plakát seriálu

Dobrej policajt

(Good Cop)

Názory uživatelů

Good Cop

Další kvalitní dramatická minisérie od BBC. Je to silné, reálné, perfektně zahrané a s vynikajícím scénářem (a navrch to má i výborný český dabing). Tahle temná detektivka je plně uzavřena, takže nevadí, že druhá série nebude, stejně jako spoustě dalších britksých detektivek, formát čtyřdílné minisérie Good Copovi naprosto perfektně sedí - a díky BBC je i skvostně zpracována. Sav je sympaťák a jeho postupná psychologická proměna z čestného policajta na Dextera (tak trochu) je podána opravdu skvěle, jak je u Britů dobrým zvykem. Je to temné, občas depresivní, sem tam filozofické - a je to mnohem víc než jen obyčejná dramatická detektivka. A to je dobře, neboť takhle se mi to líbilo. 80%.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Výborná krimi z mého milovaného Liverpoolu

No one can tell me he didn't deserve it. Do téhle minisérie jsem šla z toho důvodu, že Liverpool je mou srdeční záležitostí a těšila jsem se, že když nic jiného, uvidím povědomá místa, když tu žiji. Good Cop ale nakonec nebyla jen pastvou pro mé oči kvůli nádherným záběrům z Crosby Beach, katedrály anebo Liverpool One. Zapomeňte na Dextera nebo Kriminálku Miami, protože tohle je skutečně temný, "realistický" náhled na život jednoho policisty, který sejde z cesty po tom, co se rozhodne vzít spravedlnost do svých rukou. Celou dobu balancuje mezi zákonem a touhou se mstít, což zajišťuje překvapivě temnou a mrazivou podívanou. Kdyby nebylo té hlavní zápletky a jednalo se jen o jednotlivé případy, i tak bych nebyla proti, protože byly neskutečně zajímavé a musím přiznat, že se mi po tom všem americké kriminálky jeví jako hloupé pohádky (přestože Dexter je u mě stále na prvním místě). Na Britech obdivuji právě tu "syrovost" a autentičnost, s jakým umí příběh podat, zkrátka žádné přikrášlování.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Warren :-)

Warrenovi Brownovi ta role sedla jak přišitá na míru. Psychologický thriller z liverpoolského policejního sboru a jednom pochůzkáři, který se dostal ani ne v jedné minutě za hranici zákona a zhroutil se mu tak celý jeho zatím poklidný život. Kdyby bylo pokračování, vůbec bych se nezlobila.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé