Glee

Glee (Glee) — 3. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Glease

Glee si nachystali podzimní muzikál - Pomádu. Will jim oznámí, že odjíždí, a že ho Finn bude zastupovat. Rachel s Kurtem se rozhodnou, že se vrátí do McKinley, aby se šli na muzikál podívat. Kitty se snaží být navenek milá a pozve holky k sobě na přespání. Tajně ovšem sabotuje Marley a podkopává její sebevědomí. Rachel si promluví s Finnem a uvědomí si zásadní věc.

Will oznámí sboru, že ho během jeho pobytu ve Washingtonu nahradí Finn. Všichni jsou zděšení, nikdo Finnovi nevěří, že dokáže dovést sbor k vítězství v okresním kole soutěže.

Sue zavolá Finna a Willa do ředitelny. Namítá, že Finn nemůže vést sbor, ale Will se za něj přimluví a Figgins souhlasí. Sue naštvaně odejde z kanceláře.

Rachel řekne Brodymu, že jde na první casting do muzikálu. Cassandra ji varuje, nemyslí si, že má Rachel šanci. Rachel tomu ale nevěří a sama povzbuzuje Cassandru, ať také zkusí casting. Cassandra nabídne Brodymu pozici asistenta, ten ji přijme, ale s nástupem až poté, co pomůže Rachel připravit se na její casting.

Dívky z New Directions si zkouší kostýmy z Pomády, když Kitty naznačí Marley, že možná bude mít problémy s váhou jako její matka. Marley se do svého kostýmu opravdu nevejde a je nešťastná. Neví ale, že ho Kitty v noci přešila a zúžila. Kitty pozve dívky na přespání k ní domů.

Marley se ptá mámy na to, jak přibrala. Společně se obě dohodnou, že od teď přejdou na zdravou stravu.

Finn se pokusí omluvit se Sue za to, co řekl o jejím dítěti. Sue omluvu nepřijme a oznámí mu, že si zabírá auditorium pro svoje roztleskávačky. Finn musí najít nové prostory, kde muzikál trénovat.

Finn vezme kluky do své autodílny, aby se lépe vžili do svých postav. Kluci brzy excelují v Greased Lightning.

Kurt chce jet do Limy a mrknout na muzikál. Ani on, ani Rachel ale nechtějí potkat své bývalé přítele. Cassandra jejich rozhovor uslyší a řekne Rachel, že by měla jet a celou situaci s Finnem uzavřít. Rachel nakonec souhlasí a s Kurtem se vydají domů.

Doma u Kitty jde dívka s Marley do koupelny a řekne jí, že by měla vyzkoušet prsty v krku. Marley je znechucená, ale potom se nad tím zamyslí. Kitty mezitím vyjde ven a s ostatními dámami zazpívá Look at Me, I'm Sandra Dee, písničku, při které zesměšňuje Marley.

Rodiče Unique mu zakážou účinkování v Pomádě. Tina chce převzít roli Rizzo, ale Finn zavolá na pomoc Santanu.

Premiéra je zde. Rachel a Kurt jdou do zákulisí, kde potkají Finna a Blaina. Vznikne trapná chvilka a čtveřice se raději rychle ubere jinými směry. Marley se stále nevejde do oblečení a rozhodne se uposlechnout rady Kitty. Ryder jí najde, jak se na záchodě snaží zvracet, a celou akci jí rozmluví.

Během Santanina sóla There Are Worse Things I Could Do vidíme, jak je Unique nešťastná, že tuto roli nemohla hrát ona. Cassandra se během písně snaží svést Brodyho, což se jí nakonec podaří, Brody ji políbí.

Marley je nervózní z velkého závěrečného čísla. Ryder ji uklidní polibkem, který z dálky sleduje Jake. Rachel smutně sleduje You're the One That I Want a představuje si, že místo Rydera a Marley tančí a zpívá ona s Finnem. Po skončení muzikálu Rachel volá Brodymu, telefon ale zvedne Cassandra a řekne Rachel, že Brodyho svedla, že to má brát jako lekci a příště jí nedávat blbé rady.

Finn potká Rachel po představení. Oba se shodnou, že už k sobě necící, co dřív, že je opravdu konec. Rachel mu řekne, že Limu už nepovažuje za svůj domov. Kurt řekne Blainovi, že už mu nevěří, a společně s Rachel odchází pryč.

Muzikál sklidí pozitivní ohlasy. Will s klidem odchází a přenechává sbor Finnovi. Snaží se mu dávat poslední rady, ale Finn ho ujistí, že má vše pod kontrolou.

Zajímavosti

V minulých sériích patřily šesté epizody mash-up soutěžím. Nyní byla tato tradice porušena.

Magazín, který Sue drží ve sborovně, když k ní Finn přijde, má na titulce Becky s odkazem na exkluzivní rozhovor.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Během přespání, kdy Kitty zpívá, má Sugar na hlavě růžové pyžamo, které si sundá. V další scéně si ho však sundává znovu.

V epizodě Home věnovala April Rhodes auditorium Glee klubu. Škola jej nyní už tedy nevlastní, je to majetek April a Glee klubu, Sue tedy neměla právo zamluvit si místnost bez jejich svolení.

Hudba v epizodě více z této kategorie

- kluci z New Directions, Ryder, Mike a Finn - Greased Lightning (Grease)
- Kitty a holky z New Directions - Look At Me, I'm Sandra Dee (Grease)
- Blaine - Beauty School Drop Out (Grease)
- Marley - Look At Me, I'm Sandra Dee /reprise/ (Grease)
- Santana, Cassandra, Unique - There Are Worse Things I Could Do (Grease)
- New Directions, Rachel, Finn, Santana a Kurt - You're the One That I Want (Grease)

HUDBA V EPIZODĚ

Greased Lightnin' (Grease / kluci z New Directions)

Kluci si v automobilové opravně nacvičují na muzikál.

Look at Me, I'm Sandra Dee (Grease / holky z New Directions)

Holky mají přespávačku u Kitty. Ta paroduje Marley.

Beauty School Dropout (Grease / Blaine)

Blaine v muzikálu zpívá v roli Anděla.

Look at Me, I'm Sandra Dee (Reprise) (Grease / Marley)

Marley si dodává odvahy, že hlavní roli Sandy zvládne.

There Are Worse Things I Could Do (Grese / Santana)

Santana po Unique přebrala roli Rizzo.

You're the One That I Want (Grese / New Directions, Rachel, Kurt, Finn, Santana)

Závěrečné číslo muzikálu, ve kterém se občas vidí i Rachel.
Hlavní postavy
Hostující hvězdy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Sledovanost premiéry
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

ragelly
ragelly