plakát seriálu

Flashpoint

(Flashpoint)

Názory uživatelů

Zajímavé!

Po prvních 9 dílech 70%. Seriál z prostředí policejní zásahové jednotky (Strategic Response Unit) vypráví zajímavé příběhy, ve kterých se nesoustředí ani tak na akci, jako spíše na drama člověka dohnaného až na samou krajnost příčetnosti, kdy pak ohrožuje své okolí zbraní. Příslušníci jednotky nejsou žádní Rambové, vycházejí spíš z pečlivého plánování každé akce. Také se snaží zachránit všechny životy (jak svoje, tak rukojmích, tak těch se zbraní). Někdy se vše vyřeší vyjednáváním, někdy musí "gaunera" zabít, někdy ho zvládnou zpacifikovat za použití jiných prostředků (oslepovací granáty, teasery). Možná by se mohlo trochu přidat na linii osobních životů příslušníků jednotky, která je na rozdíl od jejich případů většinou dost nezajímavá... Jinak skvělý Enrico Colantoni (Veronica Mars) jako velitel skupiny a vyjednávač a Amy Jo Johnson (Felicity) jako jediná žena v jednotce.

Po 2 sériích zvedám na 80%. Některé díly jsou opravdu výborné. Jediný neduh seriálu pro mě je, že je to hodně "srdceryvné", vždy ten, proti komu je veden zásah není žádný gauner, ale člověk dohnaný okolnostmi až za hranici... já bych ocenil alespoň některé díly odpočinkové, takové, kde prostě zlikvidujou pár gaunerů.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Trochu jiná kriminálka

Na Flashpoint jsem narazila opravdu náhodou, ale jako velký fanda kriminálek jsem si stáhla prvních pár dílů. Musím říct, že tenhle seriál si mě získal hned po prvním díle (a to se tak často nestává).

Nejvíc se mi líbí, že je to naprosto jiné, než klasické policejní/kriminální seriály. Tady se neřeší vražda, tady se řeší ta chvíle, kdy má člověk ještě na rozmyšlenou, kdy to ještě může ukončit. Je úžasné sledovat, jak tihle lidé dokážou přesvědčovat a jak dokáží tyhle situace vyřešit. Jasně, je to všechno nahrané, ale podle mého je v každém příběhu vělký kus pravdy. Myslím, že i větší, než je u kriminálek typu CSI nebo Anatomie lži.

Skvělé herecké obsazení, v češtině perfektní nadabování, každý díl má svůj originální děj, každá minuta je plná akce a vzrušení z toho, co bude následovat. Jakmile se začnete dívat, musíte to vidět do konce.

Už se vážně těším na 5. řadu a doufám, že bude stejně dobrá, jako ty čtyři předešlé.

Flashpoint je opravdu seriál, který stojí za to vidět.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Ano, tak tohle mě bavilo.

Nahlédnutí pod pokličku práce členů zásahové jednotky, přičemž takhle by ta práce podle mého laického pohledu vážně mohla vypadat. Seriál se snaží být realistický a podle mě z toho díky tomu vychází lépe než kdyby se pokoušel o nějakou akční jízdu.

Než výbuchy a litry krve vidíme psychologická dramata. Nestačí do padouchů vystřílet muniční výbavu, protože tady se opravdu přemýšlí. Každá akce má nějakou reakci, kterou členové SRU musí zvážit. Každý krok je takticky naplánován, aby se minimalizovaly ztráty a možná rizika. Na druhé straně se často policisté rozhodují pod časovým tlakem a za špatná rozhodnutí nesou zodpovědnost.

Seriál příjemně ubíhá a každý díl přinesl zajímavé situace, které byly originální a bylo na ně nahlíženo jinou optikou než v řadě dnešních klasických kriminálek.

Verdiktem je, že je tenhle seriál opravdu dobrá volba. Nabízí vyvážený děj, emoce, akci, obsahovou i technickou kvalitu. Co ovšem příliš nenabídne je nahlédnuté do osobních životů postav (spíše letmo, i když v pár dílech intenzivněji), protože zde se vše točí jen kolem jejich práce. Což nemusí být nutně na škodu...

+ Herecké osazenstvo
+ Vyváženost akce a drama
+ Vyvedená snaha o realistický průběh
- Forma je stereotypní (díly mohou být pro někoho zaměnitelné, i když děj mi stereotypní sám o sobě nepřišel)

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

A jde se vyjednávat...

Hodně dlouho jsem váhala, jestli si seriál pustit, protože jsem si myslela, že to bude něco ve stylu Kobry 11. Ale hned po prvním dílu si mě to získalo. Případy se tady neřeší obyčejně, jako všude jinde. Nedostanou mrtvolu a neřeší hned vraždu, ale vyjednávají "s živými". Což je u policejního seriálu pokrok. A nejen to mě zaujalo. Líbí se mi na tom také to, jak dobře mají propletené osobní životy do těch pracovních.
Celkově se na ten seriál velmi dobře kouká, tak snad ho nějak nepokazí a neudělají z něj takovou CSI...

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

S.R.U. válí...

Zase trochu jinak pojatý krimi-seriál o zásahové jednotce, kde je i každý díl svým způsobem jiný a přitom neskutečně zajímavý. Seriál jsem stále přehlížel, ale po české premiéře na TV Barrandov, jsem opravdu rád, že jsem se do něj pustil. ... Zbytek shlédnut s titulky a dosavadní 4 sezóny ode mě prostě ten plný počet dostat musí! ;-) ... Skvěle vymyšlené zápletky, zručně natočené akční scény a zžití se s postavami je zde nevyhnutelné. ... Kriminálky, Mentalista, Policejní odznak, apod. se můžou jít zahrabat!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

flash

seriál o skvělé elitě policejní jednotky,vysoký risk je jejich práce,život a smrt její součástí...někde jsem tohle slyšela a docela to k tomu seriálu sedí,líbil se mi

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

FP

Otec Veronici Mars a pôvodný ružový Power Ranger v jednom seriály? To bol dôvod pozretia tohto seriálu. V podstate nič nové a prevratné neprináša. Trošku akčnejšie ako kriminálky.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Ta pravá detektivka

Tohle je první krimi seriál, který mi přišel naprosto reálný. Poprvé jsem pochopila smysl a hlavně postup úkonu "cover", prostě to nejlépe zahráli i pro blbce, takže jsem to konečně pochopila, jak se "cover" dělá.
Kontrola shora, přepis vyjednávání, organizace, všechno vypadá vysoce efektivně a s nádechem reality.
Trochu déle mi trvalo než jsem se zorientovala v postavách týmu, ale postupně mi všichni přirostli k srdci.
Každá epizoda mi přišla jiná, cože je celkem těžké, když skoro každá druhá epizoda má vyjednávání o rukojmí a přesto si každá epizoda zachovala originalitu a zápletky neupadají časem a jsou stále zajímavé.
Bylo mi líto, že už nejsou další série, když jsem skončila, takže velmi doporučuji. Nejkvalitnější krimi, na jakou jsem kdy narazila.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí