plakát seriálu

Futurama

(Futurama)

Epizoda 5×10 – Krabice do neznáma (The Farnsworth Parabox)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Profesor Farnsworth vynalezl věc tak strašlivou, že ji chce hodit do Slunce, aby po ní nezbyla jediná stopa. Celá posádka Planet Express je zvědavá a chce vědět, co je v ní. Profesor pověří Leelu, aby krabici s tou hroznou věcí hlídala. Ta je taky zvědavá a tak si hodí mincí o to, jestli se do ní má podívat. Padne jí, ať se tam podívá...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Profesor Farnsworth vynalezne něco tak hrozného, že se toho musí zbavit tak, že to hodí do Slunce. Celá posádka je zvědavá, co se v té krabici skrývá. Profesor pověří Leelu, protože té jediné zjevně věří. Fry a Bender se snaží Leelu tuto krabici ukrást. Leela je ovšem přechytračí tím, že jim podstrčí krabici s Vánočními ozdobami. Jenže Leela začne být taky dost zvědavá a tak si hodí mincí o to, jestli se do ní má podívat. Padne jí, ať se do ní podívá. A tak se do ní podívá. Jenže ta krabice je prázdná. Podívá se do ní líp a spadne do ní. Je v ní paralelní vesmír a v něm je všechno téměř stejné jak v tom normálním, až na "pár" detailů.

Všichni členové Planet Express v paralelním vesmíru mají odlišné barvy vlasů, oblečení a někdy i naprosto opačné osudy. Leela v paralelním vesmíru se třeba rozhodla, že to s Fryem zkusí. A taky si hodila mincí, jenže ji padlo, ať se do krabice nedívá.

Paralelní Leela přivede ostatní členy Planet Express do paralelního vesmíru. Profesoři se shodnou na tom, že oba stvořili krabici s vesmírem. Pak se praví členové Planet Express seznámí s paralelními členy Planet Express. Pak si profesor, ten skutečný, vzpomene, že poslal Hermese, aby tu krabici hodil do Slunce. Musí ho tedy zastavit.

Paralelní profesor schoval krabici se skutečným vesmírem do obřího akvária, do mušle, jenže ji někdo ukradl - paralelní a skutečný Zoidberg. Musí tedy vyrobit další krabici s jejich vesmírem. Jenže je jich trochu víc. Pak se objeví Zoidbergové s krabicí a rozsypou ty ostatní krabice. A tak je všechny musí projít. Všechny projdou a profesor zastaví Hermese.

Všichni si vlezou do své krabice a pak si je vymění. A tak má každý vesmír krabici s vlastním vesmírem. Leela a Fry se rozhodnou, že si spolu vyjdou. Profesor vysvětlí, že na krabici musí dávat pozor a hýčkat ji. Fry si na krabici sedne.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Pořádný kopanec do ksichtu
The Queen Was in the Parlor (1932)
Když na Zoidberga A spadne krabice s vesmírem 25 tak je popisek směrem ke skříni, a když do ní vleze Zoidberg 1 a otáčí se tak po nápisu není ani stopy.
Hlavní postavy
Philip J. Fry
Turanga Leela
Bender Ohýbač Rodriguez
John A. Zoidberg
Hubert J. Farnsworth
Hermes Conrad
Amy Wong
Vedlejší postavy
přechodový hlasatel
Amy Wong 420
Prof. Hubert J. Farnsworth 420
Amy Wong 1
Professor Hubert J. Farnsworth XVII
Philip J. Fry 31
Hermes Conrad 25
Philip J. Fry 1729
Hermes Conrad 1
Dr. Zoidberg 1
Prof. Hubert J. Farnsworth 1
Bender 1729
Philip J. Fry 1
Turanga Leela 1729
Turanga Leela 1
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevKrabice do neznáma
Původní názevThe Farnsworth Parabox
Rok natočení2003
Premiéra8. června 2003
Česká premiéra5. června 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka22 minut
Autoři profilu epizody