plakát seriálu

Gravitation

(Gravitation)

Názory uživatelů

Srdeční záležitost

První anime.. možná i díky tomu jsem anime tolik propadla :). Ještě nutno podotknout, že jsem Gravitation viděla, když mi bylo asi 14 a i po těch letech musím říct, že se na něj ráda podívám.

Naivní příběh, který vás ale svým způsobem dostane. Zamilovala jsem se do Yukiho stejně jako Shindo, prožívala jsem Shindovu fascinaci s ním. Zdá se to prostoduché a spíš pro teenagery, možná je to tak, ale na druhou stranu je příběh Yukiho a Shinda srdcervoucí.. :)

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Eiri Yuki

Gravitation mám ráda, měla jsem a pravděpodobně vždycky budu, ať už kvůli příběhu o naivním chlapci na cestě stát se populárním zpěvákem, nebo kvůli písničkám, nebo (vlastně určitě) kvůli Yukimu.

Tohle bylo jedno z prvních anime dílek, které jsem měla tu čest zhlédnout. Jeho příběh stále nosím v srdci a soundtrack v mobilu.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

The cold times make dreams fall like rain and slip through my hands

Když vtipné, tak do posledního gagu, když romantické, tak každým dialogem a Shuichiho slzou. Gravitation se ukázal jako dojemná vztahovka, jako cesta kapely na vrchol, jako dramedy o překonání svých nejtajnějších tužeb a i přes jednoznačnou nadsazenost funguje ve všech směrech. Hlavního hrdinu nejde pro jeho naivitu nemilovat a ze všech jeho převleků či snah mi nejednou tekly slzy od smíchu. Pátá hvězda se pozastavila někde v New Yorku, protože po letmém prolistování mangy mi je jasné, že dramatičtější linky mohly dostat důkladnější péči. Přesto jde o neskutečně zábavné a hřejivé anime pro kohokoli s optimistickou náladou.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí