Glee

Glee (Glee) — 3. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Thanksgiving

Stará parta se vrátí na Díkuvzdání. Rachel s Kurtem se ale na Limu necítí a rozhodnou se, že si udělají první newyorské Díkuvzdání se svými přáteli. Koná se první kolo pěvecké soutěže. Mike sboru pomůže v tanečních pohybech a i ostatní bývalí členové radí nováčkům, jak nejlépe zapůsobit na porotu. Ryder dostane post hlavního tanečníka během vystoupení. Marley se omezuje v jídle, aby se vešla do svých soutěžních šatů. Kitty je nadšená z Quinn, která je jejím velkým vzorem.

Quinn, Puck, Mike, Mercedes a Santana se vrátí na Díkuvzdání do McKinley. Přivítají se společnou písničkou a obejmou se.

Marley se konečně splní sen - zpívat před velkým publikem. Blíží se krajské kolo pěvecké soutěže. Marley nechce svůj sbor (a hlavně Jakea a Rydera) zklamat tím, že se nevejde do kostýmu, vůbec tedy nejí a jídlo nahrazuje prášky.

Vysokoškoláci se sejdou v Breadsticks, kde se baví o tom, proč Rachel a Kurt nepřijeli taky. Další den je Finn představí současnému Glee klubu s tím, že starší a zkušenější jim pomůžou a poradí, aby soutěž vyhráli i oni, jejich nástupci. Finn plánuje jejich vystoupení soustředit kolem velkolepého Gangnam Style od PSY. Mike jim slíbí, že jim pomůže s choreografií.

Jake přizná Ryderovi, že šel v pátek večer na rande s Marley. Nicméně mu slíbí, že se bude držet zpátky, aby nestínil Rydera během jeho hvězdného hlavního vystoupení na soutěži. Rydera ta věc s Marley mrzí, ale s Jakem se nehádá a nic nenamítá.

Kurt s Rachel se shodnou, že se necítí na to, aby se na Díkuvzdání vrátili domů. Rozhodnou se uspořádat si vlastní hostinu v New Yorku. Rachel pozve Brodyho, který nabídne, že uvaří. Kurt potom pozve Isabelle i její přátele.

Mike učí sbor tančit. Ryderovi to docela jde, zatímco Jake se motá tak, že mu i Puck řekne, že by to zvládnul líp. Quinn, Santana a Brittany předvedou dívkám improvizovanou skladbu, kde ukáží, jak je důležité vzájemné porozumění.

Kitty přizná Quinn, že ji obdivuje. Quinn má starost o Marley, Kitty ji ujišťuje, že se jí snažila pomoct, ale Marley nechtěla. Quinn usoudí, že je Marley mimo kvůli Jakeovi, a proto na něj ostře vystartuje a donutí se ho zamyslet nad tím, zda chce vyhrát soutěž.

Santana řekne Quinn, že podle ní je Kitty "čisté zlo". Našla u Marley pilulky a je přesvědčená, že jí je podstrčila Kitty. Quinn ji brání a obě dámy se pohádají - přenesou se k nim samotným. Quinn řekne Santaně, že si myslí, že na ni žárlí. Obě si vlepí facku.

Jake přizná Ryderovi, že od dětství tančí balet. Ukáže mu své pohyby a Ryder nechápe, proč si nevzal hlavní taneční sólo v soutěži, ale nechal ho jemu. Jake mu řekne, že ho nechtěl připravit i o tohle. Rozhodne se pak Rydera doučovat v krocích, aby soutěž vyhráli.

Kurt, Rachel a Brody se s Isabelle a jejími přáteli na Díkuvzdání dobře baví. Kurt před začátkem soutěže zavolá Blainovi a řekne mu, že by ho rád o Vánocích viděl. Blaine je šťastný a řekne mu, že ho miluje. Kurt odpoví stejně a zavěsí. Isabelle při pohledu na něj hned ví, o co jde, a jde ho obejmout.

Warbleři předvedou dvě skvělá vystoupení - jedno v čele s Hunterem, druhé si vzal pod taktovku Sebastian. Po nich nsáleduje vesnické vystoupení školy, která předvádí lidové písně.

Will si přisedne k Emmě, aby sledoval svůj sbor při vystoupení. Marley se cítí zle, ale show musí pokračovat. Ryder na poslední chvíli přehodí hlavní taneční sólo na Jakea.

New Directions vystupují na Gangnam Style, vše jde hladce, obecenstvo jásá. V závěrečné póze a při potlesku najednou Marley na jevišti zkolabuje.

Zajímavosti

První epizoda čtvrté série, kde se objeví kompletní herecké obsazení.

Dozvíme se, že Rachel už není veganka, ale jen vegetariánka.

Poprvé v historii seriálu zpívají New Directions na soutěži pouze jednu písničku. Navíc se nedozvíme výsledek soutěže.

Nikdo z herců neumí korejsky, takže se slova ke Gangnam Style museli učit z odposlechu.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

V BreadstiX Quinn vypráví, jak stále ještě nevyužila jízdenku do New Yorku, kterou jí Rachel dala. Přitom to ale byla Quinn, která jízdenky koupila a jednu dala Rachel.

Hudba v epizodě více z této kategorie

- Quinn, Puck, Santana, Mike, Mercedes a Fin - Homeward Bound / Home (Simon & Gartfunkel / Phillip Phillips)
- Quinn, Santana, Brittany - Come See About Me (The Supremes)
- Dalton Academy Warblers - Whistle (Flo Rida)
- Dalton Academy Warblers - Live While We're Young (One Direction)
- Isabelle, Kurt a Rachel - Let's Have a Kiki / Turkey Lurkey Time (Scissor Sisters / Promises, Promises)
- New Directions - Gangnam Style (PSY)

HUDBA V EPIZODĚ

Homeward Bound / Home (Quinn, Puck, Mike, Sa)

Stará parta se znovu sejde na Díkuvzdání.

Come See About Me (Naya Rivera, Dianna Agron, Heather Morris)

Holky ukazují nováčkům, jak pracují profesionálové :)

Whistle (Flo Rida / Dalton Academy Warblers)

První soutěžní vystoupení Warblerovců.

Live While We're Young (One Direction / Dalton Academy Warblers)

Druhé soutěžní vystoupení Warblerovců.

Let's Have a Kiki / Turkey Lurkey Time (Lea Michele, Chris Colfer, Sarah Jessica Parker)

Rachel a Kurt pořádají večeři k Díkuvzdání, Isabelle si sebou přivede i své výstřední přátele.

Gangnam Style (New Directions)

Letošní soutěžní vystoupení New Directions, při kterém na konci Marley omdlí.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Thanksgiving
 • Thanksgiving
 • 4. série, 8. epizoda (celkově 74. díl)
 • 29. listopadu 2012
 • 2012
 • 43 minut
 • 5 390 000 diváků
 • www.imdb.com/title/tt2403621/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

ragelly
ragelly