plakát seriálu

Glee

(Glee)

Epizoda 4×01 – Nová Rachel (The New Rachel)
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Rachel si těžko zvyká na novou školu a nové výukové metody její učitelky tance Cassandry. Kurt je stále v McKinley a často chodí navštěvovat přátele do školy. Sbor je po výhře národního kola velmi populární, členové sedí na obědě s roztleskávačkami a fotbalisty. Se začátkem školního roku přichází i nábor nováčků do sboru. Willa zaujme Marley a Jake. Jake má ale bouřlivou povahu, která mu může zabránit v účasti ve sboru. Rachel se v New Yorku spřátelí s pohledným Brodym.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Rachel má první taneční hodinu v NYADĚ. Její učitelka Cassandra neuznává jemné vyučující metody, všem říká narovinu to, co si myslí. Ihned si Rachel všimne a řekne jí, že nestojí za nic.

V McKinly začíná nový školní rok a Glee klub je nejpopulárnější skupinou na škole. Tina má osobní asistentku a Sam rozdává fanynkám autogramy.

Rachel bydlí na koleji se spolubydlící, která má neustále pánskou společnost. Aby nikdo neviděl její koupelnový rituál, Rachel se chodí sprchovat ve tři ráno. Jednou ve sprchách narazí na nahého zpívajícího kluka. Ten se jí představí jako Brody. Oba si hned padnou do noty. Brody se nezapomene zmínit, že je hetero.

Další den Rachel telefonuje s Kurtem a říká mu o svém nočním zážitku. Kurt je pořád v rodném městě. Právě jde navštívit Sue a její dceru Robin.

Sue má novou hlavní roztleskávačku. Popisuje ji jako mladou Quinn, až na to, že není těhotná, nemá deprese a není na vozíčku.

První sraz Glee klubu. S novým školním rokem přichází i nábor nováčků. K nástěnce se nahrnou desítky lidí, kteří touží být součástí sboru. Will mimo castingy přivítá do klubu Unique, která odešla z Vocal Adrenaline. Jeho přivítání je ale vesměs chladné. Will se dozví, že členové sboru hledají "novou Rachel", náhradu za nejlepší zpěvačku a hlavní hlas na sóla.

Tina, Unique, Blaine a Brittany si dají sing-off, aby Artie rozhodl, kdo z nich danou pozici získá. K tomu využijí letní hit Call Me Maybe.

Cassandřin asistent získal roli na Broadwayi a ona tak hledá nového poskoka. Smíchá si ovocný koktejl, kam nezapomene dát vodku.

Glee klub sedí na obědě pospolu, když se jim představí Marley, jedna z těch, kteří touží dostat se do sboru. Parta ji ale odbude, místo toho drží místo populárním roztleskávačkám a fotbalistům. Všichni si dělají srandu z nové kuchařky. Marley je od vedlejšího stolu nevěřícně poslouchá.

Po škole přijde Marley za kuchařkou. Ta je ve skutečnosti její máma.

Cassandra přijde na svou hodinu opilá. Začne si opět dobírat Rachel a ta ji o alkoholu konfrontuje. Cassandra se urazí a předvede celé třídě, proč je ona učitelka a oni pouze studenti. Využije k tomu mash up Americano/Dance Again.

Probíhají castingy do sboru. Kromě tradičních individuí se přihlásí také Marley a Jake. Jake zpívá Never Say Never a Will je spokojený. Přeruší ho, ale Jake naštve, protože ho nenechal dokončit svou píseň.

Rachel má první hodinu v perfektní akustické místnosti. Prváci mají pouze dvě šance, jak si zde zazpívat. Poprvé tuto hodinu, podruhé na konci semestru ve školním vystoupení, ale tam se dostanou jen ti nejlepší.

Rachel zpívá New York State of Mind. Tu samou píseň ve stejné době zpívá Marley na svém castingu do sboru. Oběma dívkám se písnička velmi povede a ředitelka NYADY i Will jsou spokojení.

Artie již rozhodl, že nástupcem Rachel bude Blaine. Studenti si ovšem již uvědomí, že popularita není vše. Když jim Will představí Marley, nejnovější členku sboru, všichni ji přivítají přátelsky.

Kurt jde navštívit Blaina ve škole. Ten mu řekne, že se zde zasekl a že ho to zabíjí. Měl by jet do New Yorku a jít za svým snem.

Roztleskávačky, fotbalisti a Glee sedí u oběda a chystají se urážet kuchařku. Marley už to nevydrží a okřikne je. Přizná jim, že to je její máma a odchází od stolu. Všichni sedí jak zařezaní, tohle nikdo nečekal.

Rachel sedí před školou a prohlíží si fotky s Finnem. Vidí ji Brody a říká jí, že taky měl na střední přítelkyni, ale nevydrželo jim to. Oba se vyfotí, je to symbol nových začátků.

Na další hodině se Rachel snaží ohromit Cassandru. Ta vidí pokrok. Líbí se jí, že Rachel bojuje, přesto jí řekne, že se těší na to, až jí bude znepříjemňovat život.

Burt veze Kurta na letiště. Ten totiž odlétá do NY. Řekne mu, že je v pořádku, že se bojí, ale že tam bude jako doma, jsou tam totiž lidé stejní jako Kurt, lidé, kteří se nebojí být odlišní. Kurt mu odpoví, že je nejlepší táta na světě.

Sbor se zamyslí a přijde za Marley. Všichni se jí omluví za to, co říkali o její mámě. Marley jim odpustí, ale nechce při obědě sedět s roztleskávačkami. Kitty s tím nemá sebemenší problém. Unique a Marley dostanou do obličeje svou první ledovou tříšť.

Will si chce ještě promluvit s Jakem, který se nedostal do Glee klubu. Ten je naštvaný, protože tři dny trénoval svou píseň. Will se dozví, že Jakův nevlastní brácha je Puck. Will si uvědomil, kolik dobra na Puckovi sbor zanechal. Chce dát stejnou šanci Jakovi. Nabídne mu proto místo ve sboru.

Rachel má panický záchvat. Zoufale volá Kurtovi, že mu ve všem lhala, není jí dobře, stýská se jí po domově, má příšernou spolubydlící a New York je prostě šílený. Kurt jí řekne, že by si tedy měla najít nového spolubydlícího... a ať se otočí. Rachel ho uvidí stát o pár metrů dál. Nejlepší přátelé se šťastně obejmou.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Call Me Maybe (Unique, Blaine, Tina, Brittany)

Ve sboru probíhá boj o to, kdo nahradí Rachel a vezme na sebe většinu sól.

Americano/Dance Again (Kate Hudson)

Cassie ukáže novým studentům, s kým mají tu čest.

Never Say Never (Jacob Artist)

Jake se snaží dostat do sboru.

New York State of Mind (Lea Michele, Melissa Benoist)

První vystoupení Rachel v NYADĚ. Marley se chce dostat do sboru.

It's Time (Imagine Dragons)

Blaine se na střední loučí s Kurtem, který odjíždí do New Yorku.

Chasing Pavements (New Directions)

První společná písnička v novém složení New Directions.
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Jake sleduje New Directions, když v auditoriu zpívají "Chasing Pavements". Je to stejná scéna, jako když Puck sledoval sbor při představení "Don't Stop Believin'" v pilotní epizodě.
V této epizodě je třetí případ, kdy jedna z postav slyší někoho krásně zpívat ve sprše. Poprvé se tak stalo v pilotu, kdy Will slyšel Finna zpívat "Can't Fight This Feeling", podruhé Finn poslouchal Sama zpívat "Every Rose Has Its Thorn" v epizodě Audition. Nyní Rachel slyšela Brodyho zpívat "Sister Christian".
"The New Rachel" je čtvrtou epizodou, která obsahuje v názvu jméno postavy. Dříve to byly "The Rhodes Not Taken", "Britney/Brittany" a "The Sue Sylvester Shuffle".
Když Brody fotí sebe s Rachel, její zuby nejdou při úsměvu vidět. Když se ale pak Rachel na fotku podívá, usmívá se i se zuby.
Pohárek, který Blaine používá při choreografii k písni "It's Time", je v jednom záběru položený, v dalším ale již stojí.
- Brody - Sister Christian (Night Ranger)
- Wade, Blaine, Tina a Brittany - Call Me Maybe (Carly Rae Jepsen)
- Cassandra - Americano / Dance Again (Lady Gaga / Jennifer Lopez)
- Jake - Never Say Never (The Fray)
- Beatrice McClaine - Ave Maria (Franz Schubert)
- Rachel a Marley - New York State of Mind (Barbra Streisand)
- Blaine - It's Time (Imagine Dragons)
- Marley s New Directions - Chasing Pavements (Adele)
Narážky na další seriályvložit další narážku

Hra o trůny

Sam řekne Wadovi: "Wade, nemůžeš tu chodit namalovanej. Nevíš, jak to tu chodí. Je to jak Hra o trůny."

Mike a Molly

(Kitty k Unique a Marley): Naše pozvánka neplatí pro přeoperovanou Precious, inspirovanou románem "Zvracet" od Sapphire a dceru Mika a Molly. (Our invitation was not extended to pre-op Precious based on the novel "Barf" by Sapphire and Mike and Molly's daughter as part of our crew.)
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Blaine: Jak se má Santana?
Brittany: Dobře, jenom pořád nemá čas kvůli všem těm tréninkům a mít sex přes Skype moc nejde. Nemůžeš jí je tam strčit přes webkameru.
Hlavní postavy
Rachel Berry
Kurt Hummel
Blaine Anderson
Will Schuester
Sue Sylvester
Artie Abrams
Tina Cohen-Chang
Brittany Pierce
Hostující hvězdy
Cassandra July
Carmen Tibideaux
Vedlejší postavy
roztleskávačka
De'Wanda Umber
Bobby 'Boom Boom' Surette
Stoner Brett
Benjamin
Dottie Kazatori
asistent manažera
Beatrice McClain
Jake Puckerman
Brody Weston
Marley Rose
Wade Adams
Sugar Motta
Kitty Wilde
Burt Hummel
Jacob Ben Israel
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevNová Rachel (neoficiální název)
Původní názevThe New Rachel
Rok natočení2012
Premiéra13. září 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry7 410 000 diváků
Autoři profilu epizody