plakát seriálu

Futurama

(Futurama)

Názory uživatelů

Luxus

Dokonalá oddechovka, kam se hrabou Simpsonovi :-)
Bender a doktor Zoidberg, nejlepší kreslené postavy všech dob. Toto geniální dílo kazil pouze fakt, že bylo přerušeno. To už ale neplatí, takže hurá na přicházející díly :-)

Je jen velmi málo epizod, u kterých se jsem pořádně nezasmál. Tohle je totiž dílko přesně podle mého gusta. Člověk u něj zapomene na všední problémy, nemyslí na starosti a jen se skvěle baví.

Humorem a sarkasmem je protkaná každá situace a některé věci jsou dovedeny až do absurdních rozuzlení. Futurama pro mě byla, je a bude jeden z nejdokonalejších seriálů všech dob.

edit: první film se mi líbil, druhý už zdaleka ne tolik..na třetí se těším hodně, první trailer vypadá slibně..

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 37 lidí

Simpsonrama...

Od tvůrce Simpsonů, které jsou mnohem oblíbenější. Což je velká škoda. Futurama je dle mého o něco lepší. Bender, Zoidberg, Fry to všechno jsou skvělé postavy a u Simpsonů mě dokáže pobavit jen Homer a občas Bart. Už jen to, že každá postava je sama o sobě vtipná dokazuje, že seriál je opravdu dobře napsaný. Hlavně si tvůrci mohou dělat srandu z čehokoliv co se dle nich v minulosti, tedy v naší přítomnosti stalo. Mají větší volnost díky vynálezům a různým námětům budoucnosti. U Futuramy se skvěle pobavíte a vztah mezi Fryem a Leelou je opravdu srdcervoucí (pro me plus) :) Nedát 100% by byl zločin.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Jo!

Anó, anó, anó, děcká. Tenhle seriál je bomba. Na to dá pět razítek úplně každý byrokrat.

Američané jsou ve filmové (a seriálové) tvorbě naprostí machři ve dvou věcech:
- tou první je neuvěřitelně slizký nacionalismus, pardon, patriotismus, schopnost zcela bez zábran pronášet tuny sračkovitých řečí o svobodě, ideálech a americkém snu, a vůbec ostenativní sebechvála těch nejlepších občanů té nejlepší země,
- druhou předností je fenomenální dar umět si z toho dělat bezbřehou srandu.

A právě o tom druhém je Futurama. v animované tvorbě á la The Simpsons se zřejmě politická a společenská korektnost ještě až tolik nosit nemusí a tak je v celém seriálu záplava trefných narážek na politiku, feminismus, sionismus, celebrity a obecné lidské nectnosti, běžně vydávané za svůj opak.

Bohužel ten pravý nářez tak trochu končí pátou sérií. Jednak ČT navázala rozstříhanými celovečerními filmy, které se uceleným pojetím samozřejmě vymykají dřívějším pestrým epizodám a navíc ze všech tří filmů snese důstojné srovnání v zábavnosti se seriálem jen ten první, jednak se to v regulérních dílech regulérní další série, u nás vydávané za sedmou, zvrhlo z nekorektního a bez servítek parodujícího humoru spíš jen na situační gagy.

Přejme tedy Futuramě renesanci a doufejme, že se se ve svých přednostech zase sebere. Přes jisté výhrady dávám 100%.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Futurologická Futuristická Fuuuuu-Futurama

Na první pohled děsná kravina, na ten druhý.. pořád děsná kravina. Na ten třetí to ale už jde.

O čem mluvím? O Futuramě. Když jsem sledoval první díl, přišlo mi to jako slabší odvar Simpsonových. Což bylo špatně, protože Simpsonovy miluji. Po odsledování pár dílů jsem si ale a) zvykl na jinou animaci - ta počítačová grafika napoprvé vypadá levně, napodruhé to ale prostě k tomu seriálu patří; b) ani ne moc vtipné scény. To ale odeznělo. Futurama má svůj vlastní humor, podobně jako BBT, nejdřív si na něj musíte zvyknout a pak se u seriálu budete řezat jako diví. c) příšerný nezvyk oproti Simpsonům - každý díl je kvalitní. Žádný není zbytečný a ani po šesti (osmi) řadách seriál neztrácí kvalitu.

Futurama mě dost překvapila. Kombinuje totiž prvky seriálu, které oceňuji. Uvidíme, kam se linka příběhu posune, nebo jestli půjde o nekonečnou animovanou "telenovelu" (schválně uvozovky, spojení s tímto pojmem hledejte jen u počtu dílů) typu Simpsonovi.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Přes 3000 minut zábavy :D

Viděla jsem všechny díly Simpsnových ale prostě si nemohu pomoct...Futurama je daleko,daleko lepší.
Příběh o tom jak se poslíček Filip J. Fry hloupou náhodou dostane do kriogenického boxu kde zmrzne na 1000 let. Když se probere je rok 3000 a Fry se stává posíčkem v doručovací společnosti Planet Express.
Tento seriál musí prostě nadchnout každého! Je plný skvělých příběhů a odkrývá nám nový pohled do budoucnosti z profilu tvůrce Matta Groeninga. Každý díl je plný akce, vtipu a dobrodružství! V životě jsem neviděla geniálnější animovaný seriál.
Jediné co bych tak vytkla je, že zpočátku bylo vytvořeno 5.sérií a čtyři filmy. Trošku mi vadí, že tyto filmy byly roztříhány. Každý na čtyři díly. No a tyto "díly" vydávali za takzvanou "6.sérii". Ano chápu, že je to trošku přehnaná výčitka, ale když jsem se doslechla o tom, že bude 6.série, hořela jsem nedočkavostí a pak když jsem to zjistila trochu mě to mrzelo.
Avšak tento seriál si zaslouží jasnou 100!:D

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Futurama

Futuristická obdoba Simpsnů? No je sice fakt, že je to od stejného autora, ale je to úplně něco jiného. První díl první serie, to byl naprosto nejskvelejší úvod jakej jen mohl být. Kdo by si neoblíbil společnost Frye, Bendera, Leely nebo Zoidberga? Futurama mě moc baví, i když filmy nemaj tak skvělou kvalitu, ale to neni problem seriálu, jen problém rozkouskouvání od coolu. Pokud chci zaručeně vytáhnout z nudy či depresy a po ruce nejsou Simpsonovi a Přátele, tak je Futurama jasnou volbou.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Futurella

Jednoho krásného dne se dívám na COOL, a co tam nedávají: Futuramu! Vzpomněla jsem si jak jsem ji někdy před x lety nedokoukala, vzhledem k tomu, že nebyla další série a já pak zapomněla kde jsem skončila.

A tak nastal čas na nový začátek. Teď jsem ale sledovala Futuramu s dabingem (překvapivě mi vůbec nevadí, dokonce ho hodnotím jako povedený) až na poslední sérii/díly, které nejsou v češtině. Každopádně Futurama má v sobě to kouzlo jak v originále, tak v dabingové podobě.

Bavila jsem se, občas mi to teda lezlo na nervy jak jsem si seriál dávkovala v moc velkých dávkách (už toho bylo moc, až mě to otravovalo). Partička postav, je úžasná. Fry, který je naprosto blbý (jestli to teda tak můžu říct), Profesor který je občas senilní a má šílené nápady, Dr. Zoidberg - podobného týpka, nikde jinde nenajdete. A holky Leela a Amy, které jsou nezávislé a sem tam šílené feministky. Nesmím zapomenout na hlavní lákadlo show, a to je Bender!

Děj, který je zasazen do 31. století ale vtipně naráží na to co se děje v 21., tak to je moje gusto a líbí se mi to. Dovolím si tvrdit, že Futurama je lepší než Simpsonovi (hodit kamenem, teď!)

Musím dát 10% dolů, jak mě to občas štvalo, ale jinak skvělá podívaná. Jo a abych nezapomněla: BENDER JE BŮH!

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Futurama není drama

Pamatuju si, že když jsem s tímhle seriálem začal, měl jen pět řad, které jsem si pouštěl znova a znova. Futurama je úplně jiná než Simpsonovi. Zdá se mi taková víc pro starší. A některé hlášky se vryjí do paměti už navždy.

Je škoda, že Futurama není delší, ale i tak poskytuje hodiny zábavy a odpočinku. Pokud máte hodně práce přes den a večer hledáte něco, u čeho byste se uvolnili, je Futurama to pravé.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Futurama

Tak tento seriál můžu označit za jeden z mých vážně oblíbených u kterých se zasměju, zarelaxuji a zároveň zabavím.
Seriál mi příjde o trošku lepší než Simpsonovi.
Jsou tam dobré postavy, vzhled se mi taky líbí a u vtipů jsem schopná se smát delší dobu než je běžné.
Vážně můžu seriálu dát stovku! A tou šetřím...

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Hypnožába...

Futuramu někteří berou jako nástupce rodinky Simpsonových ale já si myslím že s nimi nemá nic společného. Je to prostě další super seriál který bude mít podle mě ještě dlouhého trvání. Líbí se mi postavy a prostředí do kterého je seriál zastaven a to budoucnost. Bláznivá, ulítlá, praštěná a kdoví ještě jaká. Díky tomuhle se dá čerpat hodně námětů a jelikož ve futuramě nefungují ani přírodní zákony tak množství námětů se začíná rovnat nekonečnu.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Back to the future

Futurama a její bratříček Simpsons patří do zlatého fondu seriálů. Někdo je srovnává a tvrdí, že je jeden lepší než ten druhý. Já myslím, že tyto seriály nelze srovnávat. Futurama je hodně příběhová, klade důraz na postavy. Simpsons skoro neposunují příběh, každá epizoda je jiná a samostatná. Bohužel Futurama byla docela dlouho pro Čechy nedostupná, naštěstí se jí ujal Cool. S pořádným dabingem už jsem neodolal a pouštěl jsem si každý díl. Teď už mám zhlédnuté všechny díly i v originále a naprostá spokojenost. Čerstvý humor, originalita, propracované postavy, miliony odkazů a narážek na jiné seriály, filmy, hry ad. Vztah Frye a Leely nepůsobí nevhodně a skvěle se hodí do nálady seriálu. Klasická kreslená dvojrozměrná forma působí příjemně. Seriál je sice prý uzavřen, ale konec byl trochu otevřený, takže kdyby náhodou přišla nová řada, nebude to vypadat naroubovaně.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Futurama

Perfektně vyvedený animovaný seriál.
Bender sobecký,zlodějský,egoistický robot kterého prostě musíte nená.. MILOVAT. Nikdo jiný nedokáže udělat z hlavy diskokouli.
Fry je roztomilý trumbera a lenoch který s Bendrem tvoří výbornou komickou partičku.
Zoidberga nemohu vynechat jakožto kraba,doktora. Bez něj by Futurama nebyla Futuramou.
Profesor,Leela a Amy hlavní skvadru doplňují.
Pěkný seriál o představě světa v r.3000 a dál. Rozhodně je to legrace.
Seriál nezklame.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Skvělá

Futurama mě potěšila. Není to rozhodně neobyčejné dílo. Nejraději mám úžasného robota Bendera, který je taková kladná i záporná postava zároveň. Dokonce si myslím, že je to o kus lepší než Simpsonovi, kteří jsou od stejného autora jako Futurama. Tento animovaný sci-fi seriál je vydařený a pokud někdo váhá, zda ho sledovat tak směle do toho. Vyplatí se to ! Jen je škoda, že jí zase zrušili a proto nebude 8.série, ale já doufám, že Futuramu znovu někde obnoví.

aneb FUTURAMA FOREVER !

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Milášik

Kto by si povedal, že tento seriál vyletí tak vysoko. Samozrejme, mnohých asi nalákala nálepka "od tvorcov Simpsonovcov", čo mal byť prísľub kvality, ale aj tak Futurama neponúka nejakú klasickú dávku zábavy.

Kto je však na rovnakej vlne, ťažko mu je prestať s touto závislosťou. Humor a situácie, do ktorých sa postavy v každej časti dostávajú, je tak absurdný, až je to vtipné.

Skutočne originálny pohľad na budúcnosť, nehovoriac o postavách. Krab ako doktor, domáci miláčik v plienkach, ktorý zachraňuje planétu Zem, robot alkoholik...

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

najfunny animak

Simpsonovcov som nikdy dokladne nesledoval, ale Futurama ma chytila, tento serial som hltal a ked ho prvykrat zrusili tak to bolo sklamanie. Vyvolava vo mne spomienky na bezstarostne roky na vysokej a ked ho obnovili na chvilu tak som sa potesil. Ako napisal megawir "Je jen velmi málo epizod, u kterých se jsem pořádně nezasmál." a to mozem len potvrdit, strasna sranda. Odporucam...

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Bite my shiny metal ***

Ne a ne a ne. Jiné hodnocení než 100% tomuto seriálu dát prostě nejde. I přesto, že ten seriál mám tak ráda, trvalo mi strašně dlouho než jsem ho konečně dokoukala. To bylo hlavně kvůli tomu, že jsem nebyla schopná si díly z posledních řad sehnat (když člověk nechce český dabing, je to u některých dílů docela problém), ale nedávno jsem konečně sedla a všechny díly dohledala, a pak mi dokoukání trvalo jen pár dní.
Seriál je to naprosto skvělý. Vím, že srovnávání s jiným seriálem (zcela překvapivě se seriálem Simpsonovi, taktéž od stejného autora) by tady nemělo být, ale nejde to. Musím to tu napsat. To, že Futurama je stokrát lepší než Simpsonovi, kteří se překvapivě táhnou už přes 20 let, zatímco Futurama skončila, což je děsná škoda. Holt sto lidí, sto chutí, a humor Futuramy mi sedí daleko víc. Myšlenka Země (a vlastně i celého vesmíru) za 1000 let mi prostě sedí, společně s postavami, které jsou velmi odlišné, ale společnou mají jednu věc. Jsou všechny neskutečně skvělé - od fialovovlasé mutantky Leely se spíše chlapskými vlastnostmi, přes Lrrrra vládce planety Omicron Persei 8, k hloupému a sebestřednému Zappu Branniganovi, ...až k lehce neschopnému, plachému doktoru Zoidbergovi (který je stejně ze všech největší frajer! :D).
A protože jsem Futuramu dokoukala nedávno, mám stále ještě v živZé paměti konec. A za sebe musím říct, že se fakt povedl, i mé romantické srdíčko zaplesalo. Nejhorší na něm je jen to, že přišel tak brzy.
Každopádně pro mě je Futurama seriál, který si vždycky budu ráda pouštět.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Bite my shiny metal ass...

Další seriál z pera geniálního Matta Groeninga, autora známých Simpsonových. Oba seriály mají mnoho společného, ale Futurama jde mnohem dál. Občas mám pocit, že vznikla protože si Matt Groening někté věci v "Simpsnech" prostě nemohl dovolit. Najdeme zde povrchní jednorázové ftípky stejně jako satirické poznámky k americké společnosti a historii.

Můžeme se těšit při sledování šesti, kvalitu srovnatelných, řad a tří filmů. Názory na filmy jsou rozporuplné, ale i při jejich sledování se také královsky pobavíte.

Futurama je kouzelná v původním znění. Kdo angličtině neholduje, může vše sledovat i v našem rodném jazyce. Překlad je dobrý, dabing také ujde, ale je třeba počítat s tím, že kvality originálu nikdy nedosáhne

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Tak to vidím já...

První série - 100%
Druhá série - 90%
Třetí série - 90%
Čtvrtá série - 90%
Pátá série - 90%

Futurama je další rána z čistého nebe. Skvělá alternativa Simpsonů se spoustou originálních a supervtipných nápadů. Slabých dílů je jen několik a vesměs se nedá nic vyčíst. Futurama si vás skoro určitě získá... věřte tomu.

Tak jde čas:

První série je skutečně velký šok. Za sedm dílů si seriál buduje vesmír, plní ho postavami a rozjíždí se už od první epizody. Tvůrci využívají svých znalostí a neopakůjí se chyby ze začátku Simpsoný, jejichž začátky nebyly nic moc.

Druhá série je také skvělá. Seriál neztrácí a rozjeté zápletky jsou originální a vtipné.

Třetí řada je stejně dobrá jako předchozí. To znamená téměř maximálně. Je sice vidět, že tvůrci používají některé vtipy opakovaně, ale v míře a s dostatečným množstvím nového.

Čtvrtá řada. Futurama zajela do rovných kolejí, což by u jiného seriálu bylo špatně, ale ne u Futuramy. Seriál už nenabízí tolik originality, zato vtipu je pořád dostatek.

Tak pátá řada skončila a i když v ní několik míň povedených epizod bylo, tak celkově mě rozhodně nezklamala. Futurama se vážně povedla... není co dodat.

Po tom, co bylo předvedeno ve dvou Futurama filmech už tomuhle seriálu přestávám důvěřovat. Další řady zplácané z tohohle "odpadu" (nevím, jak to říct jinak) si nedovedu představit. Nechci dělat předčasné závěry, ale... fuj.

PS: Co se týče dabingu - nesnáším ho. Myslel sem si, že primáčtí Hrdinové nebo nováční Piráti z Karibiku jsou dno, ale po asi deseti epizodách můžu s čistým svědomím říct, že tohle je zdaleka nejhorší dabing, který jsem kdy slyšel.... Kdo to sleduje s ním, měl by vědět, že postavy v originále nemluví jako idioti. Amy neskřehotá, Hermes nehuhlá, Fryovi podivně nepřeskakuje hlas a Zoidbergovi je rozumět. Jediný hlas a styl dabingu, který se alespoň vzdáleně podobá originálu je Leela. I překlad samotný je dost zvláštní... Prostě Futuramě s dabingem bych dal 60%-70%.

90 %
95 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 22 lidí

Futurama

Je jednoznačné, že Futurama sa berie ako kultový seriál, a tak som si ho musela pozrieť. Pred tým, ako som si pozrela jeden Futuramácky film som o nej ani nepočula (niet sa čo čudovať pri našich úžasných staniciach) a keďže ja si pozriem skoro každý seriál o ktorom počujem dobré ohlasy tak som sa pustila aj do tohoto.

Fajn, dá sa povedať že bol zábavný, veľa vtipov, dobré postavy (hlavne Bender - človek si proste musí vybrať tú najobľúbenejšiu) a grafika veľmi podobná Simpsonovcom čo je naozaj plus, pretože je to celkom kvalitné. Ale neoslovilo ma to tak ako iné. Určite to nebudem pozerať stále dookola ale rada si spomeniem na niektoré diely (časť prvého dielu piatej série bol aj vo filme Al Gorea takže z toho som dosť LOLovala:)) alebo pár hlášok (Kiss my shiny metal ass, samozrejme, a zábavný zvuk, ktorý robil Dr. Zoidberg (a ktorý robievam teraz aj ja) keď išiel doboku) no u mňa sa zapíše ako celkom priemerný animák asi na rozvnakom mieste ako Family Guy.

70 %
93 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Simpsonovi?

Poprvé, když jsem viděla fotky k tomuhle bezkonkurenčně povedenému seriálu, tak jsem si myslela, že jsou to Simpsonovi. Pak mi ovšem došlo, že jaksi nejsou žlutí. Byla jsem na Futuramu celkem zvědavá. Bude to něco jako upravení Simpsonovi?
Fatální omyl. Podle mě určitě něco jiného než Simpsonovi. Rok 3000, muž (svým chováním spíše kluk, někdy i dítě) Fryi z minulosti, potrhlí robot Bender, mutantka Leela... seriál plný vtipu a i jiskření mezi Fryiem a Leelou :)
A to nemluvím o doktoru Zoidbergovi :D, to je kapitola sama o sobě :D a profesor s jeho známou větou: \"Good news, Everyone.\" dokáže vždy pobavit :)

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

HURÁÁÁ... budu poslíček :-D

Sice, jsem to objevil teprve teď na Prima COOL ale už teď to je mezi mýma 10ti nej seriálama.

To je přesně takovej seriál jakej já mám rád. Člověk během něj v podstatě neumí myslet na nic jinýho, zapomene na problémy, starosti... I sarkasmus tam nechybí a ten já mám hodně rád. Nejradši mám notorického nadávače a alkoholika Bendera a profesora Farnstwortha (nebo jak mu říkám já, Prof. Jenže Já Už Mám Na sobě Pyžamo.)

Snad není nějaká scéna, při které bych se minimálně nepousmál. Pokud bych měl vybírat nejhorší nebo nejlepší díl... no u toho nejhoršího bych asi 5 hodin váhal. Ale u toho nejlepšího bych váhal nejmíň 10 hodin, protože každý má v sobě takové komické kouzlo...

No abych to zkrátil: Tenhle seriál je prostě tak oddechový, že bych ho mohl doporučit i jako terapii pro přepracované. Ale pozor, je tu obrovské riziko toho, že se na něm stanete závislí, o sobě nemluvím, já mu už propadl.

100 %
87 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
93 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Kult

Futurama má kolem sebe neuvěřitelný kult a když se vezmou ohledy na to jak je to starý seriál a že se u nás nikdy nevysílal, tak už to dost vypovídá o kvalitě. Je to prostě boží. Je vidět, že tvůrce Simsnů se potřeboval pořádně vydovádět a popustit uzdu nejen své fantazii, ale i o něco drsnějším vtípkům, které by mu asi jen tak v "rodinných" Simsnech neprošly.

100 %
85 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

Super:)

Keď pripočítame k vesmírnemu prostrediu dobré hlášky a vtipy,vynásobime to skvelými postavami,dostaneme Futuramu-jeden super seriál.Mnohí prirovnávajú Futuramu ku Simpsonovcom,iní nie.Ja vám poviem,že každý,či Futurama alebo Simpsonovci,má svoje čaro,ale prejdem k veci.Ohodnotím postavy:
Fry-chlapík s dlhým káblom.Podľa mňa je veľmi dobrá postava,lebo koho iného alebo koho lepšieho byť ste vy vymysleli,kto by bol taký aký je Fry a hodilo by sa mu to.Ja by som lepšieho nevymyslela.Fry je na to stvorený,aby sa mu stávali veci,ktoré sa mu stali.
Leela-na prvý pohľad kyklopka.Má dobré srdce,ale nenechajte sa s ňou oblbnúť,dokáže aj kopnúť.
Dr.Zoidberg-milučký ráčik,ktorý vás pobaví svojimi chapadielkami na ústach,ale aj jeho veľkým žalúdkom.
Bender-je najlepšia postava z celej Futuramy.Má rád pivko,ako každý chlap ženy,ale neodokáže odolať ani peniazom.
Ostatné postavy-sú tiež úžasné,ale to by som písať celý život.
Na záver chcem povedať,že kto Futuramu nevidel,tak nech si ju pozrie,stojí mu to za to.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Kiss my shiny metal ass!

Pro mě osobně mnohem lepší seriál než Simpsonovi, kteří jsou na můj vkus moc rodinní a korektní. Futurama si nebere servítky a originální futuristické prostředí dává prostor řadě neotřelých zápletek a vtipných situací. Těším se na další díly.

EDIT: První film mě dost zklamal.

100 %
76 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
94 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Supr seriál

O Futuramě jsem se dozvěděla teprve nedávno, ale po pár dílech jsem měla jasno. Vážně supr seriál, který o něco více převyšuje Simpsony. Samozřejmě, že mezi těmito dvěma seriály najdete spoustu podobností. Ale myslím si, že Futurama je určena spíš pro starší diváky. Simpsonovi mě vždycky bavili, ale po shlédnutí Futuramy mi už prostě nestačí.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
95 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

3000

Opravdu skvělý seriál, který patří mezi mé nejoblíbenější..Futurama je mnohem lepší než Simpsonovi a přesto se u nás nevysílá a nemá také tolik řad. Opravdu doporučuji! Úžasné postavy, ale hlavně hlášky! Bender-nejlepší hlášky, Leela-zprvu myšlená mimozemšťanka a nakonec se z ní vyklubala mutantka, Fry-jeho postava mě opravdu udivuje a hlavně, když mu někdo něco řekne a on jen nechápavě kouká..to opravdu nemá chybu a nakonec Zoidy-pro mě snad ta nejlepší postava, to jeho mumlání se v různých situacích mě opravdu dostává...Vřele doporučuji, tento seriál je plný humoru a je to ten nejlepší kreslený seriál jaký jsem kdy viděla.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí
TSZZ
16. listopadu 2007

Bender 4ever!

Tak tohle opravdu můžu.V některých ohledech lepší než Simpsonovi,hlavně Bender je naprosto geniální.Jedinou chybkou seriálu snad je jen to, že kromě výše zmíněného Bendera tam obdobně zábavná postava není.Fry mi přijde trošku prvoplánově primitivní.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Futurama

Jeden z nejlepších animovaných seriálů vůbec. Nejenom, že se u něj nedá nudit, ale nepostrádá vtipný hlášky, originalitu ani super postavy. Bender se svou hláškou polibte mi můj naleštěnej zadek a neustálím popíjením alkoholu patří rozhodně mezi nejlepší animované postavy. Nejde jinak než dát 100 %.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Futurama

Tento seriál je naprosto úžasný, není to kvůli tomu, že ho vytvořil Matt Groening (tvůrce seriálu Simpsonovi) ale je to kvůli nápadiému pojetí. Rozhodně si u tohoto seriálu odpočina a naberu u něj pozitivní nálada, jelikož mě rozesměje :) Postavy jsou promyšlené a mají své osobité kouzlo, prostě parádní seriál!

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Bite my shiny metal ass

Především bych nechtěla Futuramu se Simpsony vůbec srovnávat, berme to tak, že prostě z produkce Matta Groeninga a Davida X. Cohena, nemůže vzejít žádný brak.
Pro mě osobně je Futurama animovanou klasikou, se směskou humoru, nadhledu, typických lidských přešlapů a neduh, v prudce koukatelné sérii z budoucnosti. Zamilovala jsem si jak Frye, Leelu, profesora, tak v neposlední řadě Dr, Zoidberga a Bendera.

Ovšem nutno podotknout, že Futurama má tohleto svoje kouzlo, jen v originálním znění. V případě jako je tento, bych dabovanou verzi nejraději zakázala šířit - zní mi to, jako bezduchá kopie něčeho, co je v reálu absolutní špička.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

FUTURAMA

Animovaný seriál z budúcnosti.Nič lepšie som ešte nevidela.Matt Groening vymyslel dve najlepšie seriály na svete.Jeho nápady sú proste úžastné.Páči sa mi ako je to graficky krásné,hlášky sú úžastné a o postávach sa dá rozprávať iba v dobrom.Najlepší je Bender,tie jeho hlášky a činy sú proste na zasmiatie a páči sa mi,že má v bruchu rôzne veci napr.hlavu Lucy Liu alebo si tam skrýva poklad,ktorý ukradol,ako som povedla,je úžastný.A taký Zoidberg je tiež úžastný.Je roztomilý s tými jeho chapadielkami na ústach a myslím si, že je asi všežravec,zje proste všetko.Fry má asi IQ 5 ročného decka,ale mám ho rada,je srandovný.Leela je kyklopka a Fryovi sa páči.Čo o nej povedať je to proste veliteľka.A ostatné postavy sú tiež zaujímavé,ale nie tak ako Bender.Tento seriál je vynikajúci.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Lepší než Simpsonovi

Rozhodně můj nejoblíbenější animák. Každý díl jsem viděl minimálně 5x.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Tak otevři ústa, ať se můžu podívat na mozek

Futurama, každý ju porovnáva so Simpsonovcami. Za seba môžem povedať, že je rozhodne lepšia v tom, že nemá vyše 20 sérií (onedlho zrejme aj 30 :D)
Má skvelý námet a na oddýchnutie pri horúcich letných dňom mi Futurama príde úplne ako stvorená.
Boli časti ktoré mi neprišli tak dobré, ako tie prvé, aj napriek tomu sa však oplatí obetovať nejaký čas aj pri tejto oddychovke.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

žeru :D

Ahojky miluju simpsonovi a futuramu.Miluju je nastejno,protože ani jeden nemá nejmenší chbičku.První a druhý díl futuramy byl uplně nejlepší začátek,jaký mohli udělat.Všechny série nemaj chybu a doufám že se budou natáčet další.Kdo by si nezamiloval krásnou jednookou Leelu,vtipného trumberu Frye který ji miluje a je nej kámoš s robotem Benderem,který kouří,pije je někdy sobecký,ale kámoše má rád.Profesor Farnsworths pobaví a doktor Zoidberg je kapitola sama o sobě.Amy furt balí kluky a Hermes seriál skvěle doplní.Všichni pracují v PLANETEXPRES.Rozvážejí zásilky po planetách a zažívají na nich dobružství.futurama se musí líbit,je to scifi někdy dojemný a hlavně moc vtipný.Je to nej seriál.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

To si myslím já...

Super seriál :)
Líbí se mi Fry, dobře vybraná postava v zajímavém prostředí. Hezky vylíčená budoucnost a zajímavý děj. Fry patří mezi mé nej postavy, protože je tak trochu šílený jako já :) Pak Bender - takový zajímavý robot, který si vždycky, když má problém, zaleze do smrtibudky.

Z Futurama filmů se mi nejvíc líbila Benderova hra, Milion a jedno chapadlo mi přišlo slabší.

Rozhodně doporučuji všem... dávám 100%

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

O dlouhodobém užívání se poraďte se svým lékařem či lékárníkem

Nemůžu dát stovku, i kdybych chtěla. Prvních pět serii se mi líbilo hodně. Jenže po filmech mé nadšení ochablo a teď už musím hledat mezi méně kvalitními díly ty lepší, na což jsem předtím nebyla zvyklá. Ale přesto má u mě těch 90 jistých. Protože Roboďábel je boží.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

mé smýšlení

Kluci jedni šikovní! konečně něco jako simsonovi, ale bez otravných rodiných keců. Bender do toho!

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

I love bender

Lepší seriál pro pobavení nehledejte. Je v ní skvělý humor (takový inteligentnější než Simpsnovi), ale hlavne je tam Bender. Podle me by se s Futuramou mohl merit pouze Family guy (tam je dalsi svela postava Stewie), ale Futurama (s Benderem) je prostě lepší.

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Fajn

Futurama je fajn seriál.I přes fakt že je od Matta Groeninga stejně jako Simpsonovi je to vlastně naprosto jiný styl seriálu.Dobrý seriál s dobrým dabingem,a dobrým podkladem pro příběhy.Jelikož se odehráva v budoucnosti tak si tvůrci mohli upustit uzdu své fantazie a vymyslet i ty nejbláznivější věci...Je skvělý takže dávám 80%.

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Bender! Fry! Leela!

Dost mě překvapilo téma seriálu (vesmír a budoucnost?), ale nakonec nezklamalo. Jsou tu fakt skvělý hlášky, scénky, vtipy, prostě vše co naleznete i v Simpsonovejch a ještě víc.

90 %
53 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí
knP
11. července 2008

FUTURAMA vs. SIMPSONOVI

Všichni pořád porovnávají Futuramu se Simpsnovými a říkají že na ně ani zdaleka nemá, což je v podstatě pravda, ale nikdo ji už neporovnává s jinými seriály, takhle vypadají Simpsonovi jen jako chudí příbuzní ale oni jsou také velice úžasný a kvalitní seriál s porovnáním s například telenovelami nebo jinými přihlouplými seriály jako je třeba Ulice nebo Ordinace v Růžové zahradě nebo Velmi křehké vztahy...

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
93 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Futurama

Futurama podle mě rozhodně patří mezi ty lepší animované seriály.Když bych to měl srovnat se Simpsonovi tak ve Futuramě jsou o hodně lepší hlášky a postavy jsou víc zajímavější(ale na Simpsonovi to nemá).Dále mě rozhodně potěšil děj,který se odehrává v budoucnosti.Na tenhle seriál se prostě můžu koukat pořád.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

polibte mi můj naleštěnej zadek!

Nejgeniálnější animovaný seriál všech dob. Kdo neviděl nepochopí! Každá scénka v sobě skrývá vtip. Ne všechny díly byli takhle dokonalé, ale z 90% určitě. Tento seriál si zaslouží 100%. Škoda, že je zrušen... Ale možná ne navždy...

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Dost dobrý

Myslím, že Futurama patří mezi nejlepší kreslené seriály co nyní běží v TV. Má nějaký příběh, někdy tam jsou vtipné hlášky a i zpracování se povedlo není víc co bych mohla dodat.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Futurama

Serial Futurama priam milujem , Medzi moje najoblubensie postavy patri Bender

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Trefa do černého!

Přesně to, co člověk potřebuje, aby se rychle pobavil a zasmál. Skvělý, tvrdý humor, který sedne jako facka...škoda jen málo dílů, točte dál! :)) A velmi přemýšlím nad tím, zda to není malinko lepší než Simpsonovi...(je zvláštní, že mne přitahuje kreslená postavička? :)))

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Do vesmíru a zpět

Futurama je dítě Simpsonů, které se trochu vymklo rodičům z rukou. Ale o to zábavnější je. Moje nejoblíbenější postava je Profesor, a to už od prvního dílu, kdy by mohl sice něco udělat, ale už byl v pyžamu :)
U všech dílů se člověk zasměje a to je vlastně hlavní.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Stojí za to

Tento animovaný seriál mě osobně velmi pobavil a stráveného času, který jsem sním strávil rozhodně nelituji.

Futurama Vám nabídne mnoho zábavného dobrodružství z budoucnosti a nudit se 100% nebudete.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Futurama aneb jak porazit Simpsony

Víc než Simpsoni u mě boduje právě tohle. Naprostá bomba!

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Skvělé! Naprosto nejskvělejší seriál! Je lepší než Simpsni.. Líbí se mi jejich hlášky, humor.. ty postavičky... Gratuluji tvůrcům za zpracování tak skvělého tématu. Jsem překvapena, protože jsme si myslela, co to bude za blbost, ale postupem času a díly jsem tomu přišla na chuť. Ta vulgarita vůbec nevadí, protože se to v tom prostředí se skvělými lidmi ztratí.

100 %
46 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
85 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

7. serie

7. serie je tu. A je v super formě.

90 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Skvělý!

Opravdu povedený seriál, který mi vždycky zvedne náladu. Tedy především Bender a jeho absurdní vtípky.

Bohužel, postava Frye už mi tak nesedla, ale s Leilou (opravdu se omlouvám, že nevím, jak se to píše) tvoří dokonalou dvojici protikladů, takže kromě vipu as místy i napětí se tito dva starají o romantickou atmošku. =)

U mě má Futurama víc bodů, než Simpsonovi.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Futurama

Další z povedených seriálů Matta Groetinga. Jedná se o dobrodružství z budoucnosti roku 3000.obsazení skvělé,dabéři také ujdou.

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Futurama vs. Simpsonovi

Jak můžete napsat, že Futurama předčí Simpsonovi? Kdyby tomu tak bylo, tak by ji nepřestali vyrábět... Ano, je skvělá (i když CZ verze to trochu kazí), ale na Simpsonovi prostě nemá. Tím myslím Simpsonovi 5. až 10. řadu (zbytek je slabota na druhou).

Jinak má Futurama skvělej jednoduchej humor, který se často pojí s parodiemi na různé filmy. A má obrovskou výhodu, že se seriál odehrává v budoucnosti. Do dává Futuramě prakticky neomezené možnosti.
Už se těším na nové půlhodinové epizody, na kterých by se mělo začít pracovat příští rok.

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Simpsoni to nejsou

a to je dobře. Kreslená, lehce stravitelná a neuvěřitelně vtipná sci-fi, kde se tvůrci opravdu vyřádili. Je to zatím nejlepší kreslený seriál, co jsem zatím viděl.

100 %
36 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

...

Jednoznačně jeden z nejlepších seriálů co jsem viděl.
sice mi to trvalo ale už mám doma asi 3 cd s tím to výborným seriálem a sleduju ho pokaždeé jak to jde. Jako že Simpsonovi jsou v klidu, ale tomu to se nemohou rovnat...

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Co to je?

Pardon, co to je ani nedokážu nazvat. Nepřijde mi to jako seriál, sice to vypadá jako náhražka či jako pokračování Simpsonů, ale nejsou to oni. Nepřijde mi to vtipné. Trapný a nudný seriál o ničem. Taková menší trapná kreslená ubohost.

10 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
11 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

líbí..

Seriál mě nadchnul už od začátku super prostředí i postavy. Někdy mě dokonce baví více než simpsonovi. A to že se to odehrává v budoucnosti mě úplně nadchlo. Nejlepší z celého seriálu? Bender jeho vtipy hlášky no prostě nejlepší. Jedinné co mohu vytknout jsou určité části seriálu které končí to be continued když to dají 5x za sebou tak už mě to nebaví.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Lepší než Simpsonovi?

Hodně lidí zastává tenhle názor, a i já jsem ho jeden čas měla. Futurama je originální, vtipná, zábavná a je tam možné naprosto všechno. Od té doby co Futuramu sleduji tak první co se mi vybaví při slově robot, je Bender. Chlastá kouří a je mu naprosto ukradený co si o něm ostatní myslí, a proto je pro mě číslo jedna. Fry, trošku opožděnější poslíček beznadějně zamilovaný do Leely je většinou neskutečně neschopný a pro mě neskutečně roztomilý :) Dr. Zoidberg, doktor naprosto neznalý lidské anatomie je bezkonkurenční. I ostatní postavy jsou velice originální a zábavné ale tihle tři jsou pro mě na první místě.
No a abych se vrátila k porovnáním se Simpsonama... nejde říct který je lepší protože i když mají stejného autora a jsou oba kreslené, každý je úplně jiný :)

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

no..já newím jak to okomentovat

je prostě dobrý a krásně graficky vytvořený já ho prostě miluju..a není co dodat

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

COOL

myslim ze stejne jako simpsonovi se to Mattovi povedlo :D

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

90%

Futuramu jsem poprvé viděl někdy v televizi a hned jsem si ji oblíbil. Nejvíce mě zaujal Bender, který je... no, prostě frajer. Ale ani další postavy nejsou k zahození, příběhy stojí za to a hlavně je to vtipné, a to je to podstatné. Dávám 90%.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Simpsonovy ve vesmíru?

Nevím proč, ale pokaždé když vidím tenhle seroš vzpomenu si na Simpsonovy... Seriál není vůbec špatný, mě jednoduše seriály které se odehrávájí ve vesmíru nebo mají cosi společného s nadpřirozenem nebaví :/ Za mě 50%, není to špatný seriál ale mě nebaví no... Omlouvám se všem fandům :)

50 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

WOOOW

Tento serial je proste COOL :)

Nepoznam človeka ktory by nemal rad Futuramu veď to sa snaď ani neda! :D
Dokonale si pri tom človek oddychne ako pri Simpsnovich. Každa časť ma niečo do seba.

Pri tomto serialy sa vždy dokažem odreagovať uplne nemyslieť na nič len proste pozerať a baviť sa.

Proste pre mňa bol je a aj vždy bude naj serial :D

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Frajerama

Nebo lépe řečeno Fryerama. Další naprosto geniální počin Matta Groeninga. Když člověk sleduje tenhle seriál, jedinou otázkou je - "Jsou lepší Simpsonovi nebo Futurama?" Nikdy se nemohu rozhodnout. Ale spojení flákače Frye, krásné mutantky Leely a božího Bendera - to je geniální. Napadá mě spojení se třemi seriály (velmi populárními). Prvním pojítkem jsou již jednou zmínění Simpsonovi - Fry, to je přece typický Homer. Druhý seriál, který v tom já vidím je TBBT. Technické vymoženosti ve mě hned probouzí myšlenky a TBBT a Leela? Taková Penny v bledě modrém. No a do třetice Bender. Kdo z vás v něm nevidí Barneyho Stinsona z HIMYMu? Futurama je naprosto geniální. Má vtip, spád, zápletky, napětí, akci a lásku. Škoda jen, že bude letos poslední řada. Ale třeba se dočkáme již v pořadí třetího obnovení. Člověk nikdy neví (a obzvláště u FOXu).

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Wow

Tak tohle mě dostalo hodně moc a to jsem viděl jen dvě epizody a jeden film. Výborně vymyšlené epizody, humor má stále svoji sílu a navíc je tam Bender!

100 %
28 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
94 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

?

Tenhle seriál prostě s otazníkem. Vypadá to jako Simpsonovi, ale nejsou to Simpsonovi.

60 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Kreslená budoucnost, na kterou vsadila Futurama

Zajímá vás, jaké vtipy byly na Simpsonovy moc drsné? Sledujte Futuramu.

Dokážete si představit, jaké by to bylo – nedopatřením se nechat na tisíc let zmrazit a probudit se v budoucnosti v roce 3000? Přesně taková je výchozí zápletka kultovní televizní série Futurama.

„Hned v jedné z úvodních epizod první sezóny narazíme na pěkný český odkaz. Bender se v ní dostane na planetu obývanou výhradně roboty, která se jmenuje Čapek 9. Pojmenována je samozřejmě po spisovateli Karlu Čapkovi.“

Když se rozhodnete zkřížit vizuální poetiku a smysl pro humor rodinky Simpsonových s břitkými hláškami hrdinů městečka South Park a to vše zasadíte do slušivého sci-fi kabátku, můžete pravděpodobně očekávat jedině výsledek v podobě Futuramy. Tento americký animovaný seriál z autorské dílny Matta Groeninga a Davida X. Cohena, kteří už dříve pomohli na svět slavné žluté rodince, se sice nemůže pochlubit takovou popularitou jako Simpsonovi, mezi zasvěcenými si ale rychle vydobyl vpravdě kultovní statut. Nyní se seriál díky televizní stanici Prima Cool probil i na české obrazovky. A věřte, že je opravdu o co stát.

„Futurama se mi líbí, protože dokáže v prostředí budoucnosti narážet na aktuální problémy světa,“ pochvaluje si dobrodružství poslíčka Frye a jeho podivných kolegů z malé intergalaktické dopravní filmy Planet Express jeden z autorů fanouškovského webu futuramania.cz Marek Navrátil. Pokud patříte mezi diváky, kterým už se začíná po dvaceti sezonách obtloustlý dobrák Homer pomalu zajídat, je Futurama přesně pro vás. Staví na stejném druhu humoru, ve svých skečích se ale nebojí zajít mnohem dál. Futurama sází na osvědčené triky Simpsonových, ale přesouvá je do jiné doby a může k nim tak přidat něco, co jsme si mohli představit tak možná v čarodějnických speciálech," dodává Marek Navrátil.

Ústřední trojice

Smolař a nicka Philip J. Fry pracoval koncem 20. století jako poslíček v pizzerii. Když se probudí v roce 3000, zaměstná jej nakonec jeho jediný žijící příbuzný, profesor Farnsworth… jako poslíčka.
Jednooká skoro-mimozemšťanka Leela je symbolem zodpovědnosti a spolehlivosti. Kapitánka vesmírné lodi ostatní zpravidla vytahuje z problémů. Jen velmi nerada se ovšem baví o svém oku.
Co by to bylo za sci-fi bez robota? Mexický ohýbač železa Bender si ve svém cynismu nijak nezadá s Marvinem ze Stopařova průvodce po galaxii, navrch ale ještě holduje alkoholu, kouření, pro tvrdší slovo nikdy nejde daleko a má rád porno.
O čem Futurama je

Futurama vypráví příběh poslíčka Frye, který se nešťastnou náhodou objeví v Novem New Yorku roku 3000. Spolu se svými potrhlými přáteli zažívá v pro něj neznámé budoucnosti jedno bláznivé dobrodružství za druhým. Celý seriál je přitom prošpikovaným narážkami a odkazy na různé popkulturní a hlavně televizní fenomény. Ušetřen nezůstal Star Trek, Star Wars ani samotní Simpsonovi, kteří čas od času dokonce „hostují“ některého z hrdinů Futuramy a naopak.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Bomba

Seriál jsem neviděla celý, protože jsem na něj koukala před spoustou lety, kdy ještě neexistovala prima cool a já na něj koukala na internetu v originálním znění.
Později začal být vysílán na primě a mě český dabing naprosto zděsil. Např. Dr. Zoidberg je v originálním znění s tím jeho vřeštěním rozhodně vtipnější než v českém podání. Později, když jsem občas přepnula v televizi na primu cool a zastihla nějakou epizodu, nikdy jsem ji už neznala, protože to musela být jedna z těch novějších.

Co se seriálu týče, podle mě naprosto skvělý seriál. Rozhodně mě bavil víc než už dost ohraný Simpsonovi. Seriál vypráví o budoucnosti, což mě dost baví.

Nechybí ani spousta humoru a sarkasmu, který dodávají seriálu ten správný rytmus.

Jen škoda, že jsem už od první série čekala, kdy se Fry a Leela dají dohromady a nějak jsem se toho nedočkala (nevím, jak v těch novějších sériích :))

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Futurama

Velmi oddechový seriál.
Humoru je rozhodně dost v každé větě.
Určitě je po návratu z nudného dopoledne až poledne ve škole na pocuchaný nervy asi to nejlepší.
Jen mě zaráží jak se DR.Fansvorz(omlouvám se za možné špatné napsaní jména nevím jak se to přesně píše) chová ke svému strýčkovi Fryovi a že už to v pozdějších epizodách ani nevypadá jako by to byl jeho prastrýc, ale pouhý zaměstnanec.

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

benderisgod32

V podstate mladší nevlastný brat známejších simpsonovcov sa im môže dôstojne vyrovnať. Hlavná postava fry so svojou hlúposťou zabaví každého. Matt Groening vytvoril skvelý oddychový seriál so skvelými postavami, z ktorých sú najlepši bender, fry a neortodoxný doktor zoidberg. (moja naj postava :-) )

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Bender je Bůh ...

Původně jsem futuramu tak nějak ignoroval. No není čeho litovat, tuhle třeskutou zábavu jsem si jen užil později. Tak uctívejte Bendera jako já a bavte se.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Nejlepší

Snad lepší než Simpsonovi, pokud to jde. A ono to jde...:)

100 %
21 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Prostě Futurama !

Suprovej seriál!!
Podobnej Simpsonovým ale trochů jiný!podle mně super :) Bender je nejlepší :) Takže podle mýho je to best seriál !
Takže o skončím s hláškou Bendra ,,Polibte mi můj naleštěnej zadek! :D "

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Neoslovil mě

Viděl jsem pár dílu, ale tento seriál mě neoslovil...

10 %
18 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
6 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

...

Viděla jsem jen jeden díl a... stačilo mi to, námět je sice dobrej, ale nebaví mě to, mám kreslený filmy/seriály ráda, ale tohle zrovna nepatří mezi mé oblíbené.

Edit: Časem musím svůj názor trochu přehodnotit. Pořád to nepatří mezi mé oblíbené, ba ani dokonce mezi to, co bych snad chtěla sledovat. Nicméně v drsné konkurenci hloupých amerických kreslených seriálů (ano, koukám se na vás žlutásci!) je to pořád jeden z těch lepších :-)

40 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 23 lidí

Bender rules

Parádny seriál. Bender je moja najobľúbenejšia kreslená postavička. Tento seriál patri so Simpsonovcami medzi moje najobľúbenejšie.

100 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Perfect

Simpsonovi na Futuramu nemají. Futurama je lepší, vtipnější...

Sranda, sranda a zase sranda. Ale jeden díl byl hodně dojemný a to byl druhý díl páté řady. No asi nejdojemnější díl.

Nevím proč se futurama k nám dostala až po 10 letech ?
Málo kdo by tomuto seriálu dal nulu.

100 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Futurama

Seriál o týpkovi jménem Fry, který nešťastnou náhodou zmrzne a probere se o 1000 let později. Dále tam jsou Leela, Bender, dr. Zoidberg a další. Myslím si, že je to fakt lepší seriál než Simpsonovi, ale je to hodně vyrovnané.

100 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

100 %

jedine 100 ... lebo vic neni, bender a zoidberg fakt osobnoste vyberny

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Ale jo jde to

Líbí se mi to,ale simpsi jsou simpsni

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí