plakát seriálu

Flashpoint

(Flashpoint)

Zajímavosti ze seriálu
Pilotní díl s názvem "Scorpio" je napsán na základě skutečných událostí, které se odehrály v roce 2004 v Torontu. Tehdy byl ozbrojený muž držící rukojmí zastřelen policejním sniperem ze speciální jednotky. Scénáristé Ellis a Morgensternová příběh sepsali po rozhovorech se členy jednotky ETF, která tehdy zasahovala.
Dva z představitelů hlavních postav se také profesionálně věnují hudbě. Díky tomu můžeme slyšet jejich písně i v seriálu. Konkrétně v 6. epizodě Attention Shoppers zazní skladba Dancing In-Between od Amy Jo Johnson (v seriálu hraje Jules) a v 8. epizodě Never Kissed a Girl zazní píseň Lost at Sea od Hugha Dillona (v seriálu Ed).
Několik zdrojů uvádí různé počty dílů v jednotlivých sezónách. Správné pořadí podle oficiálních stránek (a třeba také tvrage.com) je takové, jak je uvedeno zde na SerialZone. Tedy
9 (1. sezóna),
22 (2. sezóna),
13 (3. sezóna),
18 (4. sezóna),
13 (5. sezóna).
Všichni herci jsou Kanaďané, kromě Amy Jo Johnson (Jules Callaghan), která se narodila 325 mil od kanadských hranic v Cape Cod, Massachusetts.
Jedním z důvodů, proč Enrico Colantoni (Greg Parker) vzal tuto roli byl zřejmě fakt, že jeho bratr strávil 30 let u torontské policie.