plakát seriálu

Grantchester

(Grantchester)

Názory uživatelů

Grantchester není druhý Otec Brown

Celkem obyčejná detektivka z malebného, krásného anglického venkova s farářem vyšetřujícím vraždy. Ačkoliv otec Brown je sympatičtější postava, Grantchester je lepší seriál se zajímavějšími charaktery. Jednotlivé případy dokážou být správně temné, postavy mají vývoj a neustále se někam posouvají, ale samozřejmě nechybí ani typický britský humor. Prostě příjemný seriál, který, ačkoliv to ani v rámci žánru není žádné veledílo, prostě nejde nemít rád. Velmi příjemná podívaná, která je i v tomto případě navíc díl od dílu lepší a zajímavější.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

vikář a detektiv :-)

Zajímavě pojatý seriál, kde vikář spolupracuje při pátrání po pachatelích trestních činů s policií, kterou tady zastupuje sympatický Geordie v podání Robsona Greena. A že se v Grantchesteru stále něco děje, o tom vypovídá celých šest epizod. Nedokáži přesně specifikovat proč, ale něčím mně připomínal seriál s Jane Marphlovou a její vesničkou Saint Mary Mead.
Druhou moc sympatickou osobou byl vikář Sydney, na kterém ne jedno ženské očko ulpělo trochu déle než by bylo vhodné, ale pozor, ani Sydney to nemá s druhým pohlavím rozhodně jednoduché. A přitom všem, ať chce nebo ne, se stále vyskytuje na místech, kde se něco děje a jemu to nedá spát, dokud tomu nepřijde na kloub.
Moc příjemná a milá podívaná, která sice není oskarová, ale zpříjemní vám 6 x 45 minut vašeho života. A ty jejich cottages, včetně fary s vistárií.....to je moje slabost :-)

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Anglický venkov

V jistém smyslu je to detektivka jako každá jiná, obohacená o pohled ze strany faráře. Aby toto mohlo fungovat, tak je to značně stylizované a uhlazené. Tedy prostředí je jakž takž reálné, ale farář je opravdu moderní a všechápající. Trochu pohádková postava, i když tahle pohádková postava má také své chyby a hlavně pochyby.
Každá epizoda je samostatný případ, ale to, co je na tomto seriálu přitažlivé jsou příběhy jednotlivých postav, táhnoucí se napříč díly, ať už Sidneyho, Leonarda nebo Geordieho, nakonec i paní C.
Ve čtvrté řadě se vyměnila hlavní postava, ale troufám si říct, že je to nové nakopnutí a přechod je vyloženě povedený. Zdálo se, že Jamese Nortona to nepůjde, ale opak je pravdou, půjde a už se na to těším.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Retro detektivka

Grantchester je normální anglická retro detektivka, které ve VB dokáží produkovat po tuctech. Sympatický hlavní hrdina s méně zajímavějšími osobními problémy řeší vraždy spolu s policistou v charismatickém podání Robsona Greena.
Seriál v mnohém připomíná svě předchůdce, detektivky dle A. Christie, kde se vyskytují obyčejné postavy v navenek idylickém vesnickém prostředí. Nic vyjímečného, spíše poklidná a nepřekvapující podívaná.

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé