plakát seriálu

Green Lantern: The Animated Series

(Green Lantern: The Animated Series)

Názory uživatelů

Green, Red, Blue, Orange

Komiksový hrdinovia nie sú iba v hraných filmoch a seriáloch, ale s ich príbehmi sa môžme oboznámiť aj vo svete animákov. Videl som už niekoľko animovaných adaptácií komiksov, ale tento seriál považujem za jeden z najlepších ak nie najlepší. Zo začiatku som mal veľké obavy. CGI animácia vo väčšina prípadov vyzerá strašne (napr. Spider-Man The New Animated Series). Tu som bol však veľmi milo prekvapený. Animácia je na veľmi dobrej úrovni a vôbec nepôsobí rušivo. Hudba je bombastická. Zvučku som ani raz nepretočil, ale stále si ju celú vypočul. No a teraz sa vrhnem na hodnotenie samotného seriálu. Celá 1. séria (aj celý seriál zároveň) má 26 častí, ktoré sú rozdelené do dvoch príbehov po 13 častí, ale ktoré spoločne tvoria jeden celok. Seriál som videl v maratóne a ani pri jednej časti som sa nenudil. Kvalita seriálu je tak dobrá, že by sa za jednotlivé epizódy nemuseli hanbiť ani pri hranom seriály. Škoda len zrušenia / ukončenia seriálu.

Seriál samozrejme odporúčal fanúšikov komiksoviek, potom fanúšikom animovaných seriálov a nakoniec všetkých, ktorí si chcú pozrieť dobrý seriál.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Předčasně ukončen

Příběh pilotního dvojdílu se mi celkem líbil, děj odsejpal pěkně. Po celé první (a zároveň poslední) sérii musím trochu přehodnotit. Začal jsem tento seriál sledovat proto, abych se dozvěděl více o Green Lantern universe. Ale jsem docela zmatený, protože některé věci jsou zde jinak než v předchozích animovaných filmech. Takže nevím co je kánon a co ne. Jinak poměrně zajímavý počin, ucházející CGI animace a humor. Společně v The Clone Wars to byla vlastně tento rok (2012-2013) jediná all-new space opera, která se vysílala, takže byla povinnost na to koukat. A neprohloupil jsem.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

In brightest day, in blackest night...

Jeden z nejlepších animovaných seriálů, co znám. Bál jsem se CGI animace, ale zvykl jsem si na ni poměrně rychle a musí uznat, že k seriálu sedí výborně. Seriál ale nestojí na animaci, ale na skvělých postavách a propracovaném příběhu. Nebo dvou příbězích, každém o 13 dílech, na které jsou sice občas nabaleny epizodní příběhy, ale ty pořád pasují do celku. Největší devizou seriálu jsou ale perfektní postavy. Hal Jordan je přesně takový jaký má být, stejně tak i Kilowog. Ještě lepší jsou ale dvě postavy vytvořené pro tento seriál, umělá inteligence Aya a hlavně Red Lantern Razer. 90 %
In brightest day, in blackest night,
No evil shall escape my sight.
Let those who worship evil's might,
Beware my power... Green Lantern's light!

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí