plakát seriálu

Frasier

(Frasier)

Zajímavosti ze seriálu
Celebrity, které hrály volající, často místo nahrávání ve studiu svoje repliky prostě zavolaly.
Kelsey Grammer byl za roli Frasiera nominován na Emmy ve třech různých seriálech - Cheers, Frasier a cameo v Křídlech.
Finální dvojicí na roli Roz byla Peri Gilpin a Lisa Kudrow. Původně byla obsazena Kudrow, během zkoušek ale tvůrci cítili, že Kudrow není dost energická, a tak ji nahradila Peri Gilpin.
Nilesovu ženu Maris nikdy nevidíme ani neslyšíme. Stejný postup byl použit u ženy Norma Petersona v Cheers, Very. A znovu když se Martin setká s dívkou, kterou sleduje dalekohledem.
Kelsey Grammer prohlásil, že Stará láska nerezaví (The Show Where Diane Comes Back) je jedna z jeho oblíbených. Shelley Long neměla ráda Frasiera v Cheers a lobovala, aby byla jeho postava zrušena. Producenti nesouhlasili, protože byl oblíbený u publika. Když se Long jako Diane Chambers objevila ve Frasierovi, prohlásil Grammer, že to byla příležitos,t aby se konečně s Long usmířili.
Lisa Maxwell se ucházela o roli Daphne. Po nedorozumění s agentem si myslela, že roli má, přitom šlo pouze o konkurz. Kritizovala scénář a navrhovala vylepšení, což se samozřejmě scénáristům nelíbilo, a tak roli nedostala.
Roz Doyle byla pojmenovaná na poctu zesnulé Roz Doyle, která byla producentkou seriálu Křídla, vytvořeném stejným týmem jako Frasier.
Znělku "Tossed Salad & Scrambled Eggs" složili Darryl Phinnessee a Bruce Miller a zpívá ji Kelsey Grammer.
Výkonný producent David Angell a jeho žena Lynn zahynuli během teroristického útoku 11. září 2001.
V osmé sérii je těhotenství Jane Leeves kryto ztloustnutím Daphne, mateřská je kryta odjezdem do lázní. Po jejím návratu je upozorněno na to, že Daphne shodila v lázních 4,5 kg. Janina dcera Isabella vážila při porodu 4,5 kg.
David Hyde Pierce před seriálem neměl nijak zvláštní zájem o víno či operu. Do obou ho zasvětil John Mahoney, jehož postava Martin Crane se čemukoli kulturnímu vyhýbal.
Kelsey Grammer hrál Frasiera bez přestávky 20 let. To je nejdelší období, kdy jakýkoli herec hrál stejnou postavu v primetime (mimo soap-opery). Stejně dlouho hrál James Arness postavu Marshalla Dillona v Gunsmoke.
Rok 2003 byl první, kdy nebyl Kelsey Grammer nominován za Frasiera na Emmy. Zato
řada Davida Hyde Pierce zůstala neporušena.
Každá hlavní postava z Cheers, kromě Kirstie Alley v roli Rebeccy a zesnulého Nicholase Colasanta coby trenéra, se ve Frasierovi alespoň jednou objevila.
John Mahoney vyrůstal v Manchesteru, odkud pochází Daphne.
Po skončení Cheers byly kulisy baru strženy a na jejich místě vznikly kulisy pro Frasiera.
V Cheers jednou Frasier říkal, že jeho obec byl vědec a že umřel. Když se Ted Danson jako Sam Malone objevil ve Frasierovi, vysvětlil mu Frasier, že se tehdy s otcem pohádal a byl na něj naštvaný, proto lhal.
Bebe Neuwirth byla nabídnuta hlavní role v seriálu, ale odmítla, aby se mohla věnovat brodwayské kariéře. Jako Lilith se objevovala pouze jako host.
Stěhovák (Cleto Augusto), který v první epizodě upustil Martinovo křeslo, je ten stejný, který ho v posledním epizodě odnáší. Kromě hlavního obsazení je to jediná postava, která se objevila v obou epizodách.
Na konci seriálu naštíví Daphne tři z jejích bratrů. Ani jeden z herců ale nepochází z Anglie, Anthony LaPaglia je z Austrálie, Richard E. Grant ze Svazijska a Robbie Coltrane ze Skotska.
V průběhu seriálu se dozvíme, že Frasier a Niles byli pojmenováni po dvou laboratorních myších, které používala jejich matka, když čekala Frasiera. Myš Frasier zemřel předtím, než se Frasier narodil.
Producenti schválně nedali do kavárny barové stoličky, aby ji odlišily od baru v Cheers.
Když Frasier poruší svoje morální pravidla, bolí ho břicho, když Niles poruší svá, krvácí z nosu.
Když v epizodě Střípky vzpomínek (Crock Tales) hráli herci svá mladší já, museli nosit různé paruky a příčesky, aby se ve flashbacích podobali, ze stejného důvodu měl David Hyde Pierce příčesek v epizodě Martin Crane zpět ve službě (The Return of Martin Crane).
John Mahoney řekl, že první nabídka role Martina Cranea byla od Kelseyho Grammera. Ten Mahoneymu zavolal a zeptal se ho „Budete mým tátou?“
1/2
12