plakát seriálu

Gilmorova děvčata

(Gilmore Girls)

Názory uživatelů

Největší kadence slov

Rozhodli jsme se, že se na ně podíváme kompletně, tak mi dejte čas, třeba taky dospěju k plnému hodnocení. Zatím je to 80 %.
Po druhé serii jemné navýšení a to hlavně díky postavě Jesse. takže zatím 85 %.
Třetí série se mi zatím líbila nejvíc. Dočkal jsem se i dojemné chvilky při promoci. Sice jsem přišel o Jesse, ale věřím, že přesun na vysokou se mi bude líbit ještě víc 90 %.
Konečně život na vysoký, kvalita gilmorek se ustaluje. Proto čtvrtá série 90 %.
Patá série pokračuje v duchu té předchozí, ke konci nastávají takový situace, který už mě tolik nebaví a tak mírný pokles na 85 %
Šestá přináší problémy a break-up fáze, už mi to vážně nepřijde tolik vtipné jako ze začátku, přesto pořád vysoko nad průměrem teenage seriálů. 80 %
Poslední sezóna sebou samozřejmě nese trochu nostalgie, ale udrželo si to svůj vysoký standart 80%
Na Lorerai, Rory a Luka se rád podívám...

K minisérii A Year in the Life: 70 %
Návrat Gilmorek měl být jednou z největších událostí seriálového podzimu, jenže obrovská očekávání tomu tak trochu zlomila vaz a výsledkem je rozpačité zklamání. Ač bylo pěkné po letech se vrátit do oblíbeného maloměsta a podívat se, kam se posunuli životy hlavních hrdinů, tak to prostě nedostálo očekávání. Našlo se spoustu zbytečných a dlouhých scén (příklad za všechny je letní muzikál) a celkově to nezanechalo ten dojem, který si fanoušci po letech přáli a ani poslední čtyři slova to nijak nezachránili...

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Holky ze Stars Hollow

Ke Gilmorkám jsem si našla cestu již v jejich začátcích, postupem času má cesta k holkám ze Stars Hollow byla pořád snažší a snažší. To proto, že jsem si na ně naprosto navykla.

Sympatické mi je už malé městečko, které mi připomíná vesnici, v níž jsem vyrůstala. Každý zná každého, lidé se sobě nevyhnou ani kdyby chtěli a navzájem se oslovují křestním jménem.

Ještě víc sympatické jsou mi jednotlivé postavy. Začnu hlavními hrdiny. Lorelai. Její hlášky jsou naprosto dokonalé a hlavně mi k dané osobě přijdou tolik přirozené... Umí se prostě tvářit. Líbí se mi, jak přes ten všechen vtip, který v ní srší, dokáže zahrát i pocitové scény, ať už jde o lásku k muži nebo k její dceři.

A jsme u Rory. Chytrá dívka, ve kterou nejen matka, ale hlavně prarodiče vkládají veškeré naděje. Zpočátku seriálu mi nepřišla moc přirozená, jako by vtipy neuměla podat dobře jako Lorelai, postupem času to ale bylo lepší a lepší. Rory dospívala a její podání humoru také.

A na řadě jsou prarodiče Rory, které jako herecké osobnosti naprosto zbožňuji. Kelly Bishop (babička) známá například z filmu Skvělí chlapi dokáže bez problému předvést milující babičku i chladnou ženu. A to všechno s ohromnou noblesí. Edward Herrmann (dědeček) je ve své roli flegmatika (zvlášť ke své ženě) dokonalý.

No a nakonec sympatický Scott Patterson, ideál žen. :)

Myslím, že jde o velmi sympatickou oddechovku, která bude vždycky poutat k obrazovkách spíše ženskou část publika, avšak znám i pár chlapů, co řadí Gilmorky do své videotéky.

Kdykoliv vidím díl Gilmorek, říkám si, že bych chtěla být tak vtipná a pohotová, protože Gilmorova děvčata jsou nůší plnou neprostoduchého humoru.

100 %
95 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

Rád se k nim vracím ...

Když jsem poprvé vyděl Gilmorova děvčata (už je to opravdu hodně let zpátky byl jsem ještě na základní škole) tak mne moc neoslavily, konec konců hodně z jejich vtipů jsem nechápal a považoval jsem seriál čistě za "holčičí" záležitost což z velké části určitě platí. Ovšem když jsem se po pár letech odhodlal se na seriál podívat byl jsem příjemně překvapen, ihned se u mě zařadil k nejlepším komediálním seriálům a rozhodně bych doporučil všem kteří se chtějí zasmát u něčeho jiného než u sidcomů tipu Přátelé nebo BBT. Gilmorova děvčata jsou pro mě v seriálovém světě unikát protože moc takových seriálů ale opravdu dobrých seriálů dnes už není. K hereckému obsazení není do dodat všechny ženy v seriálu prostě perlí (Lauren Graham - považuji za jednu z nejlepších seriálových hereček, po boku například Amandy Tapping) a muži jim zdatně sekundují. A proto také vysoké hodnocení, přestože poslední dvě série trošku sklouzly dolů na kvalitě. Velice rád se do Starshollow vracím a i když vtipy už znám tak se jim musím i po všech těch letech znovu smát.

90 %
93 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

:)

Mě se to taky líbí. Ukázkový příklad toho, že se dá žít i bez chlapů - a jak spokojeně:). Ve většině podobných seriálů si totiž každá (nebo aspoň valná většina) dam a slečen, která je 3 měsíce bez chlapa myslí, že patří "do starého železa", že není atraktivní apod. :) Tady ne.
Holky jsou fakt nápadité, vtipné a spíš než vztah svobodná matka-dcera to jsou kámošky jedna pro druhou.
Opravdu povedené

90 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 30 lidí

Láska/neláska, rodina nade vše

Gilmorky jsou jasná ukázka toho, že partnerské vztahy nejsou všechno, protože pro mě vždycky byly naprosto nejvtipnější okamžiky, když holky šli na páteční večeři u toho jsem se bavila opravdu pokaždé. Samozřejmě veškeré dialogy a s tím i spory, které se v seriálu objevují jsou skvělé, ať už Rory vs. Paris, Lorelain vs. Emily, Kimová vs. Lain, Dean vs. Jess a mohla bych pokračovat donekonečna mají své kouzlo, ale páteční večeře prostě jasně vedou!
Kdybych měla na GG koukat v původním znění, měla bych občas asi problém stíhat veškeré dialogy a někdy i monology :-D, ale musím říct, že Gilmorky jsou jeden z mála seriálu, kde český dabing není na tak špatné úrovni, ba naopak.
Kdybych měla mluvit o jednotlivých sériích tak všechny jsou kvalitou naprosto vyrovnané, ale moje nejoblíbenější jsou 3. a 5., je v nich totiž naprostá spousta nových věci, ve třetí Rory chodí s Jessem, což přináší docela dost sporu, ale zároveň i romantických situací a v páté se objevuje snad nejočekávanější věc do té doby, Lorelain chodí s Lukem, když víte, že okolo sebe proplouvali 4. série tak je potom opravdu krásné je vidět spolu.
A pokud bych měla mluvit o konci seriálu, byl naprosto skvěle vymyšlený. Lorelain došlo, že Luke je pro ní nejlepší možností ze všech a Rory odjíždí s předvolebním autobusem Baracka Obami, což když popřemýšlíme se tvůrcům opravdu povedlo, když si vemem, že Barack je do teď prezidentem, tak Rory se do Starshollow vlastně ještě do teď nevrátila. Další věc byla, že šla v Lorelainých stopách, než odjela rozešla se s Logenem a životem pokračuje sama.
Prostě krásně vymyšlené.
Nejoblíbenější postavy: Lorelain, Emily, Paris, Kirk
Nejoblíbenější epizody: těch je opravdu hodně takže to vemu na série, 3. a 5.

100 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Nejlepší seriál všech dob!

Nejlepší seriál všech dob! (a kupodivu s dokonalým dabingem, takže originál netřeba). Úsměvný Michel spolu s jeho pacičkou a bradičkou, Kirk, co ve městě zastává snad všechno. Taylor v jeho šedém svetru se záplatami. Dobrák Dean, grázlík Jess, ukecaná Rory a Lorelai a zapomenout nesmím ani na Luka! Městečko Stars hollow je plné zajímavých postav, seriál je naprosto vyvážený už od první série a nebyla tam epizoda, která by mě nudila. Kdykoli se chci odreagovat, zasmát se a trochu snít, vždycky si začnu pouštět tyhle díly - a pěkně od začátku... ani po tolika letech nenudí. Díky za tenhle neskutečný seriál! Ráda si dám kafe kafe kafe :))
A za ještě jednu sérii - po letech - bych se vůbec nezlobila...

100 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Tak to vidím já...

Ze všech těch "holčičích" seriálů je tenhle ještě z těch snesitelnějších.
Celkově jde o docela sympatickou záležitost. Obě hlavní postavy se k sobě skvěle hodí a vedlejší role taky nejsou odfláklé (například prarodiče jsou perfektní).

I když Gilmorky nijak nezbožňuju, považuju je za lepší svého druhu.
Dobré je na něm i to, že si můžete najít své oblíbené postavy, kterým budete vážně fandit. To je u seriálů tohohle druhu, kde jsou protagonisté povětšinou otravní, docela vzácnost.

70 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
94 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Osudový seriál

Gilmorova děvčata si prostě nemůžete nechat ujít. Není třeba ho ani tak vidět jako slyšet.
Dialogy jsou prostě legendární a musím říct, že po letech sledování mě to ovlivnilo natolik, že veškerý můj sloh je plný sarkasmu a cpu dialogy i do popisu.
Od ostaních seriálů se to líší důrazem i na vedlejší postavy. I ta nejmenší rolička je propracovaná do detailů a rozehrává vlastní dějovou linii. Postavy jsou tak skvělé, že je prostě nemůžete nemilovat.
Zklamáním pro mě ovšem byl přístup k Rory. Z víceméně rozumné a chytré dívky s poněkud jiným stylem života se časem stal rozmazlený fracek, navíc později ještě nevděčný, a všichni ji maximálně litovali.
Vztahy, nejen milostné, byly originální, ačkoliv se jim za 7 let nepodařilo najít Lorelai partnera, který by se jí rovnal. Její rozchody mě tudíž ani nemrzely.
Většina vtipu po změně scénáristy v sedmé řadě zmizela, až se z toho stalo typické drama, ale předchozích 6 sérií vás pobaví, i kdyby jste nechtěli.

Malé doplnění ohledně 8. řady:
Na 8. řadu jsem se velmi těšila, ale dnes si říkám, jestli měla vzniknout. Možná to bylo smrtí Edwarda, ale působil neskutečně depresivně. A kde skončily postavy? Lorelai s Lukem vypadají, jako kdyby spolu byli spíš proto, že už ani jinou možnost nemají, ale šťastně teda nepůsobí. Emily tam byla jen do počtu a nebyla to ani ona. Jess se chová, jako by zoufale čekal na Rory celou tu dobu, což není romantické, ale ubohé. Ovšem zlatý hřeb je Rory. 7 let se všichni okolo chovají, jako kdyby byla pozlacená, vedou se řeči, co všechno dokáže, jak změní svět. Když to někdo zpochybní, řekne, že každý si myslí, že je jejich dítě perfektní, tak je zobrazován jako největší mizera, ale tihle lidé měli, jak se ukáže, pravdu. Nebudu rozpitvávat detaily, ať moc nespoileruju, ale je z ní ztroskotanec, všechny ty peníze za školy vyhozené z okna. A naše iluze s nimi.

80 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
81 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Skvělý seriál pro všechny

Gilmorova děvčata jsou moje srdcovka. Vtipné, originální a vždy mě něčím překvapí.
Seriál doplňuje úžasná hudba, úžasné filmy a dostanete doporučení na spoustu knížek.
Co se mi na tomhle seriálu líbí asi nejvíce je to, že se na něj může dívat úplně každý. Protože všichni si v něm najdeme tu svou oblíbenou postavu, se kterou máme něco společného.
Tenhle seriál mě nikdy neomrzí. Řeší se tam takové věci, které se budou řešit vždycky.
Když se podíváte, nebudete zklamáni.

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Gilmorova děvčata, moje druhá srdcovka

Tento neobyčejně vtipný a pohodový seriál jsem si opravdu zamilovala. Dialogy mezi Rory a Lorelai jsou opravdu neskutečné. Seriál je prošpikovaný skvělými hláškami. Star Hollow je městečko, kde bych chtěla žít, vždyť je tam pořád tak krásně (osobně si vybavím jedinou epizodu, kde počasí stálo za prd a to byla ta finálová). Kvalita seriálu byla téměř po celou dobu vysílání vynikající. První čtyři série u mě mají 100%, příchod Logana v páté sérii (kterého jsem v oblibě teda neměla) tak nějak vše zkazil, hrozně nerada mám díly, kde Rory a Lorelai spolu nemluví a sedmou sérii si už možná mohli tvůrci odpustit, ale i tak mi Gilmorky přirostly k srdci a velké loučící finále bylo opravdu dojemné.

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

L+L

Gilmorky dodnes patří k mým nejoblíbenějším seriálům. Vyrůstala jsem s nima a nikdy mě neomrzí jejich skvělé hlášky. Nejoblíbenější postavou je pro mě Lorelai (matka :-). Nejoblíbenější pár je samozřejmě Luke a Lorelai. Nejpovedenější byly (jak už to u většiny seriálů bývá) první série, ale i ty závěrěčné měly něco do sebe. Nikdy jsem se u žádného dílu nenudila. A musím uznat, že konec byl taky dobře zpracovaný. U mnoha seriálů je konec většinou zklamání, ale tady se tvůrcům povedl.

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Úsměvná nostalgie

Musím se přiznat, že Gilmorky jsou pro mě něco víc než jen pouhý seriál. Byl to můj úplně první seriál, který mě chytil za srdce a nutil mě sledovat ho od začátku až do úplného konce. A nedokážu ani spočítat, kolikrát jsem si ho pouštěla.

Dnes již každý ví, že GG jsou převážně o vztahu matky a dcery, ale ukazují, že i slušný holky se dokážou bavit a rozhodně jejich slovní zásoba mě snad nikdy nepřestane udivovat a to nemluvím o jejich dialozích.
Miluji slovní přestelky Luke vs. Taylor, Lorelai vs. Emily, a samozřejmě Rory vs. Paris. Nesmím zapomenout ani na Sookie, Jacksona, Michela, pani Kimovou a další...

Každá postava má svůj příběh!

Jak seriál pokračoval, sice malinko ztrácel na dynamičnosti, konkrétně poslední řada, přesto ale musím ohodnotit 100%.


PS: IN OMNIA PARATUS!

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Člen mé TOP 5

Dokonale vykreslené idylické městečko Stars Hollow mě zcela uchvátilo a kdyby na této planetě někde existoval podobný ráj plný tak přátelských obyvatel,
tak se tam hned stěhuji a nechám se zaměstnat v bistru U Luka :~)
U tohoto seriálu se mi velmi líbí i český dabing, musím se přiznat, že když jsem sledoval nové epizody v originále, tak jsem občas jejich turbomluvu prostě nestíhal.
Celý příběh je snadno uvěřitelný, volba herců dokonalá (dvě tak hezké herečky jako Lauren Graham i Alexis Bledel v jednom seriále - to už se snad povedlo jen That 70´show), dialogy vtipné, no prostě pohoda. A když se občas něco přihodí, tak stejně všichni vědí, že za chvíli bude zase všechno OK.
Velmi povedený seriál, který rozhodně není jen pro holky!

100 %
85 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
85 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Gilmore Girls? Jasná stovka!

Gilmorova děvčata patří do mé pětice oblíbených seriálů (s největší pravděpodobností bych je zařadila tak na třetí/čtvrté místo). I když jsem Gilmorky viděla docela nedávno, cca dva/tři roky zpět (tudíž díly se mi celkem živě vybavuji), tak ani tento fakt mi nezabrání v pravidelném sledování jejich repríz.

Celé tohle dílo je skvěle propracované. Veškeré rozhovory mezi matkou (ať už mezi Lorelai/Emily) a dcerou (Lorelai/Rory) jsou skutečně dokonalý...Někdy mě napadá: "Kam na ty hlášky proboha chodí?" Zbytek hereckého obsazení mi také velice vyhovuje, počínaje urejpaným a věčně nabručeným Michalem až po ráznou a velice nekompromisní Lanenimu matku. Všichni jsou mi prostě a jednoduše sympatičtí. Děj není nudný. Zvraty jsou nečekané...Samotný příběh není sice nic extra, prostě docela normální - nic umělého/nereálného ale úplně obyčejného, něco, co se může stát každému z nás (někdy, nejčastěji při Lorelainých a Emilyiných hádkách, mám pocit, jako bych tahle slova ve svém životě už několikrát slyšela ...) ;)

100 %
84 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
79 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Starsholllowská idila...

Tohle je moje srdcovka. Rory a Lorelai jsou prostě užasné. Obě jsou úspěšné, krásné a navíc tak vtipné. Navíc se okolo nich vždycky motají sexy chlapíci, takže co dodat. Vždycky se zasměji a pokochám. Každopádně je vidět, že scénáristé i režie si dali velkou práci, protože tohle je seriál se skvěle propracovaným dějem, inteligentním humorem nabitými replikami a skvostnými herci, kteří ztvrárňují dobře vytvořené role, ať už hlavní či vedlejší. Škoda, že už se dotočilo.

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
72 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Chytlavá pohodovka

Gilmorky jsou seriál, který neomzrí. Akční pohodovka s jistým specifickým smyslem pro humor, který buď milujete, nebo nechápete. V prvním případě se vám Gilmorky dostanou pod kůži a díl za dílem uteče neskutečnou rychlostí, až nakonec dojdete k poslednímu dílu a už víte, že se k seriálu jednou zase určitě vrátíte od samého začátku. Seriál který poukazuje na mladou matku a její nadměrně-přátelský vztah s dcerou, člověka baví, včetně veškerých vedlejších postav různorodých povah.

90 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Velké body GG

Znáte ten pocit, kdy seriál ve vašem životě někdy nahrazuje, co reálný život nedokáže? Tento seriál jsem narazil čistou náhodou v depresivním období svého nedospělého života a to hezky postaru v TV ze slovenským přízvukem. Po zhlédnutí dílu téhle úspěšné telenovely jsem propadl. Prostředí i postavy byli vtipné, vytvářeli dokonalou rodinou atmosféru. S problémy se tady řešilo ne s kudlou ale z úsměvem a vtipem. Právě zdejší odlehčení a přátelská atmosféra trochu ulitého městečka je ze seriálu spolu z ústřední dvojicí nejlepší. Konečně nemusíte na dlouhých 45 minut nic řešit a od plic se jenom smát. Hudba k tomuto seriálu padla, jako ulila stejně jako Lukovi kšiltovka. Můj nejoblíbenější díl je ten kdy se Lorelai rozhodne sbalit kufry spolu ze svoji dcerou a z dávku se vyvléct tak že tak trochu uteče. Sice nedospěle ale účinné. Kdo z nás neměl někdy nutkaní utéct od našich titěrných problémů. Tak jsem sbalil kufry a jel jsem sní. Cesta zábavná kežby reálná. Pro mě je seriál srdcovou záležitosti a zatím nejlepší komediální seriál současnosti. Nic závažného mě ani nenapadá, když se zamysli nad zápory. Snad jen to že postupem času seriál nabral na smutnější atmosféře. Tvůrci si toho byli vědomi a tak si na toto téma s námi zavtipkují. V jedné scéně naše děvčata vytrousí, že jsou spět ale smutnější. Bohužel bylo to nutné, postavy a děj se musejí vyvíjet a tak je serial o něco reálnější. Nic víc mě už nenapadá proto vysoké hodnocení. Menši zamyšlení na závěr hmm asi jsem sentimentální. Fuj stárnu.

100 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

oblíbené GG

Vždycky, když běží v Česku v televizi, tak se koukám. Moje seriálová stálice, některé díly, znám skoro zpaměti a dopředu se na ně těším.

Nejlepší jsou opravdu jejich hlášky, hlavně od ztřeštěné Lorelai, která vážně nemá chybu. Moc se mi taky líbí atmosféra v seriálu, všechna ta výzdoba a slavnosti...

Na druhou stranu si někdy říkám, jestli je to vůbec reálné,aby takové město existovalo. Je to ale kouzelný svět na jehož návštěvu se před každým dílem těším.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Legendární seriál

Je skupina seriálů, které jsou všeobecně známé, jedinečné a oblíbené.Tento patří k nim.
Perfektní herecké výkony.Pokud se Vám zalíbí první série budete milovat celý seriál.Nápad se nemění-ukecanost, vztah matky s dcerou který by mohl kdekdo závidět, úžasné maloměstečko, ale i několik otravných lidí, kteří dokonalost života děvčat narušuje nebo dokonce uceluje.
Příběh seriálu je úžasný a realistický.
Je to seriál, který v televizi nikdy neomrzí.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Bomba!

Na Gilmorkách jsem vyrostla, miluju jejich humor, slovní přestřelky mezi Lorelai a Rory, báječný vztah matky a dcery, který je víc přátelský, než rodinný...
Vždycky mi zvedly náladu, celý seriál jsem viděla už 4x, což svědčí o jeho kvalitách, skvěle vybraných hercích a hláškách...
Za mě je to nejvyšší počet bodů, bavilo mě to od první do poslední série! Bomba!

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

:)

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Skvělý, zábavný seriál, který mě ani po několika opakování vůbec neomrzel. Obsazení je hodně dobré a některé postavy jsou pro mě prostě už nezapomenutelné (nejradši mám Lorelai). Snad každý díl vždy pobavil a zaujal. Na jeho konci mě mrzelo, že už končí, ale je třeba říct, že konec byl udělán fakt dobře. A nedošlo tak k nekonečnému prodlužování na úkor kvality, jako to u jiných seriálů často bývá.

100 %
77 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Gilmore forever

Další z mých mnoha seriálů, u kterých jsem si nenechala ujít jediný díl. Kouzlo Gilmorek se navíc znásobí, pokud si je pustíte v angličtině (a trochu rozumíte). Jedinečná rychlomluva Lauren i Alexis je strhující. Přidáme inteligenci, krásu a chytlavé vedlejší postavy a máme jasnou stovku. A nakonec Yale, páni, jak já jsem chtěla jít na Yale, když jsem byla ve víru GG. Bon Voyage Rory.
Zapamatovatelný moment: Závěr třetí série, kdy Rory pronáší řeč a děkuje Lorelai za to, že je nejen máma, ale i kamarádka. (kapesníky nutné)

100 %
76 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Zas tolik paf z nich nejsem.

Tak by se to dalo jednoduše shrnout.

Gilmorky jsou seriál, které jsem v dětství nejednou viděla a ano, docela se na to dá koukat, ale že bych do nebe provolávala, jaká je to klasika a jak je žeru, to se říct nedá.

Osudy Gilmorek mě celkem bavily, napínaly, ale musím říct, že mi některé jejich žvásty lezly až dokonale na nervy, stejně jako Lukovi. Když jsem to viděla později, tak jsem si říkala, zda netrpí nějakou poruchou, protože rozebírat 5 minut to, zda Lorelai vyluští křížovku a že si nechce vzít nápovědu, aby nebyla za sraba(WTF?), jak se Rory celý díl div nerozbrečela, že někdo je u stromu, i když kolem měla hned několik a že se nemůže soustředit(WTF?). Vím, že je to pro ně typické a všichni to na nich žerete, ale proboha...Já mít takové ženské ve své blízkosti, tak je přetáhnu kabelkou!

V seriálu se mi líbila ta vážnější část, jako vize budoucnosti, vztahy, nepokoje, plány, události a o emotivní, rozbrečující monology tu taky není nouze. Dodnes jsem velká fanynka páru Rory a Jess a nemůžu si pomoct, ti dva prostě měli skončit spolu.

Časem celkem přibývalo dost zajímavých i méně zajímavých postav a seriál se stále příjemněji sledoval, když jsem viděla, jak každá z hlavních postav dosáhla toho, po čem toužila.

Finále mě nijak nedrtí, hodilo se to k nim.

Není pochyb, že Gilmorky jsou seriál, který své nezapomenutelné místečko v seriálovém světě má, ale já zkratka vidím i hodně nedostatku a není to pro mě seriál se vší dokonalostí. Nicméně jako odpolední oddychovka se to vždycky hodilo a jde se do toho snadno vžít a divák snadno prožívá jejich osudy. At jsou Gilmorky jaké chtějí, vaší pozornost zaujmou a do příběhu vás nenásilně vtáhnou. Já kolikrát čuměla, jak přehnaně se na ně soustředím.

50 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Holky od vedle

Lze založit seriál na vtipných dialozích? Lze. Ba dokonce je to dost dobré.

V prvé řadě jsem si tedy všiml těch dialogů. To jak holky mluví. A že toho něco napovídají. Jenže oni všichni v tom seriálu mluví tak dokonale a tak hezky. A ty dialogy jsou tak nápadité a krásné. Už jenom tím si mě ten seriál získal.

Dále tu mám poznámku k prostředí a vedlejším postavám. Většinou, co se týče nějakých vedlejších postav, mají prostě vedlejší roli s čímž souvisí i to, že snadno zapadnou. Jenže tady ne. Babeta, slečna Pety nebo Kirk. Nedostali možná tolik prostoru, ale bez nich by ten seriál jakoby nebyl. Navíc co postava, to unikát. A to městečko kde se to odehrává? Hned bych se tam stěhoval.

Hlavní protagonistky. Lauren. Úžasná žena, pracovitá, vtipná, šarmantní, milující matka. Kéž by byla i moje máma taková. Alexis. Hrozně mě bavilo sledovat její postup životem. Její osobnost v seriálu byla naprosto čistá a nevinná.

Ono natočit kvalitní seriál o životě může být paradoxně ten nejtěžší úkol. Ale tohle je tak příjemná záležitost, že se usmíváte a ani nevíte čemu. Žádná velká dramata, žádné vraždy ani kostlivci ve skříni. Prostě život dvou holek, u nichž jsem měl pocit, že bydlí hnedle za rohem.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Srdcovka <3

Je to jeden ze seriálů, na který se možná díváte i v dětství, ale ani s přibývajícím věkem jím nepohrdnete. Naopak, pozděj jsem pochopila všelijaké narážky a ocenila ještě více GG sofistikovaný smysl pro humor.

Seriál je výjimečný hlavně tím, že každá postava je propracovaná do detailů, ne jenom hlavní postavy.

Je to jeden z těch nejukecanějších seriálů, hlášky se tam jenom hrnuly. Ty maloměstské vztahy tomu dodávaly šťávu. Jak se všichni navzájem znali.

Lorelai a Rory měly nádherný vztah, další věc, kterou jsem si ohledně seriálu zamilovala - všechna ta přátelství, která se v průběhu sérií utvořila.

Bohužel to Lorelai nakonec s nikým nevyšlo, sic nejblíže byl Luke, vlastně ani Rory, i když se i líbila s Jessem.

Váhala jsem mezi 90% a 100%, protože sedmá řada už prostě nebyla ono. Ale když si vzpomenu, kolikrát jsem už některé díly viděla a na opravdu dojemný posledí díl, tak dávám 100%.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Počáteční šok :)

Když jsem sledovala první díly GG byla jsem v šoku. Dalo by se říct že jsem nestíhala jejich myšlenkové ani slovní projevy. Ale člověk si po určitém čase zvykne a ty jejich předlouhé dialogy nedokáže nemilovat. Odkazy na všemožnou pop kulturu kterou buď člověk zná a zasměje se nebo ne, ale ono mu to po asi čtvrtém shlédnutí někdy přece jen dojde. Z atmosféry městečka vyzařuje pozitivní atmosféra až si člověk říká že by tam chtěl taky žít. Opravdu povedené dílo.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Pohodová oddychovka

S Gilmorkama jsem taky vyrůstala. Je to pohodový seriál s mnoha vtipnými scénami. Je fakt, že chvilkama mi malá R. lezla na nervy :D ale pak hodila velká L. nějaký vtípek a byla jsem spokojená :D Páteční večeře neměly chybu a také přestřelky mezi Lukem a Taylorem. Trošku mě mrzela situace s Jessem, protože toho jsem si fakt oblíbila. Úžasný byl taky vztah mezi L a R jako matky a dcery.
Každopádně seriál je opravdu pohodový a každému, kdo se chce zasmát a nic neřešit, vřele doporučuji ;)

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Seriálové zlatíčko

To najlepšie z oddychových "raňajkových" seriálov :) Žiadne ťažké témy, pomerne jednoduchý dej, no úžasný scenár, vykreslenie postáv a obsadenie. Veľmi sa mi páči prostredie do ktorého je seriál zasadený, Stars Hollow sa javí ako dokonalé, milé mestečko plné špecifických, ale úžasných ľudí. Gilmorky sa proste stali akousi seriálovou klasikou, ku ktorej sa každý fanúšik rád vráti. Priznám sa, že mi skutočne prirástli k srdcu.

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Seriálové zlato

GG je jeden z nejlepších seriálů zaměřených na rodinu a vztahy lidí v malé komunitě. Skvěle obsazený seriál, kde si každý najde svého oblíbence, ať už se jedná o milou hodnou Rory, ukecanou, sarkastickou, skvělou Lorelai, otravného Kirka nebo nevrlého Luka.

Děj není nijak složitý, takže stačí sednout, vypnout mozek a sledovat, jak se s každodenními situacemi a problémy vypořádají vaši oblíbenci a užívat si odlehčenou atmosféru celého seriálu.

90 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

gilmorky

rozhodně nejukecanější seriál, který sem kdy viděla. Rory a Lorelai prostě musíte milovat, jejich smysl pro humor, narážky na hudební a filmová díla i každodení maličkosti, které berou s nadhledem. Každá z postav z městečka stars hollow je jedinečná a přiroste vám k srdci dřív než řeknete švec.
přesto, že jsem všech 7 sérii viděla už mockrát a některé díky umím zpaměti, vždycky je ráda opětovně zapnu.

nejoblíbenější postavy: Jess, Emily - babička gilmorek a Luk

90 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

I love Alexis

Na tenhle seriál se dívám vždy, když mám špatnou náladu. Nějak z něj totiž srší optimismus a životní nadhled. Konverzační přestřelky na denním pořádku a přeplněné hláškami, navíc Lorelai i Rory jsou prostě sympatické dívčiny.
Městečko, kde žijí, je přeplněno zajímavými postavičkami v čele s nemluvným sympatickým morousem Lukem, střelenou kuchařkou Sookie, looserem Kirkem a učitelkou baletu - drbnou Patty. Nejzábavnější jsou stejně setkání s upjatými rodiči Lorelei...
Jeden z mála seriálů, kde se hlavní "teen" postava skutečně věnuje škole ;) Jo, už sem říkal, že miluju postavu Rory a herečku Alexis Bledel?

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Prostě srdcovka

Ke Gilmorkám se vracím naprosto kdykoliv. Miluju ten seriál. Perfektně promyšlené postavy, které prostě nejde nemilovat, městečko, kdy by chtěl každý bydlet a trefné dialogy, které se dají využít i v běžném životě. Lorelaina chuť do života a ztřeštěné nápady mě inspirují kažou chvíli a není epizoda, která by se mi nelíbila.
Sleduji je asi od dvanácti let (což už nějaký ten pátek je ;) a ještě stále se směju všem vtipům, i když je už dávno znám zpaměti. Takže pokud toužíte po něčem, u čeho můžete vypnout a jen se od srdce zasmát, tak je to to pravé.
Za mě prostě 100%.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Maskulinita stranou...Zde jde jen o děvčata!

Když jsem před dvěmi měsíci hledala něco nového, co bych sledovala okrajově a jen jako zátiší v českém jazyce, přezkoumala jsem hodnocení různých televizních pořadů a všimla jsem si, že "Gilmore Girls" měla neuvěřitelně vysoké hodnocení (82%) až mě to zaujalo. Začala jsem seriál tedy sledovat bez jediných předsudků. Synopse mi naznačila, že by to mohla být další "holčičí teen-show", ale nakonec jsem byla mile překvapena. Od malička miluji seriály jako jsou Čarodějky nebo Buffy Vampire Slayer a neoceňuji je, kvůli tomu, že téma nadpřirozena nemůže nikdy omrzet a dává tvůrcům neomezené množství příběhů do každého dílu. Ale hlavně tyto seriály představují silné ženské postavy a u "Gilmorek" je to ještě výjimečnější, že nadpřirozeno chybí, zábava však nikoliv.

Prvních pár epizod představovalo rozsáhlou expozici, představující soubor obsazení a vztahy mezi nimi. Centrální scény jsou především postavy "Gilmorových děvčat" - matka, Lorelai a dcera Rory, jsou zobrazeny však spíše jako nejlepší přítelkyně a Rory jako hlas rozumu kontrastuje s jejímy pop-culture odkazy, bezstarostnými a zároveň někdy odvážnými názory se lišit od klasických klišé její matky. Jejím negativem je Lorelainina neschopnost poskytnout přímou odpověď nebo jednoduchý deklarující rozsudek, který se prakticky za všech okolností rychle změní z rozkošného na dráždivý.

Přestože autorka seriálu nás s Lorelai seznámila jako s nezávislou ženou, přes její fasádu se rychle dostaneme a jakákoli vnímavá pozorovatelka ji vidí jako něco víc než sobeckou, marnivou, egoistickou, pokořenu, bohatou dívku, která požaduje, aby byla středem zájmu. Odsuzuje ty, kteří nesdílejí její svobodný pohled na svět a odmítá je jako konformisty, kteří si nemohou dovolit ocenit své odbočující chování. Opovrhuje svými rodiči patřící mezi společenskou vrstvu, nemilosrdně je zesměšňuje a vysmívá se za jejich plynulou potřebu úctyhodnosti. Ale její nesouhlas s nimi nezasahuje do toho, že se na ně obrací pro peníze, když je Rory přijata do exkluzivní soukromé školy. Člověk nemusí být PhD. v literatuře, aby poznal kapající ironii Lorelai a to nejen v žádosti o peníze od těch, na které se hněvá, ale za účelem poslání dostat Rory do školy, která institucionalizuje vše, proti čemu stojí Lorelai.

Nejhorší je, že show (a je tu hodně konkurence) zobrazuje muže jako nespolehlivé, zženštilé, bláznivé nebo imbecilické nebo všechno dohromady. Oceňuji televizní seriál nebo film, který obsahuje silné ženské postavy, které dokáží vzdorovat a hlavně chytré, nezávislé ženy jsou top! Byla to například jedna z věcí, díky které udělala Buffy tak skvělou televizi. Nicméně, aby se pozdvihly ženské postavy, nevyžaduje to, abyste znevažovali nebo marginalizovali všechny své mužské protějšky. Mužská postava je zjevně stvořením spisovatelů, kteří prokazují hluboký nedostatek porozumění mužské mysli nebo horší, hluboce zasazené neštěstí lidí obecně. Žádná mužská postava není obdivuhodná a všichni jsou pro neúnosně kvílející Lorelai omezeni na něco víc než na zvukové desky. Lorelainin postoj k této sbírce eunuchů je v nejlepším případě odmítavý a v nejhorším případě zneužívající. V jednom obzvláště závažném incidentu, když v monumentálním špatném úsudku začíná vztah s Roryiným učitelem, ke kterému se po rozpadu s ním vrátila zpět se slovy lásky, respektu a slibů závazku. V tomto okamžiku se neochotně rozhodne, že se za něj chce vdát - rozhodnutí založené výhradně na strachu, že ho ztratí a nebude mít nic společného s láskou ... znovu, jaká je volná myslitelka. Nicméně v den svatby Lorelai najednou panikaří nad tím, že se jí podaří sdílet svůj život s tímhle bezvládným protějškem.

Seriál nám ukázal, že i tak miniaturní nápad se nakonec dá rozšířit do takového podvědomí veřejnosti a na tak dlouhých 16let, o čemž nás přesvědčil i samotný zájem o minisérii. Myslím si, že "Gilmorky" konec konců budou patřit mezi srdcové seriály nejen jedné generaci dívek - sledovatelek.

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

pokračování Gilmorek

Nedá mi to, tak si musím někde postěžovat.
Gilmorova děvčata jsem měla hrozně ráda. Byl to jeden z mála serialů, které jsem sledovala na internetu. Bez váhání bych jim dala 100%. Když jsem si přečela, že budou pokračovat těšila jsem se.
Mám za sebou třetí díl pokračování a je to děs.První ještě ušel, snad to bylo tím očekáváním, ale co udělali s tím třetím....
Jsem hodně zklamaná, je to srdcovka tak dám 5O%, jinak bych dala o hodně míň

50 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

A tak se tady anonymně přiznám...

...že navzdory všem mým oblíbeným seriálům, které jsou opravdu z jiného soudku, Gilmorky miluju :-). Podle mých propočtů a očekávání by to tak nemělo být, je to opravdu "dívčí seriál", ale koho by neokouzlily inteligentní, vtipné, pohotové a pohodové a navíc jako bonus sympatické a krásné holky ?

Když jsem si přečetla všechny chvály na GG, tak bych jen opakovala už zde mnohokrááát napsané...ale přece jen...na seriálu mě zaujala i vizuální stránka, konkrétně kuchyně, v záběrech se Sookie vždycky koukám, jak tam mají krásně naaranžované všechno to jídlo :-).

P.S. Přes veškerou snahu, i po několika shlédnutích celého seriálu, nemám ráda tu sebestřednou sobeckou Paris. Obvykle si i na takové postavy zvyknu, hrany otupím tím opakováním, ale na Paris to nestačilo :-).

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Gilmore girls

Gilmore girls byly prvním seriálem, který jsem sledovala, v podstatě jsem jimi odkojena a vychována a podle toho to taky často vypadá :-)
Děvčata mě naučila poslouchat správnou hudbu, koukat na dobré filmy, vypěstovaly můj (ujetý) smysl pro humor a hlavně jsem zjistila, že i hodné holky můžou mít zábavný život. Navíc díky jejich superrychlým slovním přestřelkám a hodně široké slovní zásobě je moje angličtina o několik levelů lepší a více autentická :-)

I jump, you jump, Jack.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Jak jsem se zamilovala do Petera Petrelliho...

Co má Peter z Heroes společného s Gilmorkama? Mila Ventimiglia. Gilmorky jsem nějak nesledovala, protože už běžely dlouho a mě se nechtělo na to celé koukat. Ale vždycky jsem nějak náhodou viděla v televizi tu scénu, jak Jess řekne Rory, že jí miluje. A tehdy začali běžet Heroes a já se do nich i do Petera zamilovala.
Nakonec jsem ale neodolala a na celý seriál o matce a dceři, se podívala. A tak jsem zjistila, že má mnohem větší kvality než jen krásného Jesse. I když si musíte trochu zvyknout na rychlost rozhovorů, stojí to vážně za to!

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Najsympatickejší seriál

Asi neexistuje seriál, ktorý by bol sympatickejší ako Gilmorky. Skvelý herci (doteraz mi nejde do hlavy, že Lauren Graham a Alexis Bledel nie sú vôbec príbuzné) a ešte lepšie napísané postavy. Takmer každá mi prirástla k srdcu (až na výnimku Jessa - ten mi pil krv odkedy sa objavil). Celým seriálom sa nesie jedna hlavná dejová linka a tou je vzťah mamy a dcéry. V pozitívnom (Lorelai a Rory) a aj v negatívnom svetle (Lorelai a Emily). Nič v živote však nie je čiernobiele a tak je to ukázané i tu. Do postáv sa dokážete vcítiť a prežívate s nimi všetko dobré aj zlé. Pohodová atmosféra sa nesie celým seriálom možno s výnimkou poslednej série, ktorá bola až príliš dramatická a tak trochu sa z nej vytratila tá ľahkosť a humor, ktorý sa niesol zvyškom seriálu. Ostatné série ale nemajú chybu. Sú vtipné a originálne, pretože štýl akým sa rozprávajú dievčatá naozaj stojí za to. Strašne rada sa ku Gilmorkám vraciam lebo viem, že mi zakaždým zdvihnú náladu a pobavia ma.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Gilmorky

Tak tento seriál jsem vždycky milovala. Hlavě se mi líbí vztah matka-dcera, který je spíš kamarádský. Potom vtipné dialogy, děj...no, to hlavně v prvních řadách, pak už mi samotný děj přišel o dost slabší :-/ To, co z toho udělali ke konci, tak to už s tou původní myšlenkou nemá moc společného. Aspoň pro mě..

70 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Srdcovka

Glmorky jsou má srdcovka. Pamatuji si jak jsem utíkala ze školy abych stihla nový díl. Holky jsou vtpné a vždy jsem si přála aby Lorelai byla moje matka. Musím uznat, že seriál mám ráda a často se k němu vracím. Ráda sleduji cestu Rory od střední školy až po vysokou a práci. Lorelai jak buduje svůj hotel a život.
Nejoblíběnější mužské postavy : Jess, Luke
Nejoblíbenější ženské postavy : Lerelai, Rory, Lane.

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

„Gilmorky“

Gilmorova děvčata jsou pro mě největším seriálovým paradoxem. V reálu bych obě hlavní hrdinky pravděpodobně umlátila kovovou tyčí a ještě bych se u toho smála – podle mě jsou to ty nejsebestřednější, nejukecanější a nejotravnější ženské, na jaké by člověk mohl narazit. Navíc Rory má pěkně vyšlapanou cestičku, ať už by si to Lorelai přiznala, nebo ne. No vážně, kdo by nechtěl mít za zadkem zazobané prarodiče, na které je možné hodit téměř cokoliv, od hladomoru po zemětřesení, ale kteří se i přesto neváhají vytasit s plnou šrajtoflí, když to dcera a vnučka nejvíc potřebují? Tady ale nastává ten paradox – přes veškerá výše uvedená negativa – ten seriál prostě funguje! A funguje na výbornou. Dokonce i ty příšerně otravné ženštiny s neuvěřitelnou kadencí slov za minutu si člověk určitým způsobem oblíbí a fandí jim. Nebo minimálně soucítí s jejich okolím. :-)
Každopádně se ke „Gilmorkám“ vždycky ráda vracím a užívám si jejich šílené dialogy.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Gilmorky prostě vyloudí úsměv kdykoliv :)

Gilmorky jsou moje srdcovka. Rory i Lorelai jsou osobnosti s velkým "O" - ukecané, hyperaktivní, chytré, vtipné, originální. Držet s nimi krok je těžké i ze záznamu :D Není lepší způsob zahánění chmurů. A Starshollow je kouzelné, i když takhle nějak si představuju Bohnice :D (A to, že bych tam klidně začala bydlet mě teď samotnou děsí, protože to vypadá, že se sama cítím na Bohnice :D)
Osudy dospívající dívky a svobodné matky protloukající se životem a hledající štěstí. Jejich vztah matka-dcera je neuvěřitelný a hluboce doufám, že se svým dítětem budu mít alespoň z poloviny tak dobrý vztah a chraň Bůh, aby se jen trochu podobal vztahu Emily a Lorelai.

Můj obdiv tedy patří scénáristům za nápadité příběhy a naprosto úžasné dialogy/monology, výběr hudby, Lauren a Alexis za skvělý výkon. To nikdy neomrzí.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Můžu to sledovat pořád dokola

Gilmorky jsem si zamilovala už jako malá, bavily mě u něj především vtipné hlášky, kterými seriál jen srší. Všechny postavy mají svůj charakter - někteří obyvatelé Stars Hollow jsou poněkud praštění - ale to je to, co mám na Gilmorkách tak ráda, tu pozitivní energii.
Lorelai a Rory. Nedokážu říct, kterou z nich dvou mám radši. Na těch dvou jsem vždy milovala jejich pouto, nejsou ani jako matka s dcerou, ale spíš jako dvě nejlepší kamarádky. Kdo by tohle nechtěl?
Další postavu, kterou jsem si zamilovala, je Luke, všechny jeho scény s Lorelai opravdu stojí za to. Kdo se nezasměje, ten je asi z kamene. :)
I když někomu seriál může vadit svou velkou ukecaností, já to na něm naopak měla ráda.
V seriálu také vidíme Rory dospět, jak se vyvíjí a s ní se vyvíjí i její vztahy. Přes děckou lásku s Deanem, prvním jiskřivým vztahem s Jessem, kterého jsem měla chuť praštit, když odešel, po vážnou známost s Loganem - i když dopadla, jak dopadla...
A pak je tu Lorelai, které to sakra trvá, než si tu svou pravou lásku najde. Ale on tam byl celou tu dobu ho měla pod nosem, jsem šťastná, jak dopadl poslední díl, protože kdyby to tak neskončilo, asi by mě to hodně mrzelo, že by to své štěstí nenašla.
A poslední díl byl celkově hezká tečka, poplakala jsem si opakovaně, i když jsem přesně věděla co bude, ta dojemná chvilka, kdy se všichni loučí a co jsou pro sebe lidé někdy schopni udělat - ta slza k tomu prostě patří. :)
Co dodat, Gilmorky můžu vidět 1000x a pořád znovu, jeden z mých nejoblíbenějších.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Stars Hollow navždy

Na tento seriál můžu koukat pořád a pořád dokola a nikdy se mi neomrzí a hlavně se nikdy nenudíte. Každý dialog je vyšperkovaný nějakou úžasnou hláškou.
Lorelai, která řekne za minutu víc slov než 50 normálních lidí dohromady, nelze ji zastavit. Rory se ze zakřiknuté holčičky stala dospěla a nezávislou žena. Věčně nespokojený, pesimistický a nabručený Michel je tak otravný, že by byla prostě chyba ho nemilovat. Samozřejmě nesmím zapomínat na podívínského Kirka...
Zbožňuju hádky a rozepře mezi Lorelai a Emily a slovní bitky Luka a Taylora jsou prostě boží.
Tento seriál je prostě seriál mého srdce...

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Ze života žen

Tak tenhle seriál mě nadchl a motivoval.Lorelai sama vychová svou dceru Rory,ujde strastiplnou cestu a z miminka je slečna co začne chodit na Chilton,zažije první lásky a zklamání,ale hlavně je se svou mámou,která zvládá jak roli otce,matky a živitele tak i kamarádky.Přesně takový to chci mít i já s dětmi :)Takže za mě úplně super a doporučuju!Koukám na to už po pátý a vždy si užiju plno legrace :)

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

nejoblíbenější seriál :)

asi k tomu není víc co dodat, než tady bylo řečeno... možná jen, že GG je jeden z nejlepších seriálů, který se neomrzí, i když ho už vidíte po desáté a je vážně škoda, že už není další řada nebo aspoň film... tento seriál by si určitě zasloužil lepší konec

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Gilmorky

Seriál, na který se podívám vždycky ráda. Vždy mě to bavilo, ale názor trošku poupravuju, člověk je pořád něčím ovlivněn, někdo mu podsouvá své názory, až si zapomene udělat ten svůj. Gilmorky umí dojmout, postavy nemusí být sympatické všem, ale já si k nim rychle našla cestu a baví mě. Popisují svět a problémy vcelku reálně, nejvíce se mi však líbí scénář - hlášky jsou naprosto úžasné a navíc duchaplné, tím se může pochlubit málokterý seriál. Zatím jsem viděla šest řad, na sedmou se teprve chystám, ale abych seriál zhodnotila, to myslím mám právo už teď...

80 %
59 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
76 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

100% :-)

Tento seriál mě zaujal hlavně tím, že díl o dílu má smysluplný děj a zbytečně se jeden problém neřeší v 10 ostatních dílech, jak tomu bývá u jiných seriálů. Děj ukazuje strasti matky a dcery a hlavně jejich neobyčejný vztah mezi sebou. Nejde jinak než 100%

100 %
58 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Gilmore Girls

Gilmorky mě prostě baví, teď je mám půjčené od kamarádky a koukám na ně pořád dokola. Sice jsem je viděla už asi desetkrát, ale to mi vůbec nevadí. Hlášky Lorelai nemají chybu, to co někdy dokáže vypustit z úst... Opravdu se u toho zasměju a ani ostatní postavy nemají chybu, takže pro mě je to za sto.

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

První závyslost

Gilmorky jsou první seriál na který jsem si vypěstovala závislost když je poprvé viděla v televizi nevynechala jsem jedinou epizodu a to dělám doteď miluju ten humor, nekonečné souboje mezi Taylorem a Lukem , každou postavu ,až na Deana toho fakt nemusím,prarodiče, osazenstvo hotelu, obyvatele toho idylického městečka a samozřejmě prarodiče ,proto že bez nich by seriál nebyl to co je. Gilmorky mají skvělí humor a perfektní příběh a prostředí které je až naprosto nereálné ,ale i tak Stars Hollow milujete a kdyby to šlo okamžitě se tak stěhujete. A samozřejmě tu máme ústřední dvojici matky s dcerou která se ani nedá popsat.

GG jsou prostě jeden z nejlepších seriálů všech dob a kdyby někdo přišel s tím že se já nevím v seriálu bude pokračovat a nebo že natočí film o šest let později, pošlu obrovský dárkový koš s poděkováním.

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

In omnia paratus

Patří rozhodně mezi mé nejoblíbenější seriály. Vztah Lorelai a Rory je úžasný. Víc než matka s dcerou jsou pro sebe nejlepšími kamarádkami. Jejich konverzace a argumentování jsou nepřekonatelné. Často musím dávat dobrý pozor, abych správně pochytila všechny vtipy, které říkájí. A že jich je opravdu hodně. Líbí se mi jejich inteligentní humor.

Další velké plus je obsazení. Jak v komickém městečku Stars Hollow ( Kirk, Michel, Taylor nebo paní Kimová), tak v prostředí školy, kde rozhodně vede Paris. Víc se mi líbí prostředí vysoké školy. Celá redakce, koleje, Brigáda života a smrti. Také mě baví vztah děvčat k Emily a Richardovi. A také mužské obsazení je skvělé.

Nejraději jsem vždy měla Luka. Když se v seriálu objevil Jess strašně jsem si ho zamilovala a bylo mi líto, když Stars Hollow opustil. Potom ale přišel Logan a vše bylo zapomenuto. Logan je podle mě pro Rory "ten pravý" , jen škoda toho, jak to mezi nimi ukončili.


Nejlepší je ale vztah Gilmorových děvčat. Obě jsou nezávislé a vystačí si i bez mužů, ve všem společně. Lauren Graham a Alexis Bledel se k sobě neskutečně hodí. Rozhodně bych ráda zvládla víc , než 7 sérií. :)

100 %
55 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Navždy

Strašně ráda se k nim vracím. Není to pro mě seriál, který bych měla stažený v počítači nebo si pustila jen tak jeden díl k obědu:-) Přesto, když ho zase začnu sledovat, tak mi nesmí uniknout ani jedna epizoda. Je to naivní a hloupé, ale Stars Hollow je město, které bych si dokázala představit v reálném světě. Každá z postav má něco do sebe, tolik vtipu, pop-kulturních, filmových a hudebních narážek ani není možné a ta kadence slov...Taylora miluji i nenávidím, fandím Lukovi a Lorelai, zbožňuju vtip Emily a roztomilost Richarda, nikdy mě nepřestanou bavit Michel s Paris. I když to nekončí vyloženým přeslazeným doslovným happy koncem, tak lepší snad ani být nemohl.
Zajímavé pro mě je, jak se mi měnily během let názory na postavy. Před deseti lety bych dala Rory/Lorelai za něco facku hned, dneska si řeknu, že to k tomu patřilo a naopak.
A i kdyby jenom za Kirka, tak by to stejně bylo za 50 % (a jsem tým Jess:-))

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Gilmore Girls :)

Poprvé jsem na Gilmore Girls koukala už před nějakou dobou, ale stále si myslím, že je bezva. Seriál je založen na skvělých dialozích, skvěle zahraných postavách a také hudbě.
Co se týče hlavních postav, je Rory (Alexis Bledel) a její matka Lorelai (Lauren Graham) jedny z mých nejoblíbenějších postav tohoto typu (matka-dcera). Jejich vztah je spíše kamarádský, mají skvělý smysl pro humor a to se mi moc líbí.
Některé díly jsem viděla již několikrát a stále se k nim vracím.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Moja srdcovka

Toto je jeden z mála seriálov, ktorý pozerám pravidelne každý rok.Je zaujímavé, že každým novým pozeraním, sa moje názory na postavy menia.Čím ďalej,tým mám Rory radšej a radšej a je úžasné, že je vlastne rozumnejšia ako vlastná matka.:)
Posledný diel vždy aspoň od polovice preplačem,keď "malá" Rory odchádza a celé mesto sa s ňou lúči, je to krásne.Ako keby sme spolu vyrastali a všetko prežívali spolu a zrazu koniec.:(
A vtedy si poviem, že sa uvidíme znovu o rok. :)
Je to pre mňa najmilejší seriál.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Nejlepší seriál ze všech

Můj nejoblíbenější seriál už asi tak od 10 let. Tenkrát jsem ho zastihla ráno v sobotu na TV nova. Zaujal mne natolik, že jsem nakonec koukla na všechny díly. Později se k nim přidala ještě 6. a 7. série.

Rozhodně jediný seriál, ze všech, který jsem doposud viděla, který má 7 sérií a nemůžu říct, že kvalita ke konci upadala.

Malá (a později už i velká) Rory byla vždycky můj vzor - hodná, poslušná, talentovaná holka, která žije školou, ráda čte a má skvělý prospěch - co víc si přát. Její matka byla mým druhým vzorem - vždy jsem si říkala, že až jednou budu matka, chci být jako ona. Mít se svou pokud možno dcerou takovýhle přátelský vztah.
Dál jsem vždy záviděla Rory její přátelství s Lane, která je tak trochu jako já. Její matka jí nechápe a nutí jí do něčeho, co si myslí, že je pro ní dobrý, ale neposlouchá, co chce vlastně ona.

Seriál jsem zbožňovala také kvůli atmosféře. Ta krása malého městečka, kde se všichni znají a pořádají různé akce byla vždy mým snem. Vždy jsem si jako malá představovala, že jednou budu bydlet v takovém malém městečku, kde se všichni budeme znát, budu tam mít takového svého Luka, který mi bude každé ráno připravovat kávu :)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Extrémne zbožňovania hodný seriál

Pohodový, vtipný seriál, ktorý krásne ukazuje atmosféru malého mesta. Postavy sú uletené, realita menej bolestná a svet ružovejší.

Obsadenie je výborné, hlavná dvojka herečiek sa našla a každá epizóda tak dokáže udržať pozornosť. Pretože tieto dve dámy, ktorým seriál patrí, sú naozaj výborné.
Humor seriálu je na tam, kde ho mám rada. Vzťahovky dokázali vždy zaujať a dej seriálu sa posúva spolu s vekom a rozpoložením postáv.

Nie je to majstrovské dielo, no je to seriál úžasný na voľné poobedia, ktorý nenudí, pobaví, neurazí, svižne plynie, občas prekvapí, pohladí a až skončí, zanechá vo vás dobrý pocit.

Je to seriál, na ktorom som vyrástla a stále sa k nemu rada vraciam. Niektoré série som videla už 10krát a i tak ich s chuťou pozerám ďalej. Dialógy napísané presne pre mňa, postavy krásne štylizované, mestečko snov a atmosféra, ktorá ma svojou pohodou dokáže vždy dokonale uvoľniť. Slečny Gilmorové pre mňa budú vždy rodina, už navždy budem túžiť navštíviť Lukovo bistro, Rory bude vždy tou, ktorej život by som chcela žiť, a Lorelai bude už navždy najlepšou seriálovou mamou a kamarátkou. Kvalitný, vtipný, príjemný a extrémne zbožňovania hodný seriál.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Gilmorky

Mám moc ráda lehký nenucený humor, a toho je v Gilmore girls opravdu hodně. Hlavně dialogy mezi Lorelay a Rory kde jde hlavně o jejich pohotové reakce a odpovědi, nad kterými jak se zdá nemusí ani moc přemýšlet, prostě to z nich "padá" samo. Obě holky jsou moc sympatické, Lorelay která nikdy nebere nic moc vážně a Rory která i přes to že je dost chytrá nepůsobí namyšleně ani protivně. Človek si musí obě prostě zamilovat pro jejich osobitost a originalitu :)

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Gilmore Girls

Gilmorová děvčata, je to seriál,na který se podívám, když nehraje v televizi nic jiného. Nesleduji ho často, protože mě ničím nezaujal. Jediné co se mi na to líbí je vztah mezi matkou a dcerou.

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

GG

Seriál, kde se hlavní hrdinky k sobě nechovají jako matka a dcera, ale jako dvě kamarádky, a báječně to funguje. Během sedmi sérií můžeme sledovat vývoj jejich vztahu, jak do jejich životů zasahují muži a také to, jak každá z hrdinek jde za svým cílem či snem. Seriál nabízí romantiku, dynamiku i humor. Jednotlivé postavy v divákovi vzbudí emoce, ať už pozitivní či negativní. Dialogy jsou velice svižné. I hudební stránka k seriálu se povedla. Lauren Graham má prostě v sobě kouzlo či jiskru, díky kterému si nenechám ujít žádný jiný seriál či film, kde hraje.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Oy with the poodles already

Na Gilmorkách jsem doslova vyrostla a jedná se o jednu z mých největších srdcových záležitostí. Nezapomenutelné hlášky, skvělé postavy, originální město, vtipné dialogy.
Lituju jen jedné věci a tou je sedmá série.

1. série
Seznámení s městem, s historií rodiny, poznání postav. Všechno se to teprve začíná rozjíždět a není to tak trhlé jako v dalších sériích, ale já už i teď můžu říct, že se mi bude seriál líbit.

2. série
Není pochyb, že jsem se do seriálu zamilovala. Druhá série se mi líbila ještě o něco víc než první. Navíc se v seriálu objevila jedna z mých nejoblíbenějších postav - Jess.

3. série
Pro spoustu důvodů je třetí série moje druhá nejoblíbenější. Začínající přátelství mezi Rory a Paris, začínající románek mezi Jessem a Rory. Spousta úžasných epizod.

4. série
A tady už jsem moc nadšená nebyla. Přestup Rory ze střední na vysokou byl sice nevyhnutelný, ale moc se mi nezamlouval. Znamenalo to více sólo času pro obě hlavní postavy a méně společných kravin. Navíc si Lorelai našla přítele, který mi doslova pil krev a závěr série to moc nevylepšil.

5. série
Pořád se ráda dívám, ale charakter Rory už úplně zkazili a navíc nástup Logana tomu příliš nepomáhá. Asi jediné plus bylo, že se Lorelai a Luke konečně dali dohromady.

6. série
Od první série uběhla dlouhá doba a Rory se za tu dobu pořádně změnila, ne zrovna k dobrému. Pořád se bavím, ale tahle série mi přišla depresivnější, než všechny předchozí a zrovna dvakrát mě neokouzlila.

7. série
Jenže všechno bylo dobré, dokud se seriálu neujali scénáristi co zplodili příšernou sedmou sérii. Už to vůbec nepřipomíná seriál, do kterého jsem se kdysi zamilovala a spíš než k zasmání to bylo k pláči. Myslím, že si seriál zasloužil mnohem lepší závěrečnou řadu a rozhodně mnohem lepší finále.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Pohodička

Vždy som si hovorila, čo na tom seriály všetci vidia. Nechcela som tento seriál pozerať, pretože mi boli veľmi nesympatické hlavné hrdinky. Ale dala som tomu šancu a nakoniec neboli nesympatické. Ich humor si každý zamiluje.

Ak chcete zaručene tzv. nedeľný seriál, tak toto je ono. Nič náročné, ale poteší.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Srdeční záležitost!

Tento seriál je mou srdeční záležitostí. Vždycky když mám splín, jsem nemocná, nebo si chci pustit něco do pozadí, když doma uklízím, vyhrajou Gilmorky.
Vztah matky a dcery je téměř ideální a k tomu přidejte vlkou dávku kofeinu. Ideální seriál na večery s přáteli.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

gg

ukecané, veselé, príliš ideálne, vtipné, kopec sympatických hercov a herečiek. boli časy kedy som sa ponáhľala domov aby som nezmeškala nový diel. na to, že ide o drámu tma je dosť priestoru pre komickosť.
dalo sa to pozrieť, navyše vďaka tomuto seriálu som objavila one tree hill a supernatural. chcela som vedieť čo sa Ďalej stalo s rorynými chlapcami a oni sa presunuli do ešte lepších seriálov.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

GG

Gilmorky človek miluje alebo nenávidí. Nie je tam žiaden stred.

Myslím, že prirodzene tento seriál imponuje skôr dievčatám a mladým ženám, tak do tridsiatky. Je to celé také ňuňuňu a zároveň svižné a vtipné. Jasné, že Gilmorky nedisponujú práve reálnym prostredím.

To, čo ich robí výnimočným, je Starhollow. Mestečko kde tieto dve Gilmore s girls žijú. Je značne svojské a pre mňa osobne to, prečo som sa rozhodla, že Gilmorky milujem.

Na seriály mi však vadia neustále Roryne patálie. Nikdy mi neprirástla k srdcu a kľudne by som ju vystrihla zo všetkých scén.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Môj názor ;)

Aj keď seriály tohto typu väčšinou nesledujem tento si ma získal. Ťažko povedať či to bolo sympaticky napísanými postavami alebo herečkami a hercami ktorých vybrali a u ktorých bolo od prvej časti patrné že sa stotožnili so svojími postavami a že to pre nich nebolo nič ťažké. Nech už je to z akéhokoľvek dôvodu na ďalšie časti som sa vždy tešil a keď som dopozeral poslednú časť ostal som tak trochu sklamaný že sa nedozviem ďalšie pokračovanie príbehov týchto sympatických ľudí.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

klasika

Tohle byl jeden z prvních seriálů, který jsem viděla celý a hltala jsem ho. proto je to pro mě taková menší srdcovka. Miluju ty dialogy a svým způsobem jsem stále ve střehu, aby mi něco neuteklo (mluví se vážně rychle =) ) Díky tv nova ho vidím v určitých dávkách, každý rok a stejně se neomrzí, prostě jeden seriál ke kterýmu se dá vracet stále dokola..

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Jednoznačně super hlášky a to prostředí je proste neco originálního. I vedlejsí postavy, každá z nich měla něco do sebe. U každého dílu jsem se pobavila hlavně u Kirka, každý je tak promyšlený a má osobitou vlastnost, což se vidí u málo kterého seriálu. Tento seriál bych mohla vidět stokrát a neomrzí mě. A měl i dořešený a pekný konec, který u dost seriálů chybí ♥ Prostě GM

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Gilmorky

Pamatuji si, že tak před šesti lety jsme to s mojí nejlepší kamarádkou nejvíc žraly. Hrozně se nám líbil Jess, kvůli tomu jsme taky neměly moc v lásce tu předetailistickou perfekcionalistku Rory, ale o to víc jsme měli radši její úžasnou matku Loreal, plnou energie a vtipu. Jejich rozhovory nemaj chybu, pokud si chci někdy zvednou náladu, a zrovna mají všechny ostatní seriály pauzu, je čas na gilmorky. A pokud někdy, až mě třeba najde Ted, a já budu matkou, nebylo by špatný bejt podobná týhle strašně ukecaný ženský :D

90 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Nikdy neomrzí;)

Gilmorky mi nejdřív připadali jako nudnej seriál. v televizi jsem ho přepínala. Ale jednou sem se rozhodla, že je zkouknu. Hned mě zaujali. Snad nejlepší je humor Lorelai. Když si na to vzpomenu, ještě teď se zasměju. Vztah Rory s lorelai je hezký, i když neobvyklý. Logan seriál hodně rozveselil, scény s ním mě neskutečně bavili a hrozně jsem si přála aby zůstali spolu. To je jedna z mála věcí které mě opravdu mrzeli. A klasika...na konci mě to rozbrečelo :D

100 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Ukecaný majstrštyk!

Seriál...
..s kterým se vyrůstalo, a který ani po těch letech neztratil své kouzlo.
..který lze sledovat v kuse aniž by člověka začal nudit.
..u kterého nejsou slabší a silnější série.
..s výborným obsazením.

Zkrátka seriál, co si po dobu svého trvání zachoval svoji tvář, a který si ráda pustím i na stará kolena.

100 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

:)

musím dát plný počet,protože Gilmorky jsou fantastické,jejich slovní výměny mě baví,miluju Luka z bistra a každé opakování se snažím sledovat nebo alespoň pár dílů nastahovat a pustit při blbé náladě,oni ty dvě střívka mi jí totiž vždycky zvednou

100 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Změna názoru

Dříve jsem tenhle seriál považoval za absolutní blbost, ale časem jsem prostě musel změnit názor. Viděl jsem pár dílů a pochopil jsem, že je to docela fajn seriál o vztahu matky a dospívající dcery. A rozhovory mezi Lorelai a Rory jsou doslova boží. Jsem rád, že jsem se na tento seriál začal dívat.

100 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

ne

Omlouvám se všem fanouškům, ale já prostě tomuto dílku nepřišel na chuť... Je to hlavně o dialozích, které mi ale opravdu nepřijdou zábavné, jeden čas jsem se díval, ale pak už mi to opravdu lezlo krkem, pořád tam nikdo mele :D, tak jsem raději přepnul kanál. Seriál je určitě kvalitní, ale mě absolutně neoslovil

40 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

GG

Tento typ seriálů vůbec nemusím, takže Gilmorkám jsem odolávala až do letošního roku. V současných vedrech jsem usoudila. že nadešel čas na něco jiného než sci-fi a krimi a pustila jsem si GG. Neměla jsem to dělat - seděla jsem u něj 5 dní téměř v jednom kuse, zkrátka-dostal mě. Skvělá pohodovka, oddechovka, jakou jsem už dlouho neviděla - za mě 100%.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Gilmore Girls

Jak dokáží tolik a tak rychle mluvit? Nikdy jsem to nepochopila! Ty snad jedou na raketový pohon! .. Jeden z nejlepších seriálů! Líbí se mi, jak se děvčata vyvíjí. Na začátku jsou obě doslova a do písmene mladé a blbé, ale v průběhu seriálu obě zjišťují, co je pro ně nejlepší a nakonec toho dosáhnou. Lorelai a Luke jsou nejlepší. K Rory Logan, škoda jich. Ale zas, otevřený závěr mi dovoluje zapojit fantazii a myslet si svoje :) Jediný, kdo mi lezl na nervy byl Dean, jinak skvěle herecky obsazené.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nikdy nepřestanu doufat....

Vše podstatné tu bylo již v názorech uvedené. Já jen přidám, že se nikdy nepřestanu modlit a nepřestanu doufat v další řadu tohohle dokonalého seriálu.

100 %
36 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Tak GG opravdu nemají chybu. U tohoto seriálu se vždycky nasměju. Výběr herců určitě nebyl snadný a nakonec se jim to povedlo a vytvořili z toho nejslavnější seriál všech dob. Hlášky nemají chybu, nikdy mě neunaví. A zápletka a emoce tam taky jsou, takže nemám co bych vytkla..

100 %
36 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
79 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

:)

miluju Gilmorky

100 %
36 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

L&amp;R

1 z nejnormálnějších seriálů...Miluju Gilmorské dialogy! Jsou originální, vtipné, nápadité, u některých sice musím víc přemýšlet, ale už jen to, že existuje seriál nad kterým vůbec můžete přemýšlet je úspěch!=)

100 %
35 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

jen tak :D

Ano dal jsem 70% a povím Vám proč :D je to dobrý seriál , kdo mám rád pěkné holky , ale jsou tam i scény a těch tam je hodně která jsou o ničem a dělají tak sen seriál docela "trapný" jestli mi rozumíte 70% jsem dal proto, že tam jsou i hodně dobré scény :) které stojí za obdiv :) je to občas hodně dobré na pobavení a tak 70 no :D

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Nejlepší oddechovka

Tenhle seriál je založen na dialozích, které jsou prostě úžasné. Bavilo mě to hodně díky té ukecanosti, díky sympatičnosti postav. Jasně děj moc složitý není, prostě oddechovka, ale stojí to za to.
Série podle mě jsou vyrovnané a stejně dobré, samozřejmě moje oblíbená je, když se Lorelai dá dohromady s Lukem. Líbil se mi i vývoj postav, třeba Emily Gilmore, to je jedna z nejzajímavějších postav, co jsem zpočátku nenáviděla a pak milovala.
Seriál pro ty, kteří mají rádi romantiku, trochu dramatu.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Gilmorova děvčata

Pamatuji si, když jsem začala seriál sledovat, jak mi hrozně lezl na nervy. To bylo samé "bla, bla, bla, chci kafe, bla bla, musím přečíst všechny knihy na Harvardu, bla bla, další kafe". Lorelai jsem s jejími občas dětinskými trablíky nesnášela, Rory jako vzor ctnosti zrovna tak. Ale postupem času, když jsem si na všechny obyvatele trochu cukrkandlového Stars Hollow zvykla, pochopila je, tak se mi dostali pod kůži. Pokud jde o postavy, tak jako v málokterém seriálu musím vyzdvihnout zejména vedlejší postavy, které mi jsou mnohdy příjemnější, než hlavní hrdinky. Ať už jde o Luka, Taylora, Michela, Kirka nebo třeba slečnu Patty. Ať to vezmu kolem a kolem, uznávám, že Gilmorky jsou opravdu příjemný a milý seriálk i když Lorelai mi asi vždycky bude lézt trochu na nervy :-)

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Být jako ony...

Gilmorky jsem měla ráda už jako malá, vždycky mě naštvalo, když mi je máma přepnula. Obdivovala jsem je, chtěla jsem být jako Rorry.
Pak jsem je přestala stíhat a skoro zapomněla, jak úžasně jsem se u nich vždy bavila.
Teď o prázdninách jsem si je zase jednou zapnula a už se jich nemůžu zbavit. Je to jako můj vysněný život, mít takový úžasný vztah s mámou, žít ve městě, kde se nikdo nenudí a jít na tak super vysokou. Zkrátka, perfektně vychytanej seriál! To nejde jinak než dát jim 100%...

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nejlepší a nejoblíbenější seriál

Gilmorova děvčata opravdu považuji za nejlepší seriál, jaký jsem sledovala. Můžu se na něj dívat pořád dokola. Každá epizoda má něco do sebe, u žádné jsem se nenudila. Všechny postavy propracované, vtip, krásný vztah matky a dcery, maloměsto...tohle všechno přispělo k tomu, že jsem si tento seriál zamilovala.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Gilmore Girls

Dívala jsem se na ně, když jsem byla malá a i teď se na ně můžu koukat pořád dokola. Dalo by se říct, že je více méně znám nazpaměť. Ke konci seriálu už to trošku zadrhává, ale je to taková moje oddychová srdcovka :)

100 %
31 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
46 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Gilmoro Girls

Tento seriál jsem měla opravdu moc ráda. Jen je mi líto Logan, protože se s Rory k sobě hodily, no ale co. Kdyby to končilo Happy Endem, tak je to zase další slaďák, nemyslíte, ale koukat se na něj dá!

90 %
31 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
62 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Gilmorky

Trošičku ujetější matka a rozumná dcera. Nějak přehozené role? V tomto seriálu to tak skutečně je. I když tyhle seriály nějak moc nemusím, tak Gilmorky mě opravdu bavily.

90 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

ušli....

Rozhodně zajímavý seriál, dříve jsem se na něj dost díval a bavil mě, ale potom co rory odešla na vysokou tak to přestalo mít šťávu a když později dávali reprízu už mě nebavilo se dívat, což je jeden ze základních předpokladů dobrého seriálu (přitáhnout lidi i za nějakou dobu k opakovaní)
Kladně hodnotím charaktery postav které byly rozhodně zajímavé.
Dávám padesát procent takový ten průměr protože tak od pulky seriálu to bylo pořád stejný a nudný. Zřejmě tento seriál byl určet vyloženě pro ženy :D protože mi občas přišli některé situace dost infantilní

50 %
27 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
27 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

klasika

Tak gilmorky jsou pro mě ten TOP seriál. Na nich jsem vyrostla. Celé Stars Hollow má úžasné obyvatele v čele s paní Kim a slečnou Patty. Michel a jeho věčné připomínky ke všemu. Nesnášela jsem Deana, přišel mi jako pako a chtěla jsem, aby Rory byla s Jessem. Teda do té doby než přišel Logan (bože ten jeho rozcuch :-))
Když si Lorelai vzala Chrise, tak jsem si rvala vlasy.
Zachycení vztahu matka-dcera fakt super. Ať ze strany Emily-Lorelai nebo Lorelay-Rory.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

gilmorky

serial sem koukal pocas sveho detstvi... a rad se k nemu vracim a vzpominam...kdyz si chci trosku odpocinout a sem tam si pustim nejake dily..skoda ze to ukoncili tak jako to ukoncili

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Jen samá chvála

Je mi 15 let a tento seriál si pamatuji ještě když sem byla velmi malá a musím říct že je čím dál lepší! některé díly jsem vyděla už několikrát ale stejně se k nim pořád vracím. Myslím že tento seriál hlavně ukazuje jaký může být hezký vztah mezi matkou a dcerou jelikož v této době děti nedokážou být vztřícní a milí ke svím rodičů a nemají k nim vůbec žádnou úctu a ohledy. Já osobně se nažím být na svou mámu milá a mít k ní kladný vztah a úctu jako má RORY A ROLERAY protože mi jsou opravdovím vzorem a ukazují že máma může být s cerou něco jako kamarádky a ždy si spolu najdou společný program a nikdy se spolu nenudí.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

:*

Tento seriál sem sledovala už když začínal a sleduji ho do teď když ho stihnu :D Nejvíc sem milovala Logena a Luka :* Tyto pánové měli něco do sebe :) Byla radost se na ně dívat

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Seriál, co zahřeje na duši

Na tenhle seriál mám hezké vzpomínky. Kdo by nechtěl matku jako je Lorelai, která umí být dokonalou kámoškou svojí dospívající dcery, společně s ní bláznit (někdy dokonce dcera působí méně ztřeštěně než matka, ale to je účel) a zároveň zůstává starostlivou kvočnou, jež v případě nutnosti svou ratolest pokárá.
Ale co mě vždycky dokázalo spolehlivě shodit ze židle, byl nezapomenutelný Kirk.

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé
konz
27. listopadu 2007

...

Nevím tenhle seriál mi je celkem někde. Vždycky sem u něj usnul když se na něj segra dívala. Vždycky sem ale něco zaslechl a sem tam sem se i zasmál ale to asi jen když sem usínal. Celkem dobré hlášky a zajimavej děj.

70 %
21 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
47 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Chtělo by to zrychlit

...ale rozhodně ne dialogy, ty jsou rychlé už dost. Rory se zdá být dost ambiciózní, ale přesto je strašně nervózní. Prostě mi připadá, že kdyby to rychleji odsýpalo, sem tam se tam vsunula nějaká ta akce... bylo by to mnohem lepší. Ale to je jen můj osobní názor.

60 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

x)

Tenhle seriál mám ráda. Jde v něm vidět, že i matka s dcerou můžou mít skwělý vztah. Líbí se mi jak si rozumí, i když tam někdy bývají mezi něma také hádky. Je to i seriál, u kterého se i zasměju

90 %
19 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
69 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Gilmorky

výborný seriál,ale nějak mě začíná štvát Rory..taky bych zkrátila celkovou délku seriálu..50 minut je na mě moc...ale jinak sranda a musím se přiznat,že bych taky chtěla umět tak rychle reagovat a hýřit vtipem..tím je seriál jedinečný:)

80 %
18 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

100% Spolehnutí

Je to prostě seriál na který se dá koukat pořád dokola ikdyž už ho znám nazpaměť.

100 %
15 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
54 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

girls

Skvělý humor, nezapomenutelný hlášky a plno dobrýho jídla a kafe. A mnoho dalšího se mi vybaví u tohodle úžasnýho seriálu. Mám ho moc ráda a rozhodně patří mezi moje nej seriály x) Vřele doporučuji :)

100 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Rory + Logan

Rory a Lorelai, nejlepší televizní mamka s dcerou. :) Příběhově vypracovaný seriál dokonale, možná trošku pokulhávající 7. řada, ale tak už to holt chtěli ukončit no. :( Jako každému fanouškovi v očích navždy zůstane Rory a Logan, ačkoli to pro ně nedopadlo jak bych si představovala. Myslím si, že se jedná o jeden z mála seriálů, který byl podceňovaný a na který se zapomíná, což si ale dle mého názoru nezaslouží, přeci jen nastartoval kariéru hned několika lidí, no.

90 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Navěky

Nevím proč , ale tenhle seriál mám ráda co začal . Miluji ty keci a ironii v tomhle seriálu.
Teď už snad nemůže být nikdo kdo by tenhle seriál neviděl aspoň jednou. Já sama jsem ho viděla aspoň 4x a vždy mě pobaví narážky na některé filmy . A to jaké mají vztah matka s dcerou.

100 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

jajaja

Tenhle seriál a je a bude vždy na prvnim místě
myluju ho bez dávky jejich hlášek už to ani nejde miluju ty rozhovory mezi oběma holkama a Sokkie a mithelem s rodiči a lukem a hlavně Tejlorovy schůze z toho fakt nemůžu prostě všechno na tomhle seriálu je víjmečný

100 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
47 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Pořád dokola a pořád dobré :-)

Jeden z prvních seriálů, který jsem si zamilovala a můžu na něj koukat pořád dokola, i když ho znám zpaměti.

80 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

starshollow

ulítlý městečko a jeho obyvatelé a ještě ulítlejší rodinka:) ;) viva Lorelai:D

100 %
12 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
65 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Gilmorky 4ever

Gilmorky jsou podle mě jedním z nejlepších seriálů všech dob. Vždycky jsem si nenechala ujít jediný díl a hlavně jsem se vždycky trhala smíchy.

100 %
12 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Gilmors

Dobrý seriál, který mě dostal. Když ho dávali tak jsem sledovala každý díl. Prostě příběhy ze života, které vás chytnou. Herecké obsazení dobré.

100 %
11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

...

Tady už bylo napsáno vše. Gilmourky jsou jedním z mých nejoblíbenějších seriálů. :c)

90 %
11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
11 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

I wanna live in Stars Hollow!

Mám tenhle seriál hrozně ráda. Snad proto, že Gilmorova děvčata nejsou jako hrdinky ostatních tuctových seriálů. Vystačí si samy se sebou, nepotřebují chlapy, aby byly šťastné. A to se mi na nich líbí :)

100 %
8 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
62 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

:D

Skvělí,vtipný a zábavný seriál.

90 %
7 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
53 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Nej¨seriál na světě!!!

Tenhle seriál je vážně nej!! Obsazení,vtipné hlášky,humorné příběhy....prostě jsou nejlepší.

100 %
6 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
65 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Mladosť...

S Rory som vyrastala. Doslova. Každou ďalšou sériu to bolo slabšie a slabšie, no ten zvyk pozerať sa na ne akosi pretrvával. Milovala som Jessa a zúrila keď s ním na konci Rory neostala, no do konca života o tomto seriáli budem mať mienku: Keď sa cítiš sama, smutne a v depke... Kukni si Lorelai a Rory.. a deň bude zase krajší... a ukecanejší...=) pre mňa krásnych 90%

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Klasika, která neomrzí

Jasně není to seriál, který bych úplně milovala, ale když se nudím, nebo mám chuť na něco odpočinkového, tak to gilmorky přijdou vhod. :)
Pořád tam o něco jde a to se mi líbí ...
Je to zábavné, ale opravdu jsou seriály, které mám o hodně radši :)

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Gilmorova děvčata

Další seriál ke kterému se ráda vracím Lorelai,Rory,Emily a Richard ale nejvíc miluju Luka. Strašně mně po celou dobu bavilo sledovat Roryniy a Lorelainy milostné eskapády.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

A Year in the Life

Jednoznačně úžasné, famózní, milé, úsměvné, báječné. Všechny čtyři díly jsou skvělé, ale podzim, ke kterému to všechno směřuje, je nejpovedenější. Doufám, že se to není poslední návštěva Stars Hollow.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk