plakát seriálu

GCB

(GCB)

Názory uživatelů

Love thy neighbor.

Tak na tohle jsem se hodně těšila. Sice jsem moc netušila, o co tam půjde, ale kdykoliv jsem zahlédla nějaký obrázek nebo video, utvrdilo mě to v tom, že GCB bude bomba.

A výsledek? Bomba to tedy nebyla. Tedy alespoň ne ke konci. Začátek jim neberu, ten zaujal a pobavil, to jo. GCB jsou klasické téma napravené populární holky ze střední, která byla svině, ale nyní je andílek. Její bývalé spolužačky, kdysi outsiderky, jí ale neodpustily to, jak se k nim chovala, a nyní dělají vše pro to, aby se jí pomstily.

GCB je dovedeno do největšího extrému. Vše je hrozně absurdní, přitažené za vlasy. A právě v tom spočívá vtip seriálu. Bezkonkurenční je postava Carlene. Kristin Chenoweth miluju už pár let (ach Olive, kde je ti konec?). Tady její výkon opět vyčnívá z davu. Je to velkou měrou dáno tím, jak si s ní scénáristé vyhráli. Mega podpatečky, mini šatičky, stoly, židle, křesla, na které vždycky leze, dalekohledy, šmírování, žárlivost a božský zpěv. Prostě na Carlene nevidím jedinou chybu, u nikoho jiného jsem se tolik nenasmála.

Ostatní.. egh. Průměr. Nic zvláštního, nic, čím by mě dokázali zaujmout. Amanda byla tak přesládlá, že to skoro nešlo vydržet. Cricket a Gigi byly vyloženě nesympatické. Pánská část obsazenstva byla sice pastva pro oči, ale nebyl jim věnován takový prostor, abychom si je v plné míře užili.

Co se týče příběhu a celkově scénáře, tak GCB patří určitě k tomu lepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Texas, luxus a náboženství není zrovna kombinace, kterou vídáme na každém rohu. A že se z ní dá vykřesat humoru! Jak jsem ale zmínila na začátku. Po prvních pár dílech se pomalu začnete nudit. Je to stále dokola to stejné, jednotlivé episody se od sebe v podstatě ničím neliší. Nedá se ani říct, že by GCB měly nějaký multiepisoidní děj. I když ke konci jsou trošku náznaky, ale nic natolik zajímavého, aby vás zrušení po deseti dílech naštvalo.

Series finale: Díl jako devět předchozích. Pár momentů se hodně povedlo (jak dámy šly ve svých jehlách po těch kamenech a písku v poušti, luxus :D ), u něčeho se mi naopak hrůzou zježily všechny chloupky ("Oh dear God!" - poslední scéna seriálu).

GCB je příjemná oddychovka. Pokud nemáte averzi na kovboje, Ježíše a texaské y'all, budete se dobře bavit. A deset minut po skončení posledního dílu už si na seriál nevzpomenete.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Hell Hath No Fury

Seriál na začiatku zaujal.Námet bol vcelku podarený,postavy slušne napísané,nejaký ten vtip mal,trošku satira na prehnanú vieru a Texas.
S postáv vynikali najme Kirstin Chenoweth ako Carlen a Miriam Shor ako Cricket,tá si išla pekne za svojim.Ostatné postavy boli tiež zaujímavé.
Diely boli časom robené podľa jednej šablóny,no aj tak som to vydržala pozerať.Prijala by som keby sa tam objavila trošku väčšia záhada okolo mŕtveho muža hlavnej hrdinky.

Posledná časť nebola ničím výnimočná.Dá sa povedať,že všetko bolo uzavreté,takže jeho zrušenie až tak nemrzelo.

Dá sa pri ňom oddýchnúť a vypnúť,na nič nemyslieť.Nenadchne síce,ale za pozretie stojí.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Good Good Good

Toto sa Američanom nepáčilo? Už dávno som si tak neoddýchol ako pri GCB. Z komentárov som len vedel, že je to podobné ako Zúfalé manželky. Zúfalé manželky mám rád a boli skvelé, ale toto ma bavilo oveľa viac. Ak by nebolo Marisol Nichols tak by som to tak skoro nezačal pozerať.

GCB sa na nič nehrá. Nie je to výrazný mix rôznych žánrov. V prvom rade je to komédia, ktorá sa tvorcom veľmi vydarila. Nespomínam si, aby tam bola nejaká časť, ktorá by ma nudila alebo by bola trápna. Zabával som počas celého seriálu. Škoda toho skorého konca. Mohli ešte zopár časti pokračovať.

Hudbu musím takisto pochváliť. Country hudbu zbožňujem. Škoda len, že hudby od rôznych interpretov tam bolo pomenej. Našlo by sa niekoľko scén, do ktorých by sa dali doplniť.

Tak dobré a zohrané herecké obsadenie som už dávno nevidel. Najlepšia je samozrejme Marisol a hneď po nej Kristin. Z mužských postáv ma veľmi milo prekvapil D.J. Elliot v tejto komediálnej úlohe. Poznal som ho iba z JAGa.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Autoři seriálu do pekla a né do nebe :)

První epizoda zaujala, ale nenadchla. S přibývajícím počtem epizod se můj zájem začal zvětšovat. Od 4. epizody už jsem seriálu propadla. Je nasnadě přirovnávat k Zoufalým manželkám - čtyřka dospělých žen bojuje s problémy v rodině, vztazích a přátelstvích. Jen zde je místo mysteriózní stránky pikantní satira na americké pánbíčkářství. A zapla´t pánbůh to funguje. Hodně pobaví, a pokud nejste věřící, určitě neurazí. Doufejme, že seriál dostane zelenou i pro další řady. Potenciál by tu určit byl.

80 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

gcb

Myslim, že sem našla adekvátní náhradu za zoufalé manželky. seriál nepostráda vtip, intrikaření ale i každodenní problémy, a že je okořeněn pambíčkářskou Carlene, rozhodně mu body neubírá, ba právě naopak.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Booby licious

GCB se bohužel dočkaly jen deseti dílů. A to je škoda. Protože to byla výborná vtipná oddychovka. Už úplně první scéna mě svojí ironií úplně nadchla :). A po seznámení s postavami jsem měla jasno, že tohle se mi bude líbit. Máme tu Amandu, bývalou středoškolskou mrchu. Pak Carlene, která je přehnaně pánbíčkářská a tohle je první seriál, který jsem kdy viděla, kde to neznamená otravnou postavu, která vás jen irituje, ale prostředek k pořádné zábavě. Můj osobní favorit je Cricket, tvrdá manažerka, která má za manžela homosexuála a nejlepšího přítele v jednom. Pozorovat jak tenhle pár funguje je zajímavé, na jejich scény se vždycky těším. Realitní makléřka Heather a Sharon, bývalá krasavicemi přijdou trochu "do počtu". Takže pokud se chcete kouknout na něco pěkného, ale nemáte moc času a bojíte se, abyste místo studia či čehokoli jiného nekoukali až do krovíjaké řady ... tady máte deset dílů pěkného seriálu, který si nebere servítky a dělá si pořádnou legraci z amerického jihu.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Skvělá komedie

Zpočátku mi to přišlo takové nemastné a neslané a už jsem to chtěla vzdát, ale vydržela jsem ještě pár epizod a vyplatilo se.
Padlo spousta přirovnání k Zoufalkám, ale tady není žádná zápletka s vraždou, ale je to zaměřené na křesťanské pánbíčkaření.
Tento tah se vyplatil a já se u toho hodně nasměju. Vždy se těším na další díly, což je rozhodně dobře.

60 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

GCB

Musím říct, že zrušení GCB mě moc nepřekvapilo. GCB má totiž málo normálních postav, na kterých by se mohl stavět nějaký dlouhodobější nosný příběh. GCB se podle mě jednoduše neumí rozhodnout, co je – je to karikatura na život v Texasu, nebo je to laciná soap opera, nebo je to dramatický příběh o odpuštění a návratu ztracené dcery. Je to podle mě všechno a zároveň nic.

GCB mi strašně připomíná I Hate My Teenage Daughter, kde se taky hlavní postavy nedokázaly přenést přes střední školu, a tady je to ještě několikanásobně zveličené. Ze všech postav jenom Amanda působí jako relativně normální člověk, zbytek jsou komické figurky. Některé postavy jsou naprosto zbytečné (Heather), některé naprosto otravné (Zach) a některé totální karikatury (Carlene a Ripp).

Tím neříkám, že GCB není vtipný seriál, hodně momentů ze seriálu je vážně zábavných (Carlene a její botičky, pochodování pouští), jenže na mě u GCB prostě moc nepůsobí to spojení totálně ujetých komických prvků s dramatem. V některých momentech je GCB na mě taky až příliš miloučký seriál o tom, že se stejně všichni navzájem mají rádi. To přehnané pokrytecké pánbíčkáření a odkazy na Bibli ze strany stárnoucích botoxových krasavic tomu taky moc nepomáhají.

A v posledním dílu v posledním záběru se konečně stalo to, na co jsem s napětím čekala. Třikrát hurá. Hezky se to vybarvilo, i když jsem si jistá, že pro někoho to může být zklamání.

Jinak GCB je seriál na jedno použití. Pobavíte se, ale žádný zázrak, který byste si pamatovali delší dobu, nebo ke kterému byste se časem i vraceli, to není.

40 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé