plakát seriálu

Firefly

(Firefly)

Názory uživatelů

Joss a jeho svět

Joss Whedon nám už mnohokrát dokázal, že je mistrem v tvorbě nových světů. Navíc se nebojí skloubit dohromady i zdánlivě neslučitelné. Ať už se jedná o postavy a prostředí, ve kterém se jeho počiny odehrávají, nebo o žánry, které jsou vždy nejednoznačné.

Firefly je dle mého názoru vrcholem Jossovi barvité fantazie a tvořivosti.
V téhle vesmírné kovbojce spojil dohromady mnou dva nejméně oblíbené světy a stvořil z nich něco neopakovatelně přitažlivého.

Zaručeně nejsympatičtější a nejpropracovanější postavy v celé televizní éře - o samotných hercích ani nemluvě, zcela určitě 100% originální námět, unikátní neokoukané prostředí a klasická Whedonovská porce ironických hlášek a popkulturních odkazů.

K téhle předčasně ukončené sérii jsem měla dlouhou dobu veliký odpor a odmítala jsem se na ni podívat, až konečně jednoho dne...
A prozřela jsem! Bizarní svět Firefly si mne získal a už nepustil.
Proto se ani trochu nestydím a dávám tomuhle televiznímu skvostu maximální možnou známku.

P.S. A po shlédnutí Firefly si nezapomeňte sehnat film Serenity ;-)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
94 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

You can´t take the sky from me

Seriály s tematikou westernu či sci-fi nie sú pre mňa. Neviem im nejako prísť na chuť, preto som sa tomuto seriálu dlhú dobu aj napriek kladným reakciám vyhýbala. A nechápem prečo?! Okrádala som sa o ozaj kvalitný a dobrý seriál.

Spája v sebe atmosféru ďalekého vesmíru s westernom. Text úvodného intra ho krásne vystihuje. Skrýva v sebe skvelý príbeh, prepracované postavy a úžasných hercov. Veľkú časť z nich mám v hlave z úplne iných úloh a dobre sa na nich pozerá aj v ich skorších úlohách. Nathan je ako Mal rovnako úžasný ako Rick Castle, tú síce hrá o trochu vážnejšie kapitána, ktorý má svoju posádku rád a urobil by pre ňu všetko, no vidieť aj náznaky budúceho Ricka. Adam Baldwin je ako Jayne rovnako bezkonkurenčný ako Caysey v Chuckovi.Tie jeho výrazy a hlášky. Rovnaký šialenec ak nie aj väčší. Jak ja mám rada doktora a tie jeho pokusy keď sa snaží zblížiť s Kaylee. Každá s postáv je rovnako skvelá a nejde si žiadnu z nich neobľúbiť.

Ani pri jednej jeho časti som sa nenudila, scenáristi odviedli úžasnú prácu. Určite sa zaradí medzi moje obľúbené, a budem sa k nemu rada vracať. Jeho zrušenie určite mrzí.Určite by si zaslúžil viacej sérii,bolo by z čoho ťažiť.
Koniec zostal svojím spôsobom otvorený,no aj tak bol pekný.Určite si pozriem aj film.

Seriál jednoznačne odporúčam.Nech ho skúsia najme,tí čo si myslia,že to nieje seriál pre nich.Ja som si to myslela a ako veľmi som sa mýlila.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Začátek toho, jak začal Fox rušit dobré seriály.

Upřímně, ono i kecat Jossovy do práce mi přijde jako kecat Da Vincimu do toho, jak má malovat Monu Lisu, natož nějaký jeho tvůrčí skvost postavit před zed a nekopromisně vystřelit, přesně jako to udělal Fox.

Joss přišel s novým žánrem space-westernu a ve své podstatě to funguje jako svůdný mix Star Treku a Stargate. Každý díl se odvíjí v nějakém jiném prostředí a řeší se nějaké patálie, takže výběr je tu opravdu pestrý. Zde se ovšem nekoná nějaké objevování pro lidstvo, zkoumání vesmíru, kdepak. Posádka je parta zlodějíčků, co kradou pro přežití, skrývají se před Aliancí a rozhodně nemají v plánu honit se za objevováním civilizací.

Co předčí rozmanitost a komplexnost příběhu jsou postavy a herci. Líbí se mi, jak jsou hlavními hrdiny různé odrudy vzhledů a povah, každý má jiný talent, každý je prostě svůj. Kapitán Malcolm Reynolds je takový Han Solo a Jack O'Neill v jednom. Vždy má v zásobě nějakou tu povedenou hlášku, Nathan Fillion byl tehdy fakticky fešák, k tomu fakt, že je to opravdu skvělá vůdčí osobnost, co se na svůj post dokonale hodí. Celkově je to jeden z charakterů, který by byl hotovou šablonou pro zrod dalších.
Wash a Zoe jsou skvělý, sehraný pár, tvoří takový typický jing a jang a to se mi na nich nejvíce líbilo. Zoe byla drsnačka, která pro ránu nešla daleko, Wash si naopak každý svůj krok pečlivě rozmyslel.
Dále se nám tu představil Simon Tam, velice pohledný a inteligentní doktůrek, na kterém bych mohla oči nechat. Hrozně se mi líbilo to jeho poštuchování s Malcolmem i to, jak se snažil najít svojí sestru a pomoct jí. To mě dostává k Summer Glau, pro kterou byla River Tam první velkou rolí, která fungovala jako odrazový můstek v její kariéře a ihned předvedla opravdu špičkový, herecký výkon, a to i, co se týče fyzičky. Předvedla to tak dokonale, že v té postavě vůbec nejde číst, vůbec nelze poznat, co za chvíli udělá a takový byl účel, aby to správně vystihlo to, jak je její psychicka naprosto roztříštěná a poškozená natolik, že se nedá určit, jaká vlastně je.
Jayne v podání Adama Baldwina je typický drsnák s velkými svaly a hrubým hlasem, který rozdává rány i cynické perly.
Kaylee byla sympatická holka, co vždy všechno spraví a mě osobně moc nezajímala, nicméně, koho by urazila holka, co má po ruce vždy šroubovák a poradí si s každou technikou.
Inara až na svůj půvab a vývoj vztahu s Malcolmem moc nepřevedla. V příběhu prostě musí být nějaká postava, co svatouškovsky moralizuje před děláním určitých věcí, ale moc mi to nesedělo od něhoho, jehož největší pýcha bylo to, že prodává své tělo na sex. Ale zase je tam krásný kontrast té velké různorodosti postav, proto si zde vybere opravdu každý, pro ten účel je tu i pastor, který určitě nebyl vždy svatý. :D

Nemůžu hodnotit série, protože nám Fox nadělil pouze jednu. Co se mě týče, mánie na tento seriál mě chytla od prvního dílu a má zvědavost a hrozná potřeba vidět další a další epizodu dobrodružství posádky lodě Serenity rostla a rostla.
Po žánrové stránce je to originální, spojení westernu a sci-ffi perfektně funguje, jednotlivé příběhy mají občas překvapivé rozuzlení, chemie mezi herci pracuje dokonale, co zde nechybí je typický Whedonovský humor, kterého se nejde nabažit. Scénaristické prsty Josse prostě opět stvořily skvost, v režisérské židly tomu vdechl život, ale bohužel. Tehdejší sledovanost a ředitelé Foxu toto nadčasové téma prostě zabili.U mě je hodnocení jasné, dávám plným počet, byl by hřích, abych dala méně.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Caelos píše: Nanuk v konzervě

Firefly je největší zrůdnost v dějinách seriálů!!! Ptáte se proč?! Protože je to tak dobré! A kde mám po čertech hledat další díly?! Jak tohle mohli ty opice zrušit?! Podobně to mám i s dalším zrušeným seriálem, který sice není vůbec tak dobrý jako Firefly, ale přesto mě zajímalo jak se bude děj vyvíjet, protože teprve v posledních dílech se objevilo pár velmi zajímavých věcí. Tím seriálem je Cestovatel. A Firefly to má de facto podobně, tolik záhad co bylo potřeba rozlousknout, tolik zajímavých věcí které se tam daly řešit a ono prd. Nic nebude. Nicméně k Firefly. Už úvodní znělka mě baví, je příjemná pro oko i ucho a to je dobrá startovní pozice. Když jsem jednou vysvětloval o co jde, řekl jsem že je to dokonalé spojení scifi a westernu, na což mi bylo odpovězeno: To je nějaká blbost, ne? Ne. A není. Jak vypadají tyto dva žánry nezkombinovatelně, Whedonovi se to povedlo na sto procent. Postavy jsou sympatické a originální, přičemž každá z nich má nějakou tu minulost, která by ji mohla v dalších dílech dohnat (což už se bohužel nestane). Děj jednotlivých epizod je akční, vtipný, zajímavý a originální, což je konec konců i celý seriál. Osobně mám nejraději epizodu Jaynetown.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Jiná liga

Jsem velký fanda scifi, viděl jsem snad komplet všechny scifi seriály i filmy. A musím říct, že Firefly je mezi tím vším něco výjimečného. Jak moc? Kdyby mi někdo nabídl, že natočí jeden další díl Firefly za cenu, že navždy zmizí ze světa všechny ostatní scifi seriály včetně mého oblíbeného Star Treku Nové Generace, souhlasil bych. Protože Firefly je jediný scifi seriál o normálních lidech protloukajících se životem a ne o naškrobených, nepřirozeně bezchybných klaďasech na jedné straně a jasných zločincích na straně druhé. Snad proto je tak realistický a okouzlující. Skvěle vybraným hercům role věříte. Nikdo a nic tu není dokonalé, tak jako v reálném světě.
A proč musel seriál skončit? Protože by diváci mohli sympatizovat s lidmi nežíjícími v souladu s pokyny "velkého bratra", zde nositelem pokroku "federací planet" a to se v americké televizi nenosí. Nevěřím tomu, že seriál ukončili kvůli nezájmu, nebo vysokým nákladům - vše již bylo postavené, stačilo jen už hotové kulisy zhodnotit.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Jeden z nejlepších

Musím přiznat, že jsem ho viděla poprvé asi před půl rokem.. asi 10 let po premiéře. Abych se začala na tenhle seriál dívat, tak mě museli hooodně dlouho přemlouvat. Westernový žánr mě vůbec nezajímá a v kombinaci se sci-fi se mi to už vůbec nezdá. Ale nakonec? Jsem si řekla proč ne, a dobře jsem udělala. Abych u seriálu zůstala je nestálo žádné přemlouvání. Spíš naopak, stačila jedna epizoda a seriál si mě získal a viděla jsem ho dokonce už 2x. Pravda jsou tam trochu jednodušší fráze, ale myslím že to seriálu vůbec neuškodilo. Každý díl jsem čekala jakému dobrodružství budou vystaveni, jestli se River zcela uzdraví, co je zač ten pastor, jestli budou Inara a Mal spolu, přežijou to všichni, vydrží ta loď vůbec? K seriálu mě nakonec přesvědčilo i herecké obsazení.. jelikož jsem je už znala z jiných rolí. Nathan Fillion (Castle) - výbornej komik, jeho grimasy a podání jakékoli role? Vždycky mě donutí se smát. Morena Baccarin (Stargate), Adam Baldwin (Chuck), Jewel Staite (Stargate Atlantis)...to jsou další z hvězdného obsazení a každý svou roli zahrál výborně. Takže vřele doporučuji se na to podívat a ne jednou a nezapomeňte na film, který celou tuto sérii uzavírá. Myslím si, že dobře. :)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Nedoleštěné zlato

Je zajímavé hodnotit seriál 15 let po jeho natočení. V té době by asi působil daleko lepším dojmem, ale ani dnes nelze říct, že by byl vyloženě old school.

Mix postav je velmi mile nakombinován, ale přeci jen manželské/nemanželské duo Washe a Zoe mi zde moc nesedlo. Ne že bych nebyl na černošky, ale scény se Zoe mi přišly nejslabší.

Jaký byl prapůvodní záměr Josse Whedona a jestli měl vymyšlený nějaký hlubší děj, to se už nedovíme, ale i to málo, co bylo natočeno, bylo netradiční, atypické....a hlavně dobré.

Zas tak dobré, jaké je zde hodnocení seriálu, to ale nebylo. Začátek je fajn, uvede člověka do děje a vykreslí mu +- prostředí, ve kterém se svět Firefly odehrává. Divák si zvykl, že první díly jsou takové spíše rozjezdové, pak přichází taková šedá výplň a na konci hurá do akce a rozuzlení. Tak to bylo i zde, po prvních pár dílech, kdy Joss nasadil vysokou laťku, kvalita dílů lehce upadla a nebýt dobře napsaného scénáře a dialogů, byly by některé díly vyloženě nudné.

Nicméně jak už jsem psal, kdyby byl seriál o dost delší, možná by tyto slabší díly nepůsobily tak okatě.

Každopádně za netradiční námět, kvalitní výběr herců, dobře napsaný scénář a poměrně dobře ukončující film se dá hodnotit tak za 70%. Ty slabší díly nedovolí dát víc.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Geniální

Nádherný seriál, kterého je neskutečná škoda a za jehož zrušení budu Foxe nadosmrti proklínat. Úžasný mix sci-fi (které miluju) a westernu (který naopak vůbec nemusím) mi sedl naprosto skvěle a navíc dokonale funguje a Joss Whedon mi opět dokázal svou scénaristickou genialitu. Naprosto fantastická znělka, kterou nemůžu ani teď vyhnat z hlavy, krásná hudba, prostředí, efekty, samozřejmě zápletky (i když asi dvě epizody byly slabší) a hlavně hromada vtipu. Geniální Fillion a Baldwin, nádherná Summer a Jewel (ty jména prostě nejsou náhoda) a tak málo sci-fi prvků a ani to nebolí. S ničím si to nebere servítky, postavy mezi sebou skvěle fungují a Mal je Fillionova nejlepší role, ať si fandové Hradu na zabití říkají, co chtějí. Všichni tady už všechno napsali, a ani já nevím, co ještě přidat, tak jenom posledních pár slov na závěr - geniální, dokonalý seriál jeden z nejlepších ve svém žánru (ať myslíte cokoliv). Skvěle fungující hlavní prvky, jedna z nejlepších znělek a zatraceně málo epizod, ideál by podle mě byl tak pět (až sedm) sérií. Opravdu nechápu, jak mohli zrušit něco tak krásného a úžasného jako tohle. Take my love take my land. You canť take the sky from me. 100% a děkuji Primě COOL za uvedení na českých obrazovkách se skvělým dabingem.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Serenity aneb žádný gou-shi! :D

S podivením si říkám, jak dlouho jsem vlastně tomuhle dílku odolávala.Když jsem si četla nějaký ten úvod do děje, říkám si, to bude jízda! A Firefly nezklame snad nikoho. Však kdo by se nezamiloval do té party vandráků. Občas se pohybují v tmavých zaákoutích vesmíru, jindy zase vyšňoření s kolty nízko u pasu. Řeknu vám, to spojení sci-fi a westernu byl geniální nápad. Stoprocentně některé z vás opakuju, ale nedá mi to. I tak scénáristu jsem měla chválit přednostně, ale těch dojmů je vážně dost.Takže popořadě.
1. Thank you, Joss ;)
2. Malcolm Reynolds je super kapitán a ještě dobře vypadá (zatraceně dobře)
3. Serenity bych chtěla jednou vidět na vlastní oči, stejně jako další vesmírná vozítka :D
4. Optimistické Kaylee závidím její technický talent (nejenom ten :D)
5. Zoey a Wash = vojanda + pacifista (aneb: Jak se dali dohromady? :O)
6. Inara jako nezapomenutelná Společnice, a i když se úplně do posádky nepočítá, tak nesmí chybět :) Její oťukávání s Malem mě nehorázně bavilo, i když to vlastně vůbec není hlavní téma seriálu.
A teď už ve zkratce... Čínština vůbec nezní špatně, dokonce se mi i líbí, hlavně když si nadávají (...aspoň není každé 3. slovo sprosté :D. No vlastně je, ale- ). Jayne (dívčí jméno :D) a pastor (ty vlasy!) měli ke konci dokonce i super dialogy, River a Simon doplnily ten tolik potřebný záhadný podtext. Vlastně jsem se do Simona často vžívala, prostě byl nový člen a chvílemi vůbec nechápal, čeho jsou ti blázni vlastně schopni. ;)
Nikde jinde vás předčasný konec seriálu nebude mrzet tak, jako právě u Firefly. Nelžu. A nejen proto, že tahle parta je úžasná, ale i kvůli (bohužel!) nedokončeným příběhům. A u některých postav to vážně zamrzí. I přesto jsem ráda, že vůbec vznikl tenhle super originální projekt, který není tak úplně 100% sci-fi, ale možná proto má tolik fanoušků. Děkuji za těch krásných 14 dílů, výborné herce a ty vtipné hlášky!
PS: Chystám se zkouknout Serenity, ale to už je jiná kapitola :). Doufám, že to Aliance řádně schytá :D.
Hodnocení: 100%

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Nezáleží na tom, či milujete sci-fi žáner alebo nie. Firefly proste budete zbožňovať.

No dobre, možno pár výnimiek sa nájde... ale ide o to, že Firefly je naozaj veľmi kvalitný seriál, ale o tom už vypovedá vlastne meno tvorcu tohto seriálu. Joss Whedon je podľa mňa legenda, s úžasnou mysľou, plnou fantázie, ktorú dokáže neskutočným spôsobom vsadiť do uceleného deja, a to previesť na obraz. Sci-fi pre mňa osobne nie je niečo, z čoho by som sa vyslovene išla zblázniť, filmy či seriály z tohto žánru si ozaj veľmi vyberám, lebo nie všetko ma vie zaujať. A Firefly je presne jeden z dvoch sci-fi seriálov (druhým je Doctor Who), ktoré som sledovala a zároveň ma zaujali.

Ale dôvod prečo som ho začala sledovať bol iný, v prvom rade preto, že ho napísal Joss Whedon, v druhom rade preto, lebo v ňom hrá Nathan Fillion, ktorý ma zaujal už v Buffy, the Vampire Slayer a v treťom rade preto, lebo som stále počúvala, že existuje akýsi Firefly a že je to veľmi kvalitný a skvelý seriál (čo naozaj je) a tak mi to nedalo. Vravela som si, že veď to má iba 14 častí, tak to budem mať čoskoro za sebou. Lenže na konci som ostala v šoku, pretože som chcela (asi snáď ako každý), aby to pokračovalo. Viem, že americké stanice zvyknú zrušiť seriál aj predčasne, ak nie je dostatočná sledovanosť, ale tu sa mi nechce veriť, že by nebol Firefly dostatočne sledovaný, najmä nie, keď vidím všade pozitívne ohlasy, ako si ho každý obľúbil atď.

Včera som začala pozerať kvôli Nathanovi Fillionovi aj jeho ďalší seriál, Castle. Nevravím, že je to zlé, jeho postava je dobrá a on je skvelý herec, ale ak som si aspoň 10x počas jednej epizódy nespomenula na Firefly, a ako mi chýba jeho postava Mala, tak ani raz. Ten akčný, dobrodružný, logicky uvažujúci kapitán lode Serenity, ktorý je vždy nad vecou a uznáva len vlastné pravidlá.

Dosť bolo už o Malovi, lebo okrem neho medzi mojich obľúbencov patrí určite Kaylee, ktorá mi občas príde, že jediná vnáša do seriálu ženskú jemnosť. Páči sa mi tá jemne naznačovaná iskra a nevypovedané, tajomné priťahovanie medzi Kaylee a Simonom, hoci mne osobne by sa páčila viac s Malom. Ďalšou skvelou postavou je Zoe, len občas ľutujem jej manžela Washa, pretože pri nich dvoch to častokrát vyzerá, že práve on nosí sukňu a Zoe nosí nohavice, je to drsná, akčná, tvrdá žena, ktorá sa zdá sa ničoho nebojí. Ale ako dvojica sú celkom podarení. Pastor Book a Jayne sú dve postavy, ktoré skôr beriem neutrálne, nevadia mi, ale ani z nich nie som až tak užasnutá. A nakoniec vyšinutá River a v podstate lacná ženská na sex Inara, ktorú povýšili ako Spoločníčku na niečo viac. To sú asi jediné dve postavy, ktoré tam nemusím. River preto, lebo je tak komplikovaná, že nikto nevie čo je ona zač, správa sa zvláštne, nevedno ako myslí, pôsobí ako robot v tele blázna a ktovie čo všetko skrýva. Inaru zase nemám rada preto, že mi príde taká postava pritiahnutá za vlasy, aby v podstate lacná žena, hoci nazývaná ako Spoločníčka bola zrazu vážená a uznávaná v tejto vesmírnej komunite. Plus na to kým je, mi príde, že najviac zo všetkých moralizuje, aj keď práve ona by mala v tomto radšej mlčať. Ale to už je skôr dané vkusom a sympatiami, čiže chápem, že niektorí nebudú súhlasiť.

Na záver mi nezostáva dať Firefly iné hodnotenie než 100%. :) Keby tak aspoň kvalitou bolo viac takýchto seriálov.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Serenity

Dlouho jsem plánoval podívat se na tenhle seriál a to ze tří důvodů asi tím největším z nich bylo neustálé doporučování seriálu, těmi dalšími byli Nathan Fillion a Adam Baldwin.
Bohužel nebyl čas a seriál byl na watchlistu dlouho přeskakován a teď toho lituji.
Nic podobného jsem neviděl. Řekl bych že seriál si vymyslel svůj vlastní žánr sci-fi/western.
I když se celí děj odehrává v budoucnosti a v nekonečném vesmíru. Není seriál přeplněný žádnými futuristickými vymoženostmi (samozřejmě až na pár výjimek).
Co se týče obsazení, myslím, že si nemohli vybrat lépe. Kdo jiný zvládne zahrát komického drsňáka lépe než Adam Baldwin, jeho postavu jsem si hned zalíbil, vlastně skoro všechny až na River, která se v samotném seriálu moc neprojevovala. Ale v závěrečném filmu Serenity jsem si oblíbil i jí.
Je škoda brzkého konce, seriál měl dobře našlápnuto, nechybělo nic.
Osobně vůbec netuším proč se někdo rozhodl seriál zrušit, ale určitě je to velká škoda.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Fox je zlo

Jen 14 dílů a film. Přesto se Firefly řadí po bok velikánům jako je Stargate, Battlestar, Star trek a další. Originální mix scifi a westernu nemusí sedět každému, mě se líbil moc. Krásné efekty, slušný příběh, dobře napsané postavy. Všechno patří k důležitým ingrediencím, které má scifi seriál mít. Každý díl je nezapomenutelný, odlišný a napínavý. nechybí hlavní záporák a nepřátelská „mimozemská rasa“. A že western a scifi nejdou dohromady? Místo osidlování Ameriky tady máme osidlováno nově teraformovaných planet. Přepadení vlaku, jízda na koni se skoro neliší od klasických filmů. A takový seriál byl zrušen po pouhých 14 dílech. Proč, o tom už je diskuse jinde. Dobrou zprávou je, že Prima Cool začala vysílat celý seriál v českém dabingu. Takže už nehledejte výmluvu a pusťte se do velkého dobrodružství, jaké nemá konkurenci.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Inara

Seriál,který jsem hodněkrát oddaloval,ale nakonec jsem se odhodlal a vůbec nelitoval.Co mě nejvíce zaujalo,tak to bylo obsazení.Celou posádku jsem si strašně moc oblíbil a pokaždé se těšil na jejich tváře.Ať už to byla Inara,která je tou nejhezčí ženou pod sluncem.Je doslova kouzelná nebo jeden z nejlepších a nejsprávnějších kapítánů Mal.Drsňačka Zoë,skvělá mechanička Kaylle,sympatický doktor Simon a jeho sestra pro kterou by udělal cokoliv,komický Wash,žoldák Jayne a pastor s jeho záhadnou minulostí.Zamiloval jsem si je a ten jejich pašerácký život také.Moc se mi líbila hudba,kostýmy a všelijaké výpravy.Skvělé prostředí(vesmír,kosmická loď,vesnice,nemocnice,odlehlé pláně atd..)s tím si dal někdo pěkně záležet.Dále jsem si zamiloval ten jejich velmi vtipný a chytrý humor.Také ty jejich čínské nadávky,dobrodružství,minulost,soupeři,prostě všechno.Něco podobného se jen tak nevidí,proto se seriálu nedá skoro nic vytknout a já si ho pustím určitě ještě hodněkrát.Škoda,že je tak krátký,ale můžu být rád za to,co je.Potom jsem také viděl film Serenity ze kterého jsem byl zklamaný,protože už tam nebylo to kouzlo jako v seriálu.Jinak všechno na výbornou. :-)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

*čínská nadávka*

Přestože patřím mezi skalní fanoušky, kteří neustále lamentují nad zrušením, seriál jsem v době jeho vysílání nesledovala, dostala sem se k němu až o několik let později.

Jedná se sci-fy jednohubku z dílny našeho Pána Jose Whedona, nechť je požehnána jeho mysl a tvoří navždy, kde Nathan Fillion je ve skvělé formě a "Jane"(=Jayne) je jméno pro chlapa. A já se prostě zamilovala do toho ticha, které nastane vždy, když se vidím záběr Firefly letící vesmírem. Prostě se ukázalo, že westernem protknuté science fiction je pro mně to pravé :D

Seriálem vede linka doktora Simona a jeho malinko šáhlé sestry, která, jak se ukázalo ve filmu, umí pěkně nakopávat zadky. Doktor si neuvědomuje že poškození jejího mozku je nevratné a stále hledá způsob jak jí toho mimoňovského stavu zbavit.

Za zmínku také stojí společnice Inara, jejíž představitelka byla vybrána moc dobře. Dá se o ní říct, že není přehnaně sexy, ona je prostě krásná. Nemá zapotřebí ukazovat kůži, svádět muže velkými výstřihy, jí se stačí prostě usmát. Je to vidět v jedné scéně, kterou si pamatuji sice velice matně, ale souhrnně popisují jak je úžasná a já prostě přitom musela přitakávat.

A nemohu si nedovolit nedat kredity za hodnocení hrdinovi Cantonu, udatnému Jayneovi, který je naprosto k sežrání, ačkoli nemá takových kvalit jako kapitán, ale když si nasadí čepku... :D

A já si mířím asi popadesáte pustit Jaynestown, protože nejlépe se brečí nad zrušenou Firefly, když ušpiněný dělník v hospodě zpívá Hero of Canton.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Vítejte na palubě Serenity

Firefly mísi vše, co by takový pořádný seriál měl mít a je to rozhodně jeden ze seriálů, které by si nikdo neměl nechat ujít. Herecké výkony jsou naprosto famózní a vlastní dějová linie drží zvědavost napnutou jak strunu. Myslím, že konec tohoto seriálu byl jedním z nejhorších nápadů vůbec. Ačkoli fanouškům byla hozena kost v podobě filmu, který alespoň nějak osudy uzavírá, ten jediný podle mě na kvalitě Firefly ubírá, protože se na malém prostoru snažili uzavřít poněkud komplexnější děj, než by se to takových dvou hodinek vlezl.

Celkově i když je to jen 14 dílů a po slhédnutí budete pravděpodobně naštvaní, proč to sakra nepokračuje, na shlédnutí je to prostě MUST!

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Firefox

Joss Whedon opustil upíry, zamířil do nových žánrů a splnil si sen. Nebo si ho alespoň plnit začal. Dal nám pot kovbojů, dusot koňských kopyt a zapadlé hospody s kořalkou a přesto si užijeme dobrodružství v nezvučném vakuu a poletíme k dalekým planetám. Ale stejně jako u předchozích Mistrových počinů nám hlavní postavy vlezou po pár minutách pod kůži a já jim fandím do posledního dechu. Nebýt doslova tragického způsobu zacházení se seriálem a následného zrušení, mohlo jít skutečně o nejlepší seriál všech dob. I v takto šílených podmínkách však vzniklo nezapomenutelné dílo překonávající hranice jak westernu, tak sci-fi. Malcolm Reynolds is my captain.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Sci-fi a western v jednom

Tenhle seriál měl obrovský potenciál, ale samozřejmě, jak už to tak bývá, byl zrušený ještě dřív než se dokázal pořádně rozjet.

Firefly mělo ještě hodně co nabídnout. Rozhodně jeden z nejoriginálnějších sci-fi seriálů, jaký jsem kdy viděla, který dobře skloubil tématiku sci-fi a westernu v jednom, zdánlivě dvou rozdílných světů, ale tady to vypadalo, jako by to tak mělo být odjakživa. Bylo to vtipné a postavy byly prostě dokonalé a nevyskytla se ani jedna, kterou bych neměla ráda.

Celovečerní film Serenity byl důstojným zakončením seriálu, ale podle mého si Firefly zasloužilo mnohem mnohem víc(na příklad o několik řad víc).

100 %
93 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Firefly včera, dnes a zítra

Tento seriál mne mile překvapil. Nenechte se zmást prvními pěti minutami, seriál je o něčem úplně jiném.

Nathan Fillion je mladý, mládí z něj čiší, i když si hraje na staršího a zkušeného, pořád mu na očích vidíte tu hravost, kterou naplno rozpoutal v Castleovi.
Summer Glau oproti tomu je i přes svůj mladinký věk snad nejlepší herečkou z celého obsazení. Nevím proč, ale pro mne bylo její vystoupení až děsivé. Oproti tomu Sean Maher až příliš připomíná Joaquina Phoenixe, a s herectvím je na tom.. no řekněme, že nic moc.

Ale abych nehodnotil jen herce, zaměřím se na scénář. Jelikož ten je abnormálně pojatý oproti všem sci-fi, které jsem kdy viděl. Jasně, jsou tu všelijaké vesmírné lodě (motory Serenity a aliančních křižníků až příliš připomínají pozdější motory sběračských robotů z T4 a kondenzační stopy zase lodě z Riddicka: Kroniky temna), ale seriál je.. no prostě jiný. Neukazuje žádnou hypermoderní společnost, vrací se ke kořenům. Je zde uvedeno pár zajímavých vychytávek, které si myslím, že by se v budoucnu mohly objevit, ale nemyslím si, že budoucí zaměření společnosti bude hlásat návrat do 19. století.

Jenže co já vím, budoucnost neznám. Mrzí mě, že budoucí společnost není ukázána na vyšším vývojovém stupni, než naše současná. Firefly si totiž nehraje na předpověditele, jako třeba Star Trek. Bůhvíco vedlo tvůrce právě ke kombinaci těchto dvou žánrů, jisté je jen to, že toto téma dokázali tak zpracovat, že se na ně nikomu nedokázalo navázat (viz například propadák Kovbojové a vetřelci).

Seriál jako takový se mi líbí. Je to něco jiného, ale hard sci-fi to není. Je to zajímavý impuls ostatním sci-fi tvůrcům a zajímavá cesta, kterou by se filmové a seriálové umění mohlo ubírat. Kombinace žánrů dnes letí a je jen nasnadě uvést pokračování Firefly.

Chválím člověka, co psal dialogy. Jsou vtipné, neotřelé, nápadité, svižné. Zajímavá slovní spojení, zajímavé situace. Už jen to vám udělá dobrý dialog.

Kdysi dávno bych Firefly nedal ani 60 %. Ten seriál mě nezaujal, nezajímal, nedokázal jsem se do něj dostat. Dnes už jen díky tomu, že jsem se k tomu potřetí přemluvil, a dal seriálu šanci, znám skvělý sci-fi počin, který jen tak nezapadne.

80 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Firefly není sci-fi \ Sci-fi je Firefly

Konečně seriál, kde není nic přehnané. Propracovaný děj, který nám vždy něco nabídne. Kde každá postava má svoji roli. Oproti jiným sci-fi jsem všechno jako divák věřila.

Firefly je stejně dobrá jako Serenity a pokud máte rádi SF je to přesně povinnost se na to podívat. Akční klišé, které Joss Whedon využil, dokázal okořenit vtipnou hláškou, takže pachuť stokrát viděného je ihned pryč. Ovšem nepleťte se, Whedon se nepokouší parodovat, zůstává věrný svému žánru, ale nebojí se vytvářet hrdiny s neodolatelným smyslem pro humor. Neznamená to, že by je některé z nich nenechal zemřít. Žádný happyend, kdy všichni vyváznou šťastní a živí není na skladě. Při trošce štěstí si někteří odnesou hluboké šrámy na těle i na duši, v opačném případě je čeká odpočinek pod náhrobkem s holografickou projekcí (jak tomu bylo ve filmu).

Serenity film: Pro ty co neviděli seriál Firefly je tenhle film naprosto bezpředmětný. Tento celovečerák se jeho dokonalosti bohužel nevyrovnal. Serenity není vůbec špatný film, odhalení jak je to vlastně s pleniteli je velice chytré, ale místo toho mohlo být radši víc dílů seriálu. Bylo by to tak lepší.

Ke konci mohu jen říct, že je mi líto některých nevyjasněných věcí (minulost pastora, Niska... atd.) Ať se na tento VYJÍMEČNÝ sci-fi seriál nezapomene a zůstane dále v našich srdcích.

90 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Co vytknout?

Takže jak hodnotit něco, co člověk zná nazpaměť, má k tomu doma navazující originály komiksů a další věci? Když jsem příběhy o posádce Serenity sledoval poprvé, podruhé a možná i potřetí, nechápal jsem důvod ke zrušení. Já sám do té doby lepší seriál neviděl (dostal jsem se k němu někdy v roce 2009). Ale postupem času mi docházelo, že to prostě není klasika, že to není pro většinové (hlavně americké) publikum. Ve Firefly se boří snad všechny zaběhnuté věci z ostatních SCI-FI seriálů a filmů (od nepřítomnosti mimozemšťanů po krávy na palubě).
Ale hlavně co u Josse platí vždycky je dokonalá propracovanost postav a super hlášky.
Přemýšlel jsem, jestli by se loď obešla bez nějakého člena posádky (přece jen 9 hlavních hrdinů je celkem dost), tak musím říct, že ač jsem se snažil sebevíc, ke každé postavě se mi vždycky vybavila scéna, kde ona postava měla tak důležitou roli (ať už třeba jen hloupým úsměvem), že pokud by tam chyběla, kompletně by to změnilo nejen příběh, ale celý seriál.

Zpátky k nadpisu: NIC :).

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Whedonovská originalita a preciznost

Velice zajímavý nápad spojení scifi a westernu odehrávající se napříč vesmírem. To je skvělá myšlenka a opravdu se jí podařilo výborně zpracovat. K nalezení jsou dokonale propracované charaktery a neotřelé pašerácké příhody. Co se dá také čekat od Josse Whedona, duchovního otce Buffy, že? :)

Po shlédnutí pilota Serenity jsem byl nadšen, toto nadšení mi vydrželo až do 14 dílu a tam najednou... ŠOK! Zase mrchy na Foxu sabotují vlastní seriály. Zakončením série mě opět zklamali. Bohužel tedy děj zůstává otevřený a nezbývá jiné možnosti, než shlédnout film.

Je tedy fakt, že po neustálých čachrech od FOXu a málo akčnímu traileru jsem shlédnutí série dlouho odkládal a však toho i lituji. Opravdu jsem o mnoho přicházel, když jsem skoro zatratil Firefly. Mohu každému vřele doporučit.

A Jossovi zase jedno velké a podstatné + za originalitu a propracovanost.

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Gou huang-tang [Go hwong-tong]

Velmi propracované prostředí i vesmír ve kterém se seriál odehrává. Scifi nebo western? Ale no tak, okrajové planety sou bez technologie a bohatství a proto jednoduché řešení a jednoduché zřízení - jsou to pionýři, tak proč ne takhle. Dva dominantní jazyky - prvním je angličtina (jak jinak) a druhým čínština (ve finále opět jak jinak), která slouží zejména k nadávání (osvěžující až hrůza).

Pozn. na okraj - va vakuu se zvuk opravdu, ale opravdu nešíří a firefly je snad jediný seriál/film, který si to uvědomuje -> pro fanoušky scifi jednoznačně povinná záležitost.

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Firefly - Nejlepší sci-fi seriál

Tento seriál, patří podle mého skromného názoru, mezi jeden s vrcholů celé seriálové tvorby a v samotném žánru sci-fi se rovněž řadí na neotřesitelný vrchol, ostatně jako vše co doteď Joss Whedon dokázal vytvořit.
Snad ve všem co se dá hodnotit, nemám Firefly co vytknout. Skvěle napsané i obsazené charaktery postav si člověk hned zamiluje a prožívá s nimi jejich osudy. Po příběhové stránce zde máme jednotlivé zápletky v každé epizodě a k tomu hlavní dějovou linii prolínající se celím seriálem. Pozornému divákovy nemůže uniknout propracovanost celého budoucího světa, v němž naši hrdinové žijí a nutno podotknout, že podobně depresivní je často i naše současnost. Problémy s nimiž se kapitán Malcolm Reynolds a jeho posádka potýkají, jsou více než realistické ale přesto zábavné.
Firefly je originální ale hlavně inteligentní mix několika žánrů a to sci-fi a westernu. Ač to může znít na první pohled podivně, jednotlivé prvky vytvářejí dokonalí, neopakovatelný a skvěle fungující celek, plný vtipných hlášek, solidní akce ale hlavně silných lidských příběhů, které nemají jedinou chybu nebo vyloženě slabé místo.
Seriál Firefly je prostě jedinečný a právě proto zamrzí, že byl v době svého vzniku už po 14 dílech zrušen. Za toto nepochopitelně nehorázné rozhodnutí si stanice FOX zaslouží jen a pouze moje neskonalé pohrdání, ale těch 14 epizod nám už naštěstí nikdo nevezme.

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Adam Baldwin

Adam Baldwin, první důvod a vlastně taky i poslední, proč jsem se na Firefly chtěla podívat.
To že je to sci-fi navíc s prvky westernu mě ze začátku dost odrazovalo. A že scénář napsal Joss Whedon mně bylo taky jedno (Buffy mně přišla jako blbost). Takže s toho všeho pro mě logicky vyplynulo, že Firefly bude kravina. Jenže nakonec mi to nedalo a seriál jsem si stáhla a začala na něj koukat... a už po první epizodě jsem změnila názor.
Spojení dvou žánrů mi najednou vůbec nepřišlo jako nemožný. Každá postava něčím jedinečná. Hudba, hlášky, scénář, herci,... prostě ten seriál jsem si hodně rychle oblíbila. Bohužel, taky jsem ho měla rychle dokoukaný. :(
Jsem jasný důkaz toho, že Firefly, může patřit mezi vaše oblíbené seriály i když tam žádné jiné vesmírné seriály nepatří nebo je dokonce nemáte rády.

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Zapomenutá legenda

Skvělý kousek výborného režiséra a scénáristy Josse Whedona, plný dobrého humoru, akce a napětí. Je velká škoda, že seriál měl pouze jednu řadu, protože si myslím, že měl hodně velký potenciál a každý fanoušek sci-fi by ho měl vidět a každý, kdo ho viděl, si ho jistě bude už vždycky pamatovat.
Určitě budete souhlasit, že nejednomu herci ze svého obsazení odstartoval kariéru :) a kdyby se tenkrát dočkal zaslouženého pokračování, jistě by se stal podobnou ikonou svého žánru, jakým je dnes například Hvězdná brána

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Western ve vesmíru

Velice příjemné překvapení. Westernový žánr se mi hnusí a ani vesmírné sci-fi není to co bych normálně vyhledával, ale tady to funguje a překvapivě velice dobře. Samozřejmě, že největší podíl na tom má posádka. Sice je to zvláštní, koukám na to deset let po premiéře a herci už se mi vryli do paměti díky jiným rolím. Male jako Castle, Jayne jako Casey z Chucka nebo Zoe jako šéfová ze Suits. I přesto jim role sedí a jsou super, když se tahle trojice doplní ještě o schopnýho pilota Washe, něco na koukání (Kaylee, Inara a River - těžko si vybírat) no a doktora s knězem je kompletní a připravena na skvělou sezónu. Škoda, že jen na jednu. Už se těšim až zkouknu i film Serenity

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

To bolelo ...

Scifky mám rád, takže takto vysoce hodnocený seriál mi ve watchlistu prostě nemohl chybět. Bohužel sledovaní končím s naprostým nepochopením, jak se kolem něčeho takového mohl utvořit takový silný kult a kde se to skvělé hodnocení mohlo vzít.
První dojem byl, že měl někdo v šuplíku všemi producenty zavržený scénář na místy i vcelku vtipný western, který teď z nouze vytáhnul, pár dostavníků a měst zaměnil za vesmírné lodě, semtam nahradil koně vznášedlem (nezapomenu na příjezd zlounů v epizodě "Heart of Gold", jsem nevěděl, jestli se smát, plakat nebo bušit hlavou do zdi) a ejhle, máme super scifi seriál a to nám tam zůstala halda koňů a producírování s kolty, které jsou proklatě nízko. Hned první epizoda po pilotu tuto teorii prostě potvrzuje, vesmírné dobrodrůžo, které začíná vyloupením vlaku? No to sorry...
Pokud bych měl něco pochválit, tak to jsou herci a jejich výkony, nemohli udělat o moc víc, a to, že je tam pár epizod, které mě opravdu pobavily a víceméně zachránily moje hodnocení od odpadu (třeba Shindig, Jaynestown, obě epizody se Saffron).
Pak už moc k pochvale není. Děj prakticky postrádá nějakou globální dějovou linku, až na asi 2 výjimky je úplně jedno, v jakém pořadí na to koukáte (možná proto snad nejsou 2 tvdb, které by měly epizody ve stejném pořadí). U postav mi chybělo nějaké hlubší prokreslení. Možná to bylo v plánu na další série, ale moc tomu nevěřim. Naznačená úroveň civilizace je na dobu kolonizace vesmíru neuvěřitelně směšná (nikoli vtipná). Samostanou kapitolou by pak byla ta jejich kocábka ať už vzhledem, velikostí a nebo jejím vnitřním vybavením. Evidentně nevlastní FTL, ale partička si brázdí galaxii celkem vesele a luxusní ťapka je furt stejně krásná. Atd, atd. Prostě za mě ne, už jsem viděl lepší jak scifárny, tak komedie.

30 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
22 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Da bian-hua

Jak začít?
Už nevím kdy, a jak jsem se dostala k tomuhle seriálku. Protože mám pocit, jako by tu se mnou byl odjakživa. Jeden z nejlepších seriálů vůbec o sci-fi žánru nemluvě.

Pokud kdy měl někdo šanci dosáhnout hvězd, potom je to Joss Whedon a jeho Firefly. No dobře, to už možná krapet přeháním, ale teď už alespoň chápete, jak moc mě baví... :)

Kombinace sci-fi a westernu na první pohled nevypadá jako fungující premisa, spíš jako zdegenerovaná zrůdička vzniklá z nežádoucího incestu. Něco jako "Kovbojové a vetřelci". Ale tady je to tak přirozené, tak samozřejmé, že Vám to nepřijde ani trochu divné.

Máme tu vesmírnou loď třídy Firefly. Jmenuje se Serenity, podle údolí, ve kterém svedli bitvu Nezávislí s Aliancí. Té se zúčastnil i kapitán lodi - Malcolm Reynolds (Kapitán Těsné gaťky) a Zoë Washburne (pohodová pistolnice), nyní jeho první důstojník. Potom tu máme i zbytek nepostradatelné posádky - registrovaná společnice Inara Serra (inteligentní a okouzlující); pilot Hoban 'Wash' Washburne (vtipný a pohotový); Jayne Cobb (hláškující a nevyzpytatelný sympaťák); pastor Shepherd Book (ochotný a tolerantní sluha boží); nepostradatelná Kaywinnit Lee „Kaylee“ Frye (milá a milující, nelze nemilovat :)) a nakonec nesmíme zapomenout na doktora Simon Tama (nadějný a talentovaný) a jeho sestřičku River, nejzvláštnější a nejkontroverznější postavu na lodi (kdo by se jí divil, po těch vládních pokusech s jejím mozkem).
Serenity se pohybuje na okraji a její posádka se živí jak se dá. Potíže jim dělají nejen Plenitelé a Aliance. Občas bojují, občas utíkají. Někdy se milují, jindy nenávidí. Jednou se pohádají, aby vzápětí stáli jeden druhému po boku. Na jedno však nezapomínají - jsou rodina a tak už to zůstane.

Teď trochu fakt: *Aliance je splynutím posledních dvou velmocí světa, USA a Číny. Proto také postavy občas mluví čínsky (hlavně nadávají). *Každá scéna ve vesmíru je natočená absolutně bez zvukových efektů pohybu lodi a explozí, přesně tak, jak by to mělo být ve vakuu. Žádný vzduch = žádný zvuk. *Dalším markantním rozdílem je naprostá absence mimozemšťanů. Vesmír byl kolonizován a terraformován lidmi.

Seroš doporučuji všem. Je nabitý humorem, akcí, lidskými příběhy a kupou hlášek.

Bohužel, čachrování s vysílacím časem, přehazování epizod a další faktory se podepsali na předčasném a neodpustitelném zrušení po první řadě. Hanba ti Ruperte Murdochu!
Alespoň že nám dali zakončení v podobě filmu Serenity...

100 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Western sci-fi

Co vás napadne, když uslyšíte o spojení westernu a sci-fi? Že jde o blbost, šílenost? No máte pravdu, jenže Firefly má kvalitní základy ve formě J. Whedona.

Od obou žánrů má Firefly něco. Ze sci-fi tu máme vesmírné lodě, cizí planety a moderní techniku. Z westernu přestřelky, přepadávání vlaku, kolty. Kombinace, ač zvláštní, neuvěřitelně drží pohromadě a je doplňována gagy, které pobaví a nevnucují se.

Jediné mínus, které na seriálu vidím je, že byl po první serii ukončen a pro dokončení příběhu byl natočen film Serenity, který ovšem je méně než slabý odvar seriálu. Seriál v době vysílání měl neuvěřitelnou smůlu, kdy se každý díl vysílal nejen v jiném čase, ale i v jiný den a to se samozřejmě projevilo na sledovanosti, která rozhoduje o dalších dílech. Je to velká škoda, protože seriál Firefly se krásně rozjíždí a má v sobě velký potenciál a když se obrátky točí na 100 %, tak je konec.

Sečteno, podtrženo, Firefly je kvalitní seriál, na který se vždy rádi znovu podíváte. Herecké výkony i scénáře jednotlivých epizod se drží vysokého standardu, který se ukáže už v první epizodě.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Firefly

Je zajmavé jak jednoduché věci můžou byt nejvíc poutavé. Seriál pojal sci-fi žánr trochu jinak. Nepředvádí žádné bitevní lodě nebo vyspělé technologie. Nejsou zde žádné vesmírné bitky ani mimozemšťani s jedním okem čí tykadlem. Za to nabízí spoustu zábavy s polorozpadlou lodí. Pokud nemáte radí western filmy, jako já zde to bude té milovat. Western atmosféra je zde patrná nikoli však otravná a do seriálu perfektně zapadá. Jednotlivé postavy téhle té nebojácné posádky vás nezklamou a z radosti s nimi budete cestovat vesmírem za prodejem dobytka či se zabývat pašeráckou činností. Seriál bohužel skončil po 14. epizodách kvůli malé sledovanosti. Proč? Vždyť se jedná o klenot žánru. Jako v životě je někdy nutné udělat dobrý první dojem. Přece jenom jednoduchá zápletka o cestování z bodu A do bodu B kvůli obživě a příchuť westernu mohl spoustu diváku odradit. Dokonce zde není ani žádný pořádný zaporák. Je zde pouze otravnější vláda, která ráda experimentuje na nezletilých a nevyužitý potenciál potrhlé telepatky. Ty to věci jsou v seriálu povedené ale nejdříve je nutné přilákat diváka k televizi. To se tvůrcům bohužel nepovedlo a i já milovník neznáma jsem se na seriál podíval až po dlouhých 11. letech. Přesně, hanba na tebe(na mě). S pozdravem a přáním až se vám v novém roce vše splní……

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Jeden z nejlepších SF seriálů

Seriál Firefly si buď zamilujete, nebo vyhodíte oknem. Pro mnoho fanoušků SciFi je to moc western, pro příznivce vztahových seriálů ze současnosti je to moc SciFi. Nicméně výsledný koktejl je velmi osvěžující klasický Joss Whedon, tedy zajímavé postavy s komplikovanými vztahy, zajímavý vesmír, pohrávání si s žánrem SF a westernu a především humor. Jeden z mála seriálů, který se dočkal i stříbrného plátna.

Snad bych jen doplnil že Nathan Fillion (Jossův oblíbenec) si zahrál i v Buffy (7 sezóna) a Drive, Gina Torres v seriálu Standoff, Adam Baldwin hraje v seriálu Chuck, Jewel Staite v Stargate Atlantis (nová doktorka ve 4. sezóně) a Summer Glau v Terminator: Sarah Connor Chronicles.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

star trek

Tento seriál mi dost připomíná star trek bez různých příšer. Putování vesmírem, krádeže, bojovky, střílení a aby toho nebylo málo, tak i holka, co má vidiny a slyší hlasy, co ostatní neslyší a nevidí. Pro mě je zkouknout a nic víc. Určitě se k tomu nebudu nijak vracet.

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Serenity

Škoda, že tenhle seriál zrušili hned po první sérii, měl určitě dost velký potenciál. Spojení vesmírného sci-fi s prvky westernu se ukázalo být výborným nápadem, škoda jeho nedotažení do konce. Povedla se i seriálová znělka, hudba celkově byla velmi silnou stránkou seriálu. Herecké obsazení se bezpochyby povedlo, všechny charaktery byly tak nějak uvěřitelné tím správným způsobem. Nathan Fillion je jistě výborným hercem, mě byl ale nejsympatičtější Pastor Book, hraný Ronem Glassem. Z těchto důvodů nemůžu než dát plný počet, tedy 100%.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Lets Go

Keď so začínal s Firefly, vôbec som nevedel, čo očakávať. Chvíľu mi trvalo, než som mu prišiel na chuť, ale teraz po poslednej epizóde neľutujem. Škoda, len že autori skončili hneď pri prvej sérii a v podstate nič nevysvetlili, budem si musieť pozrieť Serenity. Bola to super jazda vesmírom, s krásnymi ženami (Do River som sa neskutočne zaľúbil), super hláškami a skvelými zážitkami.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Kult nie len vo vodách sci-fi

Moja najväčšia seriálová láska. Môžu byť lepšie seriály, môžu byť kvalitnejšie seriály. No tento jeden bude navždy mojou srdcovkou. Milujem jeho humor, milujem jeho postavy, milujem jeho príbeh. Čo už milujem menej, je počet sérií a počet dielov. Tu budem parafrázovať Scary Movie: vraždiacimi psychopatmi sa nestávajú fanúšikovia seriálov, ale fanúšikovia zrušených seriálov ;)

Whedon je seriálový génius, ktorý dokáže vytvoriť seriál napínavý a pohodový zároveň, dramatický, dobrodružný, komediálny, romantický i mysteriózny, s bandou nesúrodých, no skvele fungujúcich charakterov. Medzi postavami je chémia a whedonovský humor to len umocňuje. Navyše mal niekto opäť skvelú ruku pri výbere hereckého ansáblu.

Vtipné, neotrelé, originálne, kreatívne. Kult, ktorý by si zaslúžil viac, než len pokračovanie vo forme (skvelého) filmu.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Still flying.

Upřímně nechápu, co na tomto seriálu všichni mají. Po tolika nadšených názorech a doporučeních jsem k Firefly přistupovala s velkým očekáváním, které ale bohužel nebylo nakonec naplněno. Jediným vykoupením pro mě byl film Serenity, ale ten přece jen nepatří k tomuto názoru, protože prakticky není součástí tohoto seriálu.

Asi jsem nedokázala nasednout na tu správnou vlnu kvůli tomu, že kombinace westernu a sci-fi mi přijde velmi nepřirozená. Sci-fi mám ráda, western už méně. Raději bych u Firefly viděla čistou techniku, bez těch výstupů na zem bych se obešla. Ale na druhou stranu bych Firefly asi neměnila, kdybych měla možnost. Přece jen drtivá většina fanoušků je se seriálem spokojena tak, jak je, a právě to neobvyklé žánrové spojení mu zaručuje nebývalou originalitu.

Když nepočítám Doctor Horrible sing-Along Blog, tak Firefly bylo mé první setkání s Nathanem Fillionem. Samozřejmě jsem viděla tisíc fotek z Castla, na kterých mi byl herec velmi nesympatický, ale tak říkala jsem si, že se to třeba díky Firefly změní. Bohužel se tak nestalo. Fillion pro mě není sexy a postava Mala je navíc nafoukaná a protivná, nic pro mě. Celkově až na jednu výjimku mi nikdo z party nepřirostl k srdci. Ne že by mi byli vyloženě nesympatičtí, to zase ne, spíš mi byli tak nějak... jedno. Nezajímali mě a bylo mi jedno, co se s nimi stane (i když je pravda, že smrt pilota v Serenity byla smutná i pro mě). Tou světlou výjimkou byla River. Summer Glau patří mezi mé oblíbené herečky a role vyšinuté, mírně poupravené mladé holky jí perfektně sedla. Jen škoda, že River byla okrajová postava a až do závěrečného filmu byla neprávem přehlížena.

No dobře, když tak nad tím přemýšlím, vlastně jsem měla ráda i Cobba. Je to úplně stejná postava, jako Baldwinův Casey v Chuckovi. I se stejnými úšklebky. Bohužel se srovnání nevyhnu. Vím, že Cobb byl první, ale já viděla první Chucka a proto je pro mě Casey originální a Cobb jen Baldwinova druhá stejná postava. To ale nemění nic na tom, že je to skvěle napsaný charakter s úžasnými hláškami. Vždy, když byl na scéně, se seriál o třídu zvedl. Jeho uctívací píseň neměla chybu. Který z fanoušků by si tuto scénu (a vlastně celý díl) nepamatoval? To zůstane na dlouho i v mé hlavě.

Obecně ale příběhy nuda. I když jsem vlastně ani pořádně nedávala pozor. Seriál si nedokázal upoutat mou pozornost. Vždycky se našlo tisíc dalších věcí, co během sledování dělat. Možná kdybych se donutila soustředit se na příběh, tak by výsledek byl jiný. Na druhou stranu si ale říkám, že bych se přece neměla do sledování nutit, no ne? Přece by to mělo jít samo, přirozeně, o tom je ten pravý zážitek, že vás příběh chytne a nepustí a vy nedokážete odlepit oči. Chápu a respektuju, že pro někoho tato kritéria Firefly splňuje. Já budu muset hledat jinde.

Celkově ale toho času nelituju. Viděla jsem seriál, který je považován za kultovní. Který milují miliony fanoušků po celém světě. Když někde bude probíhat konverzace o tomto dílku, budu se chytat. A to je, myslím si, to hlavní.

30 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
9 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 23 lidí

Jsem Hnědokabátník

Víte, že fanouškové Firefly si říkají Hnědokabátníci a vyznačují se fanatickou oddaností tomuto seriálu? Tak velkou láskou, že mezi sebou vybrali peníze a díky jejich akci se mohla natočit Serenity? Seriál je starý přes 10 let a jeho zrušení bolí pořád stejně. Všechno už tu bylo napsané. Geniální mix westernu a scifi s rozsáhlou historií. Postavy jsou skvěle vykreslené a dýchají životem. Nejlepší banda vesmírných pašeráků vůbec.
♪ On jmenoval se Jayne...♪

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Malcolm je na koni:)

Kdykoliv jsem se svým kamarádem mluvila o seriálu Farscape, zeptal se mě zda nemyslím "Firefly", protože je to skvělý kousek, který bych jakožto fanda westernů měla vidět. Už první díl mě přesvědčil, že má pravdu. Tak dokonale propojený svět kovbojů, krav a vesmírných lodí se jen tak nevidí. Zároveň pro mne bylo velkým zklamáním zjišťení, že se dokážou některé seriály natahovat ad absurdum, a tady máme zajímavý příběh a propracované postavy, které by si zasloužily hlubší prozkoumání a dostanou na to pouze 14 dílů. Nezbývá než se bavit tím co máme a čas od času se vydat na vesmírnou loď,se kterou se dá přepadnout vlak či propašovat stádo dobytka.

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

To nej...

Seriál je můj třetí nejoblíbenější, před něj se dostal už jen Doctor who, protože no je to Doctor who a Hvězdná brána, protože jsem na ní vyrostla. Na Firefly miluju to jak je originální a vtipná. Příběhy jsou dobré ,ale seriál stojí hlavně na postavách ,které jsou dokonalé. Nebudu je tu popisovat, neboť to už máme a mockrát tak se nechci opakovat. Stačí jen dodat " Mor na ty blbce z Foxu, co nám sebrali našeho miláčka "

100 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Seriál, na který nezapomenete

Skvělý seriál, s uvěřitelnými postavami a realistickým vesmírem, který je bez mimozemšťanů či přehnaně vyspělých technologií. V některých částech epizod by jste ani nepoznali, že je to sci-fi. Všechny epizody mají nápad a nutí vás shlédnout celý seriál najednou. Bohužel, jako u spousty jiných seriálů se nedočkal více jak 13 epizod a jednoho filmu.

100 %
55 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Jeden z nejlepších scifi seriálu

Kdyby mi někdo řekl o kombinaci scifi a westernu před Firefly, nevěřil bych mu. Ale v seriálu to funguje skvěle. Je to akčnější než Star Trek, který se až moc vědecký. U Firefly jde hlavně o akci. Škoda že bylo natočeno jen pár dílu. Tento nápad a seriál má obří potenciál. Za mě 10 z 10

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Whedon panuje

Další Whedonův perfektní seriál. Kombinace sci-fi a westernu s komediálními prvky je prostě boží. Škoda, že je jen 14 dílů, ale alespoň, že natočily Serenity. 120%

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Román o Firefly

Na netu jsem našla z nudy seriál, neznala jsem ho, nic jsem od toho nečekala. Lidi to o tom psali, jak je to skvělé. Tak jsem si to pustila 19.2. 2013. Čekala jsem zvědavě, co z toho vyleze a po 60 minutách mě to dostalo. Pilot jsem úspěšně dokoukala a věděla, že seriál celý Dokoukám.
Stačil jeden jediný díl a já se zamilovala na první pohled. Dnes už to znám celé i s filmem.
Ve zkratce: sci-fi space opera křížené s westernem,napětí, dobrodružství, hlavně humor, sem tam náznaky lásky...........
Filmaři si konečně všimli, že ve vesmíru je vakuum, takže ve vesmíru se zvuk nešíří, naši drazí hrdinové pod velením Mala, kterému by mohl závidět i kolega Han Solo(mimochodem mají podobný charakter(,nemusejí na to, aby nás diváky oslnili být spasitelé světů, ale jim pro naše oslovení stačí se jen snažit přežít v kruté budoucnosti pašování a kradením, občas i legálně převezou nějaké lidi. Snaží se vyhnout krutým a nemilostivým Plenitelům(až ve filmu se dozvíme, co jsou zač) a oblíbené Alianci, což je kříženec Federace ze Star Treku a Impéria ze Star Wars. No ani jednomu se hold nevyhnou. No jo je to, ale sebranka....................ale za to stojí i vedlejší postavy. Jedinou chybou je, že to má jen 14 dílů. My hnědokabátníci děkujeme aspoň za film Serenity. No každý fanda Firefly nemá v lásce Fox (já taky samozřejmě), proč? No zlikvidoval jedinečný a originální zázrak 21. století.
Prostě nejlepší sci-fi. Prý, že dokonalost neexistuje. Hloupost. Firefly je je důkaz, že existuje. Firefly je relativně dokonalost sama. A je to pouze k dostání na netu a to bez dabingu, ale zas tolik to nevadí.
Doufám, že bude den, kdy to spatřím normálně s dabingem na obrazovce v ČR. To by bylo blaho.
Ach, už to musím zastavit jinak vám tu sepíšu román o Firefly.
Tak dík za pozornost.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Příjemný oddych

Po Battlestar Galactice byl tento seriál pro mne příjemným oddychem. Hláškující posádka Serenity, kde každá postava má svůj vlastní charakter, mě nutila každou chvíli ke smíchu. A přestože jsou všichni kriminálníci, mají srdce na správném místě (samozřejmě až na Jayna), takže kdo by si je neoblíbil. A ačkoli díky existující jedné sérii není vše vysvětleno, vzhledem k charakteru seriálu jedna epizoda - jeden příběh, se zas tak moc nestalo.
Jen jedno mi na tom opravdu vadilo. Kdyby nebylo toho cestování na vesmírném plavidle z jedné planety na měsíc a dál, tak by se vůbec nemuselo jednat o sci-fi. Vesmír tam nemá nijak významnou roli a jednotlivé příběhy by se mohly odehrávat v jakémkoli jiném prostředí.
PS: Úvodní píseň je skvělá.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Která strana je ta špatná?

Když jsem se rozhodla sledovat Firefly, neměla jsem příliš vysoké očekávání. Pak jsem si seriál pustila a hned ze začátku jsem ho chtěla vypnout, protože my připadal nudný. Naštěstí jsem počkala a byla jsem opravdu mile pekvapená.
Přesně takto si představuji, jak by vypadal vesmír, kdyby všechny technologie byly reálné. Zdaleka by nebyl vymýcen zločin, nadřazená síla by si dělala co chtěla a celkově... Každý by si dělak to, co chce. A přesně to dělá posádka Serenity.
Co chtějí, to udělají a povede se jim to. S ničím se příliš nepářou. A navíc jsou to úžasné osobnosti, které dělají z tohoto seriálu opravdu podařený kousek a je škoda, že neměl pokračování.
Nemám vůbec co vytknout, takže této kombinaci sci-fi a westernu dávám jednoznačně 100%.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Sláva Whedonovi, smrt stanici Fox?

Ke kvalitám tohoto TV díla netřeba dlouhých komentářů - nejlepší nekomediální sci-fi seriál všech dob, tečka. O tom, že Firefly si zaslouží být legendou, asi pochybuje málokdo. Otázkou zůstává, zda-li by se seriál kultovním stal, pokud by ho stanice Fox tak záhy nepohřbila. Už jen to k jeho proslulosti přispělo, nevíc lze jen těžko odhadovat, jestli by si seriál udržel svou kvalitu v případě natahování na X sezon. Po zvažování, zda Firefly ohodnotit 90 či 100 procenty, se nakonec přikláním k absolutnímu hodnocení, a to i vzhledem k tomu, že toto dílo i přes své relativní stáří neztratilo nic ze svého kouzla a vyjímečnosti.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Firefly

První díl úžasný stejně jako ostatní. Není co vytknout. Vtipné, skvělé obsazení, hudba, příběh i kamera. Je skvělé, že režisér nebyl jako ostatní a nenechal seriál otevřený, ale, že udělal k tomu i film, který celý seriál ukončil. I přesto jak je Firefly starý seriál, mě nikdy neomrzí se na to podívat znovu. Ale strašně moc mě mrzí, že seriál ukončili. Podle mě obsadit herce Nathan Fillion do hlavní role nebyl vůbec špatný nápad. Skvělé se tam hodí a má vtipné hlášky.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Out of Gas

Naprosto geniální a uvěřitelná kombinace westernu a sci-fi s výbornou plejádou postav a skvělými náměty epizod. Opět zde platí, že nejlepší seriály jsou také často nejkratší a proto jsme se nedočkali více, než jen jedné série o 13 dílech, přičemž jen těžko se z oněch epizod vybírá ta nejlepší. Avšak můj osobní favorit by byla asi epizoda Out of Gas.

100 %
46 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Serenity

Seriál jsem začal sledovat a zhlédl v roce 2012, což je cca 9 let od uvedení, takže hlavní postavy ještě nebyly až tak známé (pro mě v té době určitě ne), ale když jsem začal sledovat seriál, hleděl jsem s otevřenou pusou, kolik ve Firefly hraje pro mě známých herců z mých oblíbených seriálů. Po zhlédnutí pouhých 14 dílů a filmu Serenity, který je také hodně dobrý a rozvíjí seriálový příběh, jsem zklamaný, že takto skvěle vyvedený seriál ukončili, určitě by si zasloužil těch X epizod. Řadím ho mezi své oblíbené vesmirně-odysseové seriály jako Battlestar Galactica a Red Dwarf. Takových seriálu je málo.

100 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Dokonalost a hanba televizi

Tak co dodat vecina meho vlastniho nazoru je tu vlastne napsana ostatnimi ;o)takze vlastne tu chci rict ze tohle je jediny ze serialu kde Nathan Fillion je obklopen dalsimy skvelimy herci (co si budeme povidat nikde jinde nema takovou bandu kterou byste si dokazali takhle oblibyt a netahnul celi serial jen on coz tu prave jsou zajimave i vsechny ostatni postavy) jinak v tomhle serialu vsechno funguje tak jak ma a der v logicnosti je tu minimum (sice rejpalove neco najdou ale uprime kdo si dovoli rejpat do Firefly ?)
Jednoznace je to skvost mezy temy nejvetsimi ;)
Bohuzel televize si te neuvedomila a serial zrusila a nejradsi bych ty kteri stoji za rozhodnutim o ukonceni serialu postavil celem ke zdi a ratatatatata ;)

100 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Malcolm, ako kapitán...

Tento seriál je legendou. A keďže práve teraz má svoje 10 výročie. Je asi fajn dať sem názor!
Mojou srdcovkou je už nejaký ten čas Castle, a tak som sa rozhodla pozrieť si kvôli kvalitám hlavného hrdinu aj Firefly :) A rozhodne to nebolo na škodu, všetky časti aj s filmom som videla asi za 3 dni! Zamilovala som si ho :) Zlatučká Kaylee, Ostrá a zásadová Zoe, ironický a žiarlivý Wash, čapičkový Jayne, Vestičkový doktor Simon a jeho sestra River, Pastor..! No proste všetci! Režisér je majster..! Serenity nejde nemilovať! No a to že ho zrušili je jednoducho bez komentára :) a otázku "PREČO?" si je po 10 rokoch zbytočné klásť, proste zaživa pochovali perfektný seriál! Keep Flying!

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Génius vs. masový divák

Seriál, ktorý nemá obdoby vo svete. Vynikajúco prepracovaný dej, komplikované postavy a svet ktorý kombinuje sci-fi s westernom. Whedon je génius a ako taký je nepochopený štúdiom a masovým divákom. Zrušenie tohto seriálu považujem sa ťažký zločin.

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Space cowboy

Nezbývá než souhlasit se Sheldonem a nenávidět Fox, jediné čeho tak trochu lituji je, že jsem Firefly viděla až po Chuckovi a hlavně až po Castlovi, člověk si pak tolik neužije ty narážky.
Seriál je to opravdu vyjimečný a jedinou útěchou po jeho zrušení může být aspoň fakt, že ho vůbec natočili... I'll be in my bunk.

P.S.:K dělení vesmíru na Star Trek, Stars Wars a Firefly bych přidala ještě Červeného trpaslíka ;)

100 %
36 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Browncoat forever

Zrušenie Firefly = Najväčšia chyba FOXu.
Neviem ktorý "génius" o tom rozhodol, ale myslím si, že za počiatočným neúspechom sa skrýva hlavne chyba Foxu (presúvanie vysielacieho času, prehadzovanie častí, príbeh následne nedával zmysel). Seriál mal veľký potenciál, niečo čo sme tu ešte nemali a už asi ani mať nebudeme. Firefly je jedinečný v každom smere. Či už spojenie 2 takpovediac nespojiteľných žánrov, obsadenie, neprítomnosť mimozemšťanov v ďalekej budúcnosti, neustále preskakovanie z angličtiny do čínštiny, ktoré však vôbec neznie rušivo. Joss Whedon vytvoril dielo, ktoré stanica FOX absolútne nedocenila, ale fanúšikov zaujalo natoľko, že aj po 11 rokoch sú ich na svete milióny.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Firefly

Tenhle seriál naprosto zbožňuju. Zamilovala jsem se do postav i do lodě. Vždy když jsem byla špatně naladěná, pustila jsem si seriál a od srdce jsem se zasmála. Seriál mě neomrzel, uměl mě i dojmout. Jediné čeho jsem litovala a neustále lituju je nevyřešený děj mezi hlavními postavami na konci filmu Serenity.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Da Best

Vskuku jeden z nejlepsich a nejoriginalnejsich sci fi serialu co jsem kdy videl. Prehrsel hlasek vtipu akce. Musel bych mluvit jenom v superlativech. Kdo je fanouskem sci fi a na tohle jeste nenarazil tak vrele doporucuji.

100 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Nerušte skvělé seriály...

Sci-fi miluju, ale western? Nakonec jsem se k němu "dokopala" hlavně proto, že tam byly postavy z hvězdné brány,původně to měla být jenom výplň při vysílacích pauzách. Ale seriál mě opravdu dostal, nečekala jsem to. Postavy jsou skvěle rozkreslené a děj je taky zajímavý. Zkrátka další skvělý a zbytečně zrušený seriál.

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

žadná sláva

tak z tohoto seriálu jsem moc nadšený nebyl. Spojení scifi a westernu mi vubec nesedělo to jsou 2 naprosto rozdílné věci, ktere když smícháte dostanete naprostou slátaninu to prostě nefunguje, pro mě je to nelogické a nemohl jsem to překousnout. Asi právě proto neměl seriál takovy uspěch a byl zrušen.
Ovšem na druhou stranu tímto byl originální a zajímavý.
Ovšem vedle takových kapacit jako je Star trek, Hvězdná brána,atd... bohužel nemá nejmenší šanci na uspěch.
Zároven mu uškodilo to že byl zrušen poměrně brzy a neměl čas diváky upoutat. já ho beru jako takovy zajímavý koncept ale bohužel dávám jen 30% protože se u mě ničím neupoutal :( Docela škoda protože měl potenciál

30 %
26 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
15 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 27 lidí

D

jsou tri typy geeku prvni jsou ti co maj jako modlu star trek, druzi ti co maj star wars a treti ti co maj firefly. Podle me dokonalej serial ( a to podotykam ze nesnasim western :D ) rozhodne se nenechte odradit tim ze ho ukoncili uz po 14 dilech. Tu samou chybu jsem udelal i ja a trvalo mi par let nez jsem ji napravil ( zacalo to tim ze na nove davali serenity film a nebyl zas tak spatnej) bohuzel serial doplatil na to ze v te dobe lidi zaujali ruzne kriminalky ( las vegas a spol), ktere jsou pro televizni serial mnohem levnejsi nez scify a tak byl serial zrusen. Zajimalo by me jak by to pokracovalo protoze co jsem vetl rozhvor z Whendomem a par uverejnenych scenaru tak ty dalsi dily uz mely byt tezce temny a ne takova sranda jako prvnich 13 dilu spis se to melo nest v duchu 14 ( scena kdy aliancni vrahou vysvetluje kaleey jak ji znasilni kdyz nebude spolupracovat je pro me nejsadistictejsi scena kterou jsem kdy vydel a to k samotnemu aktu ani nedoslo kam se na to hrabou jine serialy i filmy a to jsem i velky fanda hororu a thrileru) mno skoda nebo mozna dobre.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Škoda že ho zrušili

Asi toho tu už o Firefly bylo napsáno hodně. Já jsem k tomuto výtečném u seriálu přišla jako slepá k houslím přes kamarádku a jsem jí za to velmi vděčna. Zaprvé Joss je prostě skvělej, v tomto případě dal dohromady vesmír a western a náramně se mu to povedlo. Je to prostě originální námět se spoustou vtipu a mě si získal hned. Opravdu je velká škoda, že tento seriál je zrušen. Malou útěchou mě byl alespoň film Serenity. Co víc dodat. Je to prostě špička.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Scifi wester

Takový scifi western. Velmi příjemný. Škoda jen, že musel být ukončen. Ale i to je možná ten důvod, proč se k němu jako jednomu z mála vracím...

A ještě jedna věc se mě vždy ve spojitosti s seriálem vybaví - "theme song":
Take my love, take my land
Take me where I cannot stand
...

90 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

nechápu,

proč to stopli. To v Americe ( nebo Číně :-)), nevědí jak má vypadat klasické scifi ? No, co čekat od lidí co jsou zbláznění do Star Treku ?!

90 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Firefly klasika

Firefly vždy bude pro mě jeden z nejlepších sci-fi seriálů vůbec to co se podařilo tvůrcům v tomto seriálů zkombinovat sci-fi a western prvky je prostě úžasné za mě 80%.

80 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

skrytý potenciál

užásnej serial.přiznámse že na tenhle serial jsem už narážela před tím ale mylela jsem že to bude zase další tuctový sci-fy serial.Ale naštětí jem se zmíla a z serialu od kterého sem nečekala žádný vysoký výkon se vykluban serial na urovní a s originalitou.

100 %
15 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
54 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Firefly

Spolupráce Whedona a Filliona, tohle zrušení mě mrzí ze všeho nejvíc.

90 %
11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí