Glee

Glee (Glee) — 3. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Swan Song

New Directions proráli soutěž a nyní se musí vypořádávat s následky, především se Sue, která jim zabere jejich zkušební místnost. Rachel dostane pozvánku na prestižní zimní vystoupení nejlepších studentů NYADY. Sam se přizná Brittany se svými city k ní. Finn se všemožně snaží zabránit rozpadu sboru. Kurt dostane ohledně NYADY druhou šanci.

Poté, co Marley zkolabuje na jevišti, ji kamarádi odnesou do zákulisí. Bojí se o ní, ale zároveň nechtějí přijít o šanci vyhrát. Santana obviní Kitty, že nutila Marley, aby nejedla. Dozadu přijde i Will, který všechny pošle zpět na pódium. Sue jim ale předtím stihne oznámit, že odchodem porušili pravidlo a vyhrát tedy nemohou. Poprvé od znovuzaložení sboru se New Directions nedostali do druhého soutěžního kola.

Kurt s Rachel se bojí o své přátele v Limě, ale snaží se soustředit na svou vlastní budoucnost. Kurt si podal přihlášku do NYADY, na další semestr. Rachel přemýšlí, zda má šanci získat Zlatý lístek - pozvánku na školní vystoupení. V celé historii dostala Zlatý lístek pouze jedna prvačka. Carmen Tibideaux opravdu předá jednu z deseti ručně psaných pozvánek Rachel.

New Directions už do konce školního roku nebudou soutěžit. Sue si tedy zabere jejich zkušebnu. Finn se Sue válčí o trofej, kterou sbor loni získal. Figgins oznámí Finnovi s Willem, že pro sbor už není ve škole žádná volná místnost, kde by mohli cvičit. Jediný, kdo Sue poděkuje, je pianista Brad, kterému se ulevilo, že nemusí začít hrát vždycky, když na něj někdo ze studentů zavolá "Jedem!".

Tina a Artie obviňují Marley z toho, že prohráli. Finn se snaží udržet sbor motivovaný, chce cvičit na nadcházející vánoční vystoupení. Chce jim dodat víry a říká, že za rok to bude lepší. Artie, Brittany, Sam, Tina a Blaine už tam ale za rok nebudou.

Brittany najde na školní chodbě vyskládaná cereální kolečka, která ji dovedou až k Samovi. Ten se jí svěří, že je jediná, s kým si opravdu rozumí. Zazpívají si spolu a Sam se ji pokusí políbit. Brittany se ale odtáhne s tím, že by její lesbické sestry po celém světě neocenily takovéto chování z její strany.

Cassie opět šikanuje Rachel, ta se jí vzepře. Cassie navrhne showdown - ona proti Rachel. Obě si to rozdají při notách All That Jazz z muzikálu Chicago. Rachel přizná, že není tak dobrá tanečnice, jako Cassie, ale dodá, že je tak dobrá zpěvačka, možná lepší. Kurt jde za Carmen a ptá se, jak si vedl se svou druhou přihláškou. Ta mu řekne, že stále postrádá hloubku a emoce. Nevidí v něm pravého umělce.

Po konci sboru se členové rozprchnou do jiných kroužků. Artie je v kapele, Tina a Blaine u roztleskávaček, Ryder a Jake v basketbalovém týmu, Unique v hokejovém týmu a Joe v paintballovém týmu. Finn je zklamaný, ale pořád se je snaží přemluvit, aby to se sborem nevzdávali. Zamluvil pro ně auditorium na páteční večer. Vypadá to ale, že jen Marley je mu vděčná.

Předtím, než má Rachel vystupovat, ji Brody uklidňuje. Rachel ho políbí. Potom jde na pódium a bezchybně zazpívá Being Good Isn't Good Enough, za co sklidí hlasité ovace ve stoje, diváci se dožadují přídavku. Rachel vyhoví a přidá O Holy Night. Poté jí Carmen poděkuje a řekne, že po krátké přestávce si poslechnou ještě jednoho zpěváka - Kurta. Ten, když to uslyší, je v šoku. Vyběhne ven a plaší, neví, co má zpívat. Rachel mu poradí, že Being Alive je perfektní volba.

Po soutěži Rachel volá Finnovi. Chce jen slyšet jeho hlas. Oba si poprvé od rozchodu promluví jako dospělí lidé. Rachel mu řekne, že vyhrála. Připomene mu, že i když dřív nevyhrávali, že oceňovali hlavně tuzkušenost. Žádá ho, aby se nevzdával svých snů. Když Rachel přijde domů, najde tam Kurta s obálkou v ruce. Ten se jí svěří, že se dostal do NYADY.

Finn čeká v auditoriu, ale ukáže se jen Marley. Finn se rozhodne poslat povzbudivý email všem ze sboru, aby se sešli, Marley pro ně našla místo, kde můžou cvičit. Finn s Marley tam čekají. Vypadá to, že nikdo jiný nepřijde. Začnou zpívat Don't Dream It's Over, ale brzy jsou příjemně překvapeni, když se k nim přidají i ostatní členové sboru. Všichni zpívají písničku venku na školních schodech, v kabátech a mezi sněhovými vločkami.

Zajímavosti

Brad poprvé promluvil. Stěžoval si na to, jak s ním zpěváci v průběhu let zacházeli.

S prohrou v prvním kole soutěže nyní New Directions v průběhu let prohráli ve všech fázích - 1. kolo (čtvrtá série), 2. kolo (první série), 3. kolo (druhá série).

Scéna, ve které Finn píše email členům sboru, naráží na film The Breakfast Club. Stejně jako zde, i v Glee je scéna doplněna písní Don't You (Forget About Me).

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Když Carmen Tibideaux představuje Alexandru, oznámí, že bude tančit na hudbu z baletu Sylvia. Nicméně Alexandra tančí na hudbu z baletu Coppelia.

Když Rachel konfrontuje Cassandru, má vlasy přehozené na levou stranu. V dalším záběru na Cassandru ale vidíme, že je má Rachel na pravé straně.

Když Brittany zve Sama na rande, její sponka ve vlasech mizí a zase se objevuje.

Hudba v epizodě více z této kategorie

- Sam a Brittany - Something Stupid (Carson & Gaile)
- Rachel a Cassandra - All That Jazz (Chicago)
- Rachel - Being Good Isn't Good Enough (Barbara Streisand)
- Rachel - O Holy Night (Adolphe Adam)
- Kurt - Being Alive (Company)
- New Directions a Finn - Don't Dream It's Over (Crowded House)

Narážky na další seriály

Živí mrtví

Sam: Živí mrtví nejsou inspirováni skutečnými událostmi. Už jsem to zjišťoval. (The Walking Dead isn't based on a true story. I already checked.)

HUDBA V EPIZODĚ

Something Stupid (Frank Sinatra a Nancy Sinatra / Sam a Brittany)

Jiskřivý duet nového páru.

All That Jazz (Chicago / Rachel a Cassandra)

Sing-off a dance-off dvou talentovaných dam.

Being Good Isn't Good Enough (Barbara Streisand / Rachel)

Rachelina soutěžní skladba během zimního vystoupení nejlepších studentů NYADY.

O Holy Night (- / Rachel)

Publikum si od Rachel vyžádalo přídavek.

Being Alive (Company)

Kurtovo vystoupení se promění v přijímací řízení do NYADY.

Don't Dream It's Over (Crowded House / Finn a New Directions)

I když sbor nemá peníze ani prostory, členové stále drží při sobě.
Hlavní postavy
Hostující hvězdy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Sledovanost premiéry
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

ragelly