Frequency

Frequency (Frequency) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
Liborias

14. října 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Skvělé, ale pro špatné publikum

Naštěstí Frequency je tuším zamýšlena spíše jako mini série, takže i když ji zruší, bude uzavřená. Její smůla je možná v tom. Naštěstí se trochu liší, takže si to dokážu hodně užít. Obecně ten seriál doplácí na trend, kdy remaky nemají zrovna velký úspěch, což bohužel kravaťáci z Hollywoodu ještě nestihli pobrat. Myslím si, že by studio udělalo lépe, kdyby scénář zcela změnilo a vytvořilo něco, co případně vytvoří trvalejší koncept, takto je to jednohubka. Další smůla je v tom, že CW si vychovalo svou pubertální základnu mezi komiksáky, což je z velké části dost pubertální osazenstvo a v téhle sérii nikdo nenosí škrabošku. I přes svůj věk mám komiksy rád, ale dobré Sci-fy radši. Takže za mě je to jedna z nejlepších věcí této stanice, ale očividně druhá řada nebude :-(

Avatar uživatele
Nikolina

10. ledna 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Frequency

Seriál Frequency a Timeless som pozerala v podstate spolu, resp. hneď za sebou, pretože sú to v podstate konkurenčné seriály s podobonou tematikou. Najprv som si myslela, že sa mi bude viac páčiť Timeless a tak som si ho pustila ako prvý. Avšak Frequency je o kus lepšie.

Z môjho pohľadu je Frequency jeden z najlepších seriálov roku 2016. Seriál vás chytí už v pilote a nepustí vás bez toho, aby ste si pozreli všetky doposiaľ vysielané diely (ja som ich videla 9). V podstate je to jedna veľká rýchla napínavá jazda.

S Timeless toho v skutočnosti veľa spoločného nemá, možno tak to, že v oboch seriáloch platí, že je možné zmeniť minulosť, a to sa prejaví v budúcnosti a nemusí to byť vždy len v dobrom. A o tom vlastne tento seriál je. Hlavnej hrdinke sa podarí síce zmeniť istú vec v minulosti, no nič nie je zadarmo. Táto zmena totiž spustí kolobeh ďalších zmien, ktoré nie sú vôbec dobré (nechcem moc spoilerovať ale ide o smrť blízkej osoby). Je však na nej a na jej otcovi, aby zabránili tomu, čo sa má stať.

Frequency má mať len prvú sériu, čo je vlastne dobre, pretože si neviem predstaviť, o čom by mohla byť druhá séria po ukončení tohto príbehu. Seriál (po zhliadnutí 10-tich častí) hodnotím na 90% - 95%, možno svoje hodnotenie ešte zmením po ukončení, uvídme.

Avatar uživatele
Pajky

3. února 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Když minulost zavolá...

Frequency je jeden z mých oblíbených filmů, takže jsem na jeho seriálové zpracování byl poměrně dost zvědavý. První trailer vypadal vcelku zajímavě, i když z letošní nabídky seriálů, kde se „cestuje časem“, nebyl nejlepší.

Začnu tím pozitivním. Na první místo stavím to, že se cestuje časem a jak se jím cestuje. I proto se mi líbilo, že po záchraně táty se nakonec neshledají. Co se týče obsazení, tak to mi přišlo v pohodě. Takové to klasické CW, ale Peyton List na ně musí vědět něco opravdu hnusného, když ji pořád obsazují.

Teď k tomu horšímu. Když pominu, že pilot je jen prodloužený trailer a nepřináší vůbec nic zajímavého navíc, tak mi vadí nejvíc ty klasické chyby. Jestli jsem občas ochotný přehlížet, že to nedává smysl, tak tady mi to vadí hodně. Překreslení minulosti je fajn a že si jí přítel nepamatuje, protože se vlastně nikdy nepotkali, je taky fajn, ale že má shodou okolností večeři s rodiči ve stejnou chvíli? Navíc první polovina série je opravdu vlažná a díky tomu se zajímavost vytratila. Vrátila se až v závěru, kdy tvůrci cítili, že jim dochází čas a přitlačili na pilu s Nightinghalem. Škoda, že to tak nešlo celou sérii.

Avatar uživatele
eliska.musilova

11. listopadu 2016

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Srovnání na výbornou

Trochu jsem měla obavy, že budu srovnávat s filmovou předlohou a neuměla si představit, že rozvinou příběh na celou sérii. Ale povedlo se to na výbornou. Z taťky hasiče udělali poldu a hned to nabralo jiný a svěží směr. Spolupráce otce s dcerou, řešení rodinných problémů a honění se za vrahy v čele s tím nejobávanějším, který našim hlavním hrdinům nejvíc změnil život... Seriál mě moc baví a jsem ráda, že se můžu podílet i na jeho překladu :)

Avatar uživatele
Atticus

10. října 2016

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

A můj názor je ...

První díly mě naprosto uchvátily. Když jsem se ale dozvěděl, že seriál nebyl obnoven pro další řadu, sledování jsem zanechal. A dle mého je to škoda. Film mám rád, seriál mi přišel dostatečně zajímavý na to, abych mu věnoval svůj čas. Sympatické postavy, vcelku poutavý děj a hrátky s minulostí se mi líbili.

Avatar uživatele
arborad

10. října 2016

43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Myslel som, že nezaujme, ale mýlil som sa

Zo zvedavosti som si pozrel pilot a musím povedať, že ma milo prekvapil. Čo som čítal, nápad sa mi zdal zaujímavý, po zhliadnutí som si len potvrdil, že je fakt zaujímavý. Dej sa v prvej časti rozbiehal pomaly, ale o to dôkladnejšie, záver šokoval, takže pokračovanie má u mňa isté. Pekne sa to zamotalo, proste hrať si s minulosťou znamená vždy len problémy :)

Avatar uživatele
arthurcz

9. února 2017

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Frequency

Film mám rád a pilot hodně navnadil - zachoval hodně z atmosféry a díky změně taťkovy profese se otevřelo hodně možností do dalších dílů. No a další jsem zblajznul jako malinu. Kvalitu provedení, výkony a vlastní zápletku (v mezích, které přinesl film) si seriál udržel po celou dobu, rozhodně jsem se nenudil. Bohužel seriál vyžaduje vlastní hlavu, takže ho nejspíš čeká smutný osud, protože americké publikum tento typ seriálů obvykle nebere. Je to velká škoda, naštěstí to autoři víceméně uzavřeli (ikdyž si tam místo na rozvinutí pokračování ponechali), takže člověk nemá po odsledování finále takovou tu pachuť, že vlastně nic neví. Rozhodně stojí za vidění.

Avatar uživatele
matus alem

8. října 2016

17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Nekvalitné titulky.

Prvá epizóda seriálu je nedorobok. Nepreložené texty, spojené titulky zbytočne kazia dojem zo seriálu. Hanbil by som sa pod to podpísať ako korektor. Za seriál 90%.

Avatar uživatele
Veronika K

14. října 2016

14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

FILM vs. SERIÁL

Film mám hodně ráda a seriál také nezklamal, pár věcí je jinak, ale hlavní zápletka zůstala, což je dobře.
Herecké obsazení taky fajn, takže za mě spokojenost.