Frasier

Frasier (Frasier) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Celebrity, které hrály volající, často místo nahrávání ve studiu svoje repliky prostě zavolaly.
Vložila: naninka358
Kelsey Grammer byl za roli Frasiera nominován na Emmy ve třech různých seriálech - Cheers, Frasier a cameo v Křídlech.
Vložila: naninka358
Finální dvojicí na roli Roz byla Peri Gilpin a Lisa Kudrow. Původně byla obsazena Kudrow, během zkoušek ale tvůrci cítili, že Kudrow není dost energická, a tak ji nahradila Peri Gilpin.
Vložila: naninka358
Nilesovu ženu Maris nikdy nevidíme ani neslyšíme. Stejný postup byl použit u ženy Norma Petersona v Cheers, Very. A znovu když se Martin setká s dívkou, kterou sleduje dalekohledem.
Vložila: naninka358
Kelsey Grammer prohlásil, že Stará láska nerezaví (The Show Where Diane Comes Back) je jedna z jeho oblíbených. Shelley Long neměla ráda Frasiera v Cheers a lobovala, aby byla jeho postava zrušena. Producenti nesouhlasili, protože byl oblíbený u publika. Když se Long jako Diane Chambers objevila ve Frasierovi, prohlásil Grammer, že to byla příležitos,t aby se konečně s Long usmířili.
Vložila: naninka358
Lisa Maxwell se ucházela o roli Daphne. Po nedorozumění s agentem si myslela, že roli má, přitom šlo pouze o konkurz. Kritizovala scénář a navrhovala vylepšení, což se samozřejmě scénáristům nelíbilo, a tak roli nedostala.
Vložila: naninka358
Roz Doyle byla pojmenovaná na poctu zesnulé Roz Doyle, která byla producentkou seriálu Křídla, vytvořeném stejným týmem jako Frasier.
Vložila: naninka358
Znělku "Tossed Salad & Scrambled Eggs" složili Darryl Phinnessee a Bruce Miller a zpívá ji Kelsey Grammer.
Vložila: naninka358
Výkonný producent David Angell a jeho žena Lynn zahynuli během teroristického útoku 11. září 2001.
Vložila: naninka358
V osmé sérii je SPOILER » těhotenství Jane Leeves kryto ztloustnutím Daphne, mateřská je kryta odjezdem do lázní. Po jejím návratu je upozorněno na to, že Daphne shodila v lázních 4,5 kg. Janina dcera Isabella vážila při porodu 4,5 kg «.
Vložila: naninka358
David Hyde Pierce před seriálem neměl nijak zvláštní zájem o víno či operu. Do obou ho zasvětil John Mahoney, jehož postava Martin Crane se čemukoli kulturnímu vyhýbal.
Vložila: naninka358
Kelsey Grammer hrál Frasiera bez přestávky 20 let. To je nejdelší období, kdy jakýkoli herec hrál stejnou postavu v primetime (mimo soap-opery). Stejně dlouho hrál James Arness postavu Marshalla Dillona v Gunsmoke.
Vložila: naninka358
Rok 2003 byl první, kdy nebyl Kelsey Grammer nominován za Frasiera na Emmy. Zato
řada Davida Hyde Pierce zůstala neporušena.
Vložila: naninka358
Každá hlavní postava z Cheers, kromě Kirstie Alley v roli Rebeccy a zesnulého Nicholase Colasanta coby trenéra, se ve Frasierovi alespoň jednou objevila.
Vložila: naninka358
John Mahoney vyrůstal v Manchesteru, odkud pochází Daphne.
Vložila: naninka358
Po skončení Cheers byly kulisy baru strženy a na jejich místě vznikly kulisy pro Frasiera.
Vložila: naninka358
V Cheers jednou Frasier říkal, že jeho obec byl vědec a že umřel. Když se Ted Danson jako Sam Malone objevil ve Frasierovi, vysvětlil mu Frasier, že se tehdy s otcem pohádal a byl na něj naštvaný, proto lhal.
Vložila: naninka358
Bebe Neuwirth byla nabídnuta hlavní role v seriálu, ale odmítla, aby se mohla věnovat brodwayské kariéře. Jako Lilith se objevovala pouze jako host.
Vložila: naninka358
Stěhovák (Cleto Augusto), který v první epizodě upustil Martinovo křeslo, je ten stejný, který ho v posledním epizodě odnáší. Kromě hlavního obsazení je to jediná postava, která se objevila v obou epizodách.
Vložila: naninka358
Na konci seriálu naštíví Daphne tři z jejích bratrů. Ani jeden z herců ale nepochází z Anglie, Anthony LaPaglia je z Austrálie, Richard E. Grant ze Svazijska a Robbie Coltrane ze Skotska.
Vložila: naninka358
V průběhu seriálu se dozvíme, že SPOILER » Frasier a Niles byli pojmenováni po dvou laboratorních myších, které používala jejich matka, když čekala Frasiera. Myš Frasier zemřel předtím, než se Frasier narodil. «
Vložila: naninka358
Producenti schválně nedali do kavárny barové stoličky, aby ji odlišily od baru v Cheers.
Vložila: naninka358
Když Frasier poruší svoje morální pravidla, bolí ho břicho, když Niles poruší svá, krvácí z nosu.
Vložila: naninka358
Když v epizodě Střípky vzpomínek (Crock Tales) hráli herci svá mladší já, museli nosit různé paruky a příčesky, aby se ve flashbacích podobali, ze stejného důvodu měl David Hyde Pierce příčesek v epizodě Martin Crane zpět ve službě (The Return of Martin Crane).
Vložila: naninka358
John Mahoney řekl, že první nabídka role Martina Cranea byla od Kelseyho Grammera. Ten Mahoneymu zavolal a zeptal se ho „Budete mým tátou?“
Vložila: naninka358
Předchozí

Filtr epizod

SPECIÁLNÍ KATEGORIE