Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Fullmetal Alchemist: Brotherhood (Hagane no renkinjutsushi)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
magpie

21. ledna 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Touka Koukan

"Jsem bytost, kterou nazýváte Svět. Nebo také Vesmír, Bůh, Pravda. Všechno nebo Jeden. A jsem i Ty."

Rozhodovala jsem se velice dlouho, zda se na FMA podívat. Rozhodla jsem se pro zhlédnutí a ničeho nelituji.

Originální sérii jsem před Brotherhood neviděla, což však možná přispělo k ještě lepšímu zážitku. Pokud jste verzi roku 2003 neviděli, ani si neuvědomíte, že Brotherhood předpokládá určité znalosti scén a vysvětlení, které se objevily v originální sérii (nebo manze) a zde jsou zobrazeny velmi stručně nebo jsou dokonce naprosto vynechané.

Po zhlédnutí verze 2003 si nemůžu pomoct srovnání. Brotherhood se vyvíjí mnohem rychlejším tempem, vše se odehrává rychlostí světla, za potřebí nejsou žádné vycpávkové epizody. Vše plyne tak, jak má. Na druhou stranu by mi nevadilo, kdyby se určité postavy zdržely déle. Postavy jednoduše padají jako mouchy jedna za druhou.
Seriál je nabitý akcí a nechybí emotivní scény, které vás rozdrásají až do nitra duše. S emocemi se jednoduše nešetří. Oblíbili jste si postavu? Tak teď sledujte, jak se prodírá životem plným pastí a nástrah, zatímco mu umírají jeho milovaní.

Co je pro Brotherhood typické, je HUMOR. Ten považuji za nejdůležitější rys tohoto anime. Osobně jsem jako nejzábavnější shledala Edovu vznětlivost a osobnost Roye Mustanga. Postavy jsou jedinečné a objevuje se jich více než v originální sérii, ačkoliv se některým postavám dostalo mnohem méně prostoru. Naopak plukovníku Royi Mustangovi a jeho týmu je věnováno mnohem více času.

Animace je opravdu povedená, já si na dobrou animaci potrpím. Postavy jsou expresivní a jdou snadno rozeznat jedna od druhé. Tady jde vidět velký rozpočet.

Soundtrack neměl chybu. Pasoval dokonale k napínavým, emotivním, dramatickým i akčním scénám.

Co se týče speciálů, nemůžu si stěžovat. Taková třešnička na dortu, kdy můžeme vidět Roye v jeho mládí, kdy se setkal s Hughesem, nebo Edovu a Alovu učitelku Izumi, kdy se sama stala učednicí.

Nezapomeňte na film. Neodehrává po sérii, ale někdy během. Bohužel mu chybí právě ten humor, díky kterému jsem si FMA zamilovala.

Avatar uživatele
Necro

12. listopadu 2011

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Příběh o cestě za svým cílem!

Přes všechny možné překážky. Alchymie je věda o rovnocenné výměně. Hlavní hrdinové FMA se pokusí oživit svou matku, která jim zemřela. Avšak porušili pravidlo "lidské transmutace". Nikomu se zatím nepodařila. Edward příjde o ruku a nohu, jeho mladší bratr příjde o celé tělo. Společně se vydávají na cestu na jejímž konci by chtěli mít svá těla zpět. Edward se stane státním alchymistou a tedy "armádním psem". 64 dílů plných výborných hlášek a temnější atmosféry než měl původní seriál. Nejlepší příběh. Nejlepší seriál. Nejlepší manga! Chystá se film.