plakát seriálu

GCB

(GCB)

Epizoda 1×01 – Pilot
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Amanda Vaughn, bývala středoškolská protivná sprostá holka, je poté co její manželství skončilo skandálem, donucena vrátit se s ostudou domů. Zdráhající se ale zoufalá, Amanda nemá na výběr a požádá o pomoc svou matku, Gigi. Gigi, typická prominentka z Dallasu, nechce víc než mít Amandu zpátky a dát jejím dvěma dospívajícím dětem dobrou jižanskou výchovu. Amanda, doufaje v nový začátek, brzy zjišťuje, že není tak jednoduché v této těsně spojené komunitě utéct své minulosti a ženy z Dallasu z jejího návratu do města nejsou vůbec nadšené.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Carlene zavolá Sharon, aby okamžitě vypátrala, kdo poslal Amandě auto ze Zachova autosalonu. Tajný ctitel ovšem platil hotově. Realitní agentka Heather schválně nabídne Amandě příšerné domy. Když Amanda zjistí, že její firma nabízí v blízké okolí i lepší, Heather se jí omluví a začnou odznova. Carlene zahlédne, jak Zach vyjel po Amandě. Už ale nevidí, jak ho odstrčila a odešla. Ctitel poslal Amandě hromadu šatů, ale ona je pošle zpět a dostane dárkovou kartu. Carlene ji při odchodu vezme a pošle Sharon do zákaznického centra zjistit, kdo ji poslal. Když chtějí průkaz totožnosti, Sharon uteče. Amanda nemůže nikde sehnat práci, díky Cricket, vezme proto skvěle placené místo v baru U Macatých koz. Náhodou zjistí, že Blake má milence, svého předáka Bootha. Gigi se Amandě přizná, že to ona jí kupovala ty pěkné dárky. Amanda v kostele přednese modlitbu, v které prozradí, že nestydatý bar vlastní zapřísáhlá křesťanka Carlene a Ripp.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Baggage Claim (Miranda Lambert)

Amanda a děti přijíždějí do nového domova v Dallasu.

Wildflower (The JaneDear Girls)

Bozeman fotí Amandu v práci u Boobylicious.

Young Money (Vita Chambers)

Úvodní scéna, kde Bill prchá do Mexika.
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Club AV ocenil pilotní epizodu neuspokojivým stupňem C-, s připomínkou, že se show nepodařilo udělat dojem. Všichni kritici však podotkli, že Chenowethin výkon byl opravdu velmi výrazný.
Hlavní postavy
Amanda Vaughn
Ripp Cockburn
Carlene Cockburn
Gigi Stopper
Heather Cruz
Sharon Peacham
Zach Peacham
Cricket Caruth-Reilly
Blake Reilly
Vedlejší postavy
Manson Riggs
Bill Vaughan
Will Vaughn
Laura Vaughn
Bozeman Peacham
Jobeth Marie
Landry Cockburn
reverend John Tudor
Bridget Sanchez-Fong
manažér
další asistent
obsluha mechanického býka
hlasatel
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevPilot (neoficiální název)
Původní názevPilot
Rok natočení2012
Premiéra4. března 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry7 560 000 diváků
Autoři profilu epizody