plakát seriálu

Futurama

(Futurama)

Epizoda 5×11 – Tři sta babek (Three Hundred Big Boys)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Nový New York slaví úspěch Zappa Brannigana a prezident Země Richard Nixon jako oslavu tohoto úspěchu vrátí každému 300 dolarů z daní. Každý člen týmu Planet Express se rozhoduje, jak s penězi naložit.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Tým Zappa Brannigana porazí planetu pavouků a získá od nich spoustu drahocenných věcí. Prezident Země Richard Nixon se rozhodl vyplatit daňovým poplatníkům část peněz z daní - 300 dolarů. Každý se rozhoduje, jak s penězi naložit. Amy vnukne Fryovi nápad - ať ty peníze utratí za 100 šálků kafe. Zapp pozve Leelu a ty její podivné kolegy na oslavu jeho úspěchu.

Kiff utratil ty peníze za létající šlapadlo pro něj a Amy. A taky ji koupil hodinky, na kterých je on a Amy, jenže ty hodinky spadnou do nádrže s velrybou a Kiff je kvůli tomu smutný. Amy si koupila tetování. Profesor se chce cítit o něco mladší, a tak si koupí půl kila kmenových buněk na omlazení. Bendera nadchne doutník zabalený v kousku Ústavy spojených států, ale peníze mu na to nestačí. Proto si koupí sadu na krádeže a v noci se chce vloupat do prodejny a onen doutník si ukrást. Hermes chce strávit čas se synem a tak koupí chodící klády z bambusu. Jenže jeho syn nemá zájem.

Profesor díky kmenovým buňkám omládne o "pár let" a najde si holku. Zoidberg se chce stát boháčem - nejdřív si chce pořídit drahokamy, potom se chce najíst v nóbl restauraci u Elzara. Bender se vloupává pro doutník zabalený v ústavě a myslí si, že to bude bez následků, jenže u policie to spustí alarm. Fry je z toho kafe úplně zničený, ale pije dál. Bender si chce nechat doutník na nějakou zvláštní příležitost.

Druhý den se Kiff snaží získat ty hodinky z nádrže. Je tam i Leela, která se snaží pomoct, ale bezvýsledně. Fry si tam dopřává další kafe. Když se velryba pozvrací, Kiff najde hodinky.

A pořádá se oslava Zappova úspěchu. Zoidberg si chce koupit jeden z obrazů, jenže na to nemá. Fry si dává kafe číslo 99. Kiff je ve vězení kvůli tomu, že je celý od vzácné velrybí placenty. Pak ho pustí a z trochy té placenty udělá Amy parfém. Profesor si užívá se svou holkou, jenže zrovna vyprchá účinek kmenových buněk. Jenže ta holka je taky použila, ale proto, aby nebyla tak tlustá. I přesto se dále chtějí.

Bender si zapálí doutník zabalený v ústavě, protože je vhodná příležitost. Jenže Hermes na svých bambusových chůdách srazí Bendera a doutník zapálí celou místnost. Fry si dá stý šálek kafe a všechno kolem něj se zpomalí. Zachrání všechny lidi a vynese je ven. Všichni ho viděli jen jako šmouhu.

Zoidberg přijde na to, jak správně naložit se svými penězmi - zaplatí bezdomovcům (svým přátelům) hostinu. Přidají se i ostatní a Bendera potom zatkne policie.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Flop Goes the Weasel (1943)
Hlavní postavy
Philip J. Fry
Turanga Leela
Bender Ohýbač Rodriguez
John A. Zoidberg
Hubert J. Farnsworth
Hermes Conrad
Amy Wong
Hostující hvězdy
sama sebe
Vedlejší postavy
hlasatel zpráv
přítelkyně profesora
žena z GeneWorks
Gusův přítel
Randy Munchnik
soudce Ron Whitey
El Chupanibre
prodavač doutníků
tetování ďábla
Dr. Ben Beeler
velrybí biolog
hlava prezidenta Richarda Nixona
Zapp Brannigan
Dwight Conrad
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevTři sta babek
Původní názevThree Hundred Big Boys
Rok natočení2003
Premiéra15. června 2003
Česká premiéra6. června 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka22 minut
Autoři profilu epizody