Dobrej policajt

Dobrej policajt (Good Cop) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
Errol

1. října 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Hodnej polda

Policejní konstábl John Paul Rocksavage, přezdívaný Sav, se ocitá na ostří nože. Jeho otec je těžce nemocný, ráno potká svou bývalou přítelkyni s dcerou, která je pravděpodobně jeho, ale ty s ním však nechtějí mít nic společného. Potom je zavolán k velmi nepříjemnému případu a na závěr večera je jeho kolega zavražděn. Tyto události vedou k tomu, že se Sav odhodlá k činům za hranicí zákona a rozhodne se svého kolegu pomstít.

Celková atmosféra seriálu je velice temná. A to nejen po stránce dějové, ale i visuální. Ne celém seriálu není prakticky nic veselého a dokonce i úspěšné případy mají ve své podstatě smutný konec. Což pro mne byl celkem šok, jelikož jsem od Britů zvyklý spíše na humor, který propašují i do vážnějších kusů, jako třeba The Fades. Tady však celkově depresivní atmosféru dokresluje deštivé počasí, temné barvy, tíživá hudba nebo třeba citace z knih Britských klasiků, které Sav předčítá svému otci.

To, že je však seriál temný, neznamená, že by byl špatný. Právě naopak. Na téma „mstící se policajt“ už toho bylo natočeno hodně, ale Good Cop je stále v mnoha ohledech originální. Například proto, že nám osvětluje práci úplně normálního řadového policisty. Žádné speciální jednotky, psychologické analýzy nebo laboratoře. Jen obyčejný „copper“ s obuškem.
Rozhodně se na něj nedívejte, pokud se cítíte pod psa. Nejspíš byste se cítili ještě hůř. Ale to jen ukazuje, jak skvěle umí tvůrci pracovat s atmosférou a emocemi.

Avatar uživatele
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Good Cop

Další kvalitní dramatická minisérie od BBC. Je to silné, reálné, perfektně zahrané a s vynikajícím scénářem (a navrch to má i výborný český dabing). Tahle temná detektivka je plně uzavřena, takže nevadí, že druhá série nebude, stejně jako spoustě dalších britksých detektivek, formát čtyřdílné minisérie Good Copovi naprosto perfektně sedí - a díky BBC je i skvostně zpracována. Sav je sympaťák a jeho postupná psychologická proměna z čestného policajta na Dextera (tak trochu) je podána opravdu skvěle, jak je u Britů dobrým zvykem. Je to temné, občas depresivní, sem tam filozofické - a je to mnohem víc než jen obyčejná dramatická detektivka. A to je dobře, neboť takhle se mi to líbilo. 80%.

Avatar uživatele
Netty

2. dubna 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Výborná krimi z mého milovaného Liverpoolu

No one can tell me he didn't deserve it. Do téhle minisérie jsem šla z toho důvodu, že Liverpool je mou srdeční záležitostí a těšila jsem se, že když nic jiného, uvidím povědomá místa, když tu žiji. Good Cop ale nakonec nebyla jen pastvou pro mé oči kvůli nádherným záběrům z Crosby Beach, katedrály anebo Liverpool One. Zapomeňte na Dextera nebo Kriminálku Miami, protože tohle je skutečně temný, "realistický" náhled na život jednoho policisty, který sejde z cesty po tom, co se rozhodne vzít spravedlnost do svých rukou. Celou dobu balancuje mezi zákonem a touhou se mstít, což zajišťuje překvapivě temnou a mrazivou podívanou. Kdyby nebylo té hlavní zápletky a jednalo se jen o jednotlivé případy, i tak bych nebyla proti, protože byly neskutečně zajímavé a musím přiznat, že se mi po tom všem americké kriminálky jeví jako hloupé pohádky (přestože Dexter je u mě stále na prvním místě). Na Britech obdivuji právě tu "syrovost" a autentičnost, s jakým umí příběh podat, zkrátka žádné přikrášlování.

Avatar uživatele
emma53

23. července 2014

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Warren :-)

Warrenovi Brownovi ta role sedla jak přišitá na míru. Psychologický thriller z liverpoolského policejního sboru a jednom pochůzkáři, který se dostal ani ne v jedné minutě za hranici zákona a zhroutil se mu tak celý jeho zatím poklidný život. Kdyby bylo pokračování, vůbec bych se nezlobila.