plakát seriálu

Hannah Montana

(Hannah Montana)

Epizoda 1×01 – Lilly, chceš znát tajemství? (Lilly, Do You Want to Know a Secret?)
92 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Miley pozve Lilly na koncert Hannah Montany. Jenže Lilly neví, že Miley je Hannah Montana a tak jí Miley řekne, že nemá Hannu Montanu ráda. Proto s ní na koncert nepůjde a Lily jde s Oliverem. Po koncertu se Lily vypraví do šatny Hannah Montany, kde si Miley stáhne paruku a prozradí jí své tajemství...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Do Malibu se přistěhuje Miley Stewart (která je zároveň popovou hvězdou Hannah Montana). Ale má obavy o to, jak by její nejlepší kamarádka Lilly Truscott reagovala na to, že je ve skutečnosti známou zpěvačkou. Miley s Lilly spolu sdílí všechna tajemství kromě jediného, a to že Miley žije i druhý život, protože má stále obavy z toho, že by se k ní Lilly začala chovat. Lilly se stane velkou fanynkou Hannah Montany a dokonce pozve Miley na její příští koncert. Miley ji odmítne s tím, že nemá Hannah Montanu ráda a tak s ní bude muset jít Oliver.
Ten samý den si Miley v kantýně všimne Johnny Collins (Corbin Bleu). Lilly dá Miley přívěsek pro štěstí, aby jí zbavila nervozity a sedla si k němu. Jenže než se k tomu odhodlá, zasednou jí místo Amber a Ashley, hvězdy místní školy. Když se konečně s Oliverem setkají, je ohromený tím, že má Lilly propustky do zákulisí, což komentuje tak nahlas, že se ostatní snaží získat její přízeň záplavou hranolek a podobně.
Miley ví, že nesmí Lilly nikdy říci, že je ve skutečnosti Hannah Montana, protože neví, jak by se k ní potom ostatní chovali. Jenže když ji Jackson pořádá o propustky do zákulisí, Miley mu je dá.
Po koncertu se Oliver a Lilly vplíží do šatny, ale Oliver se zalekne a s ručníkem Hannah Montany uteče oknem. Miley, v obavě, že ji Lilly pozná, se maskuje koláčem a snaží se Lilly zbavit. Jenže poté, co Lilly trvá na nějakém talismanu od Hannah, pozná přívěsek pro štěstí, který má na krku. A v tu samou chvíli zjišťuje, ze Miley a Hannah jsou jedna a ta samá osoba.
Lilly se na Miley naštve, protože jí své tajemství neprozradila dřívš, ale Miley si ji udobří tím, že jí ukáže svůj záchod.
Poté, co Lilly nazve Miley omylem "Hannah", lituje Miley, že jí o tom řekla. Lilly se následně omlouvá a slibuje, že to již nikomu neřekne.
Epizoda končí tím, že Lilly předává šátek od Hannah Montany děvčatům, které společně s Miley křičí. (Koukejte, tohle je šátek Hannah Montany!).

Vedlejší linií dílu je snaha Jacksona (bratra Miley) opakovaně získat peníze od svého otce, aby se blýskl na rande na koncertu Hannah. Poté, co neuspěje, vyzkouší několik slušivých modelů, ale výsledek je celkem tristní.

Hudba v epizoděvložit další píseň

This is the Life (Miley Cyrus)

Tato píseň zazní na koncertu Hanny Montany.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Jackson Stewart: (Na Miley) Chci, abych mohl někdy dokončit hovor, aniž bych slyšel slova Hannah Montana. (do telefonu) Jo, přesně tak, holka. Já znám Hannu Montanu.
Miley Stewart: Z čeho vůbec jsou ty fousy? Z chlupů z podpaží?
Oliver Oken: (Na Lily) Říkala jsi, že to nikdo nepozná.
Hlavní postavy
Miley Stewart / Hannah Montana
Lilly Truscott
Jackson Stewart
Oliver Oken
Robbie Stewart
Hostující hvězdy
MTB Host
Johnny Collins
Vedlejší postavy
Jake Ryan
studentka
Režie
Informace k epizoděIMDb
Český názevLilly, chceš znát tajemství? (neoficiální název)
Původní názevLilly, Do You Want to Know a Secret?
Rok natočení2006
Premiéra24. března 2006
Česká premiéra6. ledna 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody