plakát seriálu

Haló, haló!

('Allo 'Allo!)

Zajímavosti ze seriálu
Britští letci schovaní u Reného v kavárně jsou téměř pokaždé na jiném místě.
Madam Fanny je vyobrazena jako příšerná zpěvačka. Její představitelka Rose Hill se přitom živila také jako sopranistka v Britské Národní Opeře.
Madam Edith (Carmen Silvera) o sobě tvrdí, že nekouří. Její představitelka Carmen Silvera jako kuřačka zemřela na rakovinu plic.
Postava Reného se v seriálu často utahuje z homosexuality poručíka Grubera, avšak představitel Reného Gorden Kaye je ve skutečnosti homosexuál.
Postava Herr Otto Flicka je kombinovanou parodií na nacistického ministra Josefa Goebbelse a postavy agenta gestapa Arnolda Tohta z filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy (1981).
Inspirací pro postavu strážníka Crabtreeho, který mluví příšerně francouzsky, se stal bývalý ministerský předseda Edward Heath, který mluvil francouzsky se silným anglickým přízvukem. Herec Arthur Bostrom, který tuto postavu v seriálu ztvárňuje, ve skutečnosti mluví francouzsky plynně.
Tančík poručíka Grubera je obrněný transportér 'Leichter Panzerspähwagen' verze SdKfz. 222, který se vyráběl v letech 1935 - 1944.
Seriál je lehkou paodií na britský seriál Secret Army (1977).
V Belgii ve městě Kortrijk se nachází restaurace pojmenovaná po seriálu "Bistro Allo Allo". Její interiér je dekorován černobílými fotografiemi zachycujícími nejvtipnější momenty seriálu.
Seriál je parodií na britský válečný film Secret Mission z roku 1942.
Každou scénu, kdy Reného přistihne jeho žena Edith, jak se muchluje s některou ze servírek, psali dva scenáristé. Jeden vymýšlel situaci, jak bude René načapán, druhý pro Reného vymýšlel výmluvu, jak se ze situace vylhat.