné, ale ne úplně špatné. Nicméně i na výpravě je vidět, že rozpočet nebyl nejvyšší. Pro nadšence do YA fantasy je tohle povinnost, ale má to mnoho prvků YA, které jsme už všude jinde vyděli a mě už trochu lezou na nervy. Pro mě je v tomhle žánru Fort Salem o hodně lepší. Zase Cursed je ale o něco málo horší.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Návrat Winx, nostalgie pro dospělé nebo cíl pro mladší generace?

Já jsem bohužel ta první možnost a jsem nostalgický dospělý, který chce trochu zavzpomínat. (Velice by mě zajímal názor někoho, kdo neznal předlohu.)

Na tento seriál jsem se těšila. Winx club bylo moje dětství, bohužel jsem se musela ale smířit s tím, že budu alespoň ze začátku srovnávat s animovanou předlohou. Pokud se člověk od této skutečnosti dokáže oprostit a začne seriál vnímat jako něco nového, tak by mohl být spokojený. Mně se to nakonec povedlo.

Já jsem spokojená byla. Tato tematika je mi blízká, mám ráda podobné seriály, filmy ale i knížky. Propojení vílího světa se světem moderních technologií je vždy oříškem. Celkem zajímavé, že funguje mobilní připojení mezi světy. Zajímalo by mě, jaký asi používají roaming. :-)
Atraktivní jsou efekty očí i ohně. Ze začátku jsem se vlastně trochu ztrácela v tom, co bude vlastě příběhem celé série, ale to byla celkem maličkost a nakonec to tak složité nebylo.

Jediné co tomu všemu vytýkám je množství zavádějících informací, které dostává Bloom od ostatních o svém původu. Mnoho teorií a pravd, které jí pletou hlavu stejně jako divákovi. Vím, že to asi byl záměr, aby udrželi napětí, ale mě to spíš otravovalo. Po první sérii vím, že vlastně nevím nic.
(Není to tak, že by se o svém původu nic nedozvěděla, ale spíš to beru tak, že to, co se stalo v první sérii může být lehce vyvráceno v pokračujících dílech.)

Jsem zvědavá na druhou sérii. Myslím si, že tento seriál má dobře našlápnuto. Pokud by byla druhá série delší, asi by mi to nevadilo, seriál má co ukázat.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí