plakát seriálu

Fullmetal Alchemist: Bratrství

(Hagane no renkinjutsushi)

Názory uživatelů

Touka Koukan

"Jsem bytost, kterou nazýváte Svět. Nebo také Vesmír, Bůh, Pravda. Všechno nebo Jeden. A jsem i Ty."

Rozhodovala jsem se velice dlouho, zda se na FMA podívat. Rozhodla jsem se pro zhlédnutí a ničeho nelituji.

Originální sérii jsem před Brotherhood neviděla, což však možná přispělo k ještě lepšímu zážitku. Pokud jste verzi roku 2003 neviděli, ani si neuvědomíte, že Brotherhood předpokládá určité znalosti scén a vysvětlení, které se objevily v originální sérii (nebo manze) a zde jsou zobrazeny velmi stručně nebo jsou dokonce naprosto vynechané.

Po zhlédnutí verze 2003 si nemůžu pomoct srovnání. Brotherhood se vyvíjí mnohem rychlejším tempem, vše se odehrává rychlostí světla, za potřebí nejsou žádné vycpávkové epizody. Vše plyne tak, jak má. Na druhou stranu by mi nevadilo, kdyby se určité postavy zdržely déle. Postavy jednoduše padají jako mouchy jedna za druhou.
Seriál je nabitý akcí a nechybí emotivní scény, které vás rozdrásají až do nitra duše. S emocemi se jednoduše nešetří. Oblíbili jste si postavu? Tak teď sledujte, jak se prodírá životem plným pastí a nástrah, zatímco mu umírají jeho milovaní.

Co je pro Brotherhood typické, je HUMOR. Ten považuji za nejdůležitější rys tohoto anime. Osobně jsem jako nejzábavnější shledala Edovu vznětlivost a osobnost Roye Mustanga. Postavy jsou jedinečné a objevuje se jich více než v originální sérii, ačkoliv se některým postavám dostalo mnohem méně prostoru. Naopak plukovníku Royi Mustangovi a jeho týmu je věnováno mnohem více času.

Animace je opravdu povedená, já si na dobrou animaci potrpím. Postavy jsou expresivní a jdou snadno rozeznat jedna od druhé. Tady jde vidět velký rozpočet.

Soundtrack neměl chybu. Pasoval dokonale k napínavým, emotivním, dramatickým i akčním scénám.

Co se týče speciálů, nemůžu si stěžovat. Taková třešnička na dortu, kdy můžeme vidět Roye v jeho mládí, kdy se setkal s Hughesem, nebo Edovu a Alovu učitelku Izumi, kdy se sama stala učednicí.

Nezapomeňte na film. Neodehrává po sérii, ale někdy během. Bohužel mu chybí právě ten humor, díky kterému jsem si FMA zamilovala.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Hagane no renkinjutsushi

Fullmetal Alchemist z roku 2003 je sám o sobě velmi kvalitní anime, ale s tímhle se to nedá srovnávat. Mnohem drsnější, rozvinutější a komplexnější příběh, lepší animace, lepší soundtrack, více postav, celkově je to prostě mnohem lepší. Navíc, vzhledem k tomu, že určitá část příběhu je společná s FMA z roku 2003, tak je to tady rychle odbyté, dá se říci i odfláklé, ale autoři se tak mohli soustředit na část, kterou jsme ještě neviděli. Nemám k tomu co více napsat, celý ten nápad s vědecky opodstatněnou "magií" je prostě skvělý, má to úžasně napsané postavy (Scar, Hughes, Olivier, Mustang), celkově je to velkolepé. Jediná výtka jsou bláznivé momenty, které měly působit vtipně, ale často byly spíše iritující.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Příběh o cestě za svým cílem!

Přes všechny možné překážky. Alchymie je věda o rovnocenné výměně. Hlavní hrdinové FMA se pokusí oživit svou matku, která jim zemřela. Avšak porušili pravidlo "lidské transmutace". Nikomu se zatím nepodařila. Edward příjde o ruku a nohu, jeho mladší bratr příjde o celé tělo. Společně se vydávají na cestu na jejímž konci by chtěli mít svá těla zpět. Edward se stane státním alchymistou a tedy "armádním psem". 64 dílů plných výborných hlášek a temnější atmosféry než měl původní seriál. Nejlepší příběh. Nejlepší seriál. Nejlepší manga! Chystá se film.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

All is One

Jedno je vším a vše je jedním. Když skončil původní Alchymista fenomenálním závěrečným filmem, stal se celý seriál pro mě nezapomenutelnou fantasy jízdou a jedním z nejlepších anime, co jsem kdy viděl. Všechno se zdálo uzavřené, prožít si to znovu s jiným koncem a pár novými postavami se mi zdálo nepotřebné. Jenže první díl Brotherhood mi nakonec v přehrávači skončil a hned za ním další. A další - a nebylo návratu. Nový pohled na bratry Elricovy, homunculy, Centrál nebo vůbec celý Amestris je totiž velkolepější a hlavně komplexnější. Otec a celá zápletka s přislíbeným dnem je přesně to, co původnímu seriálu jako jedna z mála věci chybělo. A když jsem tak hltal závěrečnou desítku epizod a každý, i ten nejmenší zvrat mě dostal s otevřenou pusou přesně tam, kam mě tvůrci dostat chtěli, došlo mi, že právě tohle je anime, na které jsem celou tu dobu čekal. Epická fantasy, upřímná vyznání, dechberoucí akce a strhující soundtrack. Anime no. 1

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí