Glee

Glee (Glee) — 3. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Proměna

Blaine a Brittany soupeří o pozici studentského prezidenta. Kurt má pohovor u Vogue.com, kde se setká s jednou ze svých módních ikon, šéfredaktorkou Isabelle. Rachel je smutná, protože si ji ve škole dobírají za to, co nosí na sobě. Kurti jí proto pomůže s její první newyorskou proměnou (makeover), která zaujme i Isabelle. Will přemýšlí, že přijme novou práci, a Emma ho v tom podpoří, i když to znamená, že Will bude několik měsíců pryč. Rachel jde na rande s Brodym, vyruší je ale nečekaný host.

Blaine je nadšený z toho, že je v posledním ročníku a už není nikdo, kdo by mu stínil v záři a v úspěchu. Rozhodne se zapsat do každého dostupného aktivního kroužku na škole. Kromě toho se také zapíše na stěnu kandidátů na školního prezidenta, bude soutěžit proti Brittany.

Kurt jde na pohovor do Vogue.com. Setká se s Isabelle, která je z Kurta nadšená a ihned ho přijme. Pochválí mu nosorožce na saku. Kurt jí řekne, že je Isabelle jednou z jeho módních ikon. Když se ho Isabelle zeptá, kde chce být za čtyři roky, Kurt odpoví, že chce studovat na NYADĚ, mít svou první broadway show a psát do časopisu.

Brittnay požádá Artieho, aby byl její víceprezident. Artie napřed odmítne, ale nakonec souhlasí.

Tím, že New Directions vyhráli loni soutěž, je Will letos v komisi v zákulisí. Sbor se baví o tom, písně na jaké téma by měli letos zpívat. Will se vymlouvá, nemá vůbec žádný nápad na svěží a neotřelé téma. Sue mu potom promluví do duše, že má začít přemýšlet, co chce se svým životem dělat, a že se má poohlížet po nových kariérních pozicích.

Brittnay dohodí Blainovi Sama, aby byl jeho víceprezident. Oba s tím souhlasí.

Ve Vogue se koná porada, Kurt z povzdálí pozoruje. Isabelle nahodí téma "kůže" ve zvláštním neotřelém podání. Nikdo se moc nechytá. Po poradě se Isabelle svěří Kurtovi, že všechny nápady nesnáší, ale nedokáže nikomu říct NE.

Brittany a Sam každý sám cvičí své odpovědi na prezidentskou debatu.

Rachel si ve škole dobírají dvě dívky kvůli oblečení, které do školy nosí. Rachel je nešťastná a večer v bytě si stěžuje Kurtovi. Ten má nápad! V noci ji vezme do šatníku Vogue. Chtějí spolu natočit makeover video. Nachytá je tam ale Isabelle. Naštěstí se jí nápad líbí a pomůže jim. Z Rachel se tak stane modelka, zkouší si všechny outfity ve Vogue.

Poté, co skončí, je Kurt nadšený a vše dopodrobna popisuje přes videochat Blainovi. Blaine se chce bavit taky o svých prezidentských volbách, ale Kurt hned převede téma zpět k němu a Rachel.

Will řekne Emmě, že našel skvělé místo, které by se mu moc líbilo. Znamenalo by to ale, že by musel na několik měsíců být mimo město. Emma ho podpoří, řekne mu, že svatba může počkat, že musí jít za svým snem.

Začíná volební debata kandidátů. Artie má dlouhý proslov, na který Sam reaguje striptýzem. Blaine nabídne zajímavou nabídku. Brittany reaguje tím, že miluje školu a že pokud ji zvolí, zavede školu pořád, zruší víkendy. Artie si jen posteskne, že zrovna prohráli volby.

Isabelle řekne Kurtovi, že jeho nápad slavil úspěch na vysokých místech. Jeho video přetočí na Bali s Karolínou Kurnikovou, ale on dostane kredit za nápad. Poté ho oficiálně pozve na další poradu.

Brody je nadšený z toho, jak Rachel nyní (po makeover) vypadá. Říká jí o své první proměně. Potom si spolu zazpívají a zatančí duet. Rachel ho po písničce pozve na rande, že mu uvaří.

Sue oznámí, že se Blaine stal novým studentským prezidentem. Blaine je šťastný a chce se o novinky podělit s Kurtem. Ten je ale na poradě s Isabelle a hovor mu odmítne.

Rachel vaří, Brody přinese kytky. Skvěle se spolu baví a políbí se. Pak někdo zaklepe na dveře. Když Rachel otevře, uvidí Finna.

Zajímavosti

Sarah Jessica Parker zpívá píseň z muzikálu Annie. Herečka byla jednou z náhradnic titulní role u originální produkce.

Každý kousek oblečení, který Isabell má v této epizodě na sobě, byl exkluzivně navržen pro Glee. Autorkou je samotná Anna Wintour z Vogue. Oděvy navíc navrhla zadarmo!

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Když Isabelle vede pohovor s Kurtem, omylem na iPadu zmáčkne tlačítko "Domů". V dalším záběru je ale na stránce, na které byla předtím.

Když má Artie proslov při debatě, hodiny se hýbou od 2:30 do 3:00. Když ale skončí, jsou hodiny na 2:45.

Když začíná píseň A Change Would Do You Good, Rachel dá CD do přehrávače. Nicméně písnička začíná ještě dřív, než se CD dostane dovnitř.

Na obrázku na Kurtově mobilu je fotka Kurta s Blainem. Ti ale mají stejné oblečení, jako v nadcházející epizodě The Break-Up.

Rachel v epizodě jí pizzu a zmrzlinu. Jelikož je ale veganka, nemohla by správně jíst ani jedno.

Hudba v epizodě více z této kategorie

- Blaine - Everybody Wants to Rule the World (Tears For Fears)
- Brittany a Sam - Celebrity Skin (Hole)
- Rachel, Kurt, Isabelle - The Way You Look Tonight / You're Never Fully Dressed (Swing Time / Annie)
- Brody a Rachel - A Change Would Do You Good (Sheryl Crow)

Narážky na další seriály

Project Runway

Při pohovoru řekne Kurt, že psal blog o první sérii Projekt Runway.

HUDBA V EPIZODĚ

Everybody Wants to Rule the World (Tears for Fears / Blaine)

Blaine chce v posledním ročníku něco zanechat, přihlásí se tedy do každého kroužku na škole.

Celebrity Skin (Hole / Sam a Brittany)

Brittany a Sam se připravují na prezidentskou debatu.

The Way You Look Tonight / You're Never Fully Dressed Withou (Fred Astaire / Annie / Isabelle, Kurt a Rachel)

Isabelle a Kurt připraví Rachel moderní makeover (proměnu ve vzhledu).

A Change Would Do You Good (Sheryl Crow / Rachel a Brody)

Rachel pozvala Brodyho na rande. Dvojice se políbila.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Proměna (neoficiální název)
 • Makeover
 • 4. série, 3. epizoda (celkově 69. díl)
 • 27. září 2012
 • 2012
 • 43 minut
 • 5 790 000 diváků
 • www.imdb.com/title/tt2403611/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

ragelly
ragelly