Glee

Glee (Glee) — 3. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Glee, Actually

Jsou tu další Vánoce a členové New Directions mají své vlastní plány a představy, jak je prožít. Artie se znovu lituje, protože je na vozíčku, ale s pomocí svého vánočního anděla Roryho si uvědomí, že bez kolečkového křesla by všechno bylo jinak.

Brittany a Sam se připravují na konec světa a snaží se si poslední dny naplno užít.

Sue hraje s ostatními školními zaměstnanci tajného Santu a vytáhne si Millie Rose, matku Marley, která nemá dost peněz, aby dceři koupila dárky, dokonce ani vánoční stromeček.

Puck a Jake si vyjedou na výlet do Los Angeles. Stihnou se však včas vrátit na Vánoce a pomůžou k tomu, aby jejich matky zakopaly válečnou sekeru.

Burt navštíví Kurta v New Yorku a oznámí mu nemilou zprávu. Přiveze mu taky dárek, který se ale pod stromeček nevejde.

Artie uklouzne na ledě a poraní si obličej. Finn ho vezme za zdravotní sestrou, kde Artie usne. Zdá se mu, že může chodit. Jeho vánoční anděl Rory mu ale řekne, že on byl pojítkem, které drželo sbor pohromadě. Jelikož nikdy nebyl na vozíčku, nikdy se nedostal do sboru a sbor tak nikdy nevznikl. Artie se bývalé členy New Directions snaží navést na správnou cestu, ale ti se mu jen vysmějí. Artie je rád, že se probudí do reality a je smířený s tím, že je, jaký je.

Rachel přemlouvá Kurta, aby s ní odjel do Limy a strávil Vánoce tam. Ten ale odmítá, hodlá být na Vánoce v New Yorku. Oba za dveřmi jejich bytu překvapí Burt, který jim přinesl vánoční stromeček a spoustu ozdob.

Po společně stráveném večeru Burt Kurtovi přizná, že má rakovinu. Snaží se to ale brát s nadhledem a uklidňuje Kurta, že se na to přišlo brzy a že všechno bude v pořádku. Vymění si dárky a Burt mu řekne, že ten jeho se pod stromeček nevlezl.

Kurt jde na kluziště, kde na něj čeká Blaine. Popřejí si veselé Vánoce a jdou si spolu zabruslit, přičemž si zazpívají White Christmas. Burt je z dálky pozoruje a usmívá se.

Jake se ve škole porve, roztrhne je až Puck. Ten ho pozve na Vánoce do Los Angeles a Jake souhlasí. Puck mu ukáže hollywoodské filmové ateliéry a dům, který vydává za vlastní. Jake je ohromený, ale jen do chvíle, kdy se ukáže pravá majitelka domu, kde Puck pouze čistí bazén. Kluci se domluví, že pojedou na Vánoce domů, kde si dají společnou oslavu se svými matkami, které se dosud nikdy nepotkaly.

Po počáteční trapné chvilce se všichni v Breadstix dobře baví, když najdou společné téma - pomlouvání otce Pucka a Jakea.

Brittany rozdává spolužákům drahé dárky, protože má za to, že 21. prosince bude konec světa. Sam v to věří taky a oba se rozhodnou, že si poslední dny užijí, jak se patří. Beiste je oddá a jsou z nich manželé. O čtyři dny později, 22. prosince, oba žijí, a uvědomí si, že žádný konec světa nenastal. Beiste jim řekne, že nikdy nebyli skutečně manželé, že nemá licenci, jen jim to řekla, aby neudělali zbytečnou chybu.

Sue hraje s ostatními hru na tajného Santu a vylosuje si kuchařku Millie Rose, matku Marley. Dozví se, že dámy nemají peníze ani na vánoční stromeček, ani na dárky. Sue se rozhodne jim dát obří stromeček s dárky, včetně osmi set dolarů na psychologa pro Marley, kvůli jejím problémům s bulimií.

Blaine řekne Kurtovi, že chce po maturitě jít na NYADU. Kurt je trošku v šoku, ale řekne mu, že mu to nevadí.

Millie chce Sue vrátit peníze, ale ta si je zpět nevezme. Millie jí řekne, že jí Marley chce taky poděkovat, a vezme Sue do auditoria, kde New Directions vystoupí s Have Yourself a Merry Little Christmas.

Zajímavosti

Již potřetí New Directions zpívali vánoční píseň pro Sue Sylvester.

Jako v ostatních vánočních epizodách Sue nakonec obrátí a dá ostatním ten nejkrásnější dárek.

Stejně jako v dřívějších vánočních epizodách i v této zpívá Kurt duet s Blainem.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Puck je se svým bráchou u bazénu, kde Puck rodině čistí bazény. Jeho brácha řekne, že když pojedou, tak to stihnou domů do Štědrého večera, ale za pár minut v seriálu Brittany další den rozdává dárky, protože 21. prosince 2012 bude konec světa.

Hudba v epizodě více z této kategorie

- Artie - Feliz Navidad (José Feliciano)
- Blaine a Kurt - White Christmas (Irvin Berlin)
- Jake a Puck - Hanukkah Oh Hanukkah (Traditional)
- Sam - Jingle Bell Rock (Bobby Helms)
- Marley - The First Noel (Traditional)
- Marley, Puck, Jake, Brittany, Sam, Blaine, Kurt s New Directions - Have Yourself a Merry Little Christmas (Judy Garland)

HUDBA V EPIZODĚ

Feliz Navidad (José Feliciano / Artie)

Artie se ve snu snaží ukázat ostatním spolužákům, že zpěv ve sboru je fajn.

White Christmas (Michael Bublé a Shania Twain / Blaine a Kurt)

Kurt s Blainem duetí na kluzišti.

Oh Hanukkah (Barenaked Ladies / Puck a Jake)

Bráchové jedou na výlet do Los Angeles.

Jingle Bell Rock (Bobby Helms / Sam a roztleskávačky)

Sam zpívá jen pro Brittany.

The First Noël (- / Marley)

Marley věnuje písničku jako dárek pro svou mámu.

Have Yourself a Merry Little Christmas (Judy Garland / New Directions)

Sbor pomáhá Marley, která písničkou děkuje Sue za to, že jí dopřála Vánoce.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Glee, Actually
 • Glee, Actually
 • 4. série, 10. epizoda (celkově 76. díl)
 • 13. prosince 2012
 • 2012
 • 43 minut
 • 5 260 000 diváků
 • www.imdb.com/title/tt2403583/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

ragelly