plakát seriálu

Flight Of The Conchords

(The Flight of the Conchords)

Epizoda 2×01 – Dobrá příležitost (Good Opportunity, A)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Druhá série navazuje tam, kde první končila. Flight of the Conchords stále pokoušejí hudební štěstí v New Yorku a sláva stále ne a ne přijít. U jejich manažera Murrayho to již ovšem neplatí. Todd a Demetri coby Šílený psssy vydali několik zlatých a platinových desek a pravidelné schůzky kapely se tak odehrávají v Murrayho nové luxusní kanceláři s výhledem na panorama města. Mládenci se cítí odstrčeni a rozhodnou se jeho služeb zbavit. A téměř okamžitě dostanou nabídku ke složení hudby pro reklamní kampaň na zbrusu nový produkt, organickou zubní pastu, určenou pouze pro ženy. Není ovšem zlato všechno, co se třpytí.

K hudebním vrcholům epizody patří velkolepá píseň zhrzeného Murrayho Odvržená oběť nevinná (Rejected), podaná v bombastickém stylu velkých tenorů. V písni Femident pasta (Femident Toothpaste) Jemaine s Bretem prokáží nevšední cit pro dentální potřeby žen, zatímco závěreční Andělé (Angels) prozradí zajímavé detaily o sexuální aktivitě v nebi.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Dvojici reklamních exekutivců si s gustem zahráli komik a moderátor Greg Proops a hvězda mnoha amerických reklamních spotů Andrea Roseová.
Hlavní postavy
Murray Hewitt
Vedlejší postavy
Martin Clark
Caitlin Goodman
Polish Doggy Girl
Polish Doggy Girl
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevDobrá příležitost
Původní názevGood Opportunity, A
Rok natočení2009
Premiéra18. ledna 2009
Česká premiéra13. května 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka25 minut
Autoři profilu epizody