plakát seriálu

Halo 4: Forward Unto Dawn

(Halo 4: Forward Unto Dawn)

Názory uživatelů

Nízkorozpočťák roku 2012

Kdyby se letos neurodilo plno stejně kvalitních nízkorozpočťáků (Drone, H+, Mortal Kombat Legacy...), pasoval bych tenhle kraťas na nízkorozpočťák roku. Naprosto perfektní výprava a efekty na nízkorozpočťák opravdu ohromující, zvláště v posledních dílech, kdy dojde na "pořádnou" akci (efekty vždy hodnotím z hlediska nápaditosti a provedení než z hlediska reálnosti), úžasná hudba (což je ostatně už dlouho nekončící deviza všech kraťasů a her série Halo) a moderní kamera alá BSG nebo SG:Universe. Vše v sice do mrtě klišovitém příběhu, ale neředěném a provedeném tak, jak to máme rádi :) Pěkně military patriotizmus s trochou té šikany ošklivého kačátka, vzdor autoritám, drobné love story a hlavně hrdinstvím okořeněné špetkou záhady.
Pár drobností lidem nezasaženým fenoménem Halo uteče, ale jádro příběhu si vychutná každý, jak říkám, je to klišé ;)
Jediný problém je klasicky v hercích potažmo režisérovi. Je otázka, kolik procent ubírají koprní mladí (ne)herci a koprní hostující herecké "star" a kolik režisér, co si je nedokáže uhlídat (vše ostatní si ale rejža uhlídal na jedničku) i tak za mě dostává série 90%, 10% jsem musel totiž přičíst za tu nízkorozpočtovost, kterou až na herce nepoznáte (je otázka, jak až moc byla nízká :)
Pro fanoušky: Samozřejmě se dostaví i Master chief!! Není mu klasicky vidět do ksichtu, takže je to nejlepší herec v sérii a dabér je stejný jako ve hře ;)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Podívaná

Z mého pohledu se jedná o výborný projekt, který byl ale vyroben jen jako promo pro novou videohru. Nebylo tedy počítáno s tím, že by se jednalo více než o pět krátkých epizod. - Výprava je úžasná, kamera i střih mi perfektně vyhovovali a i na herce jsem si zvykl. Samozřejmě, tento seriálek jsem nemohl pochopit docela, protože se určitě jeho děj nějakým způsobem odráží ve zmíněné videohře. Takže například nevím, kam UNSC flotila na konci směřovala. Každopádně bych uvítal více takových seriálů.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé