plakát seriálu

GLOW: Nádherné ženy wrestlingu

(GLOW)

Názory uživatelů

Ženy a wrestling v hlavní roli

O tom, že Netflix chystá seriál o ženském wrestlingu, jsem poprvé slyšel už před několika měsíci, a bylo to ve spojitosti s tím, že Alison Brie tam bude hrát hlavní roli. V tu chvíli se to okamžitě dostalo na můj radar a bylo mi jedno, co z toho vyleze. Alison jsem si zamiloval v Community a těšil se, až ji znovu uvidím.

S chutí jsem se pustil do pilotu a byl jsem překvapen, jak mě bavil. Osmdesátkový pocit kape z každé vteřiny a všechno je dokonale vyladěné, od oblečení po hudbu. Wrestling sice není můj sport, ale rozhodně tomu musím nechat, že je to neotřelé téma, které má co nabídnout.

Casting se povedl na výbornou a je vidět, že tvůrci ví, co dělají (Ostatně podobně se jim zadařilo u OITNB se kterým jsou spojení). Podobně jako OITNB bych to ale neoznačoval jako komedii. Příběh a děj se postupně krystalizuje, postavy si oblíbíte a začnete jim fandit a na konci se představí povedené wrestlingové finále. Podle mě rozhodně přijde druhá řada a já se rozhodně těším až si ji pustím.

Druhou řadu jsem odkládal asi půl roku a vlastně nevím ani proč. Nejspíš jsem si nechtěl zkazit dojem z první řady, ale teď už vím, že jsem se bál zbytečně. Bavil jsem se stejně jako u první řady a to je dobré znamení. A stejně tak jsem to celé viděl během pár dní, tak pohodlně se na to koukalo. Postavy se dále rozvíjejí, příběh plynně pokračuje a pořád je to zábava, sice trochu ujetá, ale to nevadí. Se třetí řadou tak dlouho čekat nebudu.

Třetí řada se přesunula do nablýskaného Vegas a v podstatě úplně vypustila myšlenku Wrestlingu. Ano, postavy o něm mluví, ale už ho v podstatě neprovozují a není divu. Stejně jako pro postavy i pro nás by byla nuda vidět každý díl ten stejný souboj. Místo toho se tak dostává prostor některým postavám k tomu, aby se snažili o nějaký rozvoj. Musím uznat, že mě už to tolik jako předtím nebavilo. Originalita je pryč a nepřichází nic zajímavého jako náhrada. Vypadá to, že nápady dochází a udělat ze čtvrté řady tu závěrečnou tak je na místě.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí