plakát seriálu

Girls

(Girls)

Epizoda 2×04 – Náš smolař Ray (It's a Shame About Ray)
96 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Hannah připravuje večeři, na kterou pozve Charlieho s Audrey, Shosh s Rayem a Marnie. Jessa jde na večeři s radiči Thomase-Johna.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Elijah se stěhuje. Hádá se s Hannou. Ta si nechává vše co do bytu koupil George, protože všechno platil on. Elijah při odchodu oznámí, že nebude platit poslední nájem. Říká, že nemá peníze a že stejně platil Hanně na střední za všechna burrita. Při odchodu ještě zmíní, že kupoval jejich anální kolík a odchází.

Jessa a Thomas-John se chystají na společnou večeři s jeho rodiči. Thomas-John je trochu nervózní, protože jeho rodiče musí být všude předčasně.

Hannah připravuje večeři na oslavu jejího prvního článku v jazzhate.com. Jako první přijde Charlie s Audrey. Nikdo nepočítal s tím, že Marnie přijde. Hannah jí pozvala ze slušnosti, ale nemyslela si že dorazí, když se pohádali kvůli Elijahovi. Takže když přijde všichni ztichnou. Marnie jde rovnou do koupelny. Charlie s Audrey chtějí odejít. Hannah nechce říct Charliemu proč se hádají a přemlouvá je ať zůstanou. Říká, že jestli by někdo měl odejít je to Marnie. Když Marnie vyjde z koupelny chce odejít. Hannah jí, ale říká ať neodchází.
Čekají na Raye s Shoshannou. Povídají si o práci. Marnie a Audrey na sebe nejsou moc milé. Když dorazí Shosh s Rayem, začne se omlouvat a vysvětlovat jim co se všechno stalo. Ray jí uklidní a řekne, že jdou pozdě, protože se milovali.

U večeře se baví o análním kolíku. Marnie nemá ráda slovní spojení řitní otvor. Audrey ho naschvál opakuje a řekne Marnie, že pořád myslí na Charlie, když přišla na večeři. Marnie jí nechápe a říká, že jí pozvala Hannah. Audrey ještě dodá, že nebylo moc hezký, jak se ukázala u dveří a žebrala o přespání v jeho posteli. Hádají a vyhazují se z večírku. Marnie se zeptá Hanny, kdo má odejít. Ta řekne Charliemu ať to rozhodne. Marnie odchází. Hannah se ptá Raye kde teď bydlí. Shosh si uvědomí, že vlastně bydlí u ní a nemá z toho dobrý pocit. Mezitím jde Charlie za Marnie. Ta je na střeše. Začne jí lichotit a políbí jí. Marnie se odtrhne a poví mu o Boothovi. Je naštvaný, říká ať si uvědomí, že už ho nikdy nezíská zpátky a odchází. Audrey odešla. Shosh je naštvaná na Raye kvůli bydlení. Charlie nadává na Marnie, Hannah se jí zastane.

Jessa se na večeři chová až moc upřímně. Rodiče si představují vedle syna někoho úspěšného, tak je T.J. nechce zklamat. Mluví o ní jako o úspěšné umělkyni. Jessa je znechucena a začne vyprávět o odvykání od heroinu. Vrací se domů a hádají se. T.J. říká, že Jessa je nejhorší věc co se mu stala. Přirovná vy jí k štětce bez pracovní morálky. Dá mu pěst. Zeptá se jí kolik chce peněz za odchod. Když se domluví na penězích Jessa hodí jeho ocenění ze schodů.

Shosh s Rayem si povídají v metru o jejich vztahu. Vyznají si lásku. Hannah si zpívá ve vaně. Přijde za ní Jessa, vleze si k ní do vany, kde se rozbrečí.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Don't Leave Me "Ne me quitte pas" (Regina Spektor)

Hannah pořádá večeři.

Wonderwall (Oasis)

Hannah si zpívá ve vaně.
Hlavní postavy
Hannah Horvath
Jessa Johansson
Marnie Michaels
Shoshanna Shapiro
Vedlejší postavy
Thomas-John's Mother
Thomas-John's Father
Thomas-John
Elijah Krantz
Ray Ploshansky
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevNáš smolař Ray
Původní názevIt's a Shame About Ray
Rok natočení2013
Premiéra2. února 2013
Česká premiéra26. února 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka30 minut
Sledovanost premiéry520 000 diváků
Autoři profilu epizody