plakát seriálu

Futurama

(Futurama)

Epizoda 5×08 – Fryův smysl života (The Why of Fry)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Leela má nového přítele a Fryovi se to nelíbí. Jde vyvenčit Nibblera a ten s ním letí na svou planetu, kde se dozví, že na něm záleží osud lidstva...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Leela má nového přítele Cheze, starostova pobočníka, a Fry z toho není zrovna šťastný, cítí se nedůležitý. Pak Leela pošle Frye, aby vyvenčil Nibblera. Ten začne mluvit a pak ho odtáhne do své mini-vesmírné lodi a letí s ním na svou planetu. Tam mu řeknou, že osud lidstva záleží na něm.

Má zničit infokouli, která shromažďuje informace celého lidstva. Staví ji ony mozky, které před pár měsíci napadly planetu. Mozky ho nevidí, protože nemá genetické vlny Delta. Dali mu dětský skůtřík, který se mu při úniku rozbije. Fry zmáčkne bombu a za 60 sekund má vybouchnout. Fry se zeptá infokoule na několik věcí, mezi kterými je i důvod, proč se dostal do budoucnosti. Zjistí, že to Nibbler ho šťouchl do židle, aby spadl a zmrazil se. Bomba vybouchne a přenese infokouli, mozky a sebe do jiného vesmíru.

Mozky mu potom řeknou, že se může vrátit do minulosti a zabránit tomu, aby se dostal do budoucnosti a pomohl tak mozkům, aby pochopili tajemství vesmíru. Přenesou Frye do minulosti, ten se snaží překazit Nibblerův plán, ale Nibbler mu pak slíbí, že mu na Zemi bude pomáhat získat Leelu, když se vrátí do budoucnosti. Fry to přijme, nechá se opět zmrazit a o 1000 let později se mu podaří zachránit vesmír.

Leela se vykašle na Cheze, protože zabrání sirotkům, aby šli bruslit. Zabral celé kluziště jen pro něj a Leelu. To se Leele nelíbí a tak je s Chezem konec. Fry dá Leele květinu a Leela ho políbí.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Tancující vesmírné brambory? To si piš!
Much Ado About Mutton (1947)
Hlavní postavy
Philip J. Fry
Turanga Leela
Bender Ohýbač Rodriguez
John A. Zoidberg
Hubert J. Farnsworth
Amy Wong
Vedlejší postavy
vesmírný vypravěč
velký mozek
počítač
odpadkový koš
infobuňka
obří mozek
pan Panucci
Warden Vogel
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevFryův smysl života
Původní názevThe Why of Fry
Rok natočení2003
Premiéra6. dubna 2003
Česká premiéra3. června 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka21 minut
Autoři profilu epizody