plakát seriálu

Frasier

(Frasier)

Epizoda 1×06 – Padělek (The Crucible)
95 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Frasier je nadšený z nově koupeného obrazu Marthy Paxtonové, to ovšem netuší, že mu zavolá do rádia a poví mu, že se s ním chce setkat. Jenže onen obraz skrývá nemilé tajemství, které vše zkazí.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Frasierovi do jeho show zavolá muž, který se pohádal se ženou, která chce jet na dovolenou, ale muž by raději za své úspory koupil kalové čerpadlo. Frasier ho chce přesvědčit, aby jel se ženou na dovolenou, a tak mu vypráví o své koupi obrazu slavné malířky Marthy Paxtonové, který by se mohl zdát zbytečnou investicí, ale on z něj má přesto radost pokaždé, když se na něj podívá. V ten moment mu Martha, která poslouchá jeho show, zavolá a ráda by se s ním setkala, takže ji Frasier pozve na páteční večírek, který si právě vymyslel. Uspořádá party, na kterou pozve vybranou společnost a kam později dorazí i poněkud výstřední Martha. Když obraz zahlédne, prohlásí, že toto není její obraz, takže večírek skončí fiaskem.

Frasier jde obraz hned druhý den vrátit prodejci, který ho podvedl. Ten však tvrdí, že je to originál od Paxtonové a odmítá Frasierovi vrátit peníze. Ten si tedy obraz opět odnese domů a chce zavolat na policii, ale otec mu to rozmluví, protože se tím podle něj nikdo zabývat nebude. Chce se tedy spojit s právníky, ale i to mu otec rozmluví, protože by za soudy ve výsledku zaplatil mnohem víc peněz, než má padělek cenu. Rozhodne se využít své show a prodejce očernit, ale to pro změnu odmítá Niles, že by ho mohl prodejce žalovat pro pomluvu.

Frasier se cítí bezmocný, a tak jde v noci ke galerii a chce do výlohy hodit cihlu. V tom sem přijede Niles a aby mu v tom zabránil, připomíná mu historku z jejich dětství, kdy se i on chtěl pomstít za ponížení, kterého se mu ve škole dostalo, ale Frasier mu v tom tehdy zabránil a vysvětlil mu, že násilí nikam nevede. Když mu však Frasier řekne o přezdívkách, které mu ve škole potom spolužáci dávali, Niles se tak naštve, že vezme Frasierovu cihlu a rozbije s ní výlohu galerie. Potom společně utečou a Frasier si doma opět pověsí svůj obraz.

Hlavní postavy
Dr. Frasier Crane
Daphne Moon-Crane
Dr. Niles Crane
Roz Doyle
Martin Crane
Vedlejší postavy
Martha Paxton
Phillip Hayson
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPadělek
Původní názevThe Crucible
Rok natočení1993
Premiéra21. října 1993
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka22 minut
Sledovanost premiéry22 400 000 diváků
Autoři profilu epizody