Feed the Beast

Feed the Beast (Feed the Beast) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
teraxa

6. července 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Lžu, podvádím a fetuju... a jsem šéfkuchař

Tahákem ke shlédnutí tohoto seriálu byl rozhodně David Schwimmer. Po přátelích se konečně objevuje v dramatu, kde by koneckonců mohl zúžitkovat veškerý svůj talent. A tomu je zde tak napůl. Role ovdovělého otce s tatovským komplexem mu sedne a ani nevyžaduje větší množství výrazů. Prakticky stačí kukuč ala 'ukradli mi lízátko'. Zatím to tak funguje, tak proč ne, ale po šesté epizodě bych toho očekávala trochu víc.

Oproti Davidovi tu má Jim Sturgess vcelku pěkný prostor. Jeho postava patologického lháře, podvodníka a feťáka nabízí spoustu prostoru pro rozvoj. Ale také nemám ten pocit, že by ho využil naplno. I když opravdu oceňuji jeho scény 'na hraně šílenství'. Obě postavy tu tvoří vcelku slušné a dějové lince odpovídající výkony, ale chybí mi zde ta trocha navíc, která by je vyzvedla a dělala nezapomenutelnými. Jelikož se jedná o drama, Davida tu už žádný vtip nezachrání.

Lorenza Izzo? Prostě špatný vtip. Nebo špatná postava. I Elijah Jacob tu beze slov dělá větší dojem.

Z čeho jsem opravdu nadšená, je úžasná úvodní znělka, s perfektním hudebním podkladem celého seriálu. Jestliže se tu na něčem vyřádili, pak je to soundtrack, kterému bylo věnováno více pozornosti, než celému příběhu. Tady ovšem asi moje ódy budou končit.

Celý příběh se točí kolem otevření restaurace, která je pro oba hlavní charaktery splněným snem a také památkou, po zesnulé ženě a přítelkyni. Celé mi to chvílemi přijde jako parodie. Absolutně nulové zkušenosti s vedením podniku, manažerka, co si neumí účetnictví.... Kdyby šlo takhle otevřít a vést restauraci, může to dělat každý. Ale druhá stránka věci, a to jsou vztahy kolem restaurace, už je vcelku zajímavá. Znovuobnovené přátelství, zakládající se na lžích a podvodech. Vzpomínky, které zřejmě nejsou takové, jaké by měly být. Prakticky nulové základy, na nichž se staví něco, co může všechny zúčastněné rozdrtit. A pokud to seriál dotáhne do konce, bude to drama jak má být a na to se opravdu těším!

Hodnotím po šestém díle, a i když jsme už za polovinou, tedy by seriál už měl prokázat směr, kterým se bude ubírat, je to pro mě docela složité. Mám spousty výhrad k provedení, spousty nedotažených směrů, kam se seriál vrhá. Prakticky by člověk čekal po hodnocení výše, že nepůjdu nad polovinu. Ale je prostě zvláštní, jak to celkově působí. Někdy je seriál pomalejší, někdy na mě působí, že naprosto ztrácí půdu pod nohama, ale ta celková atmosféra, zpracování, to je to, co dokáže člověk čapnout a u sledování ho udržet. Takže za atmosféru, za neuvěřitelnou dávku lží, podvodů, tajemství a za budoucí vidinu kam by mohl seriál směřovat - 80%.

V případě zklamání se po konci série vracím a jedeme z kopečka.

Avatar uživatele
lukascoolarik

5. srpna 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Feed the Beast, AMC! Feed It!

Každá stanice alespoň jednou šlápne vedle, nehledě na kvalitu předchozích seriálů z jejich dílen. Výbornou ukázkou je Feed the Beast od AMC, která nám přinesla klenoty jako Breaking Bad či Halt and Catch Fire. Seriál pojednává o dvou přátelích, kteří si otevřou restaurace, při čemž je doprovází řada problémů. Premisa zní slušně, realita je shnilé rajče.

Ale rozebereme si to postupně. První na řadě jsou postavy a už u nich Feed the Beast hodně zklamal. Většina postav je napsána ploše a přestože tam došlo k nějakému tomu vývoji, ve finále vám na postavách kvůli jejích prezentaci příliš nezáleží. Nejmenší dojem zanechala otravná Pilar, ke které se ještě vrátím, a nevěřím, že to říkám, ale nejlepší mi přišel malý TJ. Co to o seriálu vypovídá, když vás nejvíc zaujme malé dítě? Herci jsou na tom o něco málo líp. David Schwimmer a Jim Sturgess odvádí dobrou práci, ale hrozně trpí špatně napsanými postavami, a uznání si zaslouží i John Doman a malé kývnutí mladý Elijah Jacob. Na facku je opět Lorenza Izzo a její Pilar a rádoby gangster Michael Gladis.

Nyní děj. Ten je děravý jako necky a má tolik nevyužitého potenciálu, promarněných příležitostí a zbytečných zápletek, které sloužily čistě k vyvolání napětí. Mafiánská linka jako taková je jeden velký průšvih; obávaný klan Woijchiků je pro smích, obzvlášť pak Patrik/Víla zuběnka. S jeho hercem bych to neviděl tak zle, kdyby nám tvůrci Patricka nepředstavovali jako obávaného gangstera a už od začátku naznačovali, že se v pozadí děje něco víc. Problém je, že jeho postava je děsně překombinovaná: gangster, který by rád opustil rodinný byznys, aby si mohl otevřít restauraci, a zároveň se snaží zavděčit svému tátovi a ještě k tomu se snaží vytáhnout peníze z chlapa, který mu podpálil restauraci, ale na druhou stranu má na něj zálusk, protože je tajně gay? Ne, to není vtip. Kéž by byl. Ale zpět k ději. Seriál by udělal líp, kdyby komplet vyškrtl tu část s mafiány a soustředil se výhradně na potíže při tvoření nové restaurace. Velký palec dolů dávám zápletce se sociálkou, pak té s tím poldou, co vydíral Diona, a v neposlední řadě nečekané těhotenství Marisy.

Nyní se na moment vrátím k Pilar, jedné z nejhorších postav celého seriálu. Kromě toho, že je neuvěřitelně otravná a její herečka tomu vůbec nepomáhá, je až neuvěřitelné, jaká je to prolhaná mrcha. Ano, ve Feed the Beast lže každý každému úplně o všem, ale hned za Dionem je opravdu nejhorší. Nejen, že si vymyslí, že jí zemřel manžel, aby se sblížila s opileckým vdovcem, ale zároveň (ne)úmyslně potopí začínající podnik, když se vnutí jako jeho manažerka, přestože nemá nejmenší ponětí, co je to povolení na prodej alkoholu, a musí se svými debilními dotazy otravovat svou sestru, aby se zvládla aspoň podepsat; to všechno opět, aby se sblížila s Tommym, kterého v mžiku a bez váhání hodí za hlavu, když se vyspí s Dionem. To ale samozřejmě ani jeden z nich neprozradí a Tommy si dál žije ve své lži.

Dion pozvedá roli totální svině na úplně novou úroveň. Nejprve vynechá fakt, že nový podnik s Tommym bere jen proto, aby splatil dluh mafiánům, to je ale pouhý začátek. Svého přítele podráží s každým dalším krokem a nejen, že v minulosti spal s jeho nyní mrtvou ženou, ale aby toho nebylo málo, vyspí se i s jeho nynější potenciální přítelkyní. Do toho je nejspíš otcem jeho syna TJe, vytváří si s ním větší pouto a s každým dalším rozhodnutím ho hlouběji a hlouběji ponořuje do zločineckého podnikání. To není ani zdaleka všechno, ale myslím, že pro představu už to bohatě stačí.

Soundtrack je samostatnou kapitolou. Na první pohled je milý, nezvyklý a neotřelý, postupně se mi ale naprosto zhnusil a kazil každou potenciálně dobrou scénu, viz zabití toho poldy, při čemž hraje ohraná melodie, která zničila veškeré napětí, a dojem z této scény klesl na minimum. Nejsvětlejší chvíle seriálu jsou tehdy, když v pozadí nehraje vůbec nic.

Na trochu pozitivní notu, samotné finále první a nejspíš poslední série bylo nejlepší epizodou celého seriálu. Skoro jsem se až divil, jak se mi to líbilo, a byť tam stále byly chvíle, které nebyly úplně nejlepší, jde bezesporu o to nejlepší, co Feed the Beast mohl nabídnout. Přišlo pár očekávaných zvratů, ale i pár nečekaných a přestože to celé skončilo cliffhangerem, vůbec mě netrápí, jak by to pokračovalo. Tvůrci skoro až ukázali, jak je ten seriál špatný, když během chvíle podpálili všechno, co se po dobu těch deseti epizod budovalo. Doslova podpálili.

Předposlední odstavec věnuju citaci sebe sama v diskuzi: Tenhle seriál je tak stupidní a překombinovaný, že mi z toho zůstává rozum stát. Většinu těch much jsem viděl už od začátku, ale dával jsem tomu šanci a doufal ve zlepšení a to, že se tvůrci konečně začnou soustředit na to dobré, co jimi zvolená zápletka nabízí. Ale ne, to bohužel nejde. Umět dánsky, tak se i podívám na tu těžko dohledatelnou předlohu, protože by mě zajímalo, jestli to bylo takhle stupidní už v originále, nebo jestli to zvorali až ve Státech.

Suma sumárum, Feed the Beast je špatný seriál. Je tam tolik chyb, že se to ani nedá spočítat, hromadu nevyužitého potenciálu a halda ztraceného času. Přesto dávám seriálu poměrně vysoké hodnocení 40 %. Proč? Protože v konečném důsledku to byla docela sranda, což je ironie, protože seriál se prezentuje jako vážné drama. Ale stačí se povznést nad všechno to špatné, bavit se hledáním všech těch chyb a užívat si to dobré. Pokud hledáte kvalitní drama, hledáte špatně. Pokud hledáte jakousi parodii dramatu jako oddechovku pro chvíle, kdy naprosto vypnete mozek, Feed the Beast je tu pro vás.

Avatar uživatele
skryci

3. července 2016

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

stále nevím .....

Nějak se nemůžu rozhodnout, zda seriál budu sledovat nebo ne ... Pilot mě nijak nenadchl, ale ... po 3 týdnech mi to nedalo a dnes jsem se podívala na druhý díl. Upřímně jsem stále na rozpacích ... ale ...no nevím, nejsem si jistá, zda mě tento seriál může něčím zaujmout, přeci jen - z mého pohledu - otřepané téma ... jasně, prostředí restaurace tu možná ještě nebylo, ale charakter postav je tak trochu "klasika".. Nicméně se nemůžu zbavit pocitu, že bych měla dát šanci dalšímu dílu a to i přes to, že David Schwimmer mě zatím vůbec, ale vůbec nepřesvědčil a jeho "mouchy snězte si mě" postava mě malinko vytáčí.... A jeho parťák, Jim Sturgess, ten na tom z mého pohledu také není o moc lépe ....
Takže uvidím po třetím dílu ... :)